Co innego słyszysz, co innego jest.

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
Kuba1201
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Co innego słyszysz, co innego jest.

Post by Kuba1201 »

W piosence Fisza Emade Tworzywo "Za mało czasu" zamiast Bush Babees, Nightmares on Wax słyszę Bush Babies, Night Nelson Wax :wink:
Neo01
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997

Post by Neo01 »

A ja raczej "Push Babies", ale to taki szczególik brzmieniowy.
gioconda2
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986

Post by gioconda2 »

ENOLA GAY - Sztywny Pal Azji
W tekście jest "niszczymy się", a ja podczas przesłuchań nowości (#105 TFP) słyszałam "mieścimy się".
Kuba1201
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Post by Kuba1201 »

Zawsze w piosence T. Love "Nie, nie, nie" słyszałem "kiedy na rynku zostajesz sam". Teraz się dowiedziałem, że tam jest "na ringu" :shock:
AlekOb
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011

Post by AlekOb »

Coś w tym jest, też długo nie rozumiałem co tam jest śpiewane ;)
Miszon
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640

Post by Miszon »

Hahaha, też to niedawno odkryłem :-D
kajman

Post by kajman »

Zespół Boom i śpiewany wiersz Baczyńskiego Miłość. Początkowo słyszałem (jak znałem tylko z radia i nagranej z niego kasety) Nad ramionami sosen, a naprawdę jest Jak ramionami głosem.
marcinparys11

Post by marcinparys11 »

Znowu będzie coś z serii wspomnień starego ramola, ale coś mi się skojarzyło w tym temacie.
Jesienią 1975 roku w sklepach pojawił się longplay "Polska gola", a na nim dwanaście piosenek o tematyce piłkarskiej. Odkładałem z kieszonkowego i po trzech miesiącach uzbierałem na tę płytę. Nie miałem jeszcze wyrobionego gustu muzycznego, więc cały szczęśliwy słuchałem dość często. Oczywiście sukces naszych piłkarzy na Mundialu 74 zrobił swoje. Wśród znanych wykonawców z w/w płyty (Rodowicz, Rinn, Koterbska, Dąbrowski, No To Co, Stan Borys) znalazły się dwa nagrania mało znanego zespołu Feeria - jak się potem okazało, to był odłam Alibabek. Prawdopodobnie były to jedyne odnotowane nagrania tej formacji. Druga z tych piosenek nawet była odtwarzana w radiu, znana jako "Hej, bracia kibice, dziś Polska gra". W tej właśnie piosence w drugiej zwrotce jest sentencja "Hej bracia kibice, wszyscy jak w dym, za ten nasz wunderteam". Tego ostatniego wyrazu jeszcze w ogóle nie znałem, więc się zastanawiałem, co to znaczy? Tym bardziej, że zespół wokalny nie był mistrzem dykcji. Wunder tin? Burger king? To jeszcze nie w tej epoce. A może burdel king? To podobno brzydki wyraz. Dopiero wiele lat później załapałem, co tam słychać.
P.S. 23 października 1975 nasze liceum odwiedził p. Kazimierz Górski, było to podczas zgrupowania kadry w podwarszawskim Rembertowie przed decydującym meczem z Włochami. Nasz wuefista jako działacz sportu załatwił takie spotkanie. Cóż to było za święto! Sala gimnastyczna pękała w szwach. Kilka dni później przyszło rozczarowanie... 0:0 na Stadionie Dziesięciolecia spowodowało, że szanse naszych piłkarzy na awans do Euro pozostały jedynie matematyczne.
TStudent
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856

Post by TStudent »

Odkąd zacząłem nową pracę i normą jest playing AntyRadia, zdarza mi się słyszeć taką piosenkę niejakiego Kazika z featuringiem niejakiej Edyty Bartosiewicz pt. Cztery pokoje. I zawsze się uśmiecham, gdy słyszę frazę:
do plaży wszystko mam
aż tu nagle dziś na Spotify mi się zażądało odtworzenia tegoż kawałka i jest napisane w lyricsach
pokażę wszystko Wam

Tak że tego ;)
Post Reply