Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

marcinparys11
Posty: 2342
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: marcinparys11 »

Znaleziono w archiwalnym numerze "Życia Warszawy" z soboty 27 czerwca 1970
w programie radiowym PR 1
18.05 Transmisja trójmeczu lekkoatletycznego Polska-Czechosłowacja-Węgry.
A ja frajer myślałem, że listy nie było z powodu festiwalu w Opolu!
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Giełda piosenki

Post autor: djjack »

marcinparys11 pisze: wt kwie 17, 2018 3:23 am (...)
w TVP 1 - w których dniach w programie około 18.20 pojawiała się Telewizyjna Giełda Piosenki - chodzi o jesień 1968, prawdopodobnie był to co drugi czwartek od 3 X.
Od 7 I 1969 do końca roku szkolnego emisja odbywała się w co drugi wtorek i te zamieszczone daty są pewne - pamiętam z autopsji, w końcu zapisywałem.
Gdyby się udało znaleźć takie informacje - będę bardzo wdzięczny.
I przepraszam, że odbiegłem od głównego wątku.
Z kolekcjonerskim pozdrowieniem!
marcinparys11
Tym razem za źródło posłużył mi "Dziennik Bałtycki". I po przejrzeniu numerów z IV kwartału 1968 r. wychodzi mi co następuje:
"Giełda piosenki" - daty emisji podane na podstawie programów TV wydrukowanych na ostatniej stronie gazety.
Wtorek - 8 października 1968 - 20:35-21:05.
Wtorek - 22 października 1968 - 20:10-20:40.
Wtorek - 5 listopada 1968 - 20:20-20:50.
Wtorek - 19 listopada 1968 - 20:05-20:35.
Wtorek - 3 grudnia 1968 - 20:05-20:35.
Wtorek - 17 grudnia 1968 - 20:05-20:35.
marcinparys11
Posty: 2342
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo serdecznie dziękuję!!!
Z tego wynika, że przez cały sezon 68/69 utrzymywał się termin co drugi wtorek. Tylko od stycznia zmieniono godzinę emisji z "po dzienniku" na "przed dziennikiem".
Ciekawe, ile nowych propozycji plus zwycięzcę z poprzedniego zestawu udało się zmieścić w tych 30 minutach programu. Doliczając zapowiedź konferansjera i oklaski publiczności.
8 października więc przedstawiono notowanie nr 38.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Giełda piosenki

Post autor: bobby-x »

djjack pisze: pt kwie 27, 2018 9:46 am Tym razem za źródło posłużył mi "Dziennik Bałtycki". I po przejrzeniu numerów z IV kwartału 1968 r. wychodzi mi co następuje:
"Giełda piosenki" - daty emisji podane na podstawie programów TV wydrukowanych na ostatniej stronie gazety.
Cześć DJ-u, czy zbierasz takie gazety lub/i czasopisma? To z Twoich zbiorów? czy masz gdzieś bardzo blisko np. bibliotekę uniwersytecką?
darewski
Posty: 370
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 2:38 pm
Lokalizacja: STĄPORKOW

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: darewski »

Mam pytanie czy wiadomo kto prowadził poszczególne notowania Listy Przebojów Studia Rytm, czy to byli wspólnie Turski i Kaczkowski, czy może osobno lub ktoś jeszcze inny. Pozdrawiam wierny słuchacz trójki.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

Raczej nie wiadomo.
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

darewski pisze: wt maja 01, 2018 6:45 pm Mam pytanie czy wiadomo kto prowadził poszczególne notowania Listy Przebojów Studia Rytm, czy to byli wspólnie Turski i Kaczkowski, czy może osobno lub ktoś jeszcze inny. Pozdrawiam wierny słuchacz trójki.
Zacznę może od wcześniejszych czasów, tzn. opowiem o tym, czego byłem świadkiem, może nie naocznym, ale "nausznym" :-). Andrzej Turski prowadził Listę Przebojów Studia "Rytm" do 150 wydania z 20 listopada 1971 r. Następne wydanie nr 151 prowadził już Piotr Kaczkowski. I prowadził ją do końca. Wiem, że przed Turskim Listę prowadził od początku, od pierwszego wydania Witold Pograniczny, ale do kiedy - nie wiem. Jak zacząłem Listę słuchać, był już Turski. Być może zmiana nastąpiła w czasie, gdy Lista przechodziła z emisji co dwutygodniowej we wtorki na tygodniową co sobotę, czyli było to gdzieś około wydania 13-tego z 22 marca 1969 r. o którym była mowa w postach powyżej. Najwygodniej byłoby twierdzić, że wraz z terminem nadawania Listy zmienił się jej prezenter, ale tego nie wiem na pewno, to tylko snucie domysłów. Natomiast kto w historii nadawania Listy był "druhem zastępowym" i czy w ogóle tacy "druhowie" byli, tego w ogóle nie pamiętam. Kompletnie. :know: Tyle mojej wiedzy na ten temat. Pozdrawiam.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: JC »

