Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: ku3a »

jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 9:23 am Neo, no sorry, zadajesz głupie pytanie, zamiast zwyczajnie napisać, że powinien być Eddie Vedder (zresztą - Twój numer 1). I ta emotka nie zmienia odbioru wpisu.
Później się dziwisz, że inni oburzają się na Ciebie.
Jolly, jesteś zwykłym użytkownikiem (masz prawo do dyskusji, tak jak każdy inny tutaj) i jako taki występujesz też w tym całym sporze, ale tu na forum jesteś też moderatorem. Jako taki powinieneś dbać również o to, by ludziom na forum było dobrze. To nie tylko sprawy porządkowe i reagowanie gdy ktoś zgłosi jakiś post. Takie przynajmniej zawsze było moje podejście.
Tymczasem Ty jako moderator zachowujesz się nieodpowiedzialnie. Jątrzysz konflikty, zamiast próbować je gasić. Cały ten gówno warty konflikt przenosisz na kolejny wątek. Zamiast dać mu wygasnąć, specjalnie go podsycasz. Nie wiem jaki masz w tym interes.
Jak adr zareaguje na komentarz Neo, to jego sprawa, nie Ty będziesz o tym decydował. Jedni wskazując czyjś błąd walą kawa na ławę, a inni tylko sugerują mrugając okiem. Ani jedna metoda nie jest ani dobra, ani zła; ani druga. Po prostu jedni preferują taką, inni inną. Neo preferuje taką. Tymczasem cokolwiek on by nie napisał Ty musisz się przyczepić.
Uważam, że takie Twoje zachowanie jest ze szkodą dla forum.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19647
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: jollyroger72 »

Ku3a, sporo treści Twego posta jest prawdą. Jednak:
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 am Jątrzysz konflikty, zamiast próbować je gasić.
pisząc to, po raz kolejny udowadniasz, że przyjmujesz postawę "na przeczekanie". Czy naprawdę widzisz tylko jedną stronę medalu?
Naprawdę myślisz, że doczekanie "wygaśnięcia" załatwia sprawę? Jak widać, tematy pozostają niewyjaśnione, a kiedy ktoś (nie tylko ja) zwróci na to uwagę, to podnosi się larum, że ktoś śmie głośno o tym mówić (w tym wypadku o tym pisać). I nie mam tu na myśli tylko dzisiejszego przypadku.
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 am Jako taki powinieneś dbać również o to, by ludziom na forum było dobrze.
Zaprzestanie głosowania przez Roberta, dwóch nowych to moja wina? Skutecznie odstraszyła lub zniechęciła ich postawa ludzi, których bronisz.
Winny jest jolly, bobby i temik? A ten, który każdą wypowiedź przekręca na swoją modłę, to jest świętoszkiem?
Proponuję głębiej się nad tym zastanowić.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: temik3 »

ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 amTy jako moderator zachowujesz się nieodpowiedzialnie. Jątrzysz konflikty, zamiast próbować je gasić.
Kubo z wszystkich mógłbym się zgodzić jeśli patrzyłbym na to w ten sposób co Ty, ale ewidentnie moim zdaniem nie zgadzam się w kwestii jątrzenia, wygaszania. Sam wielokrotnie doświadczyłem tego, że będąc nowym użytkownikiem dostawałem okant od Was tzw. starszyzny forumowej i nie boję się tu napisać skrótowo TWA, wtedy nie reagowałeś, że młodego obsiadła klika i negują wszystko co napisze. A pisał tak jak inni, pisał, że podoba mu się utwor tego czy tego, ale nie zdążył się nawet wylogować, a miał już zwrotne negujące komentarze. Wtedy była cisza niech młody sobie radzi albo spada. Ale kiedy już zauważyliście, że młody (starszy od Was wielu) nie da sobie w kaszę dmuchać odpuściliście i nawet zaczeliście chętnie mnie wciągać bliżej. Pracowałem w Foroderykach, prowadziłem Znawcę, chciałem być częścią tego forum. Teraz piszesz, że trzeba dać wygasnąć konfliktowi i że ktoś go podsyca? Jeżeli konflikt narasta a za każdym razem spowodowany jest zaczepnym komentarzem to uważasz, że jollyroger72 ma za zadanie go wygasić nic nie pisząc i dalej dawać coraz szersze pole do zawładnięcia resztą osób kilku osobom? W ten sposób chcesz by tu był porządek? Nie sądzę by taka metoda była słuszna. Pozwoliłeś na zniknięcie ostatnio kolejnym osobom z forum, tylko dlatego, że nie chciałeś popaść w konflikt z kajmanem, innymi bo to Twoi przyjaciele, a może wtedy wystarczyło zwrócić im uwagę(weźcie policzcie głosy chłopaka tak jak dał, stwórzcie regulamin, poinformujcie go grzecznie, bo jak nie to odejdzie, a każdego głosującego szkoda, może coś ciekawego napisze, a pisał ciekawie), napisać kilka słów, załagodzić konflikt z tymi osobami i te osoby by pozostały na forum. Ale po co, lepiej obrać postawę oczekującego, niech chłop pójdzie, jak mu się nie podoba to co napisał kajman. Nie sądzisz, że ta metoda byłaby lepsza? Najważniejsze w tym wszystkim są te punkty, te bzdurne pisania o wypaczaniu wyników? To jest tu najważniejsze? Może promocja forum, promocja Was administratorów jako osoby, które nikogo nie wykluczają a chcą przyciągnąć ludzi. Kiedyś psioczyliście, że na LP3 mało wspominają o Naszym forum, że w taki sposób nikt tu nie będzie chciał przyjść, a teraz kiedy wcale takiej promocji nie mamy choćby raz na miesiąc w 357, to jak ktoś nowy przyjdzie to tylko po to by stąd za moment uciec bo jeden czy drugi bzdurnym tekstem obrzydzi mu tu bycie. I uważasz, że stanięcie w obronie słabszego było ze strony jollyrogera72 czy moim czy bobbiego czymś złym?
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 am Jak adr zareaguje na komentarz Neo, to jego sprawa, nie Ty będziesz o tym decydował. Jedni wskazując czyjś błąd walą kawa na ławę, a inni tylko sugerują mrugając okiem. Ani jedna metoda nie jest ani dobra, ani zła; ani druga. Po prostu jedni preferują taką, inni inną. Neo preferuje taką. Tymczasem cokolwiek on by nie napisał Ty musisz się przyczepić.
To jak zareaguje Aro na komentarz to dokładnie jak piszesz jego sprawa, ale czy inny nie może reagować na taki wpis? Jesli nie może to kajman powinien mieć 30 tys, wpisów mniej. Czy to jest w porządku? Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? takie stawianie sprawy nijak ma się do uczciwości. Wskazywanie błędów? Owszem wskazujmy błędy bo błędy są wpisane w Naszą pracę, ale wskazywanie błędów, a ich ośmieszanie to dwie różne sprawy. I ta metoda jest dobra kuba i ta jest dobra tylko trzeba wiedzieć kiedy napisać tak czy tak. Kiedyś popełniłem błąd napisałeś mi PW, podziękowałem Ci i cenię takie coś, ale jesli jedna i ta sama osoba ciągle szuka wszędzie błędów i nawet tam gdzie nie powinna to uważasz, że po pewnym czasie nie narasta w kimś złość i czasem zareaguje nie tak jak byś chciał? Może warto o tym pomyśleć. Przepraszam za ten wpis, ale akurat tutaj musiałem się odnieść.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: Neo01 »

