notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: JaceK »

Sięgamy daleko do historii...

Oprócz oczywistego błędu, jaki odkryłem przypadkowo (50 notowanie nie mogło być wyemitowane 2.04.1983), mam pytanie, a w zasadzie dwa:

1. W jakich godzinach wyemitowano 50 notowanie Listy w niedzielę 3.04.1983?
2. Czy 'Złota Lista Przebojów Programu Trzeciego' jak nazwał p.Marek podsumowanie 50 wydań -- została wyemitowana w całości w niedzielę (3.04.1983), w godzinach 19:05–21:00?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: bobby-x »

Czemu 19-21?? tak na skanie jest? Emisja w godzinach lekko popołudniowych w niedziele ale nie wiem czy lista tylko odczytana czy top20 zagrany w króciutkich fragmentach.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: marcinparys11 »

W niedzielę Wielkanocną 1983 o stałej porze red. Marek Niedźwiecki odczytał wydanie bieżące o okrągłym numerze 50, przedstawił w całości bodajże pierwszą trójkę, a następnie zaprezentował podsumowanie 50 notowań w całości. Nie jestem pewien, czy lista "leciała" na żywo, czy została wcześniej zgrana.
Trochę byłem tym rozczarowany, bo dopiero, w Nowy Rok mieliśmy podsumowanie 35 wydań z 1982 r.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: bobby-x »

Czy mozesz uscislic co znaczy "o stalej porze"? jedno jest raczej pewne : najpierw jakis skrot listy (tu wersje sa rozne) a potem "Złote Przeboje". Czy mozesz napisac co ma not 35 czy cos z przelomu 82/83 do not nr 50? Bylo okolo 3-6 list "z taśmy" w pierwszych latach wiec mozliwe :) zaczalem sluchac okolo 9 list pózniej. Czy moge cie jeszcze pomęczyć i zapytac o "przedstawienie pods w całości" nie mam danych ile trwalo to co w wątku głównym jest zapisane ale jesli trwało to 2 h to "calosc" top 20 + 21-30 gdzie bylo okolo 36-38 ?? pozycji w top 30 to troche malo realne + n50 w pigułce.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: marcinparys11 »

W pierwszym sezonie Listy Przebojów Trójki "tradycyjna pora" obejmowała dwie godziny w sobotę, tj. 20.05-22.00. W pewnym momencie (nie pamiętam już, odkąd) przesunięto początek na 19.05.
Stan faktyczny na liście w okolicy 50 notowania przedstawiał się następująco :
- dwudziestkę prezentowano w całości od miejsca 20 do pierwszego,
- przeważały wówczas piosenki polskie (w notowaniu 40 było ich 14 na 20) a ja słuchałem Trójki głównie po to, żeby ponagrywać przeboje zagraniczne odtwarzane w całości bez "wcinania" się spikera,
- mieliśmy w ciągu pół roku trzy podsumowania : najpierw 20 notowań, potem 35 notowań (na koniec roku), a natępnie 50. Wyniki były bardzo zbliżone do siebie i obejmowały utwory, którymi byliśmy już trochę "zmęczeni". Bo ile można słuchać tych samych nagrań?
Tyle moich prywatnych odczuć. W programie wielkanocnym zmieściła się tradycyjna dwudziestka piosenek z podsumowania 50 wydań oraz wcześniejsza zapowiedź notowania 50 z odtworzeniem medalowej trójki.
Oczywiście, zdałem się tylko na własną pamięć. Takich szczegółów, jak początek i koniec programu albo osoba prowadzącego, czy odtwarzanie z taśmy - nie zapisywałem, bo mnie to szczególnie nie interesowało.
Pozdrawiam i służę wyjaśnieniami w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: ManRomantic »

A u mnie jest coś takiego. Nie przepisywałem tego kolejny raz, tylko wyciąłem to co już jakiś czas temu przepisałem z własnych archiwów na pewien znany portal ;)

