Prośba do ku3y

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Prośba do ku3y

Post autor: kajman »

Prośbę swoją przedstawiam tutaj, bo myślę, że kilka osób może się także do niej przychylić.
Kończy się stary rok i muszę przyznać się, że jest coś, co w podsumowaniach listy forumowej mi się nie podobało (dodam, że utrudniało mi liczenie uwspólnionej, bo nie zawsze to zauważałem). Były to podwójne pozycje (w ostatnim notowaniu były 2 w 30). Brały się one prawie zawsze (przynajmniej w czołówce) dlatego, że przyjąłeś tylko dwa kryteria ustawiania kolejności piosenek. Wydaje mi się, że nie byłoby aż takim problemem przeliczać według kolejnych kryteriów, które można byłoby stworzyć. Myślę zresztą, że byłyby one oczywiste.
Gdybyś je przyjął, można byłoby w pierwszym notowaniu w nowym roku już je zastosować.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

rozmawialismy o tym na zlocie i doszlismy do porozumienia, wiec teraz chcialbym tylko dowiedziec sie co o tym pomysle sądzą inni. Kto jest za, a kto przeciw? Prosze sie wypowiedziec do piatkowego popoludnia, zebym wieczorem przy liczeniu forumowej juz wiedzial co i jak.

nowe kryteria bylyby takie:
1. liczba punktow
2. liczba glosujacych osob
3. najwyzsze miejsce
4. ile razy na najwyzszym miejscu
5. kolejne najwyzsze miejsce
6. ile razy na tym miejscu
7. (5-6) cyklicznie az do ustalenia kolejnosci lub skonczenia sie glosow na konkurujace piosenki.
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 5:34 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

idealne rozwiązanie ;-)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dopisalem liczbe glosujacych osob, bo wczesniej zapomnialem o tym oczywistym kryterium :-P.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

dla mnie OK. :)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:1. rozmawialismy o tym na zlocie
2. nowe kryteria bylyby takie:
1. Widać akurat przy tej rozmowie mnie nie było, ale tyle było rozmów i rozmówców, że siłą rzeczy się nie dało.
2. Gdybym ja proponował to byłyby takie same. Zresztą na mychartsie od nowego roku liczę według identycznych zasad.
3. Tak się zastanawiam, czy nie wprowadzić jeszcze jakiegoś dodatkowego kryterium np. związanego z miejscem w poprzednim notowaniu, gdyby wszystkie poprzednie byłyby takie same. Ale dotyczyłoby to pewnie tylko piosenek spoza 50 i nie wiem czy gra jest warta świeczki.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:
ku3a pisze:1. rozmawialismy o tym na zlocie
1. Widać akurat przy tej rozmowie mnie nie było, ale tyle było rozmów i rozmówców, że siłą rzeczy się nie dało.
:lol:
"rozmawialismy o tym na zlocie" = rozmawialismy o tym na zlocie - Ty i ja :mrgreen:. Podszedles w pewnym momencie do mnie i sie spytales co ja na to jakby zrobic taka zmiane. Nawet pamietam gdzie wtedy siedzielismy :lol:.
kajman pisze:3. Tak się zastanawiam, czy nie wprowadzić jeszcze jakiegoś dodatkowego kryterium np. związanego z miejscem w poprzednim notowaniu, gdyby wszystkie poprzednie byłyby takie same. Ale dotyczyłoby to pewnie tylko piosenek spoza 50 i nie wiem czy gra jest warta świeczki.
nie, takiego kryterium nie bede wprowadzac. Dla mnie uzaleznianie miejsca w notowaniu od miejsca sprzed tygodnia jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

ku3a pisze:nowe kryteria bylyby takie:
1. liczba punktow
2. liczba glosujacych osob
3. najwyzsze miejsce
4. ile razy na najwyzszym miejscu
5. kolejne najwyzsze miejsce
6. ile razy na tym miejscu
7. (5-6) cyklicznie az do ustalenia kolejnosci lub skonczenia sie glosow na konkurujace piosenki.
Jesli moge sie wtracic to chcialbym i swoje trzy grosze dorzucic. Otoz wydaje mi sie ten zaproponowany algorytm sensowny jednak wprowadzilbym mala korekte. Punkt numer 2 przesunalbym pod obecny numer 4. Ale to taka moja sugestyja, zeby jednak utwor majacy wiecej najwyzszych pozycji mial pierwszenstwo przed tym, ktory wlokl sie w ogonie list glosujacych. Ale powtorze to jeszcze raz, ze to tylko taka moja mala sugestia.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

A mi się wydaje właśnie na odwrót. Liczba nawet ciągnących się w ogonach dziesiątek jest przynajmniej w teorii liczbą realnych głosów oddanych na LP3. Dlatego ja bym był za zachowaniem tej kolejności, którą podał Kuba.

