XXXIII Zlot Forum LP3 - 29.09-01.10.2023, Warszawa (u ku3y)

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: ku3a »

raczej nie ma czegoś takiego
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Szkoda. Ja nawet pytałem szwagra, czy u niego w bloku możemy skorzystać, ale trochę zaczął coś kręcić i zmieniać temat, więc dalej nie drążyłem. Ale wiadomo, teoretycznie on tam powinien być na imprezie, skoro wynajmuje. A to jest dodatkowo jeszcze osiedle zamknięte, nawet ciężko byłoby nam stamtąd wyjść i wejść bez jego kodów.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: konwicki1980 »

Zachęcony nieco przez Łukasza i Miszona, postanowiłem i ja przyjrzeć się opcjom.
Znalazłem bardzo fajne miejsce, które ma tylko jedną sporą wadę: odległość od Warszawy i trudność dojazdu. Trzeba by użyć Ubera, choć biorąc pod uwagę cenę, to nie wyszłoby dużo drożej niż Żoliborz (przy 13 osobach pokazało cenę 1371). Czas dojazdu autem z Kabatów to jakieś 35 minut. Jest tam w stanie się zmieścić nawet 16 osób.
Zostawiam linka, choć raczej nie sądzę, by było wielu chętnych na taką lokalizację: https://www.booking.com/hotel/pl/ostoja-czersk.pl.html

To byłaby dobra opcja na miesiące letnie, bo można by cały czas siedzieć na dworze przy grillach i basenie 😇 Więc na przyszłość bardziej to jest.

Co do Raszyna to jestem raczej na nie, jeśli chodzi o Kubę - to na tak 😇 Tutaj zresztą ogranicza mnie ten czas w sobotę, więc pozytywnie przyjmowałem nawet egzotykę puszczańską. A chyba nie wszyscy muszą nocować w jednym miejscu, jeśli by ta opcja przeszła, choć ja mogę się dostosować i jako obecny półwarszawiak doprowadzić grupę do celu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Ta Ostoja Czersk to jeszcze większy hardkor dojazdowy niż Kiścienne ;-) . Tam już na pewno nie ma żadnej komunikacji miejskiej (nie wiem, czy cokolwiek za Powsin jedzie). Nawet ja tam rowerem nie dojechałem ;-) .

edit:
jak zajrzałem w ten link konwickiego, zacząłem tam szperać po mapie i wyskoczyło mi takie coś:
https://www.booking.com/hotel/pl/lesna- ... type=total&

I to wygląda dojazdowo i ogólnie też, dużo lepiej. 1467zł mi wyskakuje. Jest nawet jaka sala weselna ;) , ciekawe "wie viel costet".
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: wwas »

Miszon pisze: śr wrz 06, 2023 9:48 pm nie wiem, czy cokolwiek za Powsin jedzie
Oczywiście, że jedzie, jest nawet autobus do Góry Kalwarii, z której do Czerska jest już bliżej niż z Leszna do poprzednio rozpatrywanej lokalizacji, tak więc pod względem dojazdu obie wydają się dość podobne. Aczkolwiek prosiłbym nie traktować tego komentarza jako glosu poparcia opcji czerskiej.
LLucky pisze: czw sie 24, 2023 8:53 pm Co Wy na to, warszawiacy?
Jako warszawiak czuję się zobowiązany ustosunkować, więc dla formalności: maksymalna liczba osób przebywająca naraz u mnie w mieszkaniu od czasu mojego wprowadzenia się, to 9 i było nam wtedy dość ciasno, tak więc nie chciałbym narażać gości na dyskomfort i w związku z tym swojego lokum nie oferuję.

Jeżeli chodzi o zlot u Kuby, byłoby to na pewno doświadczenie mało podobne do dotychczasowych zlotów, ale w sumie wszystkie moje tam pobyty plaszówkowe wspominam miło, więc nie wątpię, że ten też by taki był. Główna zaleta: na pewno nie wyjdą na jaw niezauważone wcześniej mankamenty (Łukasz nie musi nawet w tym celu jeździć na rekonesans ;) ), niewątpliwym plusem jest też to, że łazienka i toaleta są tam osobno, a dodatkowo dzwonek do drzwi jest niezwykle klimatyczny :) Oczywiście parę minusów też by się znalazło, jak np. konieczność uważania, żeby zdążyć na ostatni kurs metra (co nieszczęśliwie nie udało się nam podczas ostatniego sylwestra) albo trudność z parkowaniem w okolicy (mam nadzieję, że nie będę musiał...).

