muzyczny poziom Listy

Wszystko na temat „Zmiennika” na etacie Głównego Prezentera LPPT, czyli kiedyś tzw. „kącik bęcków” — choć nie tylko samych bęcków...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
I.C 1987
Posty: 426
Rejestracja: pn gru 31, 2007 9:30 pm
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: I.C 1987 »

a napisałem że ma komuś zależeć? odpowiedziałem tylko więc nie miej pretensji i to nie do końca uzasadnionych
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

I.C 1987 pisze:a napisałem że ma komuś zależeć?
luz, tez bede pisal tak, zeby nikt nie wiedzial o co chodzi
Awatar użytkownika
I.C 1987
Posty: 426
Rejestracja: pn gru 31, 2007 9:30 pm
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: I.C 1987 »

echhhhhhhhhhhh
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:
I.C 1987 pisze:(...)
interpunkcja, pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease!!
czy to mi ma zalezec, zeby zrozumiec sens Twojej wypowiedzi?
Ja tu widzę TRZY kropki. ;) :mrgreen:
A tak na serio to beznadziejnie się to czyta...
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

ku3a - dzięki za uporządkowanie tematu Przez chwile się przestraszyłem, ze wycięto wszystkie moje posty...

ku3a
"nie wydaje mi sie, aby takie byly powody.
popularnosc Kultu wsrod sluchaczy Trojki jest niepodwazalna. "Ostateczny Krach Systemu Korporacji" to prywatnie moja polska plyta wszech czasow i wcale sie nie dziwie takim wynikom utworow z niej na Liscie. Pozniej po prostu nie nagrali juz nic co choc w malym stopniu dorownywaloby tym piosenkom i stad slabsze wyniki. Jakąś spiskową teorie dziejow odlozylbym w tym wypadku na bok."

Częściowo (w 70%) się z Tobą zgadzam. Absolutnie nie podważam popularnosci Kultu wśród sluchaczy. Na pewno sobie na to zasłużył. i choć nie jestem fanem tego zespołu to mam do niego duzy szacunek.
Ale myślę, ze prawda leży troche po środku (może troche bliżej Twojego zdania). Fakt, że przez pewien czas można było śledzić wynki na bieżącą na pewno pomógł fanom Kultu w "wpływaniu" na wyniki listy.
Zresztą wcale im sie nie dziwię. Ja też potrafiłem wysyłać po kilka kartek z głosami na Republikę, które wypisywali mi znajomi.

ku3a i abd3mz - dzięki za szczegółowe ustaosunkowanie się do moich postów.
Szanuję Wasze zdania, opinie, ale pozostaję przy swoich.
Nie mam absolutnie nikogo zamiaru przekonywac, że lista w dużej mierze jest muzycznie nudna i nijaka - gustu słuchaczy niezmienię .
Po prostu mam na dziś takie zdanie - i mam nadzieję że z czasem ono się zmieni (na korzyść listy). moze faktycznie zrobię sobię przerwę...

A z tym obiektywizmem to chodzi mi tylko o to, że w audycjach porannych i popołudniowych (nie autorskich)
i tu się powtórzę
każdy wykonawca (z tych którzy byli i są grani w Trójce) przy wydaniu nowej plyty zasługuje na to zeby lansowac przynajmniej 1 singiel z jego płyty BEZ WZGLĘDU NA GUSTY REDAKTORÓW TRÓJKOWYCH - a tak nietety często nie jest... i w tym widzę brak obiektywizmu.

Pozdrawiam - naprawdę fajnie, że się rozwinęła taka dyskusja na temat poziomu listy i muzy w Trójce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