Obrazek

Skąd mi się wzięły daty i godziny emisji poszczególnych notowań? Nie wiem, dzisiaj już tego nie pamiętam. Wiem natomiast, że na samym początku lat `90 było coś takiego jak "Radarek". Wysyłali pocztą archiwalne notowania Listy (jakie kto chciał) i jakieś jeszcze czasami informacje do tego. I ja z tego korzystałem. Kiedyś miałem też zeszyt z notowaniami z lat 1982-1983 mojego taty, który spisywał z nasłuchu. Tego zeszytu już dawno nie ma (diabli wzięli????), więc nie mogę tego teraz z tym skonfrontować, ale czasami coś z niego dopisywałem ołówkiem do swoich notatek. I właśnie datę i godzinę emisji not. Specjalnego mam dopisaną ołówkiem już od wielu, wielu lat. A skąd to dopisałem? No nie wiem, bo z różnych źródeł tak robiłem z tym ołówkiem. Nie tylko zeszyt taty, ale np. dawno temu w jakiejś gazecie jak się natknąłem na istotną informację na temat Listy, to od razu ołówek szedł w ruch. Była też gazetka "Lista" w 1991r. i tam stoi jak wół, że oba te notowania były 03.IV.1983 Ni. Do myślenia pozostają godziny emisji. Ja mam, że Not. 50 było od 20:00 - 22:05, a "Złota Lista Przebojów" 23:00 - 2:00. I teraz, gdy przeczytałem tutaj o jakiś godzinach wczesno popołudniowych oraz, że z Not. 50 nadana była tylko pierwsza trójka, to zgłupiałem do reszty. Nie wiem... Ja mam u siebie, tak jak przedstawiłem tutaj, od lat i na razie niczego nie zmieniam. Dzielę się więc z Wami tym co mam i jak mam. Kto chce niech korzysta według własnego uznania.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:Czemu 19-21?? tak na skanie jest? Emisja w godzinach lekko popołudniowych w niedziele ale nie wiem czy lista tylko odczytana czy top20 zagrany w króciutkich fragmentach.
Pytam, mając dowód rzeczowy, aczkolwiek podana godzina jest wątpliwa... dlatego proszę o pomoc.

Obrazek
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: ManRomantic »

No właśnie, ta przeklęta godzina! Może znajdzie się wreszcie ktoś kto nam tutaj ładnie o tym napisze, bo chętnie i u siebie bym zmienił gdybym miał jakiekolwiek przekonanie. Chyba trzeba jeszcze z tym poczekać...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: jollyroger72 »

Jako że to była niedziela, mogło się notowanie zdarzyć od 19 do 21...
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: ManRomantic »

jollyroger72 pisze:Jako że to była niedziela, mogło się notowanie zdarzyć od 19 do 21...
O! To trafna uwaga. I do tego święta, wiadomo że ramówka musiała być inna.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: Robert »

No więc tak...
Osobiście nie słuchałem jeszcze wtedy Listy, ale...
Żeby zweryfikować to i owo odwiedziłem swego czasu słuchacza, który nie dość, że słuchał to jeszcze, co szczególnie sobie cenię jako źródło wiarygodności - prowadził notatki.
3 IV 1983 r. tzw. Złotą Listę Niedźwiedź zaprezentował w godzinach 19.05-21.00. Podsumowanie prezentowane było w całości, poprzedzone było bardzo krótką (ok. 15 min) pigułką dotyczącą notowania 50. Pigułka zawierała fragmenty wszystkich kawałków, oczywiście także pierwszą trójkę :)
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

notowanie 50 -data???

Post autor: choroszcz »

W ARCHIWUM WYNIKÓW -znalazłem notowanie 50 - z 2.04.1983 JUZ WTEDY SŁUCHAŁEM , ale czy tego dnia było wydanie listy ...to była wielka sobota i chyba raczej nie było listy, a moze sie myle .Prosze o pomoc ...
ponadto była jakas zlota lista czyli podsumowanie 50 wydan ...kiedy to było
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: choroszcz »

dzieki za przekierowanie ..sorki dawno mnie nie było.
Ostatnio zrobiłem sobie na urodziny żony (5.03.83) taka małą retrospekcje ..Gdyz akurat ten dzień pamietałem doskonale własnie przez słuchanie listy a wczesniej ok 19, ogladanie propozycji w Telewizyjnej liscie (Bank -mija czas, Budka - noc komety)
No i tak odłuchiwalismy te kawalki z mojego dzieciństwa i jej narodzenia ..az natknąłem sie na notowanie 50 ...i własnie te daty...
Niestety wtedy w Wielkanoc nie sluchalem (BO NIE WIEDZIALEM) ale mam gdzies zapiski siostry kolezanki, ktora notowala ,,Złota Liste '' z tytułami tylko i wyłąćznie po Polsku .
Zapewne tak były one przedstawiane; np: ,,Pogromca -Dion Łorig'' ( pisownia oryginalna), ,,Wyznawcy roka - EJ SI DI SI '' Kiedy dym opada -Skorpions .