Ogólnie nieco mnie przeraża częstotliwość zmieniania się koncepcji, co sprawia, że mam trochę oporów przed wyrażaniem opinii o poszczególnych miejscach, bo za chwilę okaże się, że i tak są one już nieaktualne. Przy czym, tak jak pisałem poprzednio, jestem z natury mało wybredny, więc trudno mi sobie wyobrazić miejsce, co do którego postawiłbym z góry zdecydowane weto (co najwyżej po fakcie, gdybyśmy rozważali ewentualną powtórkę).
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2023 11:36 pm przez wwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Miszon pisze: śr wrz 06, 2023 9:48 pmjak zajrzałem w ten link konwickiego, zacząłem tam szperać po mapie i wyskoczyło mi takie (...)
I to wygląda dojazdowo i ogólnie też, dużo lepiej. 1467zł mi wyskakuje. Jest nawet jaka sala weselna ;) , ciekawe "wie viel costet".
nazwa się zgadza :mrgreen:
Leśna Polana - tak nazywała się miejscówka z 3 zlotu forum, to był chyba wrzesień 2007. To też było w Sękocinie, więc być może to jest to samo miejsce.
Tam był wtedy pamiętny stół bilardowy, na którym niektórzy drzemali w najlepsze :) :wink:

Pomysł zlotu u Kuby fajny. Możnaby zastanowić się czy kilku krzeseł nie można skądś pożyczyć albo może jakoś przewieźć do mieszkania Kuby (może ktoś z pozostałych Warszawiaków mógłby autem zabrać?)
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: ku3a »

wwas pisze: śr wrz 06, 2023 11:34 pmmaksymalna liczba osób przebywająca naraz u mnie w mieszkaniu od czasu mojego wprowadzenia się, to 9
to wygrywasz, bo u mnie ośmioro dorosłych :mrgreen: . co prawda plus czworo dzieciaków, ale i tak bawiły się w innym pokoju.
wwas pisze: śr wrz 06, 2023 11:34 pmwszystkie moje tam pobyty plaszówkowe wspominam miło
bardzo mi miło :-).
wwas pisze: śr wrz 06, 2023 11:34 pmŁukasz nie musi nawet w tym celu jeździć na rekonesans ;)
:mrgreen: :mrgreen:
wwas pisze: śr wrz 06, 2023 11:34 pmdzwonek do drzwi jest niezwykle klimatyczny :)
:mrgreen:
choć przypominam, że dźwięki są losowe i dla kogoś "Chop Suey!" może być mniej klimatyczny niż ten, o którym myślisz ;-).
wwas pisze: śr wrz 06, 2023 11:34 pmOczywiście parę minusów też by się znalazło, jak np. konieczność uważania, żeby zdążyć na ostatni kurs metra
tak, choć w razie czego jest autobus nocny, który ma przystanek tuż przy wyjściu z mojego bloku i jedzie z grubsza wzdłuż linii metra.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: konwicki1980 »

Miszon pisze: śr wrz 06, 2023 9:48 pm Nawet ja tam rowerem nie dojechałem ;-)
No to faktycznie jest argument :lol: Nie każdy ma Bemowo w centrum świata :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Ode mnie do Czerska 47km, zatem nie poza zasięgiem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Co do powrotu kiedy metro nie kursuje: od Kuby poza metrem można dojechać też rowerem do miejsca noclegu (Veturilo) - jazda do 20 minut jest gratis.

Rozważcie też ewentualnie jeszcze tę Leśną Polanę.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Co do propozycji Kuby, może nie wszyscy wiedzą, że mieszka blisko metra Natolin więc dojazd do Warszawy Centralnej jest łatwy, nieskomplikowany i w miarę szybki.
Miszon pisze: czw wrz 07, 2023 7:48 amRozważcie też ewentualnie jeszcze tę Leśną Polanę.
a możesz Miszonie napisać, jak tam dojechać? Powiedzmy że z Wa-wy Centralnej.
Kiedyś był PKS, ale to były zamierzchłe czasy...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: konwicki1980 »

Dla mnie Leśna Polana jeszcze gorsza niż Raszyn, bez sali to nie ma sensu, a za parę groszy raczej nam nie wynajmą, zresztą pewnie będzie jakieś wesele, bo jest miesiąc z "r" w nazwie. Nie można tam posiłków przygotowywać samemu, tak jest napisane w odpowiedzi na jedno pytanie, tylko zamówić śniadanie czy obiadokolację.