Pozwolę sobie napisać jeszcze parę słów, bo chciałbym wszystko do końca wyjaśnić.
Rzeczywiście moje wpisy mogą być czasem denerwujące, nie przeczę. Tamten komentarz w przypadku konkursu giocondy pewnie był niepotrzebny, rzeczywiście nieszczęśliwie to wyszło, że napisałem tylko jednego posta, mogło to być odebrane jako złośliwość, tymczasem chciałem to zrobić w zupełnie luźnej formie, napisałem post w formie nawiązującej do dialogu z "Misia" o Londynie i Lądku Zdroju, niestety chyba nikt nie złapał aluzji, ja potem zająłem się czym innym i faktycznie głupio wyszło.
Teraz tutaj, akurat tak wyszło, że postanowiłem wrócić do głosowania, akurat dlatego sprawdziłem wyniki i jakoś rzucił mi się w oczy ten oczywiście niegroźny błąd. Stwierdziłem, że napiszę komentarz z przymróżeniem oka, żeby nie zabrzmiało to jak jakaś mocna krytyka, no ale znów ktoś coś chyba źle odczytał...? :know:
Jeszcze wcześniej zauważyłem odwrócony format w głosowaniu, więc stwierdziłem, że zwrócę na to uwagę, też przecież w delikatnej formie, żeby i głosującemu i liczącmu było po prostu łatwiej.
Jeszcze wcześniej była sprawa ze statystycznikowalscy, gdzie poczułem się w obowiązku stanąć w obronie bogu ducha winnego kacpra, któremu bobby chciał wlepiać bana i z którego to powodu zrezygnował on z liczenia forumowej (nie jestem pewien czy też nie z głosowania, to trzeba by sprawdzić).
Więcej grzechów nie pamiętam, przynajmniej z ostatniego czasu. Tak się złożyło, że ostatnio często wchodziłem na forum i akurat jak coś było nie tak, to zwracałem na to uwagę. Natomiast nie uważam, że to powinno być przedmiotem takich wpisów, których doświadczyłem przez ostatni czas. Powtórzę, wiem, że mogę być czasem irytujący, tylko chyba reakcja była trochę niewspółmierna. Bo teraz bałbym się napisać cokolwiek krytycznego ze świadomością, że zaraz to zostanie wykorzystane do rozpętania kolejnej części wojenki.
Dlatego ograniczę, póki co przynajmniej, swoją działalność na forum do suchych głosowań.
Mam nadzieję, że udało mi się w miarę wszystko jasno wyjaśnić.
A jeszcze co do tych, którzy zrezygnowali z głosowań. Statystycznikowalscy zrezygnowała, bo w moim odczuciu źle zrozumiała wpis kajmana (raczej trudno było przypuszczać, że tak się stanie), Robert zareagował jak zareagował na wpis ku3y, moim zdaniem bardzo przesadnie, ten drugi z nowych forowiczów nie wiem czy zrezygnował, a jeśli tak, to dlaczego, być może to był po prostu jednorazowy głos, może za jakiś czas pojawi się kolejny, nie wiadomo. W każdym razie w żadnym z tych przypadków na reakcje czy decyzje tych osób nie miały wpływu późniejsze tyrrady ich obrońców i wcale nie jestem pewny, czy byłyby te osoby z nich zadowolone.
Sorry za off-top.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: ku3a »

