głosowanie do 1280 notowania LP3

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Tutaj zaczęła sie ta dziwaczna dyskusja: Ocenić kogoś cytuję: "Zwyklym, niczym nie wyróżniajacy się muzycznie słuchacz Trójki" jest zwyczajnie niefortunne.

Czy to już jakis zwyczaj bezosobowych, anonimowych dyskusji na forach?

Czy to samo mielibyśmy odwagę powiedzieć komuś w cztery oczy?
Ja takiej odwagi bym nie miał

Więcej Manna od ranna - ;-) ;-) ;-) do nasłuchania
Ostatnio zmieniony pn sie 07, 2006 10:17 am przez zbyszu, łącznie zmieniany 1 raz.
malik
Posty: 173
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:33 am

Post autor: malik »

U mnie niezmiennie:
1. NO PASARAN - Blade Loki
2. PROMISE (YOU AND ME) - Reamonn
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

zbyszu pisze:Kwestia interpretacji. I oczywiście złego zrozumienia kontekstu. jak to juz zauważył inny kolega "znowy się nie zrozumielismy". Zadna polemika na forum nie zastąpi rozmowy w 4 oczy.

Posząc o rosyjskim disco polo, nikt nie wspominał o TaTu

Czerwone korale muzyką przez wielkie "M". Pokaż miejsce gdzie o tym napisałem?
A prosze bardzo
Słuchacz Trojki już tylko tym, ze slucha Trójki (znaczy się szczegolnie tej pod szyldem Programu III) jest NADZYCZAJNYM odbiorcą muzyki. Muzyki przez duze "M"...
zbyszu pisze: "Fanatyk Trójki"; "Słuchanie czegoś innego niż to co serwuje Trójka". Przepraszam, a jak brzmii tytuł tego forum??? Czy "fanatykiem islamistą" jest również Marek Niedźwiecki, który konsekwentnie stara się omijać niektórych Atrystów, np. rzeczona juz K. Ryan, "Siekiera" czy inne pop gwiazdeczki
Ano brzmi
Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego
a nie Forum Programu Trzeciego Polskiego Radia. "fanatykiem islamistą" - tak, jest nim Marek N. Do tego dolozylbym jeszcze "Dyktator Redakcji Muzycznej". A wszystko to jeszcze okrasilbym slowkiem "niekonsekwentnym". I nie bede tu wnikal w szczegoly dlaczego.

Pop gwiazdeczki powiadasz. Hmm. Moze zastanowmy sie jaki to te gwiazdeczki maja udzial w rynku, ile wyprodukowaly przebojow, ile to milionow egzemplarzy sprzedaly plyt, kto jest ich producentem, kto pisze teksty, muzyke etc. No i zastanowmy sie kim te gwiazdeczki beda za kilka lat. Az cisnie mi sie na usta przyklad takiej pani Kylie Minogue. Unikal jej jak mogl w latach 80 Marek N, zarzekal sie ze nigdy takich to gwiazdeczek nie zagra, i co? "Nigdy, nie mow nigdy".

Oczywistym jest, ze nie wszystko zloto co sie swieci, ale troche pluralizmu muzycznego by sie przydalo, bo podobno muzyka lagodzi obyczaje. I bardzo prosze, aby byc wyrozumialym i nie krytykowac tych co to sluchaja Mandaryny, Wisniewskiego, Dody, disco polo etc. Bo na ogol jest tak, ze to wlasnie Ci co to tak zagorzale krytykuja tego typu muzyke sami tego sluchaja. Kazdy ma swoj gust i slucha tego co lubi i sprawia mu przyjemnosc. I uszanujmy to.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

A wiesz, ze z ogromnym zaciekawieniem czekałem na występ Dody w Sopocie 2006? Nie jako na fenomen muzyczny, ale raczej jako na ciekawe zjawisko społeczne.

W nadanym przed recitalem (czy można nazwac recitalem występ z 1 [słownie:jedną] piosenką???) wywiadem wręcz wzbudziła moją sympatię

