Re: Lista Przebojów Trójki (Nowa) - Notowania
: sob sie 19, 2023 3:52 pm
Ja też nie słucham, ale akurat te trzy tygodnie budzą moje podejrzenia, że może niekoniecznie to one dostały najwięcej głosów z propozycji.
Forum pozytywnie zakręconych wokół LP3
https://forum.lp3.pl/
Więc nie ma żadnej pewności, że trzy spadajace utwory otrzymały więcej głosów niż nowości. Przy Twych założeniach można snuć przypuszczenia, że w prawdziwej LP3 działo się tak samo, gdyż bardzo często trzy cztery nowości załatwialismy na trzech czterech miejscach z końca. Dlatego byłbym daleki od wyciągania takich wniosków. Teraz możemy gdybać co by było gdyby nie stworzono tego regulaminu a robiono tak jak sądzisz Ty. Zgadzam się jak najbardziej z tym, że takie sztuczne wciąganie na listę jest złym rozwiązaniem, ale plusem tego jest to, że masz jasny punkt regulaminu. A tak od siebie dodam, że trzy nowości znajdujące się na trzech ostatnich miejscach to moim zdaniem świadczy o ich słabości, a także chyba o znikomym zainteresowaniu listą. W tej liście jest tak podejrzewam mała grupa ludzi głosujących co tydzień (podobnie jak w 357 praktycznie tak samo), dlatego ruchy znikome.tadzio3 pisze: sob sie 19, 2023 1:37 pm Nie wiem, nie słucham tej listy.
Chodzi mi o to, że pokazują wyniki listy takie jakie są, bo 3 nowości na końcu zestawienia przy regulaminie, że 3 nowości muszą być nie wygląda najlepiej.
Nigdy nie będzie tej pewności, o ile sami prowadzący tego nie potwierdzą. Ale przyznasz, że sytuacja, w której regulamin mówi, że trzy piosenki MUSZĄ wejść do top 20 i wszystkie są na ostatnich miejscach mówi sama za siebie. Prawdopodobieństwo, że wszystkie faktycznie miały trochę więcej głosów niż trzy spadające jest nikłe.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 9:17 am Więc nie ma żadnej pewności, że trzy spadajace utwory otrzymały więcej głosów niż nowości.
No ale tam sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, bo te piosnki wcale nie musiały wejść do top 30, tylko wchodziły na jasnych zasadach, że musiały po prostu mieć więcej głosów niż inne. Takie przynajmniej były założeniatemik3 pisze: ndz sie 20, 2023 9:17 am Przy Twych założeniach można snuć przypuszczenia, że w prawdziwej LP3 działo się tak samo, gdyż bardzo często trzy cztery nowości załatwialismy na trzech czterech miejscach z końca.
Regulamin jest jasny, ale zaprzecza istocie listy, w której to słyszymy dwadzieścia piosenek z największą liczbą głosów.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 9:17 am Zgadzam się jak najbardziej z tym, że takie sztuczne wciąganie na listę jest złym rozwiązaniem, ale plusem tego jest to, że masz jasny punkt regulaminu.
Zgadzam się. Na LP357 ta grupa jest do tego zamknięta. Jedynie dodałbym, że na te listę głosują regularnie stałe osoby w dużym procencie. Są listy, gdzie wszystko za każdym razem zmienia się jak w kalejdoskopie, a to często świadczy o tym, że głosują na nie różne osoby, bardzo nieregularnie, co też jest słabością takiej listy.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 9:17 am A tak od siebie dodam, że trzy nowości znajdujące się na trzech ostatnich miejscach to moim zdaniem świadczy o ich słabości, a także chyba o znikomym zainteresowaniu listą. W tej liście jest tak podejrzewam mała grupa ludzi głosujących co tydzień (podobnie jak w 357 praktycznie tak samo), dlatego ruchy znikome.
