Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

press.pl

Dziennikarz Programu III Polskiego Radia Artur Andrus nie dostał zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę ze "Szkłem kontaktowym" w TVN 24.
Artur Andrus nie otrzymał uzasadnienia tej decyzji. Pytany, czy w związku z tym odejdzie ze "Szkła kontaktowego", czy z radiowej Trójki, odpowiada: - Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Rozmowy się toczą. Mam mieć spotkanie z prezesem. Są możliwe trzy rozwiązania: odchodzę ze "Szkła kontaktowego", odchodzę z Trójki albo nie odchodzę z żadnego miejsca - mówi Andrus.

Zarząd radia w podobnych sytuacjach wydaje zgody swoim etatowym pracownikom na współpracę z innymi mediami na rok.

Artur Andrus w radiowej Trójce pracuje od 1994 roku. Obecnie prowadzi codzienną "Akademię rozrywki". W 2005 roku dołączył do grona komentatorów "Szkła kontaktowego" w TVN 24.


jeśli podziękuje za pracę w PR to zapewne już go nie usłyszymy na LP3...
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2017 12:02 am przez Yacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Artur Andrus

Post autor: 8azyliszek »

No jakby mu nie przedłużyli zgody na współpracę z TVN24, to to byłoby tylko potwierdzenie PISowskiego statusu także Trójki. Kurczę, a W.Świetlik gdy jeszcze słuchałem go w komentarzach po 8.30 w Poranku wydawał się gościem miłym i na luzie, z poczuciem humoru. A odkąd jest dyrektorem Trójki coraz bardziej zbliża się do aparatczyka. No przecież nie powinno się być tak małostkowym, że Świetlik występuje w "W tyle Wizji" ale Andrusowi w Szkle to już pograć nie da. Zwłaszcza że po śmierci Miecugowa, Artur jest tam potrzebny.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Artur Andrus

Post autor: FOXD »

Jeśli AA musiałbyby wybierać, to sądzę, że da sobie "odpoczynek" od Trójki z uwagi na niezdrową atmosferę ;)
Cóz, było do przewidzenia, że m.in. AA będzie kogoś w końcu "uwierał".
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Artur Andrus

Post autor: kajman »

Ja w ogóle nie rozumiem Andrusa, że w programie o tak żenującym poziomie jak Szkło kontaktowe chce mu się występować (chyba że ostatnio poziom mu się podniósł, ale jakoś w to nie wierzę). No chyba że chodzi o forsę. Ale jeżeli chce się kompromitować to powinni mu na to pozwolić.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Artur Andrus

Post autor: mikrobi »

8azyliszek pisze: czw paź 19, 2017 9:15 pm No jakby mu nie przedłużyli zgody na współpracę z TVN24, to to byłoby tylko potwierdzenie PISowskiego statusu także Trójki. Kurczę, a W.Świetlik gdy jeszcze słuchałem go w komentarzach po 8.30 w Poranku wydawał się gościem miłym i na luzie, z poczuciem humoru. A odkąd jest dyrektorem Trójki coraz bardziej zbliża się do aparatczyka. No przecież nie powinno się być tak małostkowym, że Świetlik występuje w "W tyle Wizji" ale Andrusowi w Szkle to już pograć nie da. Zwłaszcza że po śmierci Miecugowa, Artur jest tam potrzebny.
1. Zgodę Andrusowi cofnął nie dyrektor Programu III tylko zarząd Polskiego Radia.
2. TVP jest w tym samym segmencie mediów publicznych. TVN nie.
3. Jeśli po hipotetycznym odejściu Andrusa z Trójki jego piosenki będą dalej umieszczane w zestawie do głosowania (a nie chcę autorytarnie przesądzać czy A.A. był tam ze względu na zatrudnienie w Trójce, faktem jest, że ze stacją związany był od 1994 r., w 2002 r. wydał płytę "Łódzka" a pierwszy utwór w zestawie to rok 2009, piosenki kabaretowe rzadko bo rzadko ale jednak na liście były vide T-Raperzy znad Wisły czy Grzegorz Halama) to zapewne pierwsza z nich wyląduje na wiele tygodni na pierwszym miejscu (vide kariera Doktora Misio) i wyobrażam sobie facebookową akcję w rodzaju : ""ostatnia szansa by usłyszeć naszego kochanego Andruta w Trójce". Z tym, że w takiej sytuacji skończy się klauzula najwyższego uprzywilejowania, jako dziennikarz Trójki A.A. po prostu nagrywał utwór, który do zestawu trafiał natychmiast po premierze na antenie (i odpowiedniej promocji w playliście) teraz pewnie warunkiem będzie nagranie jej na płytę i umieszczenie jej na singlu. Ale to może dodatkowo działać na jego korzyść (bo zniknie efekt znużenia kolejnymi, nie zawsze udanymi, utworami).
No i na koniec - jeśli Andrus chce być bohaterem w mediach tęskniących za tym, co było, odejdzie z Trójki., zapewniwszy sobie miękkie lądowanie (może nawet własny program w TVN). Jeśli jest mu to obojętne, pewnie zrezygnuje z TVN24 albo przejdzie na status współpracownika PR (tak jak Mann) i wtedy nie będzie podlegał pod przepisy dotyczące pracowników etatowych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Yacy »

Wczoraj sobie pomyślałem o (dużo mniej listowym) Kanteraicie, dziś czytam, że też nie dostał zgody...
Ale akurat w jego przypadku nawet nie wiem czym się zajmuje w tvn.

