Głosowanie na 1373 LP3

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

no jakby to Jarek widzial, to juz by to jedzenie jakos skomentowal :lol:
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Przepraszam, że dopiero teraz ale wcześniej nie bardzo miałem czas...

Dużo nie zauważyłem. To czego moim zdaniem brakuje na czerwono, a mój komentarz pochylony.

Dziś jest też teraz z nami Frida Khalo i nie ukrywa swojej radości z zaistniałej sytuacji! Viva la helado! Gramy! [Coldplay ;-)]
(...)
[Yacy] Nawet Indiana Jones (pozamuzyczne namber tu :-), choc czesciowo rowniez muzyczne, od nazwy zespolu) [jakiego zespołu? :-P] w czasie swych wojaży nie stoczył tak zacietego pojedynku jak Bogusław Denat. ["Denat" to jeden z członków Lao Che :-P ] Na pytanie "Ty komtur jesteś?", ten odpowiedział: "Nie, jam topielec [jeden z utworów na Gusłach 8-)] , co wpadł w utopię"
[Martyr] Yacy, niesamowite te Twoje opowieści. Ale przejdźmy do sedna. Hydropiekło ustąpiło. Lao Che na 2.!
Czy to była jedyna poznana dotąd historia starego che [lao che=stary che 8-)]?
(...)
[Yacy] Z nieoficjalnych źródeł wiem, że AM zaszyła się gdzieś w Barrowland [Barrowland Ballroom to jeden z utworów Amy] i nie rusza się z miejsca.
A co się dzieje dalej?
[Martyr] Pytasz, kto snuje się za kowbojami?
Oj, pachnie mi tu intrygą... Tylko wybitny mistrz tupetu mógłby stworzyć taki cyrk, by zrzucić gawędziarzy i pozbyć się tego czarnego konia znanego w świecie...

Ja dodatkowo podkreśliłbym [a właściwie podkreśliłem :-P] kilka wyrazów, które łączą się z już podkreślonymi, np. kukiełki, Dzień Matki.

Kto teraz? :-)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:no jakby to Jarek widzial, to juz by to jedzenie jakos skomentowal :lol:
ale konsumpcja była w biegu do pracy, więc spalanie tez przyspieszone :P :mrgreen:

abd3mz, ładnie zlaoczezowałes komentarz :wink:
mam wielką ochotę Wam coś podpowiedzieć, ale chyba jednak sie jeszcze powstrzymam i poczekam do końca śledztwa :P
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

ja też jak widac z lekkim opóźnieniem...
trochę z tych, które zobaczył Kuba mi umknęło, z tych abd3mz kilka widziałam przy pierwszym czytaniu, a teraz o nich zapomniałam :wink: [może już troche za późna godzina], a z tych z Lao Che bezpośrednio związanych to Denata widziałam wcześniej, a teraz nie, a 'topielec' ukryty przede mną był do końca.
a ja bym jeszcze zaznaczyła takie:
ku3a pisze:Oj, pachnie mi tu intrygą... Tylko wybitny mistrz tupetu mógłby stworzyć taki cyrk, by zrzucić gawędziarzy i pozbyć się tego czarnego konia znanego w świecie...
Kogo było stać na takie paranoidalne posunięcie?
(...)
[Martyr] Tak, tez znam to miejsce! W pobliskim nieco zapomnianym amfiteatrze grają "Sen nocy letniej". Wybierz się na tą sztukę - mi zawsze pomaga zasnąć (ale być może chodzi tylko o ten wcześniejszy 'sen')
(...)
Wow! a to dopiero jest wejście! Ktoś zapyta: "dlaczego nie mieli dać rady?" Mając takich oddanych fanów nie musieli liczyć na żadne manewry szczęścia. Pierwszy tydzień na liście i już na czternastym!
(...)
Ale czy ktoś widział ostatnio Kajtka bez majtek? Tak! Ano właśnie! To Waglewscy zabrali mu je i teraz się z tym afiszują!
i gratuluję i Kubie i Sebastianowi wypatrzenia takiej ilości ukrytych słów. bo ja naprawdę trochę ich przegapiłam.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Kuba, abd3mz, neon.ko, świetnie Wam poszło! :D Brawo! :)
Jest jeszcze kilka drobnych smaczków. Są jeszcze jacyś chętni? Yacy? zeta? prz_rulez? a może ktoś kto jeszcze dotąd sie nie odważył?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

no to ja dorzucę jeszcze jedno:
ku3a pisze: Oj, pachnie mi tu intrygą... Tylko wybitny mistrz tupetu mógłby stworzyć taki cyrk, by zrzucić gawędziarzy i pozbyć się tego czarnego konia znanego w świecie...
i tylko tyle od siebie dodam ;-)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Oki. Minęły dwa tygodnie. Chyba wszyscy chętni juz odkryli, to co udało im sie znaleźć :wink:
Czas na ostateczne rozwiązanie zagadki.
ku3a pisze:(nie jestem pewien czy to tez, ale ja czasem daje pozamuzyczne nawiazania, wiec obstawiam, ze tu tez moze byc :) )?
pozamuzyczne były a i pozalistowe ale muzyczne tez :)