1. Dokładnie tak samo myślę.tadzio3 pisze: ndz sie 20, 2023 1:39 pm 1.Nigdy nie będzie tej pewności, o ile sami prowadzący tego nie potwierdzą.
2.Ale przyznasz, że sytuacja, w której regulamin mówi, że trzy piosenki MUSZĄ wejść do top 20 i wszystkie są na ostatnich miejscach mówi sama za siebie.
3. Prawdopodobieństwo, że wszystkie faktycznie miały trochę więcej głosów niż trzy spadające jest nikłe.
1. Tak owszem nie musiały, ale równie dobrze mogły sztucznie być wpychane. Tego też nie wiemy.tadzio3 pisze: ndz sie 20, 2023 1:39 pm1.No ale tam sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, bo te piosnki wcale nie musiały wejść do top 30, tylko wchodziły na jasnych zasadach, że musiały po prostu mieć więcej głosów niż inne.
2.Takie przynajmniej były założenia![]()
3. A tutaj zasadą jest, że nie muszą mieć więcej głosów by się w top 20 znaleźć.
To jest sedno sprawy, regulamin jest jasny!!! I akurat to jest to za co ich mogę pochwalić.tadzio3 pisze: ndz sie 20, 2023 1:39 pmRegulamin jest jasny, ale zaprzecza istocie listy, w której to słyszymy dwadzieścia piosenek z największą liczbą głosów.
Czy to na tą czy to na tą czasem są duże zmiany, w 357 są takowe bo moim zdaniem ludzie głosują w dużej mierze dlatego by głosować, a tak naprawdę czasem nie wiedzą na co głosują, bo głosują na znaczniki stąd wysokie nowości a potem spadki bo się nie wiedziało na co wcześniej głosowało. A te osoby zawsze głosuja na 3-4 piosenki które znają, lubią, a inne tylko przypadkowo, gdyż mając 10 głosów trzeba dziurę zapchać, najlepiej znacznikiem. Świadczy to moim zdaniem o słabości tej listy w dobre nagrania. Ale w tym wypadku to tylko moja taka obiektywna ocena, też na postawie moich głosów, bo wcześniej zapychałem dychę, teraz głosuję na 2,3 utwory.tadzio3 pisze: ndz sie 20, 2023 1:39 pmZgadzam się. Na LP357 ta grupa jest do tego zamknięta. Jedynie dodałbym, że na te listę głosują regularnie stałe osoby w dużym procencie. Są listy, gdzie wszystko za każdym razem zmienia się jak w kalejdoskopie, a to często świadczy o tym, że głosują na nie różne osoby, bardzo nieregularnie, co też jest słabością takiej listy.
Stworzenie regulaminu nie powoduje, że zasada sama w sobie jest dobra. Równie dobrze w regulaminie można zapisać, że pierwsze miejsce zajmuje piosenka, która uzyskała dziesiąty wynik, albo absurdalna zasada z listy Tip Top o wypadkach z pierwszego miejsca po 10 tygodniach.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 2:54 pm 2. Skoro jest taki regulamin to ja nie widzę tutaj nic nienaturalnego, taki stworzyli i taki jest. Tutaj jest jasny regulamin i nikt nic nie może zarzucić.
No ale musimy zakładać, że wyniki listy są rzetelne i prawdziwe. Inaczej to wszystko nie miałoby sensu. Moglibyśmy podważać każde miejsce i stwierdzać, że równie dobrze nr jeden jest sztucznie wepchany, albo w ogóle cała lista jest poukładana przez jedną osobę.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 2:54 pm 1. Tak owszem nie musiały, ale równie dobrze mogły sztucznie być wpychane. Tego też nie wiemy.
Większość nawet nie ma pojęcia, że jest jakiś regulamin, bo listy zazwyczaj takowych nie mają. Dlatego sam jestem przeciwko regulaminom, które udziwniają naturalne zasady listy przebojów.temik3 pisze: ndz sie 20, 2023 2:54 pm To jest sedno sprawy, regulamin jest jasny!!! I akurat to jest to za co ich mogę pochwalić.