Dziwilo mnie ,ze było tyle pozycji równoległych ...

zastanawiam sie czy w programie radiowym w archiwalnych gazetach jest godzina emisji , to mogłoby duzo wyjasnic .
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: leszekno »

Postanowiłem napisać to co pamiętam odnośnie notowania 50, choć niestety w swoim zeszyciku nie zapisywałem wówczas godzin emisji.

Jesem pewien jednak, że notowanie to było emitowane około południa, przez 2 godziny.
Wpierw była odczytana poczekalnia notowania 50, 20-tka została zaprezentowana we fragmentach. Pewnie zajęło to około 20-30 min.
Pamiętam, że chciałem nagrać Bandę i Wandę, a mimo, że była to nowość, zaprezentowano tylko fragment....
A potem 20-tka podsumowania roku, chyba w w całości, choć czasu było trochę mało....

Niestety, jak napisałem, nie mam na to dowodu.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: choroszcz »

https://www.youtube.com/watch?v=88rKWsU5gls
to notowanie może sporo wyjaśnić w tej kwestii !
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: choroszcz »

ManRomantic pisze: sob lip 07, 2012 4:53 pm No właśnie, ta przeklęta godzina! Może znajdzie się wreszcie ktoś kto nam tutaj ładnie o tym napisze, bo chętnie i u siebie bym zmienił gdybym miał jakiekolwiek przekonanie. Chyba trzeba jeszcze z tym poczekać...
posłuchajcie i macie odpowiedz https://www.youtube.com/watch?v=88rKWsU5gls
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: Robert »

choroszcz pisze: wt mar 21, 2023 1:46 pm https://www.youtube.com/watch?v=88rKWsU5gls
to notowanie może sporo wyjaśnić w tej kwestii !
Czyli wszystko się wyjaśniło :)
Robert pisze: sob lip 07, 2012 6:04 pm No więc tak...
Osobiście nie słuchałem jeszcze wtedy Listy, ale...
Żeby zweryfikować to i owo odwiedziłem swego czasu słuchacza, który nie dość, że słuchał to jeszcze, co szczególnie sobie cenię jako źródło wiarygodności - prowadził notatki.
3 IV 1983 r. tzw. Złotą Listę Niedźwiedź zaprezentował w godzinach 19.05-21.00. Podsumowanie prezentowane było w całości, poprzedzone było bardzo krótką (ok. 15 min) pigułką dotyczącą notowania 50. Pigułka zawierała fragmenty wszystkich kawałków, oczywiście także pierwszą trójkę :)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: notowanie 50 + podsumowanie 50 wydań

Post autor: bobby-x »

choroszcz pisze: wt mar 21, 2023 1:57 pm posłuchajcie i macie odpowiedz https://www.youtube.com/watch?v=88rKWsU5gls
1 - podałeś link do części 2 z 4, natomiast ja słyszę info o not i pods. 50 na początku części 4 z 4. 19:05 - 21:00
2 - w pamięć Leszka strach nie wierzyć, pokazał nam to nie raz na zlotach (ale pisał, że godzin nie notował, hmm)
3 - skany, hmm... mam dwa...
3a - jedno prawidłowe (20 + 10) napisane na takiej, wiecie starej "ręcznej" maszynie do pisania, gdzie są podwójne pozycje, na 30 Chcemy być sobą,
3b - drugie (Top 50 ciurkiem bez podwójnych pozycji) napisane na maszynie "elektronicznej", Chcemy być sobą na 36., sporządzane x lat później po danej audycji.
4 - można by jeszcze wpaść do Narodowej lub na Koszykową i zerknąć do Anteny

w tym prawidłowym:
3.04.1983
pr.III
19.05-21. (ksero nie objęło minut, jeśli były podane)

Skoro Marek zapowiadał dwa tygodnie wcześniej 19:05 - 21:00, to chyba temat zamknięty?
ODPOWIEDZ