Co do Kuby, to aktualnie mieszka niedaleko metra Kabaty, więc zasadniczo dojazd do centrum jest równie łatwy, tylko kilka minut dłuższy.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

W Leśnej Polanie są 2 sale wykładowe większe i mniejsza sala bllardowa, tak jak pamiętałam.
Odszukałam ich stronę internetową
https://www.oit.pl/lesnapolana/
Niestety nie ma aneksu kuchennego, można zamówić śniadania i obiadokolacje (doczytałam na bookingu)
Jest jeszcze to że Leśna Polana ma możliwości zapewnić dużo noclegów. Więc mogłoby tak być prawdopodobnie że nie bylibyśmy tam sami, więc cisza nocna obowiązuje od 22.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

konwicki1980 pisze: czw wrz 07, 2023 10:55 amNie można tam posiłków przygotowywać samemu, tak jest napisane w odpowiedzi na jedno pytanie, tylko zamówić śniadanie czy obiadokolację.
O, właśnie zauważyłam że napisałeś to co ja ;)
konwicki1980 pisze: czw wrz 07, 2023 10:55 amCo do Kuby, to aktualnie mieszka niedaleko metra Kabaty, więc zasadniczo dojazd do centrum jest równie łatwy, tylko kilka minut dłuższy.
więc jednak Kabaty, nie Natolin?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Tak, Kabaty od kilku lat. Ja z parkowaniem nie miewam tam dużego problemu, zwykle jest miejsce na takiej uliczce prostopadłej do Wąwozowej, pierwszej w stronę metra, ostatnie skrzyżowanie przed blokiem ku3y. Zawsze znajdowałem miejsce na pierwszej zatoczce :) (z parkowaniem po drugiej stronie ulicy, albo dawniej na Belgradzkiej, było dużo gorzej).

Ta Leśna Polana dojazd nie jest zły - Dojazd tramwajem do pętli na Krakowskiej, potem autobus 728.
W obu przypadkach: ku3y i Sękocina mnie przy noclegach nie będzie trzeba liczyć (z Sękocina do przeanalizowania jeszcze).
Ostatnio zmieniony czw wrz 07, 2023 11:23 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19649
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: jollyroger72 »

Wasze rozważania to teoria a co w praktyce?
Spotykamy się na Centralnym?, jedziemy ok. 18? do Kuby czy do Radia? Jeśli do Radia, to do Kuby docieramy o której? 21? 22? Siedzimy do której, by potem przemieścić się na nocleg? Do 23? 24? Są takie osoby, które około północy wolałyby położyć się spać (raczej na pewno djjack i ja). Zakładam, że na kolację jemy u Kuby pizzę.
Sobotni poranek... Niektórzy wstają o 7, inni o 8 a niektórzy około 10. Więc o której docieramy do Kuby? Gdzie i o której jemy śniadanie? Potem sobotni dzień spędzamy u Kuby, by znowu o którejś tam godzinie odjechać na nocleg... Kolacja u Kuby czy gdzieś tam? Skoro w niedzielny poranek nie wracamy do Kuby, tylko pędzimy na dworzec, to znów rodzi się pytanie - gdzie spożyć jakieś śniadanie? Każdy na własną rękę?
Dla mnie każdy kolejny pomysł to coraz większa improwizacja...
Sorry, takie odnoszę wrażenie.
Dzięki, Kuba, za dobre chęci, ale uważam, że powinien odbyć się normalny zlot w neutralnym miejscu, by nikomu "nie wchodzić na głowę".
Jeśli zlot ma koniecznie odbyć się w tym terminie, to ja sobie raczej go odpuszczę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19649
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: jollyroger72 »

