Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: czw paź 01, 2020 12:45 pm A głos Majewskiego jest taki mdły...
Jak dla mnie ok. chociaż bardziej by mi pasował do autorskiej audycji. Zresztą przypomina mi czyjś głos, ale nie mogę sobie przypomnieć czyj...
Przesunięcie Salonu na 8:45 to wyjątkowo nietrafiony pomysł. O 8:30 są komentatorzy w PR24. Do tej pory audycje się uzupełniały. :roll:

Przeglądam właśnie dział "ludzie radia" na główniej stronie Trójki (są tam jeszcze ci, którzy już odeszli - ciekawe kiedy miotła Pani Woźnej ich wymiecie)) i trafiłem na Grzegorza Purchałę. Kto to jest? :know:
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

bidżys pisze: czw paź 01, 2020 9:04 pm Przeglądam właśnie dział "ludzie radia" na główniej stronie Trójki (są tam jeszcze ci, którzy już odeszli - ciekawe kiedy miotła Pani Woźnej ich wymiecie)) i trafiłem na Grzegorza Purchałę. Kto to jest? :know:
Zdjęcie i wizytówka tego pana są od dawna, nie jest to nikt nowy, kliknij sobie na niego, to wyświetli się co robi(ł) w Trójce (praca na zapleczu przy serwisach, depeszach zagranicznych)
SmutnaBeata
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 9:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24 kwietnia 1982

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: SmutnaBeata »

Przeglądam właśnie dział "ludzie radia" na główniej stronie Trójki (są tam jeszcze ci, którzy już odeszli - ciekawe kiedy miotła Pani Woźnej ich wymiecie))

Już ich nie ma.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Szybko czyszczą sukinkoty. Gumkujemy i nie ma. Pewnie zaraz całe radiowe archiwum LP3 wyleci w kosmos ze wszystkimi przyległościami, listami od słuchaczy, przypominajką rocznicową, rysem historycznym itp. Po co ma być. Przecież czegoś takiego jak LP3 nie ma i nigdy nie było... :-(
A u mnie leci playlista za rok 2009, "This I Love" Gunsów.
LP3. This I loved... A teraz to już chyba "That I used to love..."
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Dobra zmiana coś przeoczyła (jak to przeczytają, to pewnie naprawią). Na stronie Trójki w zakładce "audycje" zostały wszystkie nazwy - jest nawet LP, Markomania, Maniak Po Ciemku, Minimax, Myśliwiecka 3/5/7, ZD3 i wiele innych...
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: czw paź 01, 2020 10:24 pm(praca na zapleczu przy serwisach, depeszach zagranicznych)
No i mamy rozwiązanie zagadki. :)
gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 8:49 am Dobra zmiana coś przeoczyła (jak to przeczytają, to pewnie naprawią). Na stronie Trójki w zakładce "audycje" zostały wszystkie nazwy - jest nawet LP, Markomania, Maniak Po Ciemku, Minimax, Myśliwiecka 3/5/7, ZD3 i wiele innych...
Niczego nie przeoczyli. Wszystko po kolei. Toć się nie rozerwą. :D

A co to się stało z redaktorem Kirmuciem? Dzisiaj był ktoś inny.
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