adamDD pisze:A smuty i nudy - proszę bardzo:White Stripes,
LOL. Ładne mi smuty i nudy :D . Ciekawe, co w takim razie nie byoby "smutami i nudami", najnowszy album Behemotha? (w końcu zadebiutował w TOP 100 sprzedaży płyt na liście Billboardu, więc niewątpliwie można by go promować na Liście jako polską gwiazdę 8) ):wink:
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Co do Kultu to nie bardzo rozumiem.
adamDD pisze:Fakt, że przez pewien czas można było śledzić wynki na bieżącą na pewno pomógł fanom Kultu w "wpływaniu" na wyniki listy.
Czy tylko fani Kultu mieli wgląd w bieżące wyniki listy ? A może tylko oni mieli dostęp do internetu ? Grubymi nićmi szyte...
adamDD pisze:A z tym obiektywizmem to chodzi mi tylko o to, że w audycjach porannych i popołudniowych (nie autorskich)
i tu się powtórzę
(...)
Też się powtórzę. :) Jestem za zlikwidowanie playlisty. Niech wszystkie audycje będą autorskie. No, ale to tak trochę obok Listy.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Żałoba narodowa trwała do 19 (sobota 26.01), a w Trójce przedłużyli ją jeszcze o 3 godziny. Klimat muzyczny listy był bardzo podobny do muzy która leciała w Trójce przez ostatnie dwa dni.
Zresztą ta "żałoba" na liście trwa już od kilku miesiecy... ale to może w związku z odejsciem Marka ?
No jeśli tak to b. przepraszam nie bedę juz więcej krytykował poziomu muzycznego listy.
Mam tylko nadzieję, że ta żałoba nie potrwa dłużej niż rok (jak to jest zwyczajowo przyjetę) .... i z czasem na liście pojawi dużo żywych rockowych (popowych) nagrań....

pozdrawiam wiernych słuchaczy...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

E tam, przynudzasz już, Adamie.
Ja jakoś nie zauważyłem, żeby od sierpnia lista przynudzała ani żeby obniżyła loty w stosunku do tego co było do VII 2007.
Moim zdaniem znacznie bardziej przynudzające utwory są na LPMN w Złotych Przebojach.
Ty chyba po prostu tęsknisz do utworów z lat 80-ych i do bumu polskiego rocka. Nie powiem, że ja nie wspominam miło tamtych utworów, ale tamto było ponad 20 lat temu. Byliśmy piękni i młodzi. ;)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Robinson pisze:E tam, przynudzasz już, Adamie.
no skoro Robinson juz takie cos napisal to naprawde... :lol:
Robinson pisze:Ja jakoś nie zauważyłem, żeby od sierpnia lista przynudzała ani żeby obniżyła loty w stosunku do tego co było do VII 2007.
ja tak samo. A ze komus sie niektore piosenki nie podobaja - tak bylo i bedzie zawsze. Wczesniej byl Maroon, teraz tez jest, tylko inny. Byl Timbaland produkujacy Nelly, a teraz jest z One Republic. Klimaty pozostaly te same.
Robinson pisze:Moim zdaniem znacznie bardziej przynudzające utwory są na LPMN w Złotych Przebojach.
no raczej 8)
Robinson pisze:Ty chyba po prostu tęsknisz do utworów z lat 80-ych i do bumu polskiego rocka. Nie powiem, że ja nie wspominam miło tamtych utworów, ale tamto było ponad 20 lat temu. Byliśmy piękni i młodzi. ;)
to samo napisalem jakis czas temu, wiec tutaj moge sie dołączyc do slow "przedpiszcy".
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:(...)Ty chyba po prostu tęsknisz do utworów z lat 80-ych i do bumu polskiego rocka. Nie powiem, że ja nie wspominam miło tamtych utworów, ale tamto było ponad 20 lat temu. Byliśmy piękni i młodzi. ;)
A niektórych nawet wtedy jeszcze nie było... Ja tęsknię (jeśli można tęsknić za czymś czego się nie znało) zdecydowanie dalej, ale nie widzę powodu, żeby po każdym notowaniu o tym przypominać.

A co do tego przed*:
-przedpiśca/przedpisca/przedpiszca?
Czy są juz jakieś ustalenia jak w temacie? Czy też należy uznać
większość, która, tak oko, posługuje sie terminem przedpiśca.
-Przedpiśca.
-Bo?
-Bo tak napisał twój przedpiśca. ;)
Rozmowa trochę przeze mnie zredagowana, żeby było czytelniej. :)
Kto to może przeczytać ? :D
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a kto nalezy do tej wiekszosci? bo prawde mowiac slowa "przedpiśca" jeszcze nie widzialem. Ja dalem w cudzyslowiu, bo traktuje to jako pewien neologizm.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Nie wiem. :D Wrzuciłem w google (przedpiszca), żeby sprawdzić jak jest poprawnie, bo ja myślałem, że przedpiśca i znalazłem: http://for-u.gieldagsm.pl/8_46383_0.html
A w google:
7,240 - przedpiśca
1,520 - przedpisca
924 - przedpiszca
a ostatni spór:
994,000 - forumowicz
8,800 - forowicz
To tylko wyniki wyszukiwania, więc nie świadczą o poprawności.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