Dzięki za te spokojne, wyważone 3 ostatnie posty.
Temiku - dzięki za Twój wpis. Dla mnie jesteś ważną częścią forum, nie tylko dzięki dobrej robocie wykonanej przy okazji Foroderyków czy Znawcy.
Neo - dzięki za przyznanie się do jakichś błędów. Może to dobry początek, by uzdrowić całą sytuację? Każdy mógłby wskazać co sam mógł zrobić lepiej, a nie co inni powinni robić.
W takim razie ja mogłem rzeczywiście wcześniej zareagować, a nie naiwnie liczyć, że sytuacja się rozwiąże pozytywnie, ponieważ uczestniczą w niej osoby, z których większość zna się osobiście.
jollyroger72 pisze: wt lut 22, 2022 12:38 am
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 am Jątrzysz konflikty, zamiast próbować je gasić.
pisząc to, po raz kolejny udowadniasz, że przyjmujesz postawę "na przeczekanie". Czy naprawdę widzisz tylko jedną stronę medalu?
A jaka byłaby Twoim zdaniem postawa nie na przeczekanie? Powypieprzanie osób z forum? To nie jest moim celem. Staram sie szukać dobrych rozwiązań. Moim celem jest, by ludzie podali sobie rękę i potrafili dalej współtworzyć to fajne miejsce w sieci, nawet jeśli ich temperamenty czy światopoglądy się różnią.
Nie przyjmuję postawy "na przeczekanie" w rozumieniu takim, że chowam głowę w piasek i czekam co się stanie. Nie chcę uczestniczyć w sporze, a jedynie wkraczam, gdy to jest konieczne. Z kilkoma osobami rozmawiałem też w tym temacie prywatnie.
Zależy mi, żeby ludziom tu było dobrze. Wszystkim, a nie tylko niektórym. Bo i tak tych wszystkich jest coraz mniej. Widać zresztą, że coraz mniej postronnych osób się wypowiada. Nie chca się mieszać w takie szambo. Im dłużej to wszystko trwa, tym gorzej dla forum.
jollyroger72 pisze: wt lut 22, 2022 12:38 am Naprawdę myślisz, że doczekanie "wygaśnięcia" załatwia sprawę? Jak widać, tematy pozostają niewyjaśnione, a kiedy ktoś (nie tylko ja) zwróci na to uwagę, to podnosi się larum, że ktoś śmie głośno o tym mówić (w tym wypadku o tym pisać). I nie mam tu na myśli tylko dzisiejszego przypadku.
ale ten przypadek z tego wątku jest bardzo jaskrawy, więc nie pomijajmy go. Neo skomentował coś, co nie było skierowane do nikogo z Was, a Ty się do tego przyczepiłeś. Po co? Po co wprowadzałeś ten konflikt do kolejnego wątku?
jollyroger72 pisze: wt lut 22, 2022 12:38 am
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 12:15 am Jako taki powinieneś dbać również o to, by ludziom na forum było dobrze.
Zaprzestanie głosowania przez Roberta, dwóch nowych to moja wina? Skutecznie odstraszyła lub zniechęciła ich postawa ludzi, których bronisz.
Winny jest jolly, bobby i temik? A ten, który każdą wypowiedź przekręca na swoją modłę, to jest świętoszkiem?
Proponuję głębiej się nad tym zastanowić.
Winny jest każdy, tak naprawdę. Ty też mógłbyś posypać głowę popiołem. I nie odwaracać kota ogonem.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am Kubo z wszystkich mógłbym się zgodzić jeśli patrzyłbym na to w ten sposób co Ty, ale ewidentnie moim zdaniem nie zgadzam się w kwestii jątrzenia, wygaszania. Sam wielokrotnie doświadczyłem tego, że będąc nowym użytkownikiem dostawałem okant od Was tzw. starszyzny forumowej i nie boję się tu napisać skrótowo TWA, wtedy nie reagowałeś, że młodego obsiadła klika i negują wszystko co napisze. A pisał tak jak inni, pisał, że podoba mu się utwor tego czy tego, ale nie zdążył się nawet wylogować, a miał już zwrotne negujące komentarze. Wtedy była cisza niech młody sobie radzi albo spada. Ale kiedy już zauważyliście, że młody (starszy od Was wielu) nie da sobie w kaszę dmuchać odpuściliście i nawet zaczeliście chętnie mnie wciągać bliżej. Pracowałem w Foroderykach, prowadziłem Znawcę, chciałem być częścią tego forum. Teraz piszesz, że trzeba dać wygasnąć konfliktowi i że ktoś go podsyca?
Prawdę mówiąc średnio widzę związek z tym, co napisałeś o swoim przypadku. Wtedy chyba nie było takich ataków przy jakiejkolwiek Twojej opinii? Czasy, w których dołączyłeś do forum ja wspominam jako najlepsze w całej historii forum. W takim sensie, że atmosfera wtedy była najfajniejsza.
Natomiast szczegółów kompletnie nie pamiętam. Skoro piszesz, że jacyś ludzie się nie zgadzali z Twoimi opiniami, to zapewne tak było. Ale to było 13 lat temu...
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am Jeżeli konflikt narasta a za każdym razem spowodowany jest zaczepnym komentarzem to uważasz, że jollyroger72 ma za zadanie go wygasić nic nie pisząc i dalej dawać coraz szersze pole do zawładnięcia resztą osób kilku osobom?
Zawładnięcie forum?? Co to znaczy Twoim zdaniem? Co więcej, ciekaw jestem czy jakby zrobić wśród forowiczów ankietę na temat tego kto chce zawładnąć forum, to jakie by były wyniki (absolutnie nie chodzi mi o to, że uważam, że Ty, bo tak nie uważam; po prostu się zastanawiam).
Chodzi mi natomiast o to, że właśnie wcale nie jest tak, że zawsze to jest zaczepny komentarz. Przykład - właśnie ten wątek. I tutaj mam właśnie pretensje do Jolly'ego jako moderatora.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am W ten sposób chcesz by tu był porządek? Nie sądzę by taka metoda była słuszna. Pozwoliłeś na zniknięcie ostatnio kolejnym osobom z forum, tylko dlatego, że nie chciałeś popaść w konflikt z kajmanem, innymi bo to Twoi przyjaciele
