Radiokurier 12.12.1981

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Radiokurier 12.12.1981

Post autor: PS »

Pierwszy raz o tej audycji usłyszałem 30 lat temu. Było to 12 grudnia 1992 roku...
Pod koniec sobotniej popołudniowej Piotr Kaczkowski zagrał "For Those About To Rock" AC/DC i wspomniał, że utwór ten miał swoją premierę w PR na dzień przed wprowadzeniem stanu wojennego. Potem PK wybrał się do kina Luna na film "Dreszcze" a następnego dnia rano w radiu była... "przerwa konserwacyjna"... :P Po 11 latach, nie chcąc żegnać się ze słuchaczami tymi wystrzałami, Kaczkowski zakończył program piosenką "Zaopiekuj się mną" Rezerwatu, dlatego że właśnie wtedy ukazała się składanka Rock Ballads wydana przez Sonic. Później zdarzało się jeszcze Panu Piotrowi wspominać tamtą audycję z 1981 roku, np. w książeczce do płyty MiniMax. Najobszerniej zrobił to w Tonacji Trójki 13 grudnia 2017 roku, kiedy zaprezentował "City Bound ['E' Train]" Novo Combo i opowiedział o pieśni "Mały kraj" Tolka Murackiego. A w ostatnią Wigilię dowiedziałem się, że piosenką zamykającą tamten Radiokurier była "Like An Angel Passing Through My Room" ABBy...

O tym, żeby znalazło się nagranie tej audycji, nawet nie marzę, ale może ktoś z Was mógłby pomóc mi uzupełnić jej program. Jak dotąd wiem o czterech wyemitowanych wtedy nagraniach... :roll:

Na marginesie: dwa utwory z prezentowanych wtedy premierowo w Radiokurierze płyt, po ponad 4 miesiącach trafiły na wysokie miejsca 1. notowania Listy: "For Those About To Rock" i "The Visitors". Ten drugi był do niedawna jedną z najsłabiej znanych mi piosenek z tego okresu. Ze zdumieniem odkryłem ostatnio, że jej tekst wpisywał się w klimat tamtego czasu w Polsce...
ODPOWIEDZ