Odświeżając temat tej listy przebojów, chciałbym zapytać forowiczów o dwa utwory, które się na tej liście pojawiły, a których nie znają oficjalne dyskografie wskazanych artystów. Chodzi o:
1) Benny Hill - "Hey Bulldog"
2) Herman's Hermits - "Love is Blue".
Czy rzeczywiście prawidłowe są takie nazwy wykonawców/tytułów? Może niektórzy słuchacze będą pamiętać.
Co do Bennego Hilla - ponieważ piosenka "Hey Bulldog" nie pojawia się w ogóle jeśli chodzi o niego, to przypuszczam, że prawdopodobnie na liście Studia Rytm pojawiła się piosenka zepsołu Fanny pt. "Hey Bulldog" z płyty "Fanny Hill" - rok też się zgadza - tj. 1971.
Co do "Love is blue" - tutaj jest większy znak zapytania.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

Wiesz JC, może trzeba by zapytać redaktorów prowadzących w tamtych czasach, jeśli jeszcze żyją.
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Odpowiedź dla JC. W pierwszej sprawie masz rację, zgrabnie to wydedukowałeś. Tak było w rzeczywistości. Zespół Fanny, składający się z samych kobitek nagrał nową wersję piosenki Beatlesów "Hey Bulldog". W drugiej sprawie mogę Cię zapewnić, że zespół Herman's Hermits śpiewał "Love is Blue" na Liście Studia "Rytm", bo sam to słyszałem. Niestety, ja również nigdzie nie spotkałem się potem z tą wersją, była ona nie do zdobycia, nawet chyba na YouTube! Pozdrawiam!
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: JC »

Dzięki za odpowiedź. Super, że udało się potwierdzić ten utwór "Hey Bulldog". W sprawie "Love is blue" napisałem do P. Kaczkowskiego, ale napisał że nie pamięta tego nagrania w wykonaniu Herman's Hermits, ale pamięta, że z kolei często wtedy radio grało wersję "Love is Blue" w wykonaniu Heather & The Thunderbirds.
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Chciałem dzisiaj posłuchać sobie Listy Przebojów Studia "Rytm" z tego linku: www.polskieradio.pl/231/4402/Ksiazka/Rok1960/36#strona , ale niestety link nie działa. Znaczy działa, ale pokazuje coś innego. Jeżeli ktoś może wie coś na ten temat, to proszę o informację na forum. :shock:
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

ryszardkumorek pisze: sob sty 09, 2021 8:47 pm Chciałem dzisiaj posłuchać sobie Listy Przebojów Studia "Rytm" z tego linku: www.polskieradio.pl/231/4402/Ksiazka/Rok1960/36#strona , ale niestety link nie działa. Znaczy działa, ale pokazuje coś innego. Jeżeli ktoś może wie coś na ten temat, to proszę o informację na forum. :shock:
Znalazłem coś takiego, ale dalej nie umiem ruszyć. Może ktoś umie? https://web.archive.org/web/20161110235 ... tudio-Rytm
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Półtora roku musiało minąć nim rozszyfrowałem ten ostatni link w moim poście. Dźwiękowe wydania List Przebojów Studia "Rytm" są!!! Trzeba po otworzeniu tego linku podświetlić zapis dotyczący jednej lub drugiej Listy i kliknąć dwa razy. Otworzy się słuchanie! Spróbujcie!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

oj, myślałem, że wątek odżył bo jakieś notowania się odnalazły?
StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: StarszyPan75 »

ryszardkumorek pisze: wt sie 09, 2022 5:45 pm Półtora roku musiało minąć nim rozszyfrowałem ten ostatni link w moim poście. Dźwiękowe wydania List Przebojów Studia "Rytm" są!!! Trzeba po otworzeniu tego linku podświetlić zapis dotyczący jednej lub drugiej Listy i kliknąć dwa razy. Otworzy się słuchanie! Spróbujcie!
Proszę o dokładniejsze wyjaśnienie. Pozdrawiam SP
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