bidżys pisze: pt paź 02, 2020 9:08 am A co to się stało z redaktorem Kirmuciem? Dzisiaj był ktoś inny.
Zmiana ramówki - od 6 do 8.45 masz RMF/ZET z blubrającymi 3 "prowadzącymi"
9 - muzyczna poczta UKF (a w pt Winien i ma - i dziś znów Halina Wachowicz w składzie , 10 - Powtórka z Rozrywki, 11-15 Łodej nawija makaron na uszy z Majewskim, 15- Tonacja, 16-19 nawija ktoś, kto "Zaprasza do..." potem nie wiem, bo piszę to z pamięci - ramówkę wyczytałam kilka dni temu w WM, a Kirmuć ma mieć audycję autorską
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 9:17 am potem nie wiem, bo piszę to z pamięci - ramówkę wyczytałam kilka dni temu w WM,
A potem chyba M. Owczarek, bo P. Baron był tydzień temu.
a Kirmuć ma mieć audycję autorską
Najwyraźniej niepotrzebnie wygadał się na antenie, że kolegował się z Beksińskim. :)
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Ale archiwum LP3 jest tutaj i nikt go nie ruszy. Nawet można je udoskonalić gdy nie trzeba już aktualizować (to akurat smutne).
Przeglądam playlistę z ostatniego miesiąca i chyba jest całkiem OK. Wiadomo, że radia nie słucha się tylko dla muzyki, ale mimo wszystko to też ma duże znaczenie.
Co do etycznej oceny zgoda, ale pamiętam rewolucję z lat 2001-2006,wtedy w playliście dominował komercyjny pop. To prawda, że słuchacze na ogół te narzucane utwory odrzucali w głosowaniu na LP3 a wypromowali spontanicznie Again zespołu Archive i inne ambitne utwory - to wtedy LP3 stała się tak bardzo elitarna - wcześniej ogół dominowały tam te same utwory co w RMF i Zet, zresztą wszyscy szli na łatwiznę i po prostu promowali artystów związanych z wielkimi koncernami (Pomaton EMI, Universal, BMG, Sony Music). Pamiętam zresztą zapisy LP3 z tego okresu - obok wykonawcy, tytułu utworu i tradycyjnych danych statystycznych (miejsce z poprzedniego notowania, ilość tygodni) obowiązkowo była w nawiasie nazwa wytwórni.
Ale ad rem- jest faktem, że wtedy też pamiętam skargi, że zniknęły wybitne osobowości radiowe a pojawili miałcy rozkoszni chłopcy czy antenowe lalki Barbie. A potem sporo tych nowych zostało i stało się symbolem stacji.
Także wszystko jest możliwe.
Myślę, że problemem jest "trójkowość" wielu osób - tych, dla których nie było to po prostu miejsce pracy (gdzie motywacją do starań jest jednak kasa a po godzinach można o tym nie myśleć) ale faktycznie coś w rodzaju domu, pasji etc.
Ci nieliczni, którzy zostali mogą niby dalej robić swoje - ale bez entuzjazmu i raczej z dość dużym dystansem. Tak jak naturalne było, że jedni dziennikarze zapraszali na audycje innych, przychodzili sobie wzajemnie do studia, gawędzili i tak dalej. Teraz już tego nie będzie. Nowi raczej nie będą się jakoś utożsamiać emocjonalnie z tą stacją i u starych słuchaczy będą mieć przerąbane niezależnie od tego, czy będą naśladować styl starych trójkowiczów (bo to plagiat i profanacja) czy będą za wszelką cenę starali się od tamtych odróżnić(bo to pozbawianie stacji tożsamości).
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Starzy Słuchacze, jeżeli chcą włączyć Trójkę, to dopiero od 8.45. do 15 - czyli w godzinach mniej atrakcyjnych antenowo i po 19
Beata Michniewicz, Winien i ma (pon. - czw. Poczta UKF), od 11 Łodej solo (z wplecioną powieścią), a po 19 autorskie audycje muzyczne.
Dziś tak zrobiłam. Beata i Winien w swoim stylu. A Piotr Łodej - dziś wystawię mu pochwałę :) , bo jest solo, a solo brzmi dobrze. Na tle Ciechana i im podobnych widać, że przepracował swoje i ma warsztat oraz sposób prowadzenia w stylu stacji (wiem, że wielu narzekało na jego sztywność przy ZD3, ja tego aż tak nie czułam, choć wiadomo, że to nie Mann czy Łukawski). Przeprowadzał wywiad z gościem - dr etnografii nt targów pszczelarstwa i miodu. Był przygotowany - znał historię bartnictwa i pszczelarstwa. Nie gadał jak potłuczony na haju, a prowadził merytoryczną rozmowę. Nie wysilał się na jakieś głupie uśmiechy i luz z dyskoteki, tylko miał właściwą modulację głosu, dykcję, dobór słów.
A później kącik Korneliusza Pacudy (jak sam powiedział od 1965r. w Trójce z przerwami) i rozmowa 2 Panów Redaktorów pełna szacunku i sympatii (przepaść między tą dwójką a trójką prowadzących o poranku). I telefony (sporadyczne i zmontowane, ale jednak były) lub maile od Słuchaczy.

