Radiokurier - lista przebojów

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiokurier - lista przebojów

Post autor: marcinparys11 »

Sansualito summernight - Diesel
Ta piosenka, którą mam do tej pory na taśmie wyprodukowanej w okresie 18 stycznia - 31 marca 1982 (gdy w stanie wojennym Radiokurier był nadawany w programie II o stałej porze) jest już dostępna w internecie. Kilkanaście lat temu szukałem pod hasłem "Sansolito letnią nocą", ale nie znalazłem. Utwór wart przypomnienia. Prawie codziennie był odtwarzany w marcu 1982 i można domniemywać, że w notowaniu z 20 marca stał się nowością niżej notowaną niż "Opanuj się" Perfectu.
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiokurier - lista przebojów

Post autor: marcinparys11 »

Odgrzebałem znowu temat, gdyż we wpisie sprzed 12 lat dotyczącym rocznego zestawienia za rok 1980 wkradła się nieścisłość. Otóż w piątek 2 stycznia 1981 prowadzący popołudniówkę zaczął od Woman in love, później przeczytał całe zestawienie 22 tytuły+miejsce honorowe, a później odtworzył Xanadu z zastrzeżeniem "Taki przebój i się nie zmieścił". Dopiero później nadał trzy piosenki, również używając terminologii współczesnej "o mały włos". Pierwszą śpiewał Paul Simon, drugą Kenny Rogers, a brakowało tej trzeciej, której nie nagrałem, bo...musiałem przewinąć szpulę. Jednak zapamiętałem tytuł i wykonawcę. Ostatnio odnalazłem - jest na youtubie!
Clones - Alice Cooper
ODPOWIEDZ