abd3mz pisze:(...)
a ostatni spór: 994,000 - forumowicz 8,800 - forowicz
To tylko wyniki wyszukiwania, więc nie świadczą o poprawności.
To akurat już zostało w Trójce, publicznie na antenie wyjaśnione przez językoznawcę, panią Katrzynę Kłosińską (o ile nie pomyliłem nazwiska). Jest forum, a użytkownicy tegoż to forowicze -- i był do tego jeszcze wywód naukowy, którego już nie spomnę... wybaczcie postępujacą sklerozę.

A ,,przedpiśca''... :) -- to fakt, że z czasem jak nastały komputry i SyMSy (to też neologizmy!), a ludzkości coraz bardziej sie-śpieszy (!) co rusz wymyśla się nowe skrótasy (!), które nie wiedzieć czemu nagle stają się jak powszechne, że ich używanie jest zupełnie naturalne. Część z nich to zwyczajne litrówki (!), inne świadomie, dla wygody lub zabawy transformowane do nowej postaci. I jest cool!

Z owym przedpiść-cą spotkałem się już lata temu, gdzie podstawową formą dyskusji internetowych były listy dyskusyjne oraz #IRC. Uznałem to za dofcipny żargon internetowy.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

abd3mz pisze:Nie wiem. :D Wrzuciłem w google (przedpiszca), żeby sprawdzić jak jest poprawnie, bo ja myślałem, że przedpiśca i znalazłem: http://for-u.gieldagsm.pl/8_46383_0.html
A w google:
7,240 - przedpiśca
1,520 - przedpisca
924 - przedpiszca
wczoraj czytając jakiś archiwalny temat całkiem przypadkiem trafiłam na post, w którym ktoś tu użył formy przedpiszca (zdaje się, że bobby-x), więc może zamiast wpisywać w google lepiej wpisać w tutejsze wyszukiwanie i będzie mniej kontrowersji :wink:
(tylko trzeba trafić w odpowiedni przypadek i liczbę - i tu dodam, że to z kolei trochę utrudnia życie - czy nie dałoby się ustawić wyszukiwania tak, by pokazywało wszystkie posty, które zawierają poszukiwany ciąg liter nawet jeśli wyraz jest dłuższy?)

i znowu się zrobił off-topik. adamDD, gdzie jesteś by to naprawić? :wink:
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Kiedyś wklejałem pewien link dotyczący "forumowicza", ale może nie wszyscy widzieli. No to przekopiuję cały tekst:
"Jest Pan użytkownikiem forów internetowych (a nie for), jest Pan przy tym forumowiczem albo forowiczem.
Formę forumowicz można bez trudu znaleźć na forach. Brzmi podobnie jak klubowicz, plażowicz, wczasowicz, wycieczkowicz – i podobne wywołuje skojarzenia. Forumowicz bywa na forach – tak jak klubowicz w klubach, a plażowicz na plaży. Nie z obowiązku, lecz dla przyjemności.
Jest w użyciu też forma forowicz, dużo rzadsza i nielubiana przez forumowiczów (forowiczów?), popierana zaś przez niektórych moich kolegów językoznawców, odwołujących się do analogii for-um › for-owicz jak lice-um › lice-alista. W obu wypadkach, jak widać, przyrostek -um jest nieobecny w wyrazie pochodnym. Z argumentacją opartą na analogii nie sposób się nie zgodzić, zwłaszcza że przykładów podobnych do licealisty jest mnóstwo, bo dołączają do nich pochodne przymiotniki, np. plen-um › plen-arny. Skoro jednak forowicze uważają się za forumowiczów, to nie widzę powodu, żeby im tego zabraniać.
W słowniku można by przytoczyć obie formy, ze wskazaniem na forumowicza jako wariant wprawdzie częstszy, ale środowiskowy.
— Mirosław Bańko, PWN"
( http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7485 )

W największym skrócie - według pana Bańko "forumowicz" nie jest formą niepoprawną. Wydaje mi się, że można mu wierzyć, bo jak możemy przeczytać w innym miejscu:
"Witamy Państwa w internetowej poradni językowej Wydawnictwa Naukowego PWN. Poradnię prowadzi kierownik Redakcji Słowników Języka Polskiego, prof. Mirosław Bańko. Pomagają mu eksperci - znani polscy językoznawcy. Współpracuje z nami m.in. prof. Jerzy Bralczyk oraz dr Jan Grzenia."
( http://poradnia.pwn.pl/ )

Czy PWN i autorzy słowników się mylą? Raczej nie. ;) Jeśli ktoś ma być autorytetem w sprawach języka polskiego to chyba lepiej nie da się znaleźć.