A ci nowi - to właśnie jak potłuczeni na haju z dyskoteki :(
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19647
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 12:03 pm A ci nowi - to właśnie jak potłuczeni na haju z dyskoteki
:lol: :lol: :lol:
Dziś po 6 rano wytrzymałem ze 2 minuty...
A przed 6 nadawał kolega... Mateusz Tomaszuk. Dało się tego wysłuchać, choć to nie moje klimaty i o tej porze przyzwyczajony już byłem do country.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Co by nie mówić, LP3 była od lat okrętem flagowym stacji i najbardziej rozpoznawalną audycją poza Trójką. A przy okazji kurą znoszącą złote jajka,bo przecież w zasadzie od końca lat 90. zawsze był do niej przyczepiony duży sponsor prywatny lub - po 2015 roku - państwowy. Do dziś jak słyszę nowość na antenie, to mam odruch zastanawiania się, czy ma szanse na dobry wynik na Liście. Likwidacja czegoś takiego przez władze stacji to jak burzenie afgańskich zabytków w wykonaniu rządu talibów - niszczenie ważnych elementów własnej tożsamości w imię - podobno - odbudowy tejże tożsamości w jakiejś wyimaginowanej "czystej" wersji.
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

jollyroger72 pisze: pt paź 02, 2020 12:51 pm i o tej porze przyzwyczajony już byłem do country.
no to teraz country po 12, jak to określił sam red. Łodej "Budzik wyszedł na światło dzienne i country wyszło na światło dzienne" :lol:

I myślę, że przeniesienie Salonu na 8.45 to celowy zabieg. Ci nowi żegnają się ok. 8.40 wychodzą ze studia, leci piosenka i reklamy i to jest techniczne 5 min. aby przewietrzyć i zdezynfekować studio po poprzednikach (i mam tu na myśli dezynfekcję (anty)osobowości, a nie covid :mrgreen:). Pani Beata nie musi ich słuchać i widzieć, a później o 9 wchodzi Halinka, która też nie musi widzieć i słyszeć nowych, zmienia ją P. Łodej i to on się styka z nowymi. A on da radę ich minąć w drzwiach :mrgreen:
krzychu78
Posty: 3723
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: krzychu78 »

jak sądzicie Top Wszech Czasów też zakończył swój żywot w trójce podobnie jak Lista? :(
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Myślę, że jeśli red.Metz się nie wyłamie i nie zrobi Topu sam, to go nie będzie. Baronowi w bardzo nieprzyjemny sposób de facto odebrano LP3, a jego "strajk listowy" sprytnie wykorzystano jako pretekst do likwidacji audycji (najnowszy przekaz dyrekcji jest mniej więcej taki, że "zastanawialiśmy się nad tym do samego końca, ale w sumie to nikt nie chciał prowadzić"). Nie wyobrażam sobie, żeby ot tak sobie chciał robić podobną rzecz doroczną. Tym bardziej, że oskarżenia ze strony Niuni o fałszowanie LP3 jakoś tam kładą się cieniem na i Topie, robionym przecież w części przez tę samą ekipę.

Wyłapana przez słuchacza odmiana słowa "weganin" autorstwa red. Łukomskiej: weganin, tego wegana, tym weganem... Dramat!
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

krzychu78 pisze: pt paź 02, 2020 2:46 pm jak sądzicie Top Wszech Czasów też zakończył swój żywot w trójce podobnie jak Lista? :(
Moim zdaniem nie będzie Topów :( bo one też miały charakter listy, było głosowanie, liczenie głosów, prezentacja wyników, wskazywanie na spadki/ awanse). I kto ma to liczyć? Automat? Człowiek? A może znowu trzeba będzie anulować, bo wynik się nie spodoba - nie wygra polska piosnka, a zatem będzie zarzut o brak patriotyzmu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Pamiętajmy, że Topy też były nadzorowane i korygowane, przecież Bartek Gil napisał, że gdyby nie korekta, to ostatni Polski Top wygrałby "Niech żyje bal", który ostatecznie skończył gdzieś pod koniec setki.
krzychu78
Posty: 3723
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: krzychu78 »

gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 4:27 pm
Moim zdaniem nie będzie Topów :(
no niestety wszystko na to wskazuje :( ehh co to będzie za 1 stycznia bez tradycyjnego topu, od kilkunastu lat stały punkt tego dnia...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

