kajman pisze: ↑śr wrz 28, 2016 6:25 pm I. Ideą zabawy pt. "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy) jest możliwość podzielenia się nagraniami mało znanych lub zapomnianych zespołów.
II. Jakie utwory można zgłaszać?Uwaga! To zestawienie też od kilku notowań nie było aktualizowane.
- Uczestnik zabawy wybiera 3 (zwycięzca poprzedniej edycji 4) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
- Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt (spis nie zawiera jednak niektórych wykonawców z LP3, więc warto sprawdzić na wszelki wypadek Archiwum - http://lp3.pl
Uwaga! Zestawienie od kilku notowań nie było aktualizowane.- nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/kajman (hasło: islands)
III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?IV. I co dalej?
- Aby zgłosić utwór do zabawy, należy podać wykonawcę i tytuł w tym wątku (można także zamieścić krótki komentarz).
- W mailu na adres kayman@o2.pl należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory bądź też przesłać utwory jako załącznik do maila.
- Zgłoszenia przyjmuję do 30 września godz. 21:21
--------------------------------------------------------
- 1 października prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji (chomik; inne sposoby jak ktoś mi pomoże)
- następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwające do .11.2017, godz. 21:21
- po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 64 utwory z eliminacji
Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forumowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.
V. Regulamin Eliminacji:Szczegółowe wyniki eliminacji i faz pucharowych zostaną udostępnione po zakończeniu konkursu.
- Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres kayman@o2.pl
Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
Nasza Lista - runda - nick_z_forum
np.
Nasza Lista - eliminacje - Grycek
Nasza Lista - runda I - Grycek- Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
1 miejsce -12 pkt.
2 -10pkt
3- 8pkt
4- 7pkt
5- 6pkt
6- 5pkt
7- 4pkt
8- 3pkt
9- 2pkt
10-1pkt
11-0pkt (patrz 3.f)- O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
a) większa liczba punktów
b) większa liczba oddających głosy
c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
e) największa liczba najwyższych pozycji
f) tak jak w punktach d) i e) dotyczące kolejnych najwyższych pozycji
g) większa liczba 11. miejsc
h) kolejność alfabetyczna wykonawców- Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
- Nie wolno głosować na własne utwory.
VI. Faza Pucharowa
- Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
- Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
- Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
- Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory, które przegrały w swoich pojedynkach.
Utwory:Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:tylko tak:X. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwóralboX. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór2.naprawdę dobry utwór
X. Abc - Taki utwór
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy muszą być podane w kolejności (najlepiej od 1 do 11), ale można podawać miejsca od 11. do 1.
Oto parę przykładów:
Dobry głosZły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)
1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL )01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2.
Abel Korzeniowski - Table For Two
Agatsuma -Yu-Dachi
Alice - Una Notte Speciale
Artrosis - Nazgul
ATB - Magnetic Girl
Avenged Sevenfold - Exist
Aventura - Obsession
Ayreon - Amazing Flight
Best Youth - Fanatic
Billie Marten - Out of the Black
Blade Loki - Skóra
Blindead - Hope
Bonobo & Grey Reverend - First Fires
Caspian - Ghosts of The Garden City
CF98 - ASAP
Chase & Status - This Moment
Chorzy - Jedzenie robi mnie w balona
Ciabatta - W głowie bajki
Cœur de pirate - Mistral Gagnant
Colouring - If I Ever Lose Your Love
Crippled Black Phoenix - NO!
Current 93 - A Sadness Song
Django Bates - Lucy In The Sky With Diamonds
DOOL - In Her Darkest Hour
East 17 - Thunder
Eliot Sumner - Halfway To Hell
Eloy - Early Signs... From a Longed-For Miracle
Far Beyond - The Song Remains The Same
Fertile Hump - Dead Heart
Flaming Row - Aim L45
Flying Colors - Peaceful Harbor
Francesco Gabbani - Amen
Frost* - Black Light Machine
Gypsy and the Acid Queen - Last Night on Earth
Gypsy and the Acid Queen - Lullaby For a Dying Man
Harmonium - Comme Un Fou
Heathen Foray - Wigrid
Helen St. John - Love Theme From Flashdance
Indochine - La vie est belle
Iza Królak - Zobaczę Cię wszędzie
Jazzmeia Horn - Afro Blue / Eye See You / Wade In The Water
Keith Green - The Lord Is My Shepherd
King Gizzard & The Lizard Wizard - Nuclear Fusion
Korpiklaani - Happy Little Boozer
Koudlam - See You All
Lanterns On The Lake - I Love You, Sleepyhead
Lavina Cox - Nie dotykaj
Lion Shepherd - Smell of War
Long Distance Calling - Black Paper Planes
Lor - Windmill
Louane - Je vais t'aimer
M & H Band - Popcorn
Mads Langer - Daylight
Mannarino - Gandhi
MCC [Magna Carta Cartel] - The Demon King
Message To Bears - Mountains
Metal For Charity Project - Ana
Mogli - Alaska
Mold2 - Jeszcze
Monica Heldal - Jimmy Got Home
Mud Flow - Chemicals
NewTons - Walc na diamentowym niebie (Deszczowy)
Nova Colective - Cascades
Octavia Kay - Gdy zamykam oczy
Papa M - Over Jordan
Ralph Kamiński - Lights
Ręce Do Góry - Mogło być całkiem inaczej
Rhye - Open
Roddy Woomble - Listen to Keep
Rust on the Rails - Secrets
Since November - Star System
Slowdive - Sugar for the Pill
Society - Commiserations
Sólstafir - Ótta
Spirit of 84 - Sens i definicja
Stereolab - Puncture in the Radax Permutation
Syml - Where's My Love
Tede - Dokąd idziesz Polsko?
Tie Break - Łukasz z Kleofasem (Christus resurexit)
Wardruna - Wunjo
Warsaw Gun - Bal
Władimir Wysocki - Koni priwieredliwyje
Wucan - Father Storm
Yesternight - Solitude
Zenek - Dla Stasia