21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: neon.ka »

Ja mam pytanie, czy zabierać ze sobą Dixit i Set i czy zabierać jeszcze jakieś inne gry?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Yacy »

Dixit - TAK! :-)
resztę nie wiem, nie znam się.
Dixit - TAK! :-)
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

Jeśli ktoś ma "Avalon", to ja się piszę na rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9306
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:potwierdzone - możemy za tydzień przyjść na Listę.
super! :D :D :D

Tak więc skoro już wyjaśniło się co do środków lokomocji, można pomysleć o drodze z Trójki do Emowa. Ze Śródmieścia do Falenicy mamy kilka pociągów, te które chyba najbardziej nas interesują, mają godziny odjazdów 22:20 i 22:39.

a Dixit jest wielce OKEJ. :)
Neon.ko, jeśli masz jakąś jeszcze fajną grę, którą chcesz nam polecić, to zabierz ją ze soba. :wink:
ku3a
Posty: 20972
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:Ze Śródmieścia do Falenicy mamy kilka pociągów, te które chyba najbardziej nas interesują, mają godziny odjazdów 22:20 i 22:39.
a może... wyjdziemy z Trójki o 21:00, a nie 22:00?...
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9306
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Martyr »

Temat do dyskusji, jak dla mnie możemy wyjść chwilkę wcześniej.
Gdyby wyjść między 21 a 22 to jest jeszcze pociąg 21:50, ale nie będziemy słyszeć końcówki Listy.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

Martyr pisze:Ze Śródmieścia do Falenicy mamy kilka pociągów, te które chyba najbardziej nas interesują, mają godziny odjazdów 22:20 i 22:39.
Przy czym z tego co pamiętam w Kolejach Mazowieckich (czyli w tym o 22:39) nie można jechać na biletach ZTM jednorazowych i czasowych. Ważne są natomiast dobowe i weekendowe.

Stan na dziś:

Zaliczki wpłacili: adameria, djjack, jollyroger72, kajman, ku3a, LLucky, Martyr, neon.ka, słoik, wwas, Yacy.
Na ABC dojedzie: bobby-x.
Być może będzie na ABC: Miszon.
Niestety nie będą na zlocie: Dekodi, niespodzianka, TomaszBr. :(
I muszę jeszcze skontaktować się z Marcinem Buchalskim.
ku3a
Posty: 20972
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:Gdyby wyjść między 21 a 22 to jest jeszcze pociąg 21:50, ale nie będziemy słyszeć końcówki Listy.
wyniki będziemy znać.
przy tak niewielkiej liczbie osób moim zdaniem 2 godziny na miejscu w zupełności wystarczą. i wtedy będzie więcej czasu spędzonego razem w pełnym gronie. i Emowicze której będą na pizzę czekać.
ale niech jeszcze pozostali się wypowiedzą.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

Niedługo wrzucę ramowy plan przyszłego weekendu, ale jest do omówienia jeszcze kwestia sobotniego obiadu. Są trzy opcje:
1. Korzystamy ze sprawdzonej restauracji http://www.soplicowka.pl/ w Śródborowie.
2. Korzystamy z niesprawdzonej restauracji w Józefowie (np.: http://czterykontynenty.com.pl/ lub http://winonawidelcu.com/) albo Wiązownie (np.: http://www.restauracjamazowsze.com.pl/, http://www.zajazdumikulskich.pl/ lub http://www.hotelwiktoria.com.pl/restaur ... estauracja).
3. Kupuję zawczasu produkty i kucharzymy sami w Emowie.
Oczywiście opcje restauracyjne są na wynos. Osobiście skłaniam się ku tej ostatniej, nierestauracyjnej, zwłaszcza że w sobotę wieczorem też planujemy ognisko, które będzie wiązało się z pieczeniem kiełbasek itp. więc jedzenia na ciepło będzie dużo. Zresztą jeśli (tfu, tfu! puk, puk!) pogoda nie dopisze, to i tak można będzie zrobić kolację na ciepło w budynku. Albo niedzielne śniadanie. Na przykład jajecznica. :)
A jak Wam to się widzi?
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

Obiecany plan ramowy:
1. Przyjeżdżam do Emowa i przygotowuję sprawy na miejscu.
2. djjack, neon.ka i słoik spotykają się na Centralnym i dojeżdżają ze Śródmieścia do Falenicy. (Ewentualnie spotykają się też wwasa, który podwozi ich samochodem do Emowa, ale o tym musi zadecydować wwas.)
3. kajman, adameria, jollyroger72 i ku3a spotykają się na Centralnym i spacerują na Myśliwiecką.
4. Yacy dowozi Martyr na Myśliwiecką i jedzie do Emowa.
5. Ktoś zmotoryzowany odbiera Emowiczów z Falenicy (jeśli wwas nie przywiózł ich wcześniej).
6. Słuchamy Listy (każdy w odpowiednim miejscu).
7. Myśliwieccy spacerują do Powiśla i dojeżdżają do Falenicy (lub Józefowa, jeśli uda mi się jakoś podrzucić im bilet grupowy, choć nie wiem, czy to się opłaca, bo to wychodzi 8zł na głowę).
8. Dwóch zmotoryzowanych odbiera:
a) pizzę z pizzerii,
b) Myśliwieckich ze stacji.
9. Jemy pizzę, tańce, hulanki, swawola.
10. Śniadanie o 10.00.
11. Obiad o 14.00.
12. ABC przy ognisku od 18.00 (godzina do dyskusji, ale dopiero o tej godzinie zacznie się robić dobra wieczorna atmosfera).
a) kiełbaski.
13. Tańce, hulanki, kalambury.
14. Śniadanie o 10.00.
15. Rozjeżdżamy się samochodami w kierunku zbliżonym do północnego zachodu.

