koncert 25-lecie PERFECTU

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

koncert 25-lecie PERFECTU

Post autor: bobby-x »

Cała audycja o Perfekcie zaczęła się po 23 a nie około 22:40 jak zapowiadano w radio. Najpierw było 10 minut nagrań z płyt zanim się zaczęło. Potem około 90 minut samego koncertu a następnie około 70 minut nagrań ze studia przy Myśliwieckiej nagrań studyjnych i z płyt koncertowych. Skończyło się o 2:00. Sam nie wiem czy mi się podobało wykonanie niektórych utworów w wersjach naszych polskich wspaniałych artystów, czy nie wolałbym aby był to koncert tylko Perfekcyjny bez gości. Co sądzicie o całym przedsięwzięciu między 23 a 2-gą w nocy ????
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Koncert mi się bardzo podobał, ale raczej nei powinno byc wystepow solo, tylko w duecie z Markowskim. chcialbym zobaczyc, jak silski by zaspiewal z grzegorzem...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10244
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Faktycznie, część interpretacji była nad-interpretacją... nawet w wykonaniu samego Grzegorza Markowskiego. Do końca liczyłem na niespodziankę, że jednak pojawi się Zbigniew Hołdys. Cóż, może na 30-lecie? Dla mnie PERFECT zawsze będzie kojarzył się jeszcze z tym nazwiskiem. Wczoraj bardzo ładnie przypominano o nim w trakcie koncertu... nie nachalnie, delikatnie, grzecznie...

A swoją drogą — czy w historii muzyki rozrywkowej mieliśmy przypadek ,,dziedziczenia'' zespołu, tj. pierwszy skład w naturalny sposób kończy swoją działalność (odpukać! chroba, śmierć), a całą spuściznę przejmuje młodsze pokolenie... Zwykle nazwa zespołu, to pewna marka, identyfikowana z określonym składem, i żelaznym repertuarem, który pamięta się przez lata — zastanawialiśmy się wczoraj przez TV, jakby wyglądał Perfect z Patrycją jako wokalistką? (najbardziej nadająca się spośród wczorajszych, obcych wykonawców). Gdyby na gitarze zagrał jakiś inny rewelacyjny gitarzysta, np. Jacek Królik?

I pomysleć, że oficjalnie zespół istniał niecałe dwa lata! A wiecie kto był autorem znaku graficznego PERFECT?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Był taki zespol, ktory nazywal się Baccara, prawdopodobnie kazdy zna utwory "Yes Sir I Can Boogie" i "Parlez vous" ;) Zespół jednak szybko sie rozpadl, ale w 2004 dwie dziewczyny wpadly na pomysl zeby reaktywowac grupe i zaspiewac w preselekcjach do eurowizji...w szwecji...po hiszpansku :P ale nic z tego im nie wyszlo :)

jesli to mozna nazwac schedą, to tak, bylo cos takiego
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

JaceK pisze:A swoją drogą — czy w historii muzyki rozrywkowej mieliśmy przypadek ,,dziedziczenia'' zespołu, tj. pierwszy skład w naturalny sposób kończy swoją działalność (odpukać! chroba, śmierć), a całą spuściznę przejmuje młodsze pokolenie...
Moim zdaniem takie dziedziczenie nie ma sensu. Zespól, to ludzie, którzy jego tworzą, gdy nie ma członków z orginalnego skłądu, to już nie jest TEN zespół. No chyba, że grupa pieśni ludowych Mazowsze, która chyba już zmieniła sie pokoleniowo.
Nie wiem, jak zmianę składu w 100% w stosunku do orginalnego mógłby przyjąć fan zespołu?
PS. Ciekawą historię ma grupa King Crimson. Gra do dzisiaj, ale tak naprawdę jednym członkiem bez przerwy jest tylko Robert Fripp, bo cały skład z pierwszej płyty czyli jeszcz Lake, Giles, McDonald i Sinfield odeszli od zespółu, który już miał sie rozpaść. Fripp postanowił ciągnąć to dalej i pod nazwą King Crimson, chociaż równie dobrze swoją twórczość mógł desygnowac własnym nazwiskiem, skoro grupa muzyków z nim wspólpracujących po każdej płycie zmieniała się i trudno określic jakiś podstawowy skład- chyba że ten ostatni, który jakoś się trzyma. Jednak pierwsza płyta była tak wspaniała, że nazwa zespołu już osiagnęła swoją dobrą markę, a zespół był zbiorem wielu muzyków pod rządami Frippa.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A co do konceru, świetny. Aż dziw pomyśleć, ze zespól nagrał tyle pięknych piosenek, które są chyba połową całej czołowki najlepszych polskich przebojów. No może troche przesadziłem :)
Też nie za bardzo lubię śpiewania innych wokalistów/tek to piosenek Perfectu, bo to mi się kojarzy bardziej z jakimś hołdem posmiertnym, jak np w przypadku Niemena, Riedla. Dajmy jeszcze sie wyśpiewac Markowskiemu.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

koncert 25-lecie PERFECTU

Post autor: bobby-x »