Właściwie poszło Wam rewelacyjnie! może zabrakło troszke innego spojrzenia na komentarz. Ale było tego wszystkiego tak dużo, ze oczywiście jesteście usprawiedliwieni :P

EDIT: A moze ktoś jeszcze ma ochote? Ostatnia szansa!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Według wszelkich prognoz miało być ciepło, a tu chłodne powiewy wiatru dają się we znaki nie tylko na Zielonym Wzgórzu... /chłodny = cold/

Dziś jest też teraz z nami Frida Khalo i nie ukrywa... /do powstania tytułu płyty Coldplay zainspirowało zespół malarstwo pani Fridy Khalo/

Nawet Indiana Jones (pozamuzyczne namber tu :-), choc czesciowo rowniez muzyczne, od nazwy zespolu) [jakiego zespołu? :-P] w czasie swych wojaży nie stoczył tak zacietego pojedynku jak Bogusław Denat. ["Denat" to jeden z członków Lao Che :-P ]

Kowboje galopem pognali do czwartej jaskini od świątyni zagłady, przemierzając po drodze pięć rozlewisk rzecznych /od Riverside/ i modląc się /"Schizophrenic Prayer"/przez cztery doby /CZARNE KOWBOJE miejsce 4, 5 oczek do góry, 4 tygodnie/

o planowane zakończenie akcji pościgowej niejakiej pani ukrywającej się pod kryptonimem AM... /w następnym zdaniu abd3mz rozszyfrował panią AM :wink: /


Hmm... no ciekawe czy im się to uda... Tego zapewne dowiemy się dopiero za tydzień... /nawiązanie do następnego notowania listy, pewnie bylo zbyt oczywiste/

Z nieoficjalnych źródeł wiem, że AM zaszyła się gdzieś w Barrowland [Barrowland Ballroom to jeden z utworów Amy] i nie rusza się z miejsca.
Yacy pisze:3.3.16. THIS IS THE LIFE - Amy Macdonald


Oj, pachnie mi tu intrygą... Tylko wybitny mistrz tupetu mógłby stworzyć taki cyrk, by zrzucić gawędziarzy i pozbyć się tego czarnego konia znanego w świecie... /End Of The World/

Martyr, zdaje się, że jesteśmy megalomaniakami bajdurzenia... /debiutancki album Plateau naz. sie "Megalomania" :P /

Taaak! Bieszczady! Uwielbiam! Gdy tylko mogę zawsze wracam do kotliny solińskiego uzdrowiska! /od KSU/

O tym, że miłość rozdziera nas na strzępy przekonał się już Ian, którego chyba nigdy nie zapomnimy. /nieżyjący już wokalista Joy Division/

Wow! a to dopiero jest wejście! Ktoś zapyta: "dlaczego nie mieli dać rady?" Mając takich oddanych fanów nie musieli liczyć na żadne manewry szczęścia. Pierwszy tydzień na liście i już na czternastym! /chodziło raczej o oba słowa, "Manewry szczęścia" to tytuł piosenki happysad/

A piętnastka dziś szczególnie szczęśliwa dla Travisa. /szczęśliwy sąsiad HAPPYsadu, szczeg. szczęśliwa piętnastka bo lokata 15 i 15 oczek do góry :P /

Potomkowie białych ludzi /Pretty Fly For A White Guy/ pokonali w zawodach /=hammer/ całą zgraję piosenek i zaskoczyli mnie takim skokiem /kolejne znaczenie "spring"/ do trzydziechy! Niesamowite!