Ps. Ja nie uczestniczyłem w rozmowie tego tyczącej na zlocie. :wink:
(chyba :P )
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

ku3a pisze: nowe kryteria bylyby takie:
1. liczba punktow
2. liczba glosujacych osob
3. najwyzsze miejsce
4. ile razy na najwyzszym miejscu
5. kolejne najwyzsze miejsce
6. ile razy na tym miejscu
7. (5-6) cyklicznie az do ustalenia kolejnosci lub skonczenia sie glosow na konkurujace piosenki.
No własnie było też tak z Topem DS. Ale dlaczego punkt 2 jest wazniejszy niz punkt 3 i 4 ??? Moim skromnym zdaniem najwyższe miejsce utworu i jego ilość powinna byc wyżej. Ale to tylko moje zdanie....
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

punkt 2 jest jak dla mnie o wieeele wazniejszy niz 3 i 4 i tego akurat nie chcialbym zmieniac.
Gary pisze:Ps. Ja nie uczestniczyłem w rozmowie tego tyczącej na zlocie. :wink:
(chyba :P )
bo to byla rozmowa tylko miedzy mna i Kajmanem :-).
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

jestem za tym co proponuje ku3a
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

ku3a pisze:punkt 2 jest jak dla mnie o wieeele wazniejszy niz 3 i 4 i tego akurat nie chcialbym zmieniac.
Jednak zdecydowanie jestem za: np 10 głosujących na miejsce 1 (czyli ulubiony utwór) niz 20-stu na miejsce dla nich mniej ważne, przeciętne (w tym przypadku na 5)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Aro pisze:
ku3a pisze:punkt 2 jest jak dla mnie o wieeele wazniejszy niz 3 i 4 i tego akurat nie chcialbym zmieniac.
Jednak zdecydowanie jestem za: np 10 głosujących na miejsce 1 (czyli ulubiony utwór) niz 20-stu na miejsce dla nich mniej ważne, przeciętne (w tym przypadku na 5)
A ja wręcz przeciwnie, jeśli można dołączyć się do tej nieformalnej ankiety. ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

A moim zdaniem powinno być tak:

1. liczba punktow
2. liczba glosujacych osob [skoro ku3ie aż tak na tym zależy]
3. ilość tygodni utworu na liście
4. najwyzsze miejsce
5. ile razy na najwyzszym miejscu
6. kolejne najwyzsze miejsce
7. ile razy na tym miejscu
8. (6-7) cyklicznie az do ustalenia kolejnosci lub skonczenia sie glosow na konkurujace piosenki.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

ilość tygodni nie jest żadnym kryterium, lepiej ilość wyższych miejsc po liczbie głosujących, np 10+10+8, byłoby wyżej niż 10+9+9
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

chcialbym naprostowac dyskusje i przepraszam jesli z kogos wyobrazeniami to sie nie spotka, ale trudno, nie uszczesliwi sie wszystkich. Pytanie jest czy zostajemy przy dotychczasowych zasadach czy zmieniami kryteria na te ktore podalem.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

ku3a pisze:chcialbym naprostowac dyskusje i przepraszam jesli z kogos wyobrazeniami to sie nie spotka, ale trudno, nie uszczesliwi sie wszystkich. Pytanie jest czy zostajemy przy dotychczasowych zasadach czy zmieniami kryteria na te ktore podalem.
Można zmienić. Im mniej podwójnych miejsc tym lepiej.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

trzpaw pisze:ilość tygodni nie jest żadnym kryterium
Jak to nie? Moim zdaniem to najważniejsze kryterium! Nie wiem jak ku3a mógł to pominąć...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

moglem to pominac z prostego wzgledu - chodzi o podsumowywanie naszych cotygodniowych glosow, a nie podsumowanie roku ;-)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Aaaaaa... w takim razie przepraszam, zwracam honor.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5015
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Popieram propozycję ku3y i kajmana.

Jeśli zmiany zostaną wprowadzone, to forumową listę płyt też będę liczyć według wspomnianych kryteriów.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:
kajman pisze:
ku3a pisze:1. rozmawialismy o tym na zlocie
1. Widać akurat przy tej rozmowie mnie nie było, ale tyle było rozmów i rozmówców, że siłą rzeczy się nie dało.
:lol:
"rozmawialismy o tym na zlocie" = rozmawialismy o tym na zlocie - Ty i ja :mrgreen:. Podszedles w pewnym momencie do mnie i sie spytales co ja na to jakby zrobic taka zmiane. Nawet pamietam gdzie wtedy siedzielismy :lol:.
No cóż, w moim wieku już można mieć sklerozę. Pamiętam, że chciałem o tym pogadać, ale nie pamiętałem, że to oczyniłem. Ale trochę mnie zlotowe emocje (mam nadzieję) usprawiedliwiają. :lol:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:A mi się wydaje właśnie na odwrót. Liczba nawet ciągnących się w ogonach dziesiątek jest przynajmniej w teorii liczbą realnych głosów oddanych na LP3. Dlatego ja bym był za zachowaniem tej kolejności, którą podał Kuba.
Przyznam się, że właśnie ten argument przekonuje mnie do tej kolejności. Inaczej przychylałbym się do koncepcji Piotra.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:No cóż, w moim wieku już można mieć sklerozę. Pamiętam, że chciałem o tym pogadać, ale nie pamiętałem, że to oczyniłem. Ale trochę mnie zlotowe emocje (mam nadzieję) usprawiedliwiają. :lol:
w 100% :-D
a przy okazji wyszla zabawna sytuacja :-)
ODPOWIEDZ