OTO PROGRAM KONCERTU 25-LECIA ZESPOŁU PERFECT Z CIEKAWOSTKAMI:

Moja ocena wykonania danego utworu w nawiasie (od 0 do 10 pkt)

1. (9 pkt) AUTOBIOGRAFIA – PERFECT

--- Marek Niedźwiecki zapowiada Grzegorza Markowskiego, Grzegorz Markowski zapowiada Marka Niedźwieckiego.

Marek mówi:

Witam Państwa bardzo serdecznie. Perfect ma 25 lat i to niech będzie hasłem dzisiejszego dnia. Od razu muszę wspomnieć Autobiografię, która się przed chwileczką skończyła to był 18-ty dzień września 1982 roku, sobota. Zbyszek Hołdys przyniósł taśmę z tym nagraniem do Trójki, Myśliwiecka 3-5-7, przy okazji Trójka i Jedynka radiowa też transmitują ten koncert na żywo. Wracam na Myśliwiecką, Zbyszek przyniósł tę taśmę i powiedział „Jeśli nie zagracie tego utworu dzisiaj, to może nie zagracie go już nigdy”. Piotr Kaczkowski zagrał tę piosenkę w popołudniowej audycji Zapraszamy do Trójki o 16:00, o 19:30 zaczynała się lista i ta piosenka była na miejscu 17-tym, jako nowość. W następnym tygodniu weszła na miejsce pierwsze i została tam dwa miesiące, a potem została HYMNEM NASZEGO POKOLENIA. Autobiografia……

2. (10 pkt) PERFECT MEDLEY LIVE – PERFECT (wersja 9:52) - taki tytuł mi najbardziej pasuje do tego utworu, jak Beatles Movie Medley

3. (10 pkt) IDŹ PRECZ – MAŁGORZATA OSTROWSKA

--- Bogdan Olewicz o zespole i wypomadowanym firyku, frontmanie Grzegorzu Markowskim, który z czasem przerodził się w zwierzę

4. (5 pkt) NIE WIELE CI MOGĘ DAĆ – HANNA BANASZAK + GRZEGORZ MARKOWSKI

5. (3 pkt) CAŁKIEM INNY KRAJ – BRACIA CUGOWSCY

--- Janusz „Kosa” Kosiński o Hołdysie jako mieszkańcu tego samego osiedla Jelonki, o wannie w Józefowie, o malutkiej Patrycji Markowskiej, o obozie kondycyjnym w Jahrance.

6. (3 pkt) BLA BLA BLA – LOLA SZAFRAN + PATRYCJA „POLSKA” GOLA + BEATA BEDNARZ

7. (10 pkt) KOŁYSANKA DLA NIEZNAJOMEJ – PATRYCJA I GRZEGORZ MARKOWSCY

--- Maryla Rodowicz o Lwie, Krokodylu i „pięknych inaczej”

8. (8 pkt) ALE W KOŁO JEST WESOŁO – MACIEK SILSKI

--- Krzysztof Cugowski o zespole

9. (6 pkt) NIE PŁACZ EWKA – URSZULA

--- Grzegorz Markowski o nowej płycie oraz Bogdan Olewicz o Pe-Pe czyli butelce piwa pełnego z Grochowa

10. (4 pkt) PEPE WRÓĆ – RYSZARD RYNKOWSKI

--- Cezary Pazura o "Arcydziele"

11. (10 pkt) WYSPA DRZEWO ZAMEK – GRZEGORZ MARKOWSKI + KAYAH

--- wręczenie Złotego Mikrofonu Polskiego Radia i odśpiewanie „sto lat” przez publiczność

12. (9 pkt) NIEPOKONANI – PERFECT

13. (10 pkt) CHCEMY BYĆ SOBĄ – PERFECT i GOŚCIE wersja 7:52 z podziękowaniami

*** the end ***

Ten koncert z każdym następnym przesłuchaniem zaczyna nabierać rumieńców i coraz bardziej mi się podoba.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Posiadam plyte DVD tego koncertu. Fajnie jest nie tylko sluchac ale i ogladac jednoczesnie. Cos dla ucha i oka.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