krzychu78 pisze: pt paź 02, 2020 7:08 pm
gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 4:27 pm
Moim zdaniem nie będzie Topów :(
no niestety wszystko na to wskazuje :( ehh co to będzie za 1 stycznia bez tradycyjnego topu, od kilkunastu lat stały punkt tego dnia...
Z tego co wiem, to Top będzie, ale na Forum. Były zamysły, żeby to tak podzielić, aby przez cały dzień mniej więcej były wrzucane piosenki, na które zagłosujemy. Takie zastępstwo zamiast Topu w Trójce...
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

gioconda2 pisze: pt paź 02, 2020 4:27 pm nie wygra polska piosnka, a zatem będzie zarzut o brak patriotyzmu.
Albo wygra nieprawomyślna polska piosenka i będzie zarzut o fałszowanie wyniku z przyczyn politycznych, jak w maju...
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

na TW tym ogólnym wygrywa zawsze (o ile pamięć mnie nie zwodzi) coś z zagranicy - zarzut o brak patriotyzmu na bank, a w PTW wygrywa piosenka polska i tu o właściwą treść można się martwić w maju
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

Mnie zastanawia teraz inna rzecz. Mam teraz trochę wolnego czasu i przeczesuję stronę Trójki, jakie tam zaszły zmiany itd. I jedno mnie ciekawi: Podobno jest wprowadzona nowa ramówka, potworzone jakieś nowe pasma, nowi prowadzący próbują umilać dzień słuchaczom, ale skoro takowa ramówka istnieje, to dlaczego jest ona wrzucana z dnia na dzień, a nie ma jej rozpisanej np. na tydzień czy dwa do przodu?
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Kacprze - mnie to też nurtuje i kolegę pbd2 też
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Bo prawdopodobnie nadal wszystko jest w proszku: tzn. szukają optymalnej formuły programu, pewnie badają wpływ zmian na profil słuchacza, sprawdzają, jak słuchacze reagują na kolejne niespodzianki obsadowe, jaki procent akceptuje zmiany, myślą (o ile potrafią myśleć...)... Ale że obiecali nową ramówkę na październik, to udają, że ją mają :-D

PS. Wczoraj Balonik kilka razy powtarzał, że spełni jakieś tam muzyczne życzenie tego czy tamtego słuchacza "jeżeli nadal będziemy się o tej porze spotykać". Czyli stałej ramówki nadal nie ma i redaktorzy sami nie wiedzą, co będą robić o tej samej porze w następnym tygodniu, a część nowych pewnie nawet nie wie, czy w ogóle będą coś robić. Np. duet Łukomska-Ciechański spotkał taki zalew krytyki w sieci, że może się zdarzyć, że Niunia ich poświęci i weźmie kogoś innego. Problem w tym, że mało kto chce dobrowolnie uczestniczyć we wrogim przejęciu stacji, którą również wielu dziennikarzy z konkurencji ceniło za jej taki a nie inny charakter, a efekt tego jest taki, że do Trójki przechodzą najsłabsi warsztatowo i/lub intelektualnie. Prawdopodobnie wyobrażają sobie, że jak red Kaczkowski popracują tam od 25 roku życia do siedemdziesiątki. Tylko że nie rozumieją, dlaczego on i wielu innych było tam tak długo.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

nie wiem czy nie przydałby się nowy temat, bo to już Trójki nie dotyczy. no chyba, że Trójka to stan umysłu ;-)
Piotr Stelmach na fb pisze: Kochani, PROSZĘ O UWAGĘ. ❤
Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że przez ostatnie długie lata spotykaliśmy się w poniedziałki o godzinie 14:00. Wtedy zaczynała się audycja "W Tonacji Trójki".
Mam prośbę. Gorącą bardzo.
Czy w najbliższy poniedziałek o tej samej godzinie możemy się umówić na wyjątkową listę obecności? Ale taką naprawdę wyjątkową. Tutaj. Nigdzie indziej.
Da się zrobić? Niech się da, hmm?
Patrycjusz Wyżga na fb pisze: Poniedziałek 14:00
Marek Niedźwiecki na blogu pisze: Pojutrze – poniedziałek – godzina 14. Gdzie ja wtedy będę? Pewnie napiszę o tym o 19.54…
zaczął Stelmi, a reszta też jest zamieszana w "coś" czy się z nami bawią? ;-)
ODPOWIEDZ