Kuba, Twoje zaznaczone "wiosenne" nie było naciągane :)

Mistrzowie marionetek /dobrze zaznaczone :), chodziło o nawiązanie pozalistowe do koncertu Metalliki :P, Master Of Puppets! :D / już niedługo nawiedzą nas po raz siódmy, a tu jak na razie przedstawienie kukiełkowe radzi sobie całkiem nieźle, chociaż jeszcze bez wsparcia takiego autorytetu... /The Last Shadow Puppets/

abd3mz pisze:Ja dodatkowo podkreśliłbym [a właściwie podkreśliłem :-P] kilka wyrazów, które łączą się z już podkreślonymi, np. kukiełki, Dzień Matki.
i bardzo dobrze! tak miało być :wink:

Współpraca z Justinem nadała Madonnie tyle słodkości, że nawet landrynki zemdliły forowiczów i przestali na nich głosować! /candy = słodycze/


To tyle :D Dzieki wszystkim detektywom za udział w zabawie! Brawa dla Was! :D


P.S. na zielono to co nieodkryte, a ostatnio preferowanym kolorem Coldplayowym wyjasnienia nawiązań.

EDIT: no tak, po czasie przypomniałam sobie o "Schizophrenic Prayer" :oops: :P
To do modlących sie kowbojów jeszcze! :)
Ostatnio zmieniony sob cze 07, 2008 3:32 pm przez Martyr, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

No nieźle...!!! Całe biuro detyktywistyczne by sobie poradziło ;-)
A z tych nie odnalezionych dwa są genialne:
Martyr pisze: jak Bogusław Denat.["Denat" to jeden z członków Lao Che ]
:lol: :lol: :lol:
Martyr pisze:Gdy tylko mogę zawsze wracam do kotliny solińskiego uzdrowiska! /od KSU/
:lol: :lol: :lol:

Raz jeszcze dziękuję Martyrce za komentarz do wspólnego notowania!
:-)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Tak mi sie przypomniało :P
Było kilka podwójnych (podkręconych :P ) powiązań np. Viva la helado, Ty komtur jesteś? :)
Jeszcze raz gratuluje pięknego rozszyfrowania! :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Martyr pisze:jak Bogusław Denat.
:lol: Bęcki dla fanów Lao Che, a szczególnie dla mnie że tego nie odkryłem. ;-)
Martyr pisze:Kowboje galopem pognali do czwartej jaskini od świątyni zagłady, przemierzając po drodze pięć rozlewisk rzecznych /od Riverside/ i modląc się przez cztery doby
/CZARNE KOWBOJE miejsce 4, 5 oczek do góry, 4 tygodnie/
:lol: :lol: :lol: Ty naprawdę jesteś szalona! :-D
Martyr pisze:/debiutancki album Plateau naz. sie "Megalomania" :P /
A ja myślałem, że to chodzi o Megalomaniaca 3-owego ;-)
Martyr pisze:Taaak! Bieszczady! Uwielbiam! Gdy tylko mogę zawsze wracam do kotliny solińskiego uzdrowiska! /od KSU/
:lol: :lol: :lol: Patrz komentarz do Kowboi. ;-)
Martyr pisze:O tym, że miłość rozdziera nas na strzępy przekonał się już Ian, którego chyba nigdy nie zapomnimy. /nieżyjący już wokalista Joy Division/
Iana najpierw podkreśliłem, ale tu nie wiem dlaczego nie podkreśliłem. ;-)
Martyr pisze: /chodziło raczej o oba słowa, "Manewry szczęścia" to tytuł piosenki happysad/
Bęcki dla fanów happysadu. ;-)
Martyr pisze:To tyle :D Dzieki wszystkim detektywom za udział w zabawie! Brawa dla Was! :D
Ładne mi tyle. ;-) GENIALNE :!: :D Brawa dla Ciebie za stworzenie takiego komentarza! :P
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

hm... no to żadnych szans nie miałam by tu wszystko znaleźć :wink: .
niezłe, naprawdę! Z tych nieodkrytych to również szczególne uznanie dla tych, które skomentował uśmiechami Yacy!
a co do happysad to ja jeszcze tej płyty nie słuchałam, więc czuje sie usprawiedliwiona :wink:
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

abd3mz pisze:
Martyr pisze:/CZARNE KOWBOJE miejsce 4, 5 oczek do góry, 4 tygodnie/
:lol: :lol: :lol: Ty naprawdę jesteś szalona! :-D
:lol: :lol: :lol: a miałes wczesniej wątpliwości? :wink: :)
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

przyznam, ze niektorych nie podkreslilem, bo byly dla mnie oczywiste i nie wiedzialem, ze to mozna traktowac jako nawiazanie ;-). np. Ian albo AM.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Martyr pisze:a miałes wczesniej wątpliwości? :wink: :)
Coś tam z neon.ką w sąsiedztwie przebąkiwałyście o normalności i już się zacząłem obawiać. ;-)
ODPOWIEDZ