Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Miszon »

santosz pisze: pn gru 19, 2022 4:02 pm Jakoś nikt nie pisze o golu na 3:2 dla Argentyny. Według przepisów bramka nie powinna być uznana W momencie oddawania strzału przez Messiego na boisku byli dodatkowi dwaj gracze Argentyny, którzy wybiegli z ławki. Trudno mieć pretensje do Marciniaka, który musiałby mieć oczy dookoła głowy, powinien natomiast zareagować sędzia boczny a przede wszystkim VAR! Reakcji zero.

13 Argentyńczyków na boisku
zdaje się, że kiedy Francja strzelała na 2:2 (czy tam 3:3), też pół ich ławki rezerwowych wbiegło na boisko.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze: pn gru 19, 2022 9:00 pm Tutaj w dodatku był remis.
Chyba jednak wyłoniliśmy zwycięzcę meczu :P
Ale oczywiście pewnie zdarzają się sytuacje, gdy jest wynik okołoremisowy i szczególnie wyróżnia się zawodnik przegranej drużyny (pamiętam, że zastanawiali się komentatorzy, czy Lewy nie zostanie piłkarzem meczu na Euro ze Szwecją, ale chyba jednak tak się nie stało).

Z tego wszystkiego zapomniałem pogratulować zwycięzcy i podziękować Yacemu - świetna robota! :) A srebro bardzo mnie satysfakcjonuje :)
John1994
Posty: 1333
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: John1994 »

Kompletnie się nie spodziewałem takiego wyniku... Chyba jako jedyny postawiłem na Maroko w najlepszej czwórce turnieju.
Dziękuję za możliwość sprawdzenia się w piłkarskim "znawcy" już po raz drugi i składam podziękowania Szanownemu Prowadzącemu całą zabawę.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Nicoletta »

Yacy pisze: pn gru 19, 2022 9:04 am
10. 5 - Nicoletta

21. 058 - Nicoletta

Czy mogłabym się dowiedzieć jakby wyglądała moja klasyfikacja, gdyby mi policzono punkty za to pierwsze typowanie co się spóźniłam?
krzychu78
Posty: 3723
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: krzychu78 »

Dzięki Yacy za przeprowadzenie znawcy! :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Miszon »

santosz pisze: pn gru 19, 2022 4:02 pm Jakoś nikt nie pisze o golu na 3:2 dla Argentyny. Według przepisów bramka nie powinna być uznana W momencie oddawania strzału przez Messiego na boisku byli dodatkowi dwaj gracze Argentyny, którzy wybiegli z ławki. Trudno mieć pretensje do Marciniaka, który musiałby mieć oczy dookoła głowy, powinien natomiast zareagować sędzia boczny a przede wszystkim VAR! Reakcji zero.

13 Argentyńczyków na boisku

Obrazek
zdaje się że awantura o nic, bo kilka lat temu zarówno w takiej sytuacji, jak i w sytuacji dwóch piłek na boisku, nie ma podstaw do anulowania bramki
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: santosz »

pewnie tak, jest to w dużym stopniu przepis martwy, pewnie ze względu na "niską szkodliwość społeczną", bo trudno jakkolwiek w takich sytuacjach podejrzewać, że dodatkowi gracze pojawiający się na moment za/przed linią autu mają jakikolwiek wpływ na zdobycie bramki swojej drużyny, ale przepis jednak mówi jasno, tak że sytuacja mimo wszytko kontrowersyjna

Obrazek
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Miszon »

Widzę że przepis mówi jasno, że bramka jest uznana: "osoba niepożądana, która nie przeszkadzała w grze".
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: santosz »

ale w związku z tym, że we wcześniejszym akapicie mowa jest o tym, że jeśli zawodnik lub ktoś z drużyny pojawi się na boisku bramka nie jest uznana, myślałem, że osobą niepożądaną jest w tej sytuacji np. kibic, jakiś organizator, podawacz piłek czy coś takiego i że tylko wtedy nie jest to podstawą do nieuznania bramki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Miszon »

Aha, no może racja.
Jednakże zarówno przy bramce dla Francji, jak Argentyny, musimy się zgodzić, że zawodnicy ci nie przeszkadzali w grze ani nie mieli wpływu na grę.
Nawet jeśli tak nie uznamy, to jest 2:2 ;) .
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Nicoletta »

Pewnie już wiecie, że Czesławowi podziękowano.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: bobby-x »

santosz pisze: śr gru 21, 2022 10:09 am pewnie tak, jest to w dużym stopniu przepis martwy, pewnie ze względu na "niską szkodliwość społeczną", bo trudno jakkolwiek w takich sytuacjach podejrzewać, że dodatkowi gracze pojawiający się na moment za/przed linią autu mają jakikolwiek wpływ na zdobycie bramki swojej drużyny, ale przepis jednak mówi jasno, tak że sytuacja mimo wszytko kontrowersyjna
Czyli w sędziowaniu Polak niby też zawalił. eeech. Wiem jedno, ja to nie dożyję czasu aby polska drużyna znowu weszła do pierwszej czwórki. A taka Chorwacja, proszę 2 i 3 pod rząd, o żabojadach nie wspominając.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: pt gru 23, 2022 8:02 pm Wiem jedno, ja to nie dożyję czasu aby polska drużyna znowu weszła do pierwszej czwórki.
Idź na trenera :mrgreen: dobrze, że mogliśmy aktywnie kibicować w 1982. I mniej aktywnie w 1974. A pomyśl, że młodsi (np. urodzeni w latach 90 nie mieli nic :( ) I wyboru polskiego papieża nie widzieli naocznie :cwany: I tych różnych przemian i zawirowań historycznych. I tak byliśmy szczęściarzami :lol:
ODPOWIEDZ