Coś czuję, że zaraz będzie, że to przeze mnie zniknęli :mrgreen:.
A dlaczego uważasz, że miałbym popaść w konflikt z np. kajmanem? Nawet gdybyśmy się w całym tym temacie nie zgadzali (a skąd takie założenie?), to jeszcze by nie oznaczało, że będzie jakiś konflikt.
Z Jollym jestem w całkiem dobrych relacjach i mimo różnicy zdań tutaj i napisania sobie po męsku kilku szczerych zdań wierzę, że to nie wpłynie na nasze relacje i choćby na zlocie jak zawsze wymienimy kilka zdań przy browarku.
Z Bobbym znam się jeszcze dłużej, chyba dłużej niż z kimkolwiek na forum, bo spotkaliśmy się, żeby pogadać jeszcze zanim odbywały się zloty. Potem wspólnie uczestniczyliśmy w różnych inicjatywach związanych z Listą. I choć teraz były trudne zdania do napisania, bo taka akurat jest sytuacja, to też nie wydaje mi się, żeby to jakoś wpłynęło na wzajemną sympatię. Przynajmniej z mojej strony takiego zagrożenia nie ma.
Więc tu nie chodzi o to, że boję się z kimś popaść w konflikt, bo kogoś dobrze znam. Ja naprawdę przede wszystkim staram się to wszystko ugasić. Cała ta sytuacja nie wpływa dobrze ani na jedną stronę, ani na drugą, ani na mnie, ani na wszystkie postronne osoby. Nie mówiąc o tym ile czasu tracimy na pisanie postów, a moglibyśmy go spędzić na czymś innym albo pisać posty w jakichś pożyteczniejszych sprawach.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am a może wtedy wystarczyło zwrócić im uwagę(weźcie policzcie głosy chłopaka tak jak dał, stwórzcie regulamin, poinformujcie go grzecznie, bo jak nie to odejdzie, a każdego głosującego szkoda, może coś ciekawego napisze, a pisał ciekawie), napisać kilka słów, załagodzić konflikt z tymi osobami i te osoby by pozostały na forum.
Przyznaję Ci rację - mogłem tak zrobić. Nie spodziewałem się jednak, że cała ta sytuacja wyeskaluje do tego, co jest teraz.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am I uważasz, że stanięcie w obronie słabszego było ze strony jollyrogera72 czy moim czy bobbiego czymś złym?
Stanięcie w obronie słabszego jest bardzo chwalebne. Nie zgadzam się jednak z takim przedstawieniem sytuacji. Tutaj zresztą sam użytkownik też w moim mniemaniu przesadził z reakcją.
Ale tu dochodzimy do czegoś, o czym pisałem jakiś czas temu - do chęci zrozumienia drugiej strony. W całym tamtym dialogu absolutnie tego zabrakło.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am To jak zareaguje Aro na komentarz to dokładnie jak piszesz jego sprawa, ale czy inny nie może reagować na taki wpis? Jesli nie może to kajman powinien mieć 30 tys, wpisów mniej. Czy to jest w porządku? Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? takie stawianie sprawy nijak ma się do uczciwości.
ale o co w ogóle chodzi?...
Co ma 30 tys. postów kajmana do tego, że piszę o tym, żeby nie jątrzyć kofliktu, gdy to nie jest potrzebne? Gdyby każdy w co drugim przypadku ugryzł się w język, ewentualnie w palce, zamiast od razu rwać się do klepania nimi po klawiszach, to co najmniej połowy problemów by nie było.
To że kajmana wciskanie się w każdy jeden wątek potrafi być irytujące, to inny temat. Kajman "niestety" taki jest, że czułby konieczność wypowiedzenia się nawet na temat trzeciej ligi żużla w Kenii.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am Wskazywanie błędów? Owszem wskazujmy błędy bo błędy są wpisane w Naszą pracę, ale wskazywanie błędów, a ich ośmieszanie to dwie różne sprawy. I ta metoda jest dobra kuba i ta jest dobra tylko trzeba wiedzieć kiedy napisać tak czy tak.
Czy Twoim zdaniem wskazanie w tym wątku przez Neo błędu w wykonawcy płyty było ośmieszaniem adra?
Chyba że odnosisz się do jakichś innych przypadków.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am jesli jedna i ta sama osoba ciągle szuka wszędzie błędów i nawet tam gdzie nie powinna to uważasz, że po pewnym czasie nie narasta w kimś złość i czasem zareaguje nie tak jak byś chciał? Może warto o tym pomyśleć. Przepraszam za ten wpis, ale akurat tutaj musiałem się odnieść.
Być może łatwiej jest mi z tym przejść do porządku dziennego, bo sam często zwracam uwagę np. na różne błędy językowe i wiem, że dla niektórych może to być irytujące. Dzięki temu jednak wiem, że to nie ze złośliwości, tylko z wewnętrznej potrzeby, żeby inni nie robili danego błędu. Oczywiście jak ktoś się pozytywnie odnosi do takich poprawek, to tym chętniej danej osobie wskazuję kolejne. Niektórzy jednak z takich czy innych powodów (już nieważne jakich, według mnie) źle przyjmują to, że ktoś im zwróci na coś uwagę.
Dalej jednak uważam, że to jest jedynie kwestia rozmowy i wzajemnego zrozumienia. Ale taką rozmowę trzeba przeprowadzić bez emocji, żeby treść została przez drugą stronę przyjęta, a nie automatycznie odbita rakietką na drugą stronę. Dlatego tym bardziej cenię, że pomimo wciąż buzujących w tym temacie emocji Neo wytłumaczył swojego zachowanie. Liczę na podobne posty ze strony wszystkich.
temik3 pisze: wt lut 22, 2022 10:24 am Przepraszam za ten wpis, ale akurat tutaj musiałem się odnieść.
Cieszę się, że napisałeś, dzięki.
Neo01 pisze: wt lut 22, 2022 7:11 pm Pozwolę sobie napisać jeszcze parę słów, bo chciałbym wszystko do końca wyjaśnić.
Dzięki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: konwicki1980 »

