Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Miszon »

Neo01 pisze: pt sie 19, 2022 10:52 pm
Miszon pisze: pt sie 19, 2022 7:59 pm Tak, ma blisko 100tys. miesięcznie.
https://patronite.pl/DariuszRosiak
No, no... Chyba starcza na potrzeby podcastu, na "życie" i jeszcze trochę zostaje ;)
Kojarzę, że miał 40k wcześniej, co i tak wydawało mi się ogromną kwotą, a teraz to już nie wiem... Dziwni są trochę ci nowi patroni jak dla mnie, ale skoro chcą ozłacać swojego ulubionego redaktora... :)
Tylko, że to nie jest tylko na jedną osobę. Obecnie stała ekipa to 6 osób, ale jest też sporo mniej lub bardziej stałych współpracowników.
neisej
Posty: 729
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: neisej »

Yacy pisze: pt sie 19, 2022 11:30 pm
neisej pisze: pt sie 19, 2022 10:27 pm Jeśli ktoś słucha konkretnej audycji a do tego nie zawsze ma czas o konkretnej porze to otwarty podcast jest co najmniej tak samo dobry jak audycja w radio z dostępnym później nagraniem online.
a czy ja napisałem, że podcast jest gorszy? absolutnie nie.
tylko, że radio dla mnie to nie same audycje, to jest też to co się dzieje między nimi, to zmienność audycji zależnie od pory dnia.
to nie sama muzyka i nie samo słowo.
tak było w Trójce, tak jest w 357.
i nie ma znaczenia czy to fm czy online.
podcasty, których też słucham to - dla mnie - zupełnie coś innego.
Trójki potrafiłem słuchać cały dzień, żeby nie powiedzieć, że były lata kiedy grała 24 na dobę...
podcasty, nawet ulubione, to max 2-3 odcinki.
i z tego powodu żal, że Ola Kaczkowska czy Anna Gacek nie grają w radiu.
Jak dla mnie zwrot "Przy całym szacunku dla" sugeruje, że to co robi ta osoba jest gorsze od innego rozwiązania (choć nie jest to atak na tą osobę).
A z Twoim podejściem do słuchania to już rozumiem dlaczego wolisz radio :-) jednak patrząc od strony tych redaktorów z Trójki, którzy mają podcasty chyba lepiej wychodzą na tym teraz niż jakby mieli audycje w radio.

Co do Anny Gacek to w jednym z wywiadów zasugerowała, że w redakcji nie było aż tak kolorowo (więc pewnie też dlatego nie jest w żadnym radio).
Neo01 pisze: pt sie 19, 2022 10:52 pm Dziwni są trochę ci nowi patroni jak dla mnie, ale skoro chcą ozłacać swojego ulubionego redaktora... :)
Jak dla mnie nie jest to dziwne: skoro lubią to co robi i chcą by to kontynuował to wsparcie finansowe (nawet małą kwotą) jest wyraźnym potwierdzeniem tego i pewnie czuje się pewniej wiedząc że nie tylko garstka osób jest zainteresowana tym co robi.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Neo01 »

Ja mam podobnie jak Yacy. Po prostu nie umiem "zmusić się" generalnie do słuchania podcastów. Może jestem starej daty, może nie umiem się odpowiednio skupić. Raz posłuchałem i to niecałego odcinka podcastu Bugalskiego, bo wyjątkowo temat mnie zainteresował, to było trochę jak Klub Trójki, ale jednak to nie to...
Cóż, magia radia :)

Co do patronita D. Rosiaka - no, jeśli to na większą liczbę osób, to jasne, zupełnie inaczej to wygląda... Ale tak czy siak na finanse raczej nie mogą narzekać (ale to OK, bo jednak 15k na głowę wygląda już "normalniej") :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Miszon »

No i obsługa też pewnie coś kosztuje. W sensie jakieś koszta utrzymania też są, organizują jakieś spotkania, są reportaże (także osób zwolnionych z PR), itp.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: kajman »

neisej pisze: pt sie 19, 2022 10:27 pm otwarty podcast jest co najmniej tak samo dobry jak audycja w radio z dostępnym później nagraniem online
Akurat radia poza LP357 nie słucham, ale o ile mógłbym słuchać audycji na żywo to późniejszego odtworzenia nie. Tak samo mam ze sportem. Albo oglądam w TV na żywo albo w ogóle.
neisej
Posty: 729
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: neisej »

kajman pisze: sob sie 20, 2022 4:45 pm
neisej pisze: pt sie 19, 2022 10:27 pm otwarty podcast jest co najmniej tak samo dobry jak audycja w radio z dostępnym później nagraniem online
Akurat radia poza LP357 nie słucham, ale o ile mógłbym słuchać audycji na żywo to późniejszego odtworzenia nie. Tak samo mam ze sportem. Albo oglądam w TV na żywo albo w ogóle.
To ja mam trochę na odwrót (z wyjątkiem sportu) bo przeważnie słucham nagrań z większą prędkością (oczywiście prócz audycji muzycznych) więc słuchając mowienia na żywo mam wrażenie, że wszyscy mówią okropnie powoli.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

Ola Kaczkowska na fb:
Dziś o 3:33 po południu zaczęliśmy testowanie połączenia na linii Warszawa-Kraków. Z radością Was informuję, że testy wypadły pozytywnie!
Jak wiecie jutro przypada 15. rocznica CSM i nie mogłam chyba sobie wymarzyć lepszej daty na to co teraz napiszę.
Dołączam do ekipy ROCKSERWIS.FM. Przywitam się z Wami jutro oficjalnie na krakowskiej antenie, gościnnie w audycji Czartownia, która w ramówce o 18:00. Nasłuchujcie bliżej 18:30.
Już niebawem będziemy się słyszeć w 2. audycjach - szczegóły już wkrótce!
no i świetnie! nie chcieli Jej w post-trójkowych radiach, to niech żałują ;-)
a dla mnie lepiej, że nie w RNŚ, bo nie mam dostępu do podcastów, a w Rockserwisie mam :-D
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Neo01 »

Super, myślę, że dziś będę na nasłuchu, jak nie zapomnę - zawsze to jakaś alternatywa będzie :)
ODPOWIEDZ