PS. Więcej takich Dyktatorów

Do nasłuchania
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

uch, ale zagorzala dyskusja... ale moze wrocmy docelowo do listy. Które nowe utwory powinny byc pierwsze w kolejce do trójkowego zestawu? jak dla mnie "Atakują klony" (jeśli jeszcze nie są) i "Call Me When You're Sober" Evanescence, z nakierowaniem na to drugie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Brathanki i ich np. Czerwone korale to muzyka przez duze M
Mi się jeszcze podobają, jak czasem zarzucę coś z Brathanków.
Az cisnie mi sie na usta przyklad takiej pani Kylie Minogue. Unikal jej jak mogl w latach 80 Marek N, zarzekal sie ze nigdy takich to gwiazdeczek nie zagra, i co? "Nigdy, nie mow nigdy".
A ja pamiętam przykład Robiego Williamsa, którego Pan Marek nie zamierzał promować, a tu masz- Robie stał sie jedna z największych gwiazd listy Trójki, a Piosenkę "Me and My Monkey" kilka razy puszczał w swoej "Markomanii" dlatego licze tez, że co do niektórych innych wykonawców się przekona. Nie mam w tej chwili nikogo na myśli, ale sporo takich jest.
ku3a pisze:13.15. Oczekiwanie na... - Revolucja
świetnie, ze kawaałek przeze mnie polecony coraz wyżej. Szkoda, ze wypadły "Fantasmagorie", ale jak ci sie spodobały, to moge ci polecić inny kawałek tego zespołu do twojej listy?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tadzio3 pisze:
Az cisnie mi sie na usta przyklad takiej pani Kylie Minogue. Unikal jej jak mogl w latach 80 Marek N, zarzekal sie ze nigdy takich to gwiazdeczek nie zagra, i co? "Nigdy, nie mow nigdy".
A ja pamiętam przykład Robiego Williamsa, którego Pan Marek nie zamierzał promować, a tu masz- Robie stał sie jedna z największych gwiazd listy Trójki, a Piosenkę "Me and My Monkey" kilka razy puszczał w swoej "Markomanii" dlatego licze tez, że co do niektórych innych wykonawców się przekona. Nie mam w tej chwili nikogo na myśli, ale sporo takich jest.
Ha! Sam mialem podac przyklad Robbiego :-). Ja sam zmienilem swoj stosunek do Robbiego o 180 stopni. Kiedys to byl dla mnie tylko chlopaczek z Take That, ale potem wyrosl na dojrzalego Artyste, a takie rzeczy jak "Me And My Monkey", "Feel", "Angels", "I Will Talk And Hollywood Will Listen", "Mr. Bojangles" to najczystsze brylanty.
tadzio3 pisze:
ku3a pisze:13.15. Oczekiwanie na... - Revolucja
świetnie, ze kawaałek przeze mnie polecony coraz wyżej. Szkoda, ze wypadły "Fantasmagorie", ale jak ci sie spodobały, to moge ci polecić inny kawałek tego zespołu do twojej listy?
to wypadlo akurat dlatego, ze za rzadko tego ostatnio sluchalem, bo jesli chodzi o podobanie to caly czas mi sie podoba. A ta druga to "Pa, pa, pa"? Jesli polecasz to sprawdze coz to takiego. Do tej pory chyba wszystko co mi polecales spodobalo mi sie, a niektore jak widac byly albo dalej sa w dwudziestce.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze: to wypadlo akurat dlatego, ze za rzadko tego ostatnio sluchalem, bo jesli chodzi o podobanie to caly czas mi sie podoba. A ta druga to "Pa, pa, pa"? Jesli polecasz to sprawdze coz to takiego. Do tej pory chyba wszystko co mi polecales spodobalo mi sie, a niektore jak widac byly albo dalej sa w dwudziestce.
"Pa pa pa..." to taka bardzo fajana oszczędna instrumentalnie "perełka".Fajnie jej się słucha przed snem. :) Oczywiście polecam, nie wiem, czy ci sie spodoba.
Ale koniecznie ściagnij "Do prostego człowieka".
Po za tym polecam gorąco mój hit z przed dwóch lat "Seawinds" grupy Therion. Wciaż jak słucham to strasznie sie mi podoba.
Czekam na pierwsze odczucia po przesłuchaniach 8)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

1. WRACAJ BO TAK CHCE - Kobranocka (1)
2. CONCEIVING YOU - Riverside (2)
3. ON AN ISLAND - David Gilmour (3)
4. SMILE - David Gilmour (6)
5. FOLD - Archive (4)
6. TALK - Coldplay (5)
7. BYLABYM - Hey (7)
8. DOWNPRESSOR MAN - Sinead O'Connor (10)
9. NA JEDNEJ FALI - eM (8)
10.CZERWONE TULIPANY - Negatyw (-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

witam. nic się już pewnie nie zmieni więc głosuję już dziś:

1. BYLABYM - Hey(Sony BMG)
2. NA JEDNEJ FALI - eM(Polskie Radio)
3. I WISH I WAS A PUNK ROCKER - Sandi Thom(RCA)
4. THE LAST ONE STANDING - Ladytron
5. SAEGLOPUR - Sigur Ros(EMI)
6. INFRA-RED - Placebo(EMI)
7. ZOBACZ JAK PIEKNIE - Mira Kubasinska & After Blues(Tomato Records)
8. NA DYSKU C I D - Hurt (Luna Music)
9. WRACAJ BO TAK CHCE - Kobranocka(Polskie Radio)
10. PRZEZ CIEBIE - The Calog(Polskie Radio)


a płyty? w tym tygodniu przesłuchuję swoje zasoby pod kątem jazzu, bo weekend spędzę w Iławie na Złotej Tarce- Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego i ... trzeba się przygotować :-) słucham m.in. SJC vol 8, W. Majewskiego, J. Ptaszyna, Z. Namysłowskiego i muzyki z seriali m.in. Dudusia Matuszkiewicza ( Stawka, Janosik i in.) który będzie gościem w Iławie.

ps. zbyszu
zgadzam się z Tobą - Balonik jest bombowy i nie mogę się doczekać pierwszego piątku po wakacjach i poranku w PRIII

ps prz_rulez
dzięki za info o Evanescence. właśnie ściągnąłem z net u ten kawałek. i juz czekam na płytę. nawiążę tu do teorii o ściąganiu muzy z netu. dzięki temu że ściągnąłem ten kawałek i np. kilka kawałków Sandi Thom wiem że pieniądze wydane na ich oryginalne CD nie będą stracone. podobnie było z Sigur Ros czy Ladytron
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Mam ciekawe pytanie: dlaczego trójka gra Evanescence zawsze z opóźnieniem? Jedynie "Bring Me To Life" było szybko i tak się tym pan Marek chełbił... No, ale jak widać spoczęli na laurach.

p.s. nie chce nic mowic, ale juz chyba album sie dostal w lapy piratow...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: głosowanie na 1280 not

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:
bobby-x pisze:Trochę się pośpieszyłem z oddaniem głosów na następne notowanie ponieważ, po ponownym przesłuchaniu koncertu Perfectu zmieniam moje TOP 10, czy można ? Oto nowa dziesiątka.
no wlasnie, jak sadzicie - mozna?
ja bym najchetniej uznal, ze nie mozna, ale ciekaw jestem co inni mysla. Po pierwsze - jak ktos wysyla glosy to juz "pozamiatane" i nie powinno sie ich zmieniac, a po drugie to moze tez wprowadzac nieporozumienia, bo ja czesto na biezaco uaktualniam punktacje naszego notowania i jak ktos zmienilby swoje glosy w trakcie tygodnia to ja moglbym tego nawet nie zauwazyc.
No to jak robimy? Mozna czy nie mozna? Jak nikt sie nie odezwie w tej sprawie to uznam, ze nie mozna. Zreszta byly juz takie przypadki, ze ktos zaglosowal, a potem napisal, ze wlasciwie to chcialby zamienic jakas piosenke, ale trudno, juz za pozno. Mimo ze o tym w regulaminie nie ma mowy (no wlasnie, kolejna rzecz ktora trzeba ustalic i dodac), to wydaje mi sie to rozsadne, aby nie mozna bylo zmieniac swoich glosow.
Tak w ogole to ja najchetniej bym uznal, ze glosowac mozna tylko na to co wyszlo na jakiejs plycie, przez co jednoznacznie mozna okreslic tytul utworu. Podobna uwage mialem przy okazji "Polska zolto-zieloni", ale tam w koncu Bobby znalazl jak to sie naprawde nazywa.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Moim zdaniem, do czasu gdy nie bedzie tu systemu zliczania glosow to mozna w trakcie zmieniac. Jednakze, jesli sie cos tu automatycznego pojawi (Jaceku testowales juz ten system?) to taka sytuacja nie bedzie juz mogla miec miejsca.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Piotr pisze:(Jaceku testowales juz ten system?)
Do pewnego stopnia tak... nie odpalił zgodnie z oczekiwaniem. czekam na kompetentnego admina, co w wakacyjnym sezonie urlopowym niestety trwa. Dlatego cicho siedzę, i nie informuję o niespodziewance... a więc CISZA!
malik
Posty: 173
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:33 am