ku3a pisze: wt lut 22, 2022 8:33 pm Kajman "niestety" taki jest, że czułby konieczność wypowiedzenia się nawet na temat trzeciej ligi żużla w Kenii.
:mrgreen: Może kiedyś taka powstanie, ale na razie to w Afryce żużlowe motory przestały warczeć jakiś czas temu.

W końcu coś pozytywnego można przeczytać. 8)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: adr »

Przepraszam, że nie pisałem wcześniej, ale nie zaglądam na forum codziennie jak kiedyś. Prowadzę tę listę, więc pewnie powinienem tu być częściej, no ale cóż, jest jak jest. W każdym razie ciągle chce mi się tę listę podliczać i cieszę się z każdego głosu.

Nie rozumiem całego tego zamieszania. Neo01 znalazł błąd i o nim poinformował, nie zrobił tego złośliwie, by mnie skrytykować, zaatakować, ośmieszyć i nie wiem co jeszcze. Neo01 - dziękuję za znalezienie błędu, tak jak dziękuję każdemu, gdy znajdzie jakiegoś "byka" lub "wielbłąda", w jakiejkolwiek formie to zrobi.

Kojarzę, że było jakieś zamieszanie z głosowaniem na LP357, ale nie znam dokładnie tematu i nie chcę się wypowiadać i opowiadać. Zdaję sobie sprawę, że są pewne nieporozumienia, że różnie można interpretować pewne stwierdzenia, że każdy ma w jakimś sensie rację, ale wydaje mi się, że reakcje są strasznie przesadzone. Są ważniejsze rzeczy, tyle się dzieje złego dookoła. Nikogo nie krytykuję, tylko proszę o spokój i racjonalne podejście, w zasadzie mógłbym zacytować cały post ku3y i dopisać "+1" (to chyba oznacza poparcie? :wink: )

A, jeszcze co do zapisu punktów - zawsze przy płycie zapisywałem w nawiasie miejsca z poszczególnych głosów, bo tak mi wygodniej liczyć i sprawdzać czy nie ma błędów w punktach.

No a żeby zakończyć przyjemniej, to prywatnie bardzo się cieszę, że Fisz Emade Tworzywo w końcu awansowało na szczyt zestawienia - w 16. tygodniu pobytu na FLP!


