Pomocne ucho mile widziane -czy ktoś to pamięta?

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderator: danco28

bubac56
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 03, 2019 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1
Lokalizacja: łódź

Pomocne ucho mile widziane -czy ktoś to pamięta?

Post autor: bubac56 »

Dzień dobry.
Od wielu lat , poszukuję tytułu i wykonawcy pewnego utworu , który na krótko pojawił się w PR3. Jest to, niestety, połowa odległej dekady lat 80. Liczę jednak , że ktoś skojarzy to nagranie , może ktoś pamięta , co to był za utwór.
Wskazówką do poszukiwań jest zapowiedź Pana Wojciecha Manna , który przetłumaczył w pewnej porannej audycji ,ostatni fragment tego utworu.
Brzmiał on .. "zaćmienie serca".
Poszukiwałem wielokrotnie , na różnych stronach w wyszukiwarkach piosenek , po ich tekstach, ale jedyne co znajdowałem , to tylko - Bonnie Tyler - Total Eclipse of the Heart .
To nie jest ten utwór . Nawet nie jest muzycznie zbliżony do tego o którym piszę.
Ten którego poszukuję , to raczej ballada rockowa , w stylu Alana Parsonsa , Moody Blues itp. wykonawców. Charakterystyczny spokojny wokal / głos zbliżony do Justin Haywarda z Moody Blues/. Ponieważ utwory Alana Parsonsa i Moody blues " znam na pamięć " ,wiem , że to żaden z tych wykonawców. Charakterystyczny ,miły dla ucha , melodyjny riff gitarowy / gitara jak u najlepszego gitarzysty u Alana Parsonsa z lat 80 - Iana Bairnsona. Co do słów przetłumaczonych przez Pana Wojciecha Manna - to istotnie ostatnie słowa piosenki to , z tego co pamiętam ..."eclipse of your heart". Pamiętam również , że piosenka pojawiła się na krótko w LP3 , ale była tylko na odległych miejscach - chyba nawet nie w poczekalni.Wiem to , ponieważ sprawdziłem listy od roku 84 do 90 i na żadnej nie znalazłem utworu który spełniał by kryteria słów i melodii.
Tak więc , pozostało mi , liczyć na dobrą pamięć , lub notatki , któregoś z uczestników forum.
Ostatecznie , mogę jeszcze napisać do Pana Wojciecha Manna , który jest , poniekąd - z racji tłumaczenia , mimowolnym sprawcą moich "problemów".
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