Ale czy ktoś tutaj piszę, że zasada jest dobra? Czemu kombinujesz? A czy gdzieś w tym regulaminie masz zapisane takie bzdury o których piszesz w drugim zdaniu? Absurdalna zasada z TipTop? Jeśli Ci się nie podoba to nie słuchasz, proste? Mi się nie podoba i nie słucham, ale czy trzeba to krytykować? Taką sobie ustalili taką mają, to samo w Trójce.tadzio3 pisze: śr sie 23, 2023 10:37 am Stworzenie regulaminu nie powoduje, że zasada sama w sobie jest dobra. Równie dobrze w regulaminie można zapisać, że pierwsze miejsce zajmuje piosenka, która uzyskała dziesiąty wynik, albo absurdalna zasada z listy Tip Top o wypadkach z pierwszego miejsca po 10 tygodniach.
A może najlepsze listy powinny mieć regulamin, choćby taki, że wygrywa utwór, który zdobył najwięcej głosów a nie ten co z liczbą głosów był dziesiąty. Sam sobie przeczysz z powyższym wpisem. Każda lista ma regulamin, a jaki to już wewnętrzna sprawa prowadzących.tadzio3 pisze: śr sie 23, 2023 10:37 am Najlepsze listy nie powinny mieć żadnych regulaminów tylko jasne, proste i intuicyjne zasady - lista jest poukładana pod względem liczby oddanych na nie głosów.
Tak zakładałem, że było w Trójce, ale niestety tak nie było, czyja była wina? Trudno dziś dociekać. Wyników nikt nie zmieni.tadzio3 pisze: śr sie 23, 2023 10:37 am No ale musimy zakładać, że wyniki listy są rzetelne i prawdziwe. Inaczej to wszystko nie miałoby sensu. Moglibyśmy podważać każde miejsce i stwierdzać, że równie dobrze nr jeden jest sztucznie wepchany, albo w ogóle cała lista jest poukładana przez jedną osobę.
W 357 z całą pewnością niewielu wie o wprowadzonych zasadach, w trójce podejrzewam, że zdecydowanie większa liczba osób (%). W 357 głosują tylko patroni i głosują bo mają głos, a wyniki? To podejrzewam dla sporej części to drugorzędna sprawa, pewnie nawet nie zaglądają w nie. A gdyby nie jakieś zasady czy jakiś regulamin to może nikt by nie wyrzucał utworów po 15 tygodniach, nikt by nie wyrzucał tych co spadają za 35 w 357, za 30 w dawnej trójce? gdzie nie ma zasad regulaminów tam nędza.tadzio3 pisze: śr sie 23, 2023 10:37 am Większość nawet nie ma pojęcia, że jest jakiś regulamin, bo listy zazwyczaj takowych nie mają. Dlatego sam jestem przeciwko regulaminom, które udziwniają naturalne zasady listy przebojów.
No właśnie była zasada i ta zasada się sprawdzała, każdy wiedział że sześć utworów wylatuje i tyle. Nikt nie wyrzucał utworu z pozycji 50 zeby wepchać coś z pozycji 51. Nikt nie wypychał z 29, czy 30 żeby wepchać na siłę coś z poczekalni. Więc dużo łatwiej przyjąć zasadę o 6 czy 3 nowościach niż dowiedzieć się po czasie, że na 50 nie była piosenka z 50 wynikiem głosowania tylko z 51.Konrad pisze: ndz sie 20, 2023 9:25 pm W nadajacym w Katowicach radiu Flash byla zasada, że zawsze wchodzi do top 40 6 nowości w Latach 1993 - 1999. Bylo to dobre rozwiazanie ale czy faktycznie te utwory mialy tyle glosow to nie wiem. Wtedy nikt sie z tego nie tlumaczyl. Teraz w trojce Maja 33 propozycje zawsze jest 3 nowosci taki urok.
