XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: gioconda2 »

Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 2:48 pm Bobby (...) dobrze sobie radzi przed mikrofonem. I tak jak myslalam, fajna rozmowa się wywiązała.
Wypadł bardzo dobrze, dobry, radiowy głos i dykcja :idea: . Tylko, że... pamiętam Wasze wcześniejsze wizyty radiowe. Nie byłam wówczas członkiem forum i przelatywały mi one trochę obok, ale pamiętam ... wesoły harmider, pewien chaos, mówienie na 3-4 wszyscy razem :lol: , a teraz ... było bardzo dostojnie. Co oczywiście jest bardzo pozytywne, tylko u mnie pojawił się pewnego rodzaju dysonans :roll: , bo czegoś innego się spodziewałam.
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 2:48 pm Będziesz miała okazję "sitko" powyrywać, ale i będziesz mogła sama się przekonać jak to jest, że są emocje i czasem trema przeszkadza i to bardzo.
Aż tak bardzo to bym nie wyrywała jako nowicjusz, ale Wy stare wygi radiowe :wink: jeszcze miewacie tremę :?:
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 2:48 pm Wtedy chętnie odpowiem, chyba że już doszłaś do tego kto po kim się przedstawiał..?
Radia słucham wyłącznie na żywo, jeżeli coś mi umknie, to trudno, nie szukam możliwości odtworzenia. Magią radia jest ta ulotna chwila eteru...
Także słuchałam tylko raz - wówczas jak byliście na antenie. I wszystkie "przedstawienia" były bardzo wyraźne i bez problemu można było usłyszeć i zrozumieć kto po kolei jest przed mikrofonem, poza nr 2 (bo to był chyba ktoś kto się nie zapisał, a nagle wpadł na wizytę :know: ). Zatem: kajman, NN :know: , konwicki1980, Yacy, adameria, wwas, Ku3a, dj z Ikei :lol: (LLacky świetnie zobrazował moje omamy słuchowe :lol: , bo rzeczywiście tak chyba było:
LLucky pisze: ndz wrz 19, 2021 12:24 pm No tak, brzmi prawie tak samo jak "di dżej dżej ej si kej".
, Dekodi, ne.onka, TStudent, Miszon, LLacky, Martyrka, bobby - x jako klamra na początku i na końcu :wink: .

Odpoczywajcie (ci, którzy wrócili) i wracajcie bezpiecznie do domu (ci, którzy w drodze), a potem również odpoczywajcie.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: ku3a »

Czemu w pracy czas nie leci tak szybko jak na zlocie??
To już?? I następny za (oby!) pół roku?? Tak jak napisała neon.ka - niby zlot o dzień dłuższy, a zleciał tak samo szybko jak gdyby zaczął się w piątek!

Wszystko było wspaniałe, za wszystko wszystkim bardzo dziękuję!!
LLuckiemu za, jak zwykle, rewelacyjną organizację wszystkiego! Wszystkim autorom konkursów i zabaw - fenomenalna robota! Wszystkim wspaniałym członkom moich konkursowych drużyn, dzięki którym wspinaliśmy się na szczyty naszych możliwości! :-) Wszystkim, z którymi udało się pograć w różne gry (jak sobie podsumowałem, to nawet całkiem sporo ich było; info dla ekipy planszówkowej - gra, o której pisały Martyrka i neon.ka to Nightmare Castle). Wszystkim, dzięki którym każda podróż była szybsza i milsza :-). Wszystkim, którzy uraczyli nas swoimi wypiekami - pycha! :-)
TStudent - super było Ciebie poznać! :-) Falco - ale super niespodzianka, że byłeś i że przyjechałeś z nami choćby na te kilka godzin! :-)
Albarn, dzięki za winko ;-).

Czemu to tak szybko zleciało?? :know: Może następny zlot też od czwartku?... :roll:
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

DJJACK już w domu

Post autor: djjack »

Hej hej
Kolejny uczestnik zlotu, który jest już w domu to ja.

Ale ja się za Wami stęskniłem!
Jak dobrze było się znowu razem spotkać po tych 678 dniach.

Wielkie podziękowania dla wszystkich.

Do zobaczenia na zlocie jubilueszowym wiosną 2022 r.

Ten co zaklepał sobie piosenkę 10 lat temu.
https://www.youtube.com/watch?v=PfHxsjH0bUI
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: TStudent »

ku3a pisze: ndz wrz 19, 2021 5:23 pmTStudent - super było Ciebie poznać! :-)
Miło mi :) Fajnie było poznać Was wszystkich :D
Miło było też poznać kapitalną grę Avalon i brać udział w licznych konkursach, w których mogłem się wykazać czymś ;)
Może następnym razem poznam coś takiego, jak ABC. :D
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: adameria »

Właśnie dojeżdżam do domu tramwajem.
Dziękuję Wam za zlot!
Organizacja konkursu na S to była czysta frajda, dziekuję Wam za udział.
Dziękuję moim Współgrupowiczom za grę w konkursach. Bez Was byłoby słabo.
T.Student mnie zszokował wiedzą z ostatnich lat. Brawa!