A już tak tylko od siebie chciałbym dodać, że nie rozumiem dlaczego forma "forowicz" miałaby być poprawna. Skoro argumentem jest powoływanie się na słowa "liceum" lub "muzeum", to powinno być for-alista (bo lice-alista i muze-alista). Jeśli lice-alny i muze-alny to for-alny (ewentualnie: plenum plen-arny, forum for-arny). Jeśli już przestrzegać rygorystycznie reguł językowych to "forowicz" jest tak samo niepoprawny jak "forumowicz".


Sorry za kontynuowanie offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać. :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mysle, ze ten temat lepiej kontynuowac w odpowiednim watku. tam juz troche na ten temat zostalo napisane i nie ma co sie powtarzac.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Robinson pisze:E tam, przynudzasz już, Adamie.
Ja jakoś nie zauważyłem, żeby od sierpnia lista przynudzała ani żeby obniżyła loty w stosunku do tego co było do VII 2007.
Moim zdaniem znacznie bardziej przynudzające utwory są na LPMN w Złotych Przebojach.
Ty chyba po prostu tęsknisz do utworów z lat 80-ych i do bumu polskiego rocka. Nie powiem, że ja nie wspominam miło tamtych utworów, ale tamto było ponad 20 lat temu. Byliśmy piękni i młodzi. ;)
No fakt, że trochę przynudzam - sorki
Ale nie mogłem się powstrzymać przed trochę "złośliwym", choć szczerym komentarzem do ostaniej listy.
Pewnie, ze tęsknie za latami 80-tymi i nawet 90-tymi, ale jestem realistą i staram się szukać nowej fajnej muzy, której niestety na LP III coraz mniej.
A swoją drogą pojawił się w Trójce nowy extra kawałek Stereophonics - ciekawe czy trafi na LP, chyba trochę za żywy...

W sobotę robimy ze znajomymi swój TOP 2007 (13 osób głosowało na 30 piosenek). Ja sumuję punkty i puszczam 50-tkę. Super zabawa, która trwa już od 1992r.
Porównam sobie wyniki z podsumowaniem muzycznym 2007r na LP3. Ciekawe ile będzie wspólnych nagrań...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

adamDD pisze: W sobotę robimy ze znajomymi swój TOP 2007 (13 osób głosowało na 30 piosenek). Ja sumuję punkty i puszczam 50-tkę. Super zabawa, która trwa już od 1992r.
Porównam sobie wyniki z podsumowaniem muzycznym 2007r na LP3. Ciekawe ile będzie wspólnych nagrań...
Super. Na poczatku lat 90-tych robilismy sobie ze znajomymi z podwórka (3 osoby) własna wspólną Liste Przebojów. Nazywała się Listwa Przebojów i też co jakis czas graliśmy sobie nasze podsumowania. Oczywiście na Grundigach i Kasprzakach.

PS. Można Was gdzieś podsłuchac? ;-)
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