Nie o to chodzi. Twoja retoryka jest taka, że jeżeli jest regulamin, to on usprawiedliwia wszelkie dziwactwa, które można sobie wymyślić i wpisując tam. Tylko tyle i aż tyle.temik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm Ale czy ktoś tutaj piszę, że zasada jest dobra? Czemu kombinujesz?
Naprawdę muszę tłumaczyć?temik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm A czy gdzieś w tym regulaminie masz zapisane takie bzdury o których piszesz w drugim zdaniu?
Proste, bo nie słuchamtemik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm Absurdalna zasada z TipTop? Jeśli Ci się nie podoba to nie słuchasz, proste?
Krytykuję, bo mogętemik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm Mi się nie podoba i nie słucham, ale czy trzeba to krytykować? Taką sobie ustalili taką mają, to samo w Trójce.
Serio? Bo bez tego ludzie by nie wiedzieli jak się układana listatemik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm A może najlepsze listy powinny mieć regulamin, choćby taki, że wygrywa utwór, który zdobył najwięcej głosów
Wina osoby prowadzącej. Ale to może pokazywać, że wyniki listy mogą być fałszowane. Cóż jednak, słuchając ich nie biorę tego pod uwagę, bo po prostu przestałbym jakiekolwiek śledzić.temik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm Tak zakładałem, że było w Trójce, ale niestety tak nie było, czyja była wina?
Nie do końca rozumiem. To czy jakieś zasady są spisane czy nie, nie ma znaczenia. Ważniejsze jest to jak duża jest ingerencja w to jak głosują słuchacze.temik3 pisze: śr sie 23, 2023 3:52 pm W 357 z całą pewnością niewielu wie o wprowadzonych zasadach, w trójce podejrzewam, że zdecydowanie większa liczba osób (%). W 357 głosują tylko patroni i głosują bo mają głos, a wyniki? To podejrzewam dla sporej części to drugorzędna sprawa, pewnie nawet nie zaglądają w nie. A gdyby nie jakieś zasady czy jakiś regulamin to może nikt by nie wyrzucał utworów po 15 tygodniach, nikt by nie wyrzucał tych co spadają za 35 w 357, za 30 w dawnej trójce? gdzie nie ma zasad regulaminów tam nędza.
Dla mnie dziwactwem może być 35 pozycji plus 7 pseudo poczekalni, dla Ciebie co innego. Dla mnie usunięcia z poczekalni w 357 to absurd największy jaki może być. To nie mój absurd, nie jest nigdzie spisany a jest absurdem. Dlatego twierdzę, że jak jest regulamin to zawsze można się do niego odnieść. Trójce dziś nikt nic nie może zarzucić.tadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 2:20 pm Nie o to chodzi. Twoja retoryka jest taka, że jeżeli jest regulamin, to on usprawiedliwia wszelkie dziwactwa, które można sobie wymyślić i wpisując tam. Tylko tyle i aż tyle.
Tylko zastanawiam się po co skoro nie słuchasz. Dla zasady?
W Trójce, już było więcej głosów i utwór nie wygrywał, więc może trzeba.tadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 2:20 pm Serio? Bo bez tego ludzie by nie wiedzieli jak się układana listaChociaż... dzisiaj jak powstają dziwaczne zasady, to może i trzeba przy każdej liście, która taką zasadę stosuje wyraźnie pisać, że o naszej kolejności (o dziwo!) decydują głosujący. Im więcej głosów tym piosenka jest wyżej
![]()
No widzisz, a jednak śledzisz.tadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 2:20 pm Wina osoby prowadzącej. Ale to może pokazywać, że wyniki listy mogą być fałszowane. Cóż jednak, słuchając ich nie biorę tego pod uwagę, bo po prostu przestałbym jakiekolwiek śledzić.
