Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.
: czw lis 26, 2020 6:43 pm
Zdecydowanie stawiałbym na lenistwo. Tylko że lenistwo jak najbardziej może wypaczyć wyniki.
Ale nie podejrzewam nikogo o chęć świadomego wypaczenia wyników natomiast o lenistwo jak najbardziej, z czym zresztą licząc wyniki już się spotkałem.
Od Ciebie to raczej nie, ale znalazłbym kilka osób, u których to by mnie nie zdziwiło.
Jeżeli ktoś wybierze 100 utworów to zajmie mu znacznie więcej czasu niż potem przypisanie im miejsc po kolei, bo to zajmie góra 2 sekundy.temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś ustawi utwory w kolejności od 1-100 to mu się nie będzie chciało?
Jeżeli ktoś będzie je układał wykonawcami to zajmie mu mniej czasu niż gdyby selekcjonował pojedyńcze utwory.temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś ustawi je do tego wykonawcami, wziąwszy pod uwagę od najbardziej lubianych po tych lubianych to też mu się nie będzie chciało?
To akurat jest dodatkowa robota jak już sobie wybierzesz te 100 utworów.temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś wymiesza utwory według tego co mu pod rękę wpadnie to też mu się nie będzie chciało?
Ja chciałbym, żeby podejmowali decyzje, a nie szli na łatwiznę.
Myślisz, że komuś będzie chciało się liczyć tylko po to, żeby poustawiać sobie najkorzystniej dla własnej koncepcji.
To może zdarzyć się nawet teraz. Ale skoro tego kogoś będą wybierać to jak najbardziej w porządku.temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Za rok znajdzie się na forum 10 użytkowników, którzy będą uwielbiać :KOGOŚ"
Teraz wiem, o co Ci chodzi (ale zostawię to co napisałem wcześniej). Chodzi Ci o fałszywe konta? To musiałyby być różne IP, bo jeżeli będzie to samo to zawsze można poprosić władze forum o sprawdzenie.
Tylko to jest zalożenie, że ktoś specjalnie chciałby manipulować. Ja tego nie podejrzewam.
Zaufanie mam, ale liczyłem już głosy i spotkałem się z przykładami, że ludzie z lenistwa (bo jak to inaczej wyjaśnić) głosowali alfabetycznie.temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:36 am Dokładnie tak, a mniej szukania dziury w całym i mniej abstrakcji.
Mi to też się niezbyt podoba, ale akurat w innym wątku ta propozycja miała chyba tylko zwolenników.Yacy pisze: czw lis 26, 2020 9:01 am Już bardziej nie podoba mi się to, że ktoś kto zagłosuje na 51 utworów to jego ostatnie miejsce dostanie 50 pkt, a moje 1.
Nie podejrzewam, ale jeżeli na pierwszym aż Accept, potem kilka AC/DC, następnie Sabbathów i do końca alfabetycznie to kto wie. Ale na 99,99999% stawiam, że tak nie jest.jollyroger72 pisze: czw lis 26, 2020 9:55 am Na szczęście zagłosowałem pierwszy, więc w żaden sposób chyba nie wypaczyłem wyników?
Chciałbym, żeby nie było takiej sytuacji, że w najlepszej dziesiątce będą tylko wykonawcy na A i B.
Z tego co napisałeś dalej wynika, że alfabetyczne numerowane też liczyłeś za punkt. A teraz jest propozycja, żeby liczyć od 100 do 1 czyli faworyzować wykonawców na początkowe litery. Swoją drogą był już taki TWC w Trójce, gdzie pewne litery były preferowane i raczej mało kto uważał to za dobre wyniki.TStudent pisze: czw lis 26, 2020 11:46 am Ja tylko głosy nienumerowane i podane alfabetycznie liczyłem za 1 pkt