Z logistycznego punktu widzenia najważniejszy jest piątek. Jak już spotkamy się wszyscy w Emowie, to pójdzie z górki, tylko jak zwykle będę musiał Was opuścić na chwilę w sobotę przed obiadem. Pozostają dwa pytania:
- czy komuś zależy na bilecie grupowym w niedzielę? (Jeśli nie, to raczej nie opłaca się zużywać go w piątek, bo ten sam dystans można pokonać taniej na innych biletach.)
- Wojtku, czy będziesz mógł dojechać samochodem na spotkanie Emowiczów na Centralnym?

Na marginesie: tablet fajna rzecz, ale kiepsko się na nim pisze takie rzeczy jak powyższa...
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: wwas »

LLucky pisze:Wojtku, czy będziesz mógł dojechać samochodem na spotkanie Emowiczów na Centralnym?
Oczywiście, postaram się być na peronie o 16.
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

No cóż, ja jestem za tym żeby być na liście jak najdłużej można (czyli minimum do końca), ale pewnie zostanę przegłosowany.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:No cóż, ja jestem za tym żeby być na liście jak najdłużej można (czyli minimum do końca), ale pewnie zostanę przegłosowany.
Popieram.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Yacy »

LLucky pisze:4. Yacy dowozi Martyr na Myśliwiecką i jedzie do Emowa.
jesli ktoś z ognistych (ogniskowych?) byłby na Myśliwieckiej 3/5/7 w okolicach godziny 18:00-18:20. ewentualnie w takim miejscu, które w przybliżeniu jest pomiędzy Trójką a Emowem, to mogę być alternatywą dla Wojtka na Centralnym ;-)
LLucky pisze:Niestety nie będą na zlocie: (...) niespodzianka
jestem do tego stopnia rozczarowany, że przez moment chciałem zrezygnować z ogniska... ale jednak wybieram ogień zamiast Balonika...
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9306
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Martyr »

LLucky pisze:7. Myśliwieccy spacerują do Powiśla
nie wiem dlaczego myślałam o stacji Śródmieście 8)
LLucky pisze: (jeśli uda mi się jakoś podrzucić im bilet grupowy, choć nie wiem, czy to się opłaca, bo to wychodzi 8zł na głowę).
1. Na SKM mamy kupić jednorazowe bilety? (jeśli dobrze zrozumiałam jeden z powyższych postów o biletach)
2. te bilety łatwiej będzie kupić przed Listą? (tak zazwyczaj chyba robiliśmy?) Czy ktoś (spośród Was: kajman, adameria, jollyroger72 i ku3a) mogłby założyć za mnie i kupić dla mnie 1 bilet?
LLucky pisze:Obiecany plan ramowy:
9. Jemy pizzę, tańce, hulanki, swawola.
13. Tańce, hulanki, kalambury.
Jak dotąd na zlotach tańców nie było. Ciekawa jestem czy dotrzymasz słowa, Llucky :wink: :P
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

Martyr pisze:te bilety łatwiej będzie kupić przed Listą? (tak zazwyczaj chyba robiliśmy?)
Mi się wydawało, że w pociągu. Ale może Ty inaczeja i ja inaczej.
Martyr pisze:Czy ktoś (spośród Was: kajman, adameria, jollyroger72 i ku3a) mogłby założyć za mnie i kupić dla mnie 1 bilet?
Jeżeli ktoś mi przypomni to nie ma problemu, może wtedy i sobie kupię.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: jollyroger72 »

Co do tych biletów - to pytanie zasadnicze: w pociągu kupić nie można?
...................
No a jeśli nie można, to jeśli ktoś napisze, gdzie (w okolicach Centralnego) się je kupuje i jakie to mają być bilety, to zaopatrzę w nie całą naszą czwórkę (bo ku3a bilet posiada).
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2059
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: djjack »

LLucky pisze: (...)
2. djjack, neon.ka i słoik spotykają się na Centralnym i dojeżdżają ze Śródmieścia do Falenicy. (Ewentualnie spotykają się też wwasa, który podwozi ich samochodem do Emowa, ale o tym musi zadecydować wwas.)
(...)
To co Emowicze - w jakim miejscu na dworcu i o której spotykamy?...
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