No ja od ponad 40 lat słucham list, które miały proste zasady takowe też mi odpowiadały. A jakiś regulamin niepisany był, żebyś jak twierdził to był. Że jednoosobowo stworzony to inna sprawa. Kiedyś miałeś dwie listy na krzyż i nikomu niepotrzebne były zasady trzech czy sześciu nowości musowo. Inne czasy, tamte się nie wrócą. Dla mnie tamte były lepsze, ale jest jak jest. Teraz nie ma nic takiego samego jak 40 lat temu i dlatego być może są potrzebne dziś zasady, przejrzyste dodam.tadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 2:20 pm Ja jestem boomerem,od 30 lat słuchałem list, które miały proste zasady i taki mi odpowiadały, bez żadnych regulaminów i o dziwo interesowały mnie wyniki. Teraz nowe pokolenie chyba już nie emocjonuje się tym, dlatego można robić udziwnienia list, które niewielu obchodzą.
Jest to dziwaczne, chociaż teraz już nie ma 7-piosenkowej poczekalni.temik3 pisze: czw sie 24, 2023 2:38 pm Dla mnie dziwactwem może być 35 pozycji plus 7 pseudo poczekalni, dla Ciebie co innego.
No ja znam większy absurd, ale na szczęście nie na tej liścietemik3 pisze: czw sie 24, 2023 2:38 pm Dla mnie usunięcia z poczekalni w 357 to absurd największy jaki może być.
Ok, takie jest Twoje zdanie. Dla mnie nie ma znaczenia czy jest regulamin czy nie, tyko jak durne bądź mądre są zasady.temik3 pisze: czw sie 24, 2023 2:38 pm Dlatego twierdzę, że jak jest regulamin to zawsze można się do niego odnieść. Trójce dziś nikt nic nie może zarzucić.
Inaczej. Dlatego, że krytykuję, to nie słucham. Ale wyniki co jakiś czas podglądam.
Tego nie słyszałem, ale jeżeli tak było, no to już ręce opadają...temik3 pisze: czw sie 24, 2023 2:38 pm W Trójce, już było więcej głosów i utwór nie wygrywał, więc może trzeba.
Bo (jeszcze) wierzę, że wyniki są prawdziwe.
Już kiedyś zaingerowali. Przypadek U2.tadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 4:41 pm W każdym razie cieszę się, że (jeszcze) nie ingerują w top 35.
O przypadku Kazika nie słyszałeś? To chyba na bardzo głębokiej prowincji żyjesztadzio3 pisze: czw sie 24, 2023 4:41 pm Tego nie słyszałem, ale jeżeli tak było, no to już ręce opadają...
No tak, racja. Na szczęście "systemowo" już nie wtrącają tam paluchów.
Ale to już zupełnie inna kwestia. Nie mniej widać jak się kończy takie wpychanie łap do kolejności na liście.jollyroger72 pisze: czw sie 24, 2023 6:12 pm O przypadku Kazika nie słyszałeś? To chyba na bardzo głębokiej prowincji żyjesz
jak nikt nie słucha? Ja słucham i nagrywam, przyznaję się publicznie.Artur pisze: pt sie 25, 2023 8:45 am Nikt nie słucha ale dyskusja na dwie strony![]()
Przenieście się do kawiarenki.
A czy ktoś napisał, że nie słucha tej wybranej listy? Rozmowa częściowo jest o Trójce TipTop, 357 i innych więc dlaczego wyganiasz Nas do Kawiarenki? Wymieniamy się poglądami jak to widzimy i tyle.Artur pisze: pt sie 25, 2023 8:45 am Nikt nie słucha ale dyskusja na dwie strony![]()
Przenieście się do kawiarenki.
Granie piosenek nie jest warunkiem Sine qua non do głosowania. Choć faktycznie gdyby istniała playlista nowości do grania przez cały tydzień byłoby lepiej. Propozycje powinny być grane w innej audycji. No ale cóż jest jak jest...thestranglers pisze: pn sie 28, 2023 6:18 pm tyle, że co z tego, że w propozycjach tyle dobra, skoro tego nie grają w ogóle, miast tego powtarzając w kółko te same evergreeny