Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

gioconda2
Posty: 5847
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Jędrzeju - zgadza się. Napisałam czyje wykonanie puścił Piotr Baron, bo to było w kontekście dyskusji o Piotrze Baronie.
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Myślę, że dobrozmianowcom - gdy jeszcze wierzyli, że Trójkę uda się podporządkować w sposób ewolucyjny - zależało na Baronie jako kontynuatorze tego, co robił Niedźwiedź, ale bez tej aury "największego beneficjenta stanu wojennego w Polskim Radiu", "TW Bera" i tym podobnych (wielu ludzi po tamtej stronie wierzyło w te bzdury, a w prasie prorządowej niejeden raz padały wezwania do pozbycia się MN z radia). Balonik przyszedł do radia później, był mniej wyrazistą postacią i był znacznie mniej popularny poza Trójka, więc władzy jakoś tam pasował.
Jego przecież nawet po przewrocie majowym próbowano ugłaskiwać, proponowano samodzielne prowadzenie LP3 itp. Pan Piotr okazał się jednak solidarny z resztą zespołu i odmówił kontynuacji audycji bez przeprosin i anulowania sfałszowanych wyników dwóch notowań. Prawdopodobnie przez cały okres "strzyczkowski" trwało przeciąganie liny (Kuba Markowi "kazał czekać", coś tam negocjował z Niunią, Niunia przeciągała audyt i stosowała bierny opór w sprawie przeprosin itp.), aż w końcu przyszedł red. Narkiewicz i zamknął Listę na amen, bo Balonik okazał się twardy (z ostatniego wywiadu Marka można wywnioskować, że jemu już jest wszystko jedno, ale "Piotr nie chce prowadzić sam"), a podejrzewam, że nie tyle "byłoby nie fair, gdyby to prowadził ktoś inny" (choć w tych okolicznościach rzeczywiście tak by było), co po prostu... nawet w towarzystwie, które przejęło Trójkę nie znaleźli się chętni do bycia uzurpatorami :-D A tym bardziej w gronie starego zespołu, czy nawet wśród młodych, którzy zostali tam zaciągnięci na zastępstwa - wątpię, żeby np. red. Mateusz Tomaszuk miał ochotę przejmować program po swoim idolu w takich okolicznościach radiowej przyrody...
Swoją drogą wygrana "tego Kazika" na LP3 faktycznie mogła przechylić szalę na korzyść zwolenników wzięcia stacji szturmem. Ci ludzie przecież nie byli słuchaczami LP3, nie śledzili trendów, zapewne nie rozumieli, że zbiory stałych słuchaczy Trójki, stałych słuchaczy Listy i stałych lub okazjonalnych "wyborców" Listy to trzy grupy, które pokrywały się tylko w pewnym stopniu, i że np. na na Kazika zawsze głosują jego fani, wśród których jest masa ludzi, którzy nie słuchają Trójki, sporo takich, którzy i Listę znają tylko z internetu, i że być może bez nich nawet ładunek polityczny utworu by nie wystarczył - ostre antydobrozmianowe teksy śpiewał przecież na Liście Grabaż, a nigdy tak wysoko nie zaszedł.
Dla Niuni, Czabańskiego i im podobnych wytłumaczenie było jedno: mimo pięciu lat wysiłków Trójki wciąż słuchają te cholerne lemingi, którym się nie podoba nowa, prawdziwa Polska, i ośmielają się głosować na utwory ośmieszające "wielkiego stratega i wielkiego człowieka" z Żoliborza, a złożony z podobnych typów zespół redakcyjny prowokuje ich, wstawiając takie utwory do zestawu. Czyli trzeba wysadzić całe to towarzystwo jednym ruchem, a na lemingach się zemścić, najlepiej po prostu likwidując im tę ich listę i całe to ich antypaństwowe radio od różowego orła z czekolady.
Niestety, ale ci ludzie, zachowując oczywiście wszelkie proporcje, myślą i reagują jak ich dobry znajomy, "taki miły i ciepły człowiek" Łukaszenko, który w okresie przedwyborczym poluzował i stosował przemoc punktowo i w ograniczonym zakresie, a gdy się dowiedział, że tym razem naród naprawdę już w pierwszej turze wybrał kogoś innego, postanowił wywalić wybory w kosmos, czyli bezczelnie wpisać sobie w tabelkę 80 procent, a potem zemścić się na rodakach, wypuszczając na nich policję z poleceniem łapania i napieprzania pałami ile wlezie każdego obywatela spotkanego na ulicy jako podejrzanego o "niewłaściwe" głosowanie.
gioconda2
Posty: 5847
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Na aktualnej wymianie kadr w Trójce chyba najbardziej zyskuje Aleksandra Kaczkowska. Był czas, że była spychana z dobrego czasu antenowego w otchłań dla lunatyków (z weekendu na środek tygodnia i to nawet 2-4, co jest najgorszym czasem antenowym), A teraz proszę - chyba codziennie od pon do czw prowadzi "Byle do 13". I Ciemna strona mocy na weekend trafiła. I to jakoś mi strasznie zgrzyta z losem jej taty...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19948
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