Ja chyba byłbym zaskoczony, gdyby AA został w Trójce, mimo wielu lat spędzonych na Myśliwieckiej.
Jednak to radio mu czegoś zabrania, a nie odwrotnie. I nie odbiorę tego jako zagrania pod publiczkę, dla bohaterstwa.


A kiedyś Trójka była promowana w tvn, m.in. w "Na wspólnej" :-)
Parę razy sobie obejrzałem, żeby zobaczyć jak to wygląda i to dopiero było żenujące ;-)
Zawsze jak ktoś włączył radio to trafiał na "Trójka i usłyszysz więcej" czy "Trójka - twoje pierwsze radio" lub jakiś podobny jingel.
Jakby zupełnie nic innego w tym radiu nie puszczali :-P
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Artur Andrus

Post autor: 8azyliszek »

Tymczasem w rankingu słuchalności Trójka straciła kolejne pół procenta udziału w rynku. Niech Zarząd dalej tak robi, to się RMF FM ucieszy.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Artur Andrus

Post autor: krzychu78 »

Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Artur Andrus

Post autor: FOXD »

Z mojej strony gratulacje dla AA za decyzję :)
Ciekaw jestem jak teraz Trójka będzie podchodziła do prezentowania muzycznych kawałków AA na antenie ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Miszon »

O nie :-( .

jedyny plus, że powrócił jakiś czas temu Paweł Sołtys, ale nadal zachodzi pytanie: kto następny?
Mickey3
Posty: 248
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1993

Re: Artur Andrus

Post autor: Mickey3 »

Robert Kantereit także zdecydował o odejściu z Trójki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Miszon »

Tak, ja skomentowałem odejście obu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Yacy »

"ja wiedziałem, że tak będzie..."
:-(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Miszon »

Ciekaw jestem jak dlugo zostanie Mann z Bukartykiem. Dzis ten drugi dał ostro do pieca
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Yacy »

jotem3 już wyciął najważniejszy fragment dzisiejszej audycji:

https://soundcloud.com/jotem3/bukartyk- ... m-20171103
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: EVENo »

Chciałem spytać "Co ja jeszcze robię w tym kraju?", ale odpowiedniejszym jest chyba "Co ten kraj tu jeszcze robi?"
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Artur Andrus

Post autor: lady »

O kurczę ...
Bukartyk jest mi obojętny, ale Mann - mam nadzieję - jest nie do ruszenia. Bez niego Trójka zginie.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Artur Andrus

Post autor: kajman »

Zastanawiam się czy kiedy zmieni się władza (jeżeli w ogóle się zmieni) da się to wszystko odbudować.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Yacy »

jeśli ktoś tam zostanie to może...
dlatego nie jestem za tym aby teraz wszyscy redaktorzy ze starej Trójki opuścili Myśliwiecką.
ale oczywiście część (i to będzie raczej większość), która już będzie miała nowe zobowiązania ...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Artur Andrus

Post autor: FOXD »

lady pisze: pt lis 03, 2017 2:54 pm O kurczę ...
Bukartyk jest mi obojętny, ale Mann - mam nadzieję - jest nie do ruszenia. Bez niego Trójka zginie.
Płonne są Twoje nadzieje ;)
Już niebawem nie będzie można usłyszeć Wojciecha Manna w radiowej Trójce? Podczas wyemitowanej 3 listopada audycji "Zapraszamy do Trójki", dziennikarz wielokrotnie nawiązywał do odejścia z rozgłośni Roberta Kantereita i Artura Andrusa, a także sugerował, że być może pójdzie w ich ślady.
http://film.interia.pl/telewizja/news-w ... Id,2460961
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Artur Andrus

Post autor: lady »

Może jeszcze nie wszystko stracone ...
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Artur Andrus

Post autor: dannar »

lady pisze: pt lis 03, 2017 2:54 pm O kurczę ...
Bukartyk jest mi obojętny, ale Mann - mam nadzieję - jest nie do ruszenia. Bez niego Trójka zginie.
Każdy redaktor jest komuś obojętny, a komuś drogi. Dla mnie najważniejszy jest Łukawski, bo bez niego rano nie wstanę. 8)
Dlatego każde odejście jest smutne i przy trójce trzyma mnie tylko mierność innych stacji.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Artur Andrus

Post autor: FOXD »

^^
Tylko, że to Trójka kilku od lat staje się mierną stacją ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: bobby-x »

Niedźwiedź nie odejdzie, do 25 marca 2019 (65 lat - emeryturka) zostało Markowi 1 rok i 4 miesiące, więc raczej nie sądzę aby zrobił tak głupi krok. Radiowe przyjaźnie bardzo ważne ale emerytura ważniejsza. Wczoraj wyczuwałem smutek w głosie Marka.
Natomiast Grubasek nie jest etatowym pracownikiem, więc możemy tylko czekać na decyzje. Przecież ma braki warsztatowe, już mu to dyrekcja wypomniała... Szkoda by było Manniaka. To jest jedna z 5 audycji dla których włanczam jeszcze TrUjkie.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Artur Andrus

Post autor: mikrobi »

" Natomiast Grubasek nie jest etatowym pracownikiem, więc możemy tylko czekać na decyzje. Przecież ma braki warsztatowe, już mu to dyrekcja wypomniała... Szkoda by było Manniaka. To jest jedna z 5 audycji dla których włanczam jeszcze TrUjkie."

Dlaczego powtarzasz fake newsa?
Sam Mann zdementował tę informację w zeszłym roku.
ODPOWIEDZ