Żeby tak Harcerskiej 😍
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Więc tak: trzeba kliknąć w ostatni niebieski link w moim poście. Otworzy się (trwa to trochę) strona w przeważającym kolorze czerwonym z napisem "Historie dobrze opowiadane od 90 lat". Niżej jest napisane "Młodzieżowe Studio Rytm". Piąty i szósty wiersz napisany dużymi, drukowanymi literami w kolorze czerwonym informują o dwóch listach przebojów Studia "Rytm". Trzeba na poziomie tych wierszy, poza nimi przycisnąć lewy przycisk myszy i najechać kursorem na jeden lub drugi napis. Podświetli się na niebiesko. W taki podświetlony napis trzeba kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy w taki sposób w jaki otwiera się wszystkie pliki i foldery. Zostanie podświetlony tylko ten wyraz, na którym spoczywał kursor, ale to nic, bo po dłuższej chwili (znowu trochę to potrwa) powinno zacząć się dźwiękowe wydanie listy. Sprawdzałem to wielokrotnie i działa do dziś! Miłego słuchania!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

Udałó sie odtworzyć. ale to tak zawsze było , że grano od pierwszego miejsca ?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8733
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: VILKI »

z którego roku są te notowania?
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Daty emisji tych List Przebojów są tam umieszczone: pierwsza jest z 23 marca 1969, a druga z 11 marca 1972. Pierwszą prowadzi Andrzej Turski i jest to Lista o tyle przełomowa (o czym wspomina p. Turski), że jest to pierwsza Lista nadana w całości a nie w dwóch częściach, jak to było dotychczas. I tak już zostanie. Drugą Listę prowadzi Piotr Kaczkowski, który objął tę funkcję od 151 wydania Listy. A odpowiadając jeszcze bobby'emu to powiem, że jak ja pamiętam Listę zawsze prezentowano od pierwszego miejsca, przemiennie: 1.polska/1.zagraniczna/2.polska/2.zagraniczna... itd. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

ryszardkumorek pisze: wt sie 30, 2022 3:17 pm A odpowiadając jeszcze bobby'emu to powiem, że jak ja pamiętam Listę zawsze prezentowano od pierwszego miejsca, przemiennie: 1.polska/1.zagraniczna/2.polska/2.zagraniczna... itd. Pozdrawiam!
Szok, :shock: szok.
To masz aż tak szczegółowe dane z prowadzącymi? I też w jakie dni była nadawana i podzielona czy nie? :shock:
To nie wyrzucaj tych zeszytów, notatek, bo chodzi po głowie pomysł książki z listami przebojów Programu Pierwszego :D
ryszardkumorek
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: ryszardkumorek »

Wyrzucić te zeszyty z Listami Przebojów???!!! Bobby - jak Ci to mogło w ogóle przyjść na myśl! Toż trzymam je jak święte kości :) Zacząłem osobiście notować od wiosny 1969 r. , ale te notatki nie zachowały się. Były na luźnych kartkach i przepadły gdzieś. Potem uzupełniłem sobie notowania od pierwszego wydania do końca 1969 r. ale to był już wtórny zapis w założonym przeze mnie zeszycie. Dopiero od początku 1970 r. notowałem w nowych zeszytach osobiście i zaznaczałem tam różne rzeczy na marginesach. Zaznaczyłem też, od którego notowania Listę zaczął prowadzić Piotr Kaczkowski, no i dlatego to wiem. Niestety nie wiem tylko, do którego wydania Listę prowadził Witold Pograniczny, kiedy zastąpił go Andrzej Turski. Ja zacząłem słuchać Listy, jak był już Pan Andrzej. Starałem się zawsze osobiście wysłuchać każdej Listy, ale nie zawsze się to udawało. Były czasy szkolne, więc były wakacje, były ferie świąteczne, wyjeżdżało się i nie zawsze w pobliżu było radio. Dlatego później musiałem brakujące wydania uzupełniać. A które to były, niestety nie zaznaczyłem. Ale wszystkich innych zmian zanotowanych przeze mnie raczej jestem pewien.
I jeszcze jedna sprawa. Kiedyś niedawno przeleciałem cały wątek z wszystkimi postami i zauważyłem, ze występowały różne zdania na temat notowań, powstawały kontrowersje, które notowanie jest właściwe, były drobne różnice w pozycjach. A przecież jest prosta sprawa, aby to zweryfikować. W książce "Nie wierzę w życie pozaradiowe" Marek Niedźwiecki pisze, że odnalazły się jego zeszyty z notowaniami List Przebojów Studia "Rytm", które skrupulatnie notował. Więc kto zna Pana Marka niech go poprosi o "odtajnienie archiwów".
A komu chodzi po głowie ten pomysł książki z listami przebojów?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: bobby-x »

ryszardkumorek pisze: śr sie 31, 2022 4:46 pm A komu chodzi po głowie ten pomysł książki z listami przebojów?
A paru takim wariatom...
StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Lista Przebojów Studia Rytm 1968 - 1973

Post autor: StarszyPan75 »

Zdecydowanie warto takie opracowanie wydać.

PS. Udało mi się odtworzyć archiwalne LP SR. Dziękuję za dobrą instrukcję.
Pozdrawiam. SP
ODPOWIEDZ