Choć nadal "obco" mi brzmi głos Kirmucia, to ogółem nieźle gra pomiędzy 6 a 7.
Dziś np. wiązanka Iron Maiden "Aces High" oraz Judas Priest "Painkiller" :)
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Ojciec Oli chyba po prostu nie chciał wracać, za Strzyczkowskiego wrócili przecież w zasadzie wszyscy, którzy chcieli. Z wyjątkiem rzecz jasna tych, którzy chcieli, ale czekali na przeprosiny od Niuni (których się nie doczekali i teraz już wracać nie chcą).
Swoją drogą mam ochotę stanąć przed Trójką z flagą, transparentem i pieśnią "gdzie jest ten audyt, hej, Niunia, gdzie jest ten audyt?!" :-D

A pan Baron właśnie przypomniał w audycji, że było kiedyś coś, co się nazywało Lista Przebojów Programu Trzeciego (a konkretnie, że w 2010 roku była na niej jedna piosenka Iron Maiden).
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 1:01 pm Choć nadal "obco" mi brzmi głos Kirmucia, to ogółem nieźle gra pomiędzy 6 a 7.
Dziś np. wiązanka Iron Maiden "Aces High" oraz Judas Priest "Painkiller" :)
Jolly, to może utwierdźmy ich w nowym formacie metal+punk, Wiernik będzie zachwycony, słuchalność wprawdzie jeszcze poleci w dół, ale fani metalu będą zachwyceni a i posłanka Lichocka z przyjemnością "powymiata" rano w szlafroczku i paróweczką w dłoni :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 1:01 pm Choć nadal "obco" mi brzmi głos Kirmucia, to ogółem nieźle gra pomiędzy 6 a 7.
Dziś np. wiązanka Iron Maiden "Aces High" oraz Judas Priest "Painkiller" :)
Czyli jednak słuchacie. Niewiarygodne, naplują w twarz, a ludzi to cieszy, bo "fajnie grają"... Smutne.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

Miszon pisze: czw wrz 03, 2020 5:14 pm
jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 1:01 pm Choć nadal "obco" mi brzmi głos Kirmucia, to ogółem nieźle gra pomiędzy 6 a 7.
Dziś np. wiązanka Iron Maiden "Aces High" oraz Judas Priest "Painkiller" :)
Czyli jednak słuchacie. Niewiarygodne, naplują w twarz, a ludzi to cieszy, bo "fajnie grają"... Smutne.
Ja nie słucham i słuchał nie będę! Nawet jak będą chcieli mi zapłacić!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19948
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: czw wrz 03, 2020 5:14 pm
jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 1:01 pm Choć nadal "obco" mi brzmi głos Kirmucia, to ogółem nieźle gra pomiędzy 6 a 7.
Dziś np. wiązanka Iron Maiden "Aces High" oraz Judas Priest "Painkiller" :)
Czyli jednak słuchacie. Niewiarygodne, naplują w twarz, a ludzi to cieszy, bo "fajnie grają"... Smutne.
Miszon, radio w samochodzie pozostało ustawione na Trójkę i siłą rzeczy w drodze do pracy gra.
Przedstawiłem swoją opinię, co nie znaczy, że w ogólnym rozrachunku mnie to cieszy...
Dodam, że w popołudniowej Tonacji (wracałem z pracy do domu) o 15.24 Baron zaprezentował EMPTY WORDS zespołu Death :shock:
I co? Na Barona też mam narzekać? Miód na uszy i lepsze od Podsiadły.
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Ale słuchanie audycji Balonika to chyba mniejszy grzech niż Kimrucia? Balonik to w końcu chodząca połowa legendy...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19948
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

pbd2 pisze: czw wrz 03, 2020 6:13 pm Ale słuchanie audycji Balonika to chyba mniejszy grzech niż Kimrucia?
Powtarzam - Trójka sobie gra jedynie w drodze do i z pracy. I tyle.
gioconda2
Posty: 5847
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Nie zawsze trzeba słuchać, by się orientować, co jest grane. Ja sprawdzam na stronie co jest grane, kto przejął antenę, jakie audycje są nadawane, bo interesuje mnie co się dzieje w tym radiu (mimo wszystko). Czasami czegoś wybiórczo posłucham, np. Baszka Marcinik w niedzielę zaprezentowała fajne słuchowisko z gabinetu psychiatrycznego. Ciężko ze stanu słuchania permamentnego przejść na całkowite niesłuchanie. Choć w ramach bojkotu jest tego mało, zdecydowanie mniej niż wcześniej, szczątkowy nasłuch z prawie pełną orientacją co jest grane (poprzez sprawdzanie strony).
kajman
Posty: 64637
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Ja się od dawna ograniczałem tylko do LP3 i ani Trójki, ani żadnego innego radia poza tym nie słuchałem więc u mnie nawet wyjścia nie było.
santosz
Posty: 4823
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: santosz »