W sobotę podsumowaliśmy ze znajomymi rok 2007.
Nasz TOP odbył się po raz 16.
Pomysł oczywiście zrodził się dzięki liście Trójki, a wszystkie osoby, które biorą udział w zabawie wychowały się na tej liście...
Zabawa zaczęła się w 1992r. (I TOP poleciał w Sylwestra) i głosowały 4 osoby, a potem już coraz więcej, przez ostanie 3 lata po 12 osób (a w tym roku 10).
Na początku oczywiście zabawa była dość prosta bo wypisywaliśmy wspólnie kawałki z danego roku, każdy robił na miejscu swoją listę, a ja to sumowałem.
No ale później zaczęło się zgrywanie kaset z piosenkami, a od kilku lat znajomy ściąga z netu wszystkie kawałki i każdy dostaje płytkę MP 3 z około 80-ma propozycjami i głosuje na 30 ulubionych.
Pod koniec stycznia spotykamy się na wspólnej imprezce, ja puszczam kawałki od 50 do 1 miejsca. Jest sporo emocji, fajnej zabawy i tańców.
No i nikt w "paczce" sobie nie wyobraża początku roku bez TOP-u.
Jak kiedyś ogłosiliśmy znajomej, ze spodziwamy się dzidziusia, to jej pierwszą rekcja było pytanie, a czy TOP odbędzie się w tym roku...
Z każdego TOP-u zgrywam potem 2 płyty cd (kiedyś kasety), 30-tka + kilka następnych - fajnie się potem tego słucha w samochodzie...

TOP 2007

01. 348 pkt Nelly Furtado - Say it right
02. 316 pkt Dave Gahan - Kingdom
03. 282 pkt Duran Duran - Falling down
04. 226 pkt Kosheen - Overkill
05. 217 pkt Justin Timberlake - What goes around…comes around
06. 177 pkt Kaiser Chiefs - Ruby
07. 175 pkt Muse - Map of problematique
08. 151 pkt Timbaland & Timberlake & Nelly Furtado - Give it to me
09. 149 pkt Stereophonics - It means nothing
10. 144 pkt Green Day - Working Class hero

11. 127 pkt Kosheen - Guilty
12. 121 pkt Justin Timberlake - Lovestoned
13. 115 pkt Ville Valo & Natalia Avalon - Summer wine
14. 111 pkt Maroon 5 - Wake up call
15. 109 pkt Garbage - Tell me when it hurts
16. 107 pkt Rihanna - Shut up and drive
17. 106 pkt. Timbaland & One Republic - Apologise
18. 100 pkt. Linkin Park - What I've done
19. 93 pkt Infernal - Ten miles
20. 92 pkt Manic Street Preachers - Indian Summer

21. 92 pkt Kaye Styles - Prison break anthem
22. 92 pkt Rihanna - Don't stop the music
23. 89 pkt Seal - Amazing
24. 89 pkt Manic Street Preachers - Your love alone is not enough
89 pkt Nickelback - If everyone cared
89 pkt Nickelback - Rockstar
27. 88 pkt Bruce Spingsteen - Radio nowhere
28. 87 pkt Placebo - Running up that hill
29. 84 pkt Kylie Minoque- 2 hearts
30. 78 pkt Red Hot Chilli Peppers- Desecration smile

A porównanie z lp 3. W sumie w naszej 30-tkę znalazło się 11 nagrań, które w 2007r. byłe w "30" w Trójce. Kiedyś z reguły bywało od 70 do 90 %. Kilka nagrań dotarło tylko do poczekalni listy, no a jeszcze kilka było w propozycjach do głosowania... Ogólnie na liście w przeciwieństwie do LP 3 jest b. mało balladowych nagrań

Ale chyba (w paczce) coraz bardziej oddalamy się od muzyki granej w Trójce.
Z tych 11 nagrań prawie wszystkie były na LP 3 w I połowie roku - wtedy jeszcze muzycznie lista była całkiem OK.
A z końcówki roku nie ma prawie nic (poza Apologise i Gahanem)
No w każdym razie mielismy jak zwykle świetną zabawę (choć jak juz kiedyś pisałem to zdecydowanie dla nas najgorszy muzycznie rok od 1992r. i chyba dlatego w 30 jest nawet Timberlake i Rihanna - kiedyś nie do pomyślenia, a na 3 DD, który na Trójce przepadł)
...szkoda tylko, że jesteśmy coraz dalej od LP 3 (albo ona od nas)...

