XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: Miszon »

Ja tak czy inaczej dołączę po pikniku, bo już jestem umówiony. O której dotrę na ZLot - nie wiem. I zależy to też od pogody, bo jak będzie ładnie, pewnie będę chciał na rowerze pocisnąć. Zawsze 40km wejdzie na licznik :-) .
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: TomaszBr »

ja też raczej na ten piknik niekoniecznie - na pewno jest ciekawy, ale wolę nie "marnować" zlotu ;)
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kamil_snk »

A czy ktoś oprócz neon.ki, mnie, LLucky'ego i atram842 jest chętny na ten piknik? Bo widzę coraz więcej osób nie chce na niego jechać. A mi aż tak bardzo nie zależy, więc się nie będę upierał. Choć jeśli będzie okazja to jestem chętny.
Ostatnio zmieniony ndz maja 18, 2014 10:41 pm przez kamil_snk, łącznie zmieniany 2 razy.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: LLucky »

Przypominam, że głównym celem wizyty na Pikniku jest odwiedzenie namiotu Trójki, a poza tym dla osób spoza Warszawy to jest być może jedyna okazja, żeby w takiej imprezie uczestniczyć, więc z tym "marnowaniem" to chyba trochę przesadzacie...

Oczywiście zmarnowany będzie czas poświęcony na dojazdy, ale Ci, co zostaną, też pewnie zmarnują trochę czasu na oczekiwanie na obiad. Poza tym chyba nie mamy zbyt dużo atrakcji, które mogłyby ten czas wypełnić: formuła kalamburów zaczyna ocierać się o granice możliwości, "lombard" wymaga doszlifowania, a Miszon i neon.ka z grami planszowo-karcianymi dojadą w sobotę po Pikniku.
Zresztą nie tak dawno ktoś narzekał na nadmiar atrakcji i brak swobody... ;)

Zróbmy tak: jeśli do piątku dostanę propozycje, jak ciekawie wypełnić czas w sobotę przed ABC Listy, to całkiem zrezygnujemy z grupowego wyjazdu na Piknik (oczywiście osoby, które będą chciały pojechać na własną rękę, będą mogły to zrobić, ale w ramach własnych biletów). Czekam na PW lub mejle.
kajman
Posty: 64640
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kajman »

A co będzie w namiocie Trójki?
Ale na razie nie wiadomo co do około połowy osób czy chcą uczestniczyć w pikniku więc warto, żeby się zdeklarowały.
A ci, którzy zostaną spędzą czas bardziej luźno. Może pogadają o forum, może jednak kalambury, mój konkurs jest zawsze w odwodzie. Jak trzeba to coś jeszcze się wymyśli.
A w lombard to i tak lepiej grać wtedy, kiedy jest więcej uczestników.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: wwas »

Jeżeli o mnie chodzi: nie uważam, żeby pomysł urozmaicenia zlotu wizytą na pikniku był jakoś szczególne zły, natomiast rozdzielanie się z tego powodu na sześć albo siedem godzin - już tak. A jeżeli chodzi o sam piknik - w czasach, kiedy nie było jeszcze stadionu, odbywał się niemalże pod moim oknem, więc parę miałem okazję odwiedzić; ogólnie ciekawa rzecz, niektóre stoiska nawet bardzo, chociaż przy wielu miałem wrażenie, że wiekowo jestem dość znacznie powyżej grupy docelowej...
kajman
Posty: 64640
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kajman »

wwas pisze:natomiast rozdzielanie się z tego powodu na sześć albo siedem godzin - już tak
Łaj?
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kamil_snk »

Ciężko mi znaleźć informacje co będzie dokładnie na stoisku Trójki. Rok temu było to
Wszystkich miłośników Programu 3 Polskiego Radia zapraszamy na spotkanie z dziennikarzami, którzy będą czekać na Państwa w między godz. 12 a 14. W namiocie Trójki, z którego reporterzy będą nadawać relacje, będzie można spotkać Marka Niedźwieckiego, Marcina Gutowskiego i Marcina Zaborskiego.

Dziennikarze będą promować i podpisywać swoje wydawnictwa – Marek Niedźwiecki dwupłytowy album "Marek Niedźwiecki – moja lista marzeń", Marcin Zaborski właśnie ukazująca się na rynku książkę "Biuro Myśli Znalezionych" będącą zbiorem dwudziestu rozmów, które powstały w czasie spotkań w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a Marcin Gutowski publikację "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" opisującą w niezwykle zabawny sposób 50-letnią historię Trójki.
Natomiast o tegorocznej edycji znalazłem bardziej ogólną wzmiankę
W stoiskach Polskiego Radia zaprezentują się nie tylko jego poszczególne Programy, ale również Studio Reportażu i Dokumentu, portal PolskieRadio.pl, Informacyjna Agencja Radiowa, Teatr czy Archiwum Polskiego Radia. Będzie można m.in. sprawdzić, ile centymetrów ma 1 sekunda nagrania, wcielić się w radiowego serwisanta, reportera czy montażystę, przekonać się, na czym polega proces cyfryzacji dźwięku, a nawet wziąć udział w nagraniu mikrosłuchowiska. Powróci również, w zupełnie nowej odsłonie, ciesząca się ogromnym powodzeniem podczas 16. Pikniku Naukowego, wielokrotnie nagradzana akcja „Dotknij dźwięku”. Natomiast fani słynnych radiowych głosów będą mieli okazję spotkać się z nimi na żywo – wśród obecnych na Pikniku dziennikarzy pojawią się m.in.: Artur Andrus, Piotr Baron, Roman Czejarek, Hanna Maria Giza, Zbigniew Krajewski i Marek Niedźwiecki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: Miszon »

wwas pisze:rozdzielanie się z tego powodu na sześć albo siedem godzin
a skąd wyszło ci aż tyle?? :shock:
Sądzę, że 2-2,5h na miejscu jest całkiem OK, plus godzina max. na jedzenie i ok. godziny na dojazdy. Wychodzi raczej do 4, max.4,5h, a nie 7.
kajman
Posty: 64640
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kajman »