Ja podsłuchuję chwilami z ciekawości, ale głównie spawdzam playlisty na stronie Trójki i mogę stwierdzić, że muzycznie jest znacznie lepiej i ciekawiej niż wcześniej, ale radia jako rzemiosła w tym brak, ciekawe co przyniesie nowa ramówka, o ile kiedykolwiek uda im się ją stworzyć
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

santosz pisze: czw wrz 03, 2020 8:03 pm ...głównie spawdzam playlisty na stronie Trójki i mogę stwierdzić, że muzycznie jest znacznie lepiej i ciekawiej niż wcześniej.
Genialny cytat dla Lichockiej aby to skopiowała i wysłała Czabańskiemu i Glińskiemu! Dr Niunia Kamińska, w związku z powyższym zapewne otrzyma premię!
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

santosz pisze: czw wrz 03, 2020 8:03 pm mogę stwierdzić, że muzycznie jest znacznie lepiej i ciekawiej niż wcześniej
I tylko audycja z czterdziestoletnią tradycją, która mogłaby być rankingiem tego "lepiej i ciekawiej", została skutecznie zamordowana... :-(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15399
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 6:14 pm
pbd2 pisze: czw wrz 03, 2020 6:13 pm Ale słuchanie audycji Balonika to chyba mniejszy grzech niż Kimrucia?
Powtarzam - Trójka sobie gra jedynie w drodze do i z pracy. I tyle.
Ja w samochodzie Trójkę też wyłączyłem. Słucham albo książek z telefonu (ostatnio "Kraina Lovecrafta"), albo CD, albo Radia Warszawa (uspokaja mnie).
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

jollyroger72 pisze: czw wrz 03, 2020 6:14 pm Powtarzam - Trójka sobie gra jedynie w drodze do i z pracy. I tyle.
Ale samo chyba nie gra, bo ktoś (Ty?) tak ustawił. Chyba, że to problem, aby ustawić inną stację ? ;)
U mnie od lat w drodze RockRadio zamiennie z Anty ;)
Chris
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 16, 2007 10:15 am
Lokalizacja: ???

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Chris »

Czy ktoś może polecić jakąś listę przebojów zbliżoną do LPPT?
lady
Posty: 17884
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: lady »

Chris pisze: pt wrz 04, 2020 11:18 am Czy ktoś może polecić jakąś listę przebojów zbliżoną do LPPT?
Tutaj na Forum mamy swoją listę. Zapraszam do udziału w głosowaniu :)
A jeśli chodzi o listy radiowe to ze swojej strony polecam Listę Przebojów Radia Rzeszów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19948
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

FOXD pisze: pt wrz 04, 2020 10:44 am Ale samo chyba nie gra, bo ktoś (Ty?) tak ustawił. Chyba, że to problem, aby ustawić inną stację ? ;)
Nie problem, ale zwykłe lenistwo.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

Chris pisze: pt wrz 04, 2020 11:18 am Czy ktoś może polecić jakąś listę przebojów zbliżoną do LPPT?
Słucham od czasu do czasu Turbo Topu w Antyradiu (notowania 4 razy w tygodniu wt-pt o godz. 20:00). Nie to samo co lp3, ale klimatami muzycznymi zbliżone (w/g mnie nawet lepsze moim zdaniem od kilku lat niż lp3).
gioconda2
Posty: 5847
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Dziś w tzw. Audycji muzycznej kier. Owczarek ok. 11.30 puścił Animal Instinct - The Cranberris i odniósł się do stażu pobytu na LP3 i Topów
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

P.o. kierownika (bo Niunia nawet takie decyzje Kuby sabotowała!). Nie tylko, że się odniósł, ale w zasadzie zrobił regularną LP Trójkę.
Chris pisze: pt wrz 04, 2020 11:18 am Czy ktoś może polecić jakąś listę przebojów zbliżoną do LPPT?
Najbliżej jeśli chodzi o repertuar są chyba listy Radia Rzeszów i olsztyńskiego radia uniwersyteckiego Uwuemka (pomijając różnych artystów lokalnych, którzy się na nich z wiadomych względów od czasu do czasu pojawiają). Do niedawna podobna była jeszcze lista Radia Szczecin (SLiP), ale ostatnio pełno tam jakiegoś dziwnego komercyjnego popu. I do pewnego stopnia wspomniana lista Antyradia. Niestety, we wszystkich wypadkach spora część lub wręcz zdecydowana większość kraju jest poza zasięgiem :-/
gioconda2
Posty: 5847
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: pt wrz 04, 2020 1:30 pm P.o. kierownika (bo Niunia nawet takie decyzje Kuby sabotowała!). Nie tylko, że się odniósł, ale w zasadzie zrobił regularną LP Trójkę.

Właśnie też miałam takie wrażenie, ze to coś a'la LP Trójka, tylko dopiero o 11.30 dołączyłam, nie wiem, co było wcześniej i że taka audycja to jakaś forma buntu ze strony p.o (masz rację, Niunia nie zaakceptowała wyborów załogi, bo to były ich oddolne decyzje, a Kuba tylko to przystemplował)
ODPOWIEDZ