Post autor: malik »

no i jak, można zmieniać czy nie? Jeżeli nie, trudno - poczekam do następnego tygodnia. Jeżeli można to w takim razie uzupełniam swoje propozycje o coś co odkryłem wczoraj
1. WORN ME DOWN - Rachel Yamagata
2. NO PASARAN - Blade Loki
3. PROMISE (YOU AND ME) - Reamonn
Wiem że to nie nowość a może ktoś mi powie czy to było propozycją do listy trójkowej i jeśli tak to jak dawno?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

malik pisze:no i jak, można zmieniać czy nie? Jeżeli nie, trudno - poczekam do następnego tygodnia. Jeżeli można to w takim razie uzupełniam swoje propozycje o coś co odkryłem wczoraj
1. WORN ME DOWN - Rachel Yamagata
2. NO PASARAN - Blade Loki
3. PROMISE (YOU AND ME) - Reamonn
Wiem że to nie nowość a może ktoś mi powie czy to było propozycją do listy trójkowej i jeśli tak to jak dawno?
Była w propozycjach jakiś rok temu, albo troszeczkę wcześniej. Swego czasu i mi się nawet podobała
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

No dobra, nikt poza Piotrem sie nie wypowiedzial, wiec male podsumowanie. Piotr jest za mozliwoscia zmieniania glosow w trakcie tygodnia, ja jestem przeciwko. Jest wiec remis. Poniewaz jednak mi takie zmienianie w trakcie utrudnia robienie listy to ustalam, ze nie mozna zmieniac glosow w ciagu tygodnia. Wpisze do dzisiaj do regulaminu.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

No ale ta zmiana bedzie obowiazywac dopiero od przyszlego tygodnia, bo jak sam dobrze wiesz prawo nie moze dzialac wstecz, a zmiane warunkow trzeba odpowiednio wczesniej opublikowac.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

to ja jestem za i jest 2:1

p.s. malik, juz Ci nie zalezy na bladych lokach? :>
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Z drugiej strony - nigdy nie bylo powiedziane, ze mozna zmieniac.
Rozumiem jednak, ze w tym przypadku jest wazniejsze, ze nigdy nie bylo powiedziane, ze nie mozna.
Co do propozycji Bobbiego - jak mamy rozumiec "Autobiografie" i "Niepokonanych"? Takie utwory juz byly na Liscie i wypadly... Powinny sie wiec inaczej nazywac. Chocby jakies "Sopot'2006". Ja jestem zdecydowanie za tym, zeby mozna bylo glosowac tylko na to co wyszlo na plytach.
malik
Posty: 173
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:33 am

Post autor: malik »

p.s. malik, juz Ci nie zalezy na bladych lokach? :>
Jak to nie zależy :!: :!: :!: Przecież są na zaszczytnym bardzo wysokim drugim miejscu :) A sam widzisz, że u mnie strasznie ciężko się dostać nawet do dziesiątki. Ale ta Yamagata, ach...
Była w propozycjach jakiś rok temu, albo troszeczkę wcześniej. Swego czasu i mi się nawet podobała
Szkoda że przegapiłem ten moment, a nie wiecie, czy była choćby w nieszczęśliwej :?:
malik
Posty: 173
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:33 am

Post autor: malik »

Ku3a, a co z piosenkami, które nie gościły nigdy na liście trójki, które zostały wydane na płycie, ale debiutowały jakieś 20 lat temu :?: :?: :?: Wydaje się, że konieczne jest sporecyzowanie tego w regulaminie 8)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

malik pisze:
p.s. malik, juz Ci nie zalezy na bladych lokach? :>
Jak to nie zależy :!: :!: :!: Przecież są na zaszczytnym bardzo wysokim drugim miejscu :)
no coz, jak widac "ten jest ostatni, ktory nie pierwszy"...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

malik pisze:Ku3a, a co z piosenkami, które nie gościły nigdy na liście trójki, które zostały wydane na płycie, ale debiutowały jakieś 20 lat temu :?: :?: :?: Wydaje się, że konieczne jest sporecyzowanie tego w regulaminie 8)
jak dla mnie mozna na nie glosowac.
prawde mowiac powoli zaczynam sie przekonywac, zeby mozna bylo glosowac tylko na piosenki z zestawu trojkowego...
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

1. LIFE IS WONDERFUL - Jason Mraz
2. NEW YORK - Eskimo Joe
3. STARLIGHT - Muse
4. SLABOSC CHWILOWA - Pustki
5. NO TOMORROW - Orson
6. PROMISCUOUS - Nelly Furtado feat. Timbaland
7. SAEGLOPUR - Sigur Ros
8. GET TOGETHER - Madonna
9. IS IT ANY WONDER? - Keane
10. BYLABYM - Hey
ODPOWIEDZ