pozdrawiam

P.S. no to możecie teraz pojechać po moim ( i moich znajomych) guście muzycznym....
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Hmm, tutaj jest chyba z 5 utworów ,które mi się podobają. Na liście ich było więcej.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adamDD pisze:Jak kiedyś ogłosiliśmy znajomej, ze spodziwamy się dzidziusia, to jej pierwszą rekcja było pytanie, a czy TOP odbędzie się w tym roku...
:D
adamDD pisze:07. 175 pkt Muse - Map of problematique
10. 144 pkt Green Day - Working Class hero
28. 87 pkt Placebo - Running up that hill
Te trzy podobają misie bardzo, jest kilka które lubię, kilkanaście które mi nie przeszkadzają, no i kilka koszmarków. Czyli norma. :)
adamDD pisze:A porównanie z lp 3. W sumie w naszej 30-tkę znalazło się 11 nagrań, które w 2007r. byłe w "30" w Trójce. Kiedyś z reguły bywało od 70 do 90 %.
Według mnie 11/30 to bardzo dobry wynik, choć trochę fałszuje ten obraz fakt, że liczysz utwory które kiedyś były w 30, a nie w 30 podsumowania. A fakt, że kiedyś było 70-90% pokazuje, że kiedyś były inne czasy (pewnie się teraz wymądrzam), dostępność muzyki była znacznie mniejsza itd. Zresztą oddalanie się od LP3 wydaje misie naturalną konsekwencją.
adamDD pisze:P.S. no to możecie teraz pojechać po moim ( i moich znajomych) guście muzycznym....
Nie widzę powodu "jeździć" po czyimkolwiek guście muzycznym.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Dzięki za komentarze.

Ja jechałem po ostanich LP 3 (czyli poniekąd po gustach słuchaczy), wiec nie obraziłbym się jakby ktoś skrytykował listę moich znajomych.

Porównałem naszą 30-tkę do wszystkich nagrań które weszły do 30 LP 3 w 2007r., dlatego że nie głosujemy na polskie piosenki (kiedyś robilismy osobne TOP-, ale po 3 latach umarły śmiercią naturalną), a poza ty, w podsumowaniu LP 3 2007 jest ok. 10 narań, które znalazły się w naszym TOP-ie 2006.
Gdyby wyłączyć te kawałki i polskie nagrania - to z naszej 30-tki 8 nagrań było w 30-tce lp 3.
No w sumie i tak nieźle ale ta ocena dot. głównie pierwszej części roku 2007.
Mój kuzyn stwierdził, iż kiedyś słuchał i głosował głównie na muzykę rockową - a teraz coraz bardziej zwraca się ku muzie tanecznej przy której można bawić się na imprezach (Furtado, Timberlake). Ja mam tak samo..

Raesumujac z porównania obu list wynika mi, że moim znajomm (i mi) brakuje na lP 3 wesołych, żywych rockowych, a takze popowych (tanecznych) nagrań, których kiedyś było zdecydowanie wiecej na liscie. Oczywiście nie myślę tu o żadnych chłamie dyskotekowym, który zalewa nas w innych stacjach radiowych, a zwłaszcza VIVI-ie i MTV.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adamDD pisze:Ja jechałem po ostanich LP 3 (czyli poniekąd po gustach słuchaczy), wiec nie obraziłbym się jakby ktoś skrytykował listę moich znajomych.
No to od teraz liczę na krytykę, a nie "jeżdżenie". :)
adamDD pisze:Mój kuzyn stwierdził, iż kiedyś słuchał i głosował głównie na muzykę rockową - a teraz coraz bardziej zwraca się ku muzie tanecznej przy której można bawić się na imprezach (Furtado, Timberlake). Ja mam tak samo..
Zarówno Nelly jak i Timerlake (dla mnie niestety) ostatnio odnoszą na LP3 sukcesy, więc nie jest tak źle. :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

po Twoich narzekaniach na poziom muzyczny Listy i tekstach jak to Lista schodzi na psy, bylem ciekaw co tez takiego wystrzalowego bedzie w tym Waszym topie, jakiej to muzyki tak bardzo na LP3 brakuje. Spodziewalem sie czegos totalnie innego - jakiejs alternatywy, jakichs nowych zespolow, ktorych w radio nie puszczaja, bo nie znaja albo bo sie boja jaki bedzie odzew, albo tez dlatego, bo uwazaja, ze sluchaczom sie nie spodobaja, a tutaj co widze?? Na pierwszym Nelly Furtado, a w scislej czolowce Justin Timberlake, taneczny Duran Duran, Maroon 5 i... Rihanna :shock: :roll: . Jak dla mnie szok. Wiesz, mi tych wykonawcow na Liscie nie brakuje i to moze tyle jesli chodzi o moj komentarz. Naprawde spodziewalem sie czegos innego. Pzdr.
ODPOWIEDZ