Wymieniłem się wczoraj swoimi uwagami z konwickim, więc napiszę też tu:
Idealnie byłoby, gdyby decyzja o terminie kolejnego zlotu zapadała na bieżącym. Wówczas opuszczając miejsce zlotu, rezerwowałoby się od razu miejscówkę.
Pewnie zaraz podniosą się głosy krytyki, no ale... do ideału trzeba cały czas dążyć :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Nie jest to głupia myśl.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Jolly, odnoszę wrażenie że masz często negatywne nastawienie. Oceniać zawsze jest łatwo, trzebaby wykazać trochę dobrych chęci i zastanowić się wspólnie nad organizacją, szukając rozwiązania.
Jeśli chodzi o Radio, może zrobimy ankietę ile jest chętnych. Raczej było zainteresowanie, myślę że możnaby próbować wejść do Radia chwilę przed 19, być około godzinki lub niecałą godzinę. Około 20 ruszyć metrem, przed 21 bylibyśmy u Kuby.
Co do posiłków wszystko chyba jest do ustalenia. Kuba pisal że piekarnia jest niedaleko, spożywcze sklepy też na pewno, więc spokojnie kolacje moznaby zjeść u Kuby.
Śniadanie w niedzielę trzeba zrobić samemu, gdyby wybrać 1 z proponowanych noclegów przez Kubę lub Lluckiego - jest tam aneks kuchenny który powinien ułatwic sprawę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19649
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: jollyroger72 »

Martyr pisze: czw wrz 07, 2023 12:26 pm Jolly, odnoszę wrażenie że masz często negatywne nastawienie.
Mam realne spojrzenie.
A szukanie JAKICHKOLWIEK rozwiązań, byleby tylko zlot odbył się 29 września to gruba przesada.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

A co do obiadu, to w okolicy kilkuset metrów jest cała masa punktów gastronomicznych z kuchniami od wietnamskiej przez gruzińską, turecką, aż po polską.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19649
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: jollyroger72 »

Martyr pisze: czw wrz 07, 2023 12:26 pm Oceniać zawsze jest łatwo, trzebaby wykazać trochę dobrych chęci i zastanowić się wspólnie nad organizacją, szukając rozwiązania.
NA dowód, że nie siedzę z założonymi rękami, rzucam pod rozwagę to miejsce Place4Us: https://www.booking.com/hotel/pl/place4 ... #hotelTmpl
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: lady »

My jesteśmy ZA zlotem u ku3y. Bardzo miły gest z jego strony, że chce nas wszystkich ugościć. Dziękujemy :) No i dzięki temu spotkamy się z Gosią i Jackiem :)
Co do szczegółów to myślę, że wszystko jest do ustalenia, tylko bardziej tu polegałabym na zlotowiczach z Warszawy i okolic, bo my wiadomo :wink: , jedziemy z daleka i chcielibyśmy za wczasu wiedzieć, co nas czeka :lol:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

jollyroger72 pisze: czw wrz 07, 2023 1:09 pm
Martyr pisze: czw wrz 07, 2023 12:26 pm Oceniać zawsze jest łatwo, trzebaby wykazać trochę dobrych chęci i zastanowić się wspólnie nad organizacją, szukając rozwiązania.
NA dowód, że nie siedzę z założonymi rękami, rzucam pod rozwagę to miejsce Place4Us: https://www.booking.com/hotel/pl/place4 ... #hotelTmpl
To jest na tyle blisko mnie, że mogę się jutro tam przejechać i obejrzeć, byłem kilkaset metrów od tego miejsca we wtorek. Co więcej jest na tyle blisko, że mógłbym się pojawić nie tylko z piątku na sobotę, ale także z soboty na niedzielę - i nie być doliczanym do rachunku noclegowego. Chyba że jednak opcja kabatowska przeważa.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Co do propozycji Jolly' ego - opinie z bookinga nie świadczą zbyt dobrze bo tylko 5,8. Z tego co mi się na szybko rzuciło w oczy - nie jest tam zbyt czysto.
Łazienki sa raczej wspólne na piętrze? Z tego co doczytałam: ostatnio na 1 z pięter łazienka jest remontowana i trzeba się udać na inne pietro żeby skorzystać i zapewne stanąć w kolejce. Telewizory nagminnie nie działają, chociaż to pewnie tak aż nas nie interesuje.
Czy jest tam jakas sala?
I znowu jeśli będą tam inne osoby oprócz nas, to zapewne cisza nocna obowiązuje od 22.
ODPOWIEDZ