Martyr pisze:1. Na SKM mamy kupić jednorazowe bilety? (jeśli dobrze zrozumiałam jeden z powyższych postów o biletach)
jollyroger72 pisze:Co do tych biletów - to pytanie zasadnicze: w pociągu kupić nie można?
Jednorazowe (zwane też przesiadkowymi 75-minutowymi na 1 strefę) za 4,40zł będą OK. W pociągu można je zazwyczaj kupić w automacie (jak się Windows nie zawiesi), ale te w pociągach zdaje się łykają tylko monety. Są też na różnych stacjach i przystankach automaty stacjonarne, które akceptują też banknoty - nie wiem tylko, czy akurat na Powiślu są.
Martyr pisze:
LLucky pisze:Obiecany plan ramowy:
9. Jemy pizzę, tańce, hulanki, swawola.
13. Tańce, hulanki, kalambury.
Jak dotąd na zlotach tańców nie było. Ciekawa jestem czy dotrzymasz słowa, Llucky :wink: :P
Zdaje się, że już ze dwa razy odstawiałem taniec: raz spontanicznie balet a'la teledysk do "No more 'I love you's" i drugi raz mniej spontanicznie egzaminowałem Kertoipa ze znajomości robot-dance. :D
Na razie te dwa razy wystarczą. :P ;)
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

Ja się tak zastanawiam czy gdyby Emovitche jechali z wwasem to czy można byłoby się tak wcześniej spotkać na dworcu z ludźmi z drugiej grupy i potem się rozdzielić?
LLucky pisze:W pociągu można je zazwyczaj kupić w automacie (jak się Windows nie zawiesi)
?U konduktora nie można?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:?U konduktora nie można?
Widocznie nowoczesność w domu, zagrodzie i... stolycy :lol:
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: wwas »

djjack pisze:To co Emowicze - w jakim miejscu na dworcu i o której spotykamy?...
Myślę, że najlepiej będzie o 16:01 na peronie, na który przyjeżdża pociąg słoika.
kajman pisze:gdyby Emovitche jechali z wwasem to czy można byłoby się tak wcześniej spotkać na dworcu z ludźmi z drugiej grupy i potem się rozdzielić?
Oczywiście, z tym że jedna z grup mogłaby się skompletować jako pierwsza i wtedy niekoniecznie musiałaby czekać, aż pojawią się wszystkie osoby z drugiej.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: neon.ka »

jollyroger72 pisze:Co do tych biletów - to pytanie zasadnicze: w pociągu kupić nie można?
...................
No a jeśli nie można, to jeśli ktoś napisze, gdzie (w okolicach Centralnego) się je kupuje i jakie to mają być bilety, to zaopatrzę w nie całą naszą czwórkę (bo ku3a bilet posiada).
W TYM pociągu nie można, bo jeśli dobrze rozumiem będziecie jechać SKM, a w niej nie ma konduktora, bo SKM podlega pod komunikację miejską i co najwyżej możecie spotkać kanara. ;-)
Bilet ten, o którym pisał LLucky można kupić w każdym kiosku.
wwas pisze:
djjack pisze:To co Emowicze - w jakim miejscu na dworcu i o której spotykamy?...
Myślę, że najlepiej będzie o 16:01 na peronie, na który przyjeżdża pociąg słoika.
Ja tego dnia idę normalnie do pracy, więc nie wiem na którą się wyrobię i być może będę się uśmiechała do Yacego o zabranie mnie autkiem spod Trójki...

A co do sobotniego obiadu, to ja jednak chyba bym była za jakąś restauracją, żeby nie tracić czasu na gotowanie, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że dla tych osób, które 'ogarniają' dostawę to oznacza nieuczestniczenie w części zlotu i pewnie woleliby tego uniknąć...
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

wwas pisze:jedna z grup mogłaby się skompletować jako pierwsza
O której planujecie odjazd z Centralnej?
neon.ka pisze:jeśli dobrze rozumiem będziecie jechać SKM
Chyba na 22.23 na Powiśle powinniśmy zdążyć, więc wtedy SKM.
neon.ka pisze:ja jednak chyba bym była za jakąś restauracją, żeby nie tracić czasu na gotowanie
Myślę, że część może sobie zrobić ulgowy obiad, część w ogóle poprzestać na kanapkach i problem z głowy. No chyba że jednak będzie taka potrzeba.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: wwas »

kajman pisze:O której planujecie odjazd z Centralnej?
Zdaje się, że djjack przyjeżdża zwykle wcześniej. Jeżeli tym razem też tak zrobi, to wszystko będzie zależeć od neon.ki - jeżeli będzie trzeba, chętnie na nią poczekamy. Jeżeli jednak neon.ka stwierdzi, że wygodniej jej będzie przyjechać na Myśliwiecką i stamtąd pojechać z Yacym, raczej nic innego nas nie będzie wstrzymywać i wtedy odjechalibyśmy jakoś niedługo po 16.
ODPOWIEDZ