Lata 80-te i początek 90-tych

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

sigir
Posty: 137
Rejestracja: sob sty 02, 2010 6:48 pm

Lata 80-te i początek 90-tych

Post autor: sigir »

W zajawce tego tematu jest tekst: "Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia”
No to spróbujmy...

Sprawa 1. Lata 80-te to był czas, gdy w moim domu radioodbiornik był jeden. Na jaką stację ma być nastawiony - o tym decydowali moi rodzice i to musiała być Jedynka. A więc poszukiwany numer na pewno wybrzmiewał na Jedynce, nie sądzę, żeby pojawił się na Trójce. To był utwór (tak to nazwijmy) wokalno-instrumentalny, w którym wokalistą był pies. On sobie szczekał na melodię: "hau! hau hau! hau hau hau hau hau hau hau hau!" itd. Po latach sobie wyobrażam, że to mógł być "eksperyment" jakiegoś znanego kompozytora podobny stylowo do tego co stworzył Grzegorz z Ciechowa z utworem "Piejo kury piejo". Czy komuś coś świta w tym temacie?

Sprawa 2. Gdy na początku lat 90-tych pojawił się boom na kasety na straganach w bogatej wówczas ofercie znalazł się zespół Laserdance grający muzykę elektroniczną. Jeden z ich utworów był wykorzystany jako tło w telewizyjnym programie sportowym w TVP1 lub TVP2. Nie pamiętam tytułu programu - trwający około 5 minut "Sport Telegram" - coś w tym stylu. Poszukiwany przeze mnie utwór zespołu Laserdance wybrzmiewał w momencie prezentacji tabeli wyników lub tabeli ligowej jako muzyczne tło. Niestety Lsaerdance okazał się wybitnie płodnym zespołem i "makabrycznie" męczy mnie wysłuchiwanie całej ich dyskografii. Być może ktoś wie o co chodzi i podpowie mi ten tytuł, o który mi chodzi.
ODPOWIEDZ