5. (3 pkt) CAŁKIEM INNY KRAJ – BRACIA CUGOWSCY
A dla mnie akurat to był jeden z najciekawszych fragmentów koncertu. Tak trzymać Bracia!
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

Piotrze - a czy jest możliwe abyś podzielił się tym DVD ?? Ja niestety nie mogłem oglądać, a chciałbym ...
pozdrawiam jacek
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Jest mozliwe. O szczegolach w nadchodzacym/biezacym tygodniu
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9905
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Czy ktoś pamięta jeszcze te czasy, kiedy przed którymś tam Opolem czy Sopotem
(nie pamietam miejsca ani dokaldnie roku) pan Marek wcisnął się w garniturek
i specjalnie do telewizji zgolił swoje sławetne wąsy?

Hehe, to były czasy...

W piątek był klasą dla siebie, choć był w telewizorku, nie w radełku. Jednak
najlepsze Niedzwiedzie występują w radiu...

Do nasłuchania
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

jak dobrze ze czasem wiedza i glos moga zrekompensowac wyglad. to piekne.
ania_g
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 08, 2006 10:29 pm

Post autor: ania_g »

Piotr pisze:Jest mozliwe. O szczegolach w nadchodzacym/biezacym tygodniu
Ratujcie!! nie oglądałam koncertu :cry: może ktoś wie kiedy będzie powtórka??
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

ania_g pisze:
Piotr pisze:Jest mozliwe. O szczegolach w nadchodzacym/biezacym tygodniu
Ratujcie!! nie oglądałam koncertu :cry: może ktoś wie kiedy będzie powtórka??
na itvp.pl
artbie
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 10, 2006 7:47 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: artbie »

tadzio3 pisze:
JaceK pisze:Ciekawą historię ma grupa King Crimson. Gra do dzisiaj, ale tak naprawdę jednym członkiem bez przerwy jest tylko Robert Fripp, bo cały skład z pierwszej płyty czyli jeszcz Lake, Giles, McDonald i Sinfield odeszli od zespółu, który już miał sie rozpaść. Fripp postanowił ciągnąć to dalej i pod nazwą King Crimson, chociaż równie dobrze swoją twórczość mógł desygnowac własnym nazwiskiem, skoro grupa muzyków z nim wspólpracujących po każdej płycie zmieniała się i trudno określic jakiś podstawowy skład- chyba że ten ostatni, który jakoś się trzyma. Jednak pierwsza płyta była tak wspaniała, że nazwa zespołu już osiagnęła swoją dobrą markę, a zespół był zbiorem wielu muzyków pod rządami Frippa.
Nie trzeba szukać aż tak daleko. Wystarczy spojrzeć na nasze własne, muzyczne podwórko. Takim przykładem jest Oddział Zamknięty. Iluż tam muzyków się przewinęło. Większość z nich jest do dzisiaj muzycznie czynnych, ale w zupełnie nowych konfiguracjach, że przytoczę tu chociażby najbardziej spektakularne nazwiska: Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Robet "Jaka to melodia" Janowski, Artur "Ira" Gadowski. Tylko 1 członek tej grupy był od samego początku i przetrwał wszystkie te przemiany - Wojtek Łuczaj-Pogorzelski. I gra z Oddziałem do dzisiaj, chociaz to już zupełnie inny zespół.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Piotr pisze:Jest mozliwe. O szczegolach w nadchodzacym/biezacym tygodniu
jestem bardzo zainteresowany bo nie mogłem oglądać na żywo a tu szczegółów brak... proszę o informacje nt. DVD. Serdeczne podziekowania z góry.
graf
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:44 pm
Lokalizacja: Krynica Morska/Iława

Post autor: graf »

Bardzo rowniez brakowalo mi Holdysa. Dla mnie to mimo wszystko Person One Perfectu. Markowski naturalnie jest Frontman, ale gdyby nie bylo Holdysa, nie byloby Perfectu i byc moze Markowskiego?!
A wszystko przez ten maly palec, to prawie tak jak w "Sami swoi", tylko tam chodzilo o 3 palce. :(
Co do poszczegolnych wykonan:
tak, jak lubie Hanie Banaszak, to jednak w tym wykonaniu cos mi nie pasowalo. Bracia natomiast mam wrazenie, ze zapychaja wszystkie podobne programy. Byc moze dobrzy sa w coverach?!
Urzekly mnie natomiast 3 dorodne panie.
Reasumujac: wolalbym wszystko w orginale.
ODPOWIEDZ