Najdłuższa droga do pierwszego miejsca, czyli w którym tygodniu w TOP10 dana płyta doszła do pierwszego miejsca notowania FLP:

22 86 Sleepytime Gorilla Museum — In Glorious Times
17 320 Franz Ferdinand — Right Thoughts, Right Words, Right Action
16 745 Fisz Emade Tworzywo — Ballady i protesty
13 358 Jack White — Lazaretto (dodatkowo 1 tydzień poza TOP10)
13 566 Lady Pank i goście — LP1
12 34 King Crimson — In the Court of the Crimson King
10 198 Luxtorpeda — Luxtorpeda (dodatkowo 3 tygodnie poza TOP10)
10 737 Iron Maiden — Senjutsu (dodatkowo 2 tygodnie poza TOP10))
10 342 Luxtorpeda — A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki
9 14 Anna Maria Jopek — ID
9 66 Bigelf — Cheat the Gallows
9 270 Voo Voo — Nowa płyta
9 549 Editors — Violence

Płyty, które debiutowały w TOP10 na pierwszym miejscu
pogrubioną czcionką płyty, które były absolutnymi nowościami, czyli zdobyły pierwsze punkty w głosowaniu na notowanie, w którym zadebiutowały na pierwszym miejscu FLP

1 Happysad — Nieprzygoda (pierwsze notowanie)
19 Lao Che — Gospel (awans z miejsca 14.)
33 Coldplay — Viva la Vida or Death and All His Friends (awans z miejsca 15.)
45 Metallica — Death Magnetic (awans z miejsca 12.)
69 U2 — No Line on the Horizon (awans z miejsca 20.)
86 Michael Jackson — Thriller (po śmierci artysty)
103 Hey — Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!
119 Massive Attack — Heligoland (awans z miejsca 19.)
143 Acute Mind — Acute Mind (awans spoza TOP29)
147 Iron Maiden — The Final Frontier (awans z miejsca 16.)
202 Dream Theater — A Dramatic Turn of Events (awans z miejsca 18.)
228 The Mars Volta — Noctourniquet
272 Riverside — Shrine of New Generation Slaves
281 Depeche Mode — Delta Machine (awans z miejsca 11.)
309 Edyta Bartosiewicz — Renovatio (awans z miejsca 11.)
329 Scorpion Child — Scorpion Child (awans z miejsca 14.)
427 David Bowie — Blackstar
442 Hey — Błysk
468 Katie Melua — In Winter (awans z miejsca 13.)
472 Metallica — Hardwired... to Self Destruct (awans spoza TOP30)
515 Foo Fighters — Concrete and Gold
537 Lao Che — Wiedza o społeczeństwie (awans spoza TOP32)
563 Maanam — Róża (po śmierci Kory; awans z miejsca 15.)
599 The Cranberries — In the End (awans spoza TOP22)
647 Pearl Jam — Gigaton (awans z miejsca 17.)
665 Alanis Morissette — Such Pretty Forks in the Road (awans z miejsca 12.)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: Neo01 »

Mogę napisać tylko tyle, że bardzo się cieszę, że odebrałeś mój post zgodnie z moją intencją.
I może jeszcze tyle, że czuję się głupio, że ten wątek został zaśmiecony niepotrzebnym off-topem.
To chyba kończy całą "sprawę"... :roll:
No i dzięki za zestawienia :)
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowa lista płyt, notowanie 745 (18.02.2022)

Post autor: kajman »

Jakoś przeoczyłem, że ten wątek ma drugą stronę. Nie odniosę się do meritum, bo nie ma sensu dalej pisać. Ale odniosę się do:
ku3a pisze: wt lut 22, 2022 8:33 pm Co ma 30 tys. postów kajmana do tego, że piszę o tym, żeby nie jątrzyć kofliktu, gdy to nie jest potrzebne?
Z tego co zrozumiałem jest to odniesienie nie do jątrzenia tylko do tego, że nawet jeżeli sprawa osobiście mnie nie dotyczy to staję w obronie osób, które w moim odczuciu były zaatakowane. Taki już jestem, taki mam charakter, że staram się bronić ludzi, łagodzić konflikty (chociaż pewnie w przynajmniej części przypadków odbierane jest inaczej).
ODPOWIEDZ