A jak chcesz dojechać i dojść w pół godziny? Myślę, że te czynności to w dwie strony jakieś 2,5 h.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: wwas »

Miszon pisze:
wwas pisze:rozdzielanie się z tego powodu na sześć albo siedem godzin
a skąd wyszło ci aż tyle?? :shock:
LLucky pisze:Wyjazd na Piknik Naukowy powinien zacząć się zaraz po śniadaniu (pociągi odjeżdżają o 11.00 i 11.56), (...), byśmy o 17.00 (a najpóźniej 18.00) mogli usiąść do ABC Listy.
kajman pisze:Łaj?
Zlot to w dużym stopniu okazja do nacieszenia się obecnością dawno niewidzianych znajomych. Sytuacji, kiedy owi znajomi się rozdzielają, zmusza mnie do roztrząsania trudnego i nieprzyjemnego dylematu, kogo z nich bardziej lubię ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: Miszon »

skoro rowerem się jedzie godzinę, sądziłem że pociągiem połowę tego
kajman
Posty: 64640
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kajman »

wwas pisze:Sytuacji, kiedy owi znajomi się rozdzielają, zmusza mnie do roztrząsania trudnego i nieprzyjemnego dylematu, kogo z nich bardziej lubię ;)
Ale oni rozdzielają się tylko na czas jakiś, potem możesz odrobić zaległości hołubiąc bardziej tych, z którymi nie byłeś.
Miszon pisze:skoro rowerem się jedzie godzinę
Może Ty jesteś wytrawny kolarz.
Miszon pisze:sądziłem że pociągiem połowę tego
Pociąg staje na stacjach, trzeba do niego dojść i z niego dojść.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: wwas »

kajman pisze:potem możesz odrobić zaległości hołubiąc bardziej tych, z którymi nie byłeś.
Za mało czasu zostanie - nie zdążyłbym zrobić tego tak, jak bym chciał.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: LLucky »

Godzinę to się leci (rowerem). To prawie 28 km, więc w praktyce bliżej raczej 80 minut, a pociąg (co akurat się zgadza) jedzie dwa razy krócej. Plus parę dobrych minut na przemarsz do/ze stacji i daje to 2 godziny na dojazd w obie strony. Oczywiście na Pikniku można spędzić mniej czasu, ale planując nie chciałem, żebyśmy ciągle gdzieś biegli, tylko mieli trochę czasu. Można ewentualnie skrócić wizytę na Pikniku i wyjechać o 14:48, albo nawet o 13:48, ale to ostatnie oznacza tylko godzinę na zwiedzanie, co jest bez sensu, bo w tym czasie trudno będzie wyrobić się także z jedzeniem.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: kamil_snk »

Dla mnie sensowna wydaje się opcja z wyjazdem po (późnym) śniadaniu i powrotem tak, by z całą pewnością móc zacząć ABC o 17.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: Miszon »

LLucky pisze:Godzinę to się leci (rowerem). To prawie 28 km, więc w praktyce bliżej raczej 80 minut
Aha. Liczyłem z Bemowa, skąd jest ok. 40km i wydawało mi się, że Stadion jest jakoś w połowie (aczkolwiek czasowej, bo do Wału Miedzeszyńskiego wolniej się jedzie).
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: LLucky »

Mamy oficjalne potwierdzenie, że będziemy na Liściu. ;) :D
Awatar użytkownika
darek49
Posty: 556
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 12:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: darek49 »

LLucky pisze: Pytanie brzmi: czy ktoś jeszcze spoza uczestników zlotu chciałby pójść na samą Listę? Proszę wpisywać się w tym wątku.
Jeśli można jeszcze się dopisać na samą Listę, to ja się chętnie pojawię.
ku3a
Posty: 20973
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: ku3a »

Ostateczny termin dopisywania się na listę osób, które wejdą ze zlotowiczami na Listę, to jutro (piątek), godz. 19:00.
Potem przekazuję listę osób i nie będzie już możliwości dopisania się.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5222
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: konwicki1980 »

W tym roku na liście prawdopodobnie reprezentować mnie będzie Pani Konwicka. :P
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19948
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:W tym roku na liście prawdopodobnie reprezentować mnie będzie Pani Konwicka. :P
Czyli Sally Shapiro :?: :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5222
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: konwicki1980 »

Od jakiegoś czasu Sally Shapiro zniknęła już z mojego awatara. :wink:
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: LLucky »

ku3a pisze:Ostateczny termin dopisywania się na listę osób, które wejdą ze zlotowiczami na Listę, to jutro (piątek), godz. 19:00.
Potem przekazuję listę osób i nie będzie już możliwości dopisania się.
Ja mambałaga w ten piątek i nie wiem, czy będę miałinterne, więc dodatkowych chętnych na Listę proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do ku3y.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9833
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: tadzio3 »

Kolejny Zlocik zbliża się wielkimi krokami. Widzę, że skład się zmienił znacząco od czasu tych pierwszych. Tym razem szczerze mówiąc trochę się zagapiłem ze zlotem. Wiedziałem, że będzie i mniej więcej którego, ale natłok spraw w ostatnim czasie spowodował, że zapomniałem o tym wszystkim. Pewnie w jesień będę bardziej ogarnięty.
ODPOWIEDZ