Jarosław Kawecki

Ogólnie o wszystkich byłych i ewentualnie przyszłych zastępstwach główno-prowadzących Prezenterów LP3...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Jarosław Kawecki

Post autor: jollyroger72 »

Jarosław Kawecki - pierwszy druh zastępowy Marka.

Poprowadził jedno notowanie (nr 10 z dnia 26.06.1982 roku).

Kilka dni temu media poinformowały o Jego śmierci... :cry:
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Jarosław Kawecki

Post autor: PS »

Poprowadził wprawdzie tylko jedno notowanie (10.) ale był ściśle związany z Listą w jej pierwszych (czyli najlepszych) latach jako twórca oprawy muzycznej. To właśnie on tworzył dżingle i trójkowe misz-masze, które do dziś są radiową klasyką.

Najwięcej wspomnień Jarosława Kaweckiego o Liście i Trójce lat 80-tych można znaleźć w książce "ABC druhów zastępowych". Opisując tamto radio i tamten klimat, Kawa mówił o dziennikarstwie na wysokim poziomie, zarówno intelektualnym jak i warsztatowym. Podkreślał też, że praca w PR3 to była przede wszystkim pasja, frajda i zabawa, ale przy tym uczciwość i przyzwoitość. Potwierdzą to wszyscy słuchacze, którzy wychowali się na tamtej Trójce.

Do kolejnych dekad działalności PR3 Kawecki odnosił się z rezerwą a nawet krytyką, natomiast w ostatnich latach wydawał się być rozgoryczony zmianami, które zaszły w mediach, ale także w ogóle w naszym kraju. W 2019 roku wymieniłem z nim dwa maile, bo chciałem zapytać o coś związanego z koncertem z okazji 100. notowania LP3. Napisał mi wtedy, że mocno przetrzebił swoje archiwa, bo uznał, że w tych barbarzyńskich czasach (tak się wyraził) nikomu to już nie będzie potrzebne.

Było kiedyś na YT nagranie pierwszych minut "nowej" Trójki, startującej w poniedziałek 5 kwietnia 1982 roku (niestety nie mogę go znaleźć, chyba zostało usunięte). Poranne wydanie Zd3 prowadził właśnie Jarosław Kawecki a pierwszą piosenką, którą nadał była "C'est La Vie"...
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Jarosław Kawecki

Post autor: jedrzej2012 »

Audycję nocną w Jedynce przejął po nim Patryk Bedliński.
ODPOWIEDZ