Dziękuję Głównemu Organizatorowi!
I choć miałem przygody z łóżkiem to jest to nauczka dla nas. Bo jak sobie sprawdzisz deski - tak się wyśpisz.
To tylko jeden mały minusik, bo było wspaniale!

Wizyta w 357 - nieoceniona Helen!

A jutro... szara rzeczywistość. Oby do za pół roku!
Ukłony! 😀
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Martyr »

bobby-x pisze: ndz wrz 19, 2021 4:32 pmWow, czyli wyjechaliście dopiero o 13:43? Szerokości na S7 :D
dzięki! 😀 Tak, wyjechaliśmy jakoś około 13 jako ostatni zlotowicze.
jollyroger72 pisze: ndz wrz 19, 2021 5:03 pm Jestem już na swojej ziemi czyli we Wrocławiu. Do domu pozostała jakaś godzinka.
to teraz pewnie już jesteś w domu.
Pozdrów ode mnie wrocławską krainę. 😀
My jeszcze jedziemy, jeszcze chwilę.

Dziękuję Wam wszystkim za obecność, za miłe spotkanie, za wszystkie konkursy i ciekawe gry w których mogłam uczestniczyć oraz za entuzjastyczne przyjęcie Spice Girls 😁
LLucky i wwas, dzięki za dobrą współpracę! I Tobie, Yacku za wszystko 🙂

Do następnego zazlotowania! 🤩😀😁
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: LLucky »

Yacy pisze: ndz wrz 19, 2021 2:04 pm A w głośnikach zaraz pojawią się Single z Żoliborza, czyli ciągle na "s" :-D
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 2:48 pm U nas gra Dire Straits 😄 drugi wyraz na S, wszędzie wypatruje tego S więc nadal w głowie wczorajsze ABC Listy 😀😀

EDIT: przed chwilą (losowo!! 😄) odtwarzacz wybrał Patti Smith, potem Steczkowską Justynę "Oko za oko" (jedna z wielu na mojej kartce z literką S) , a potem Stanisława Soykę. Jakiż zbieg okoliczności 🤩
A teraz śpiewa Sade 🙃😁
To ja uzupełnię, że w sobotę Dariusz Rosiak rozpoczął najnowszy Raport O Stanie Świata od piosenki zespołu Sabaton - przypadek? ;)
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 1:43 pmzagraliśmy jeszcze w super grę karcianą 😀
ku3a pisze: ndz wrz 19, 2021 5:23 pmNightmare Castle
Potwierdzam, super koszmarna gra. ;) Coś dla hardkorowych miłośników łamania głowy - cały czas mózg na najwyższych obrotach. :lol:

I jeszcze komunikat organizatora: jak odpocznę, to sprawdzę, czy nie ma pomyłek w arkuszu z cyferkami, a jak już to zrobię, to będę wysyłał PW do każdego, z kim jeszcze ewentualnie muszę rozliczyć się przelewowo.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 6:22 pm to teraz pewnie już jesteś w domu.
Pozdrów ode mnie wrocławską krainę. 😀
My jeszcze jedziemy, jeszcze chwilę.
Tak, w momencie, kiedy pisałaś te słowa, ja zameldowałem się w domu :)
A myślałem, że będę ostatni.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Martyr »

Dotarliśmy do domu. 🙂
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: TStudent »

adameria pisze: ndz wrz 19, 2021 6:13 pmT.Student mnie zszokował wiedzą z ostatnich lat. Brawa!
Dzięki! :D A co do ostatnich lat, no cóż, z tym Sheeranem pewnie lekko pojechałem, bo to moim zdaniem nie mógł być Perfect, tylko coś podobnego, nieco wcześniejszego, ale musiałbym dosłuchać, żeby się domyślić. ;) Przy ShataQS, drogi adamerio, do Ciebie się uśmiechałem, bo to była z tego co kojarzę Twoja propozycja do ostatniej NL w historii (nie liczę podsumowania 20 wydań). A niektóre miejsca pierwsze wpisałem z masakryczną pewnością siebie, że aż LLucky w jednym miejscu nawet mnie poprawił ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Yacy »

to ja jeszcze dodam podziękowania.
dla LLucky'ego za organizację zlotu i sentymentalny konkurs,
dla pozostałych osób, które zorganizowały konkursy :-)
dla wszystkich z którymi udało mi się lepiej lub gorzej odpowiadać na konkursowe łamigłówki 8)
dla wszystkich z którymi dane mi było "rywalizować". czyli dla wszystkich Zlotowiczów :-P
za planszówki, mimo że w co najmniej dwóch przypadkach dałem... ciała :oops:
dla Helen i Marcela za możliwość zobaczenia od środka jak wygląda "mogło być nic" :D

dziękuję bardzo za te 3 dni i...
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 6:22 pm Do następnego zazlotowania!
;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze: sob wrz 18, 2021 10:25 am
jollyroger72 pisze: pt wrz 17, 2021 11:41 pm Trwa konkurs Miszona. Poleciała m.in. piosenka o forowiczce - "Mona Lisą byłaś mi..." 😉
Też był świetny! Wniosek, na drugi dzień zlotu? Trzeba uczyć się języków świata, co by nie pomylić Sad But True z Entersandmanem śpiewanym po mongolsku oraz trzeba podsłuchiwać innych stacji radiowych typu RMF, Eska, 30 ton, setki ZPAVu. Czy możesz Miszonie wpisać listę konkursową?
Oto lista utworów wraz z moim krótkim komentarzem uzasadniającym (ogólnie braki skategoryzowałem jako: niezrozumiałe, zrozumiałe, obiektywne i subiektywne ;-) . I różne kombinacje tych 4 kategorii się pojawiły w zestawie):

KONKURS pod hasłem (NIE ZAWSZE WIELCY) NIEOBECNI:

0. Pink Floyd - High Hopes - 1994 - wg mnie słuchacze po prostu czuli wtedy różnicę między Listą Przebojów a Topem Wszech Czasów (tzn. Top dopiero później był, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi) - że pewne piosenki nie nadają się na listy, mimo że przechodzą do historii - High hopes od razu stał się klasykiem, który nie musiał rywalizować na listach przebojów (choć jak widać dalej na wiki, był na listach we Francji, UK, US i Kanadzie). Adameria stwierdził, że piosenka nie była singlem i była za długa. Tyle, że wtedy nie było zestawu do głosowania, piosenka była singlem: https://en.wikipedia.org/wiki/High_Hope ... loyd_song) (jak widać wersja singlowa jest krótsza o 3 minuty). Ja poznałem ją nie w radiu, tylko z teledysków, m.in. w TVP. Wtedy można było głosować na wszystko co na antenie - nie wierzę, że nie grał tego Kaczkowski, a jeśli chodzi o Niedźwiedzia, to ja w 1994 słyszałem w radiu raz, w Markomanii, jesienią 1994, czyli pewnie wtedy jak ukazała się jako singiel. Jej brak na Liście w sumie mnie nie dziwi, a nawet się z niego cieszę. A słuchacze wypowiedzieli się co do miłości do niej już rok później, kiedy zadebiutowała na 33 miejscu 2. Topu.
1. Grzegorz Turnau - Cichosza - 1993 - przypadek niezrozumiały, ale być może obiektywny. Bo jedyne wytłumaczenie jest takie, że skoro piosenka pojawiła się w Muzycznej Jedynce, to dostała szufladkę, że to nie jest trójkowe "portfolio". Ale że potem Turnau nagrał w Trójce także płytę koncertową, to już jesienią 1994 zadebiutował na LPP3 i już na stałe "przeszedł" do trójkowej stajni
2. Red Hot Chili Peppers - Give it Away - 1991 - pierwszy singiel z BSSM, najpierw przez lata myślałem, że to śpiewa Kriss Kross i że tak wygląda rap :lol:, a potem przez lata myślałem że razem z Under the Bridge to największy ich przebój (przynajmniej do czasu jak wyszła płyta "Californication"). Na Liście było tylko to drugie oraz Breaking the Girl, oba niewiele zwojowały. Jak się zorientowałem że "Kibriłej" nie było to się mocno zdziwiłem. Przyczyna? Może duża konkurencja w tamtych czasach?
3. Shakira - Waka Waka (This Time for Africa) - 2010 - przyczyna nieobecności jest zrozumiała i subiektywna - numer był zbyt taneczny, nie przystawał do profilu Trójki w 2010 (pomijając lata '80, to może tylko na przełomie wieków by się załapało, skoro Jennifer Lopez była). A Shakirę w Trójce słyszałem tylko w... minimaxie :P (Kaczkowski puszczał jakieś nagrania, jak była jeszcze brunetką i grała rocka, ale coś z tych tanecznych numerów też mu się zdarzyło)
4. Kasia Kowalska - Telefony - 2010 - wtedy było dla mnie irytujące i niezrozumiałe, że piosenka która leci w reklamach emitowanych na antenie Trójki, leci na innych stacjach radiowych, została nagrana na koncercie, który się odbył w Trójce, nie została dodana do zestawu do głosowania. Paradoksalnie: patrząc z perspektywy dziesięciu lat i tego co wyprawiano potem z Listą, wrzucając masę coverów i wersji koncertowych: cieszę się, że jej nie było, bo zważywszy na nadmiar tego typu nagrań na niej, to dobrze że piosenka nie stała się "jaskółką nowych czasów" na LPP3...
5. Offspring - Self Esteem - 1994 - brak raczej subiektywny (za ostry numer. Chociaż - potem przecież było "All I Want") i zrozumiały (nawet wtedy, aczkolwiek co się namęczyłem, żeby to nagrać, to już wspominałem). Jak powiedziałem na Zlocie: znamienne jest, że w temacie "wielkiej punkowej bitwy" roku 1994, czyli rywalizacji Green Day vs. Offspring, Lista się w ogóle nie wypowiedziała. Bo "Dookie" też na niej nie był, a Green Day zadebiutował dopiero w XXI wieku (Offspring wcześniej, więc może jednak się wypowiedziała, tyle że wtedy już ta bitwa była w zasadzie zakończona). Dobrze że wypowiedziała się w rywalizacji wyspiarskiej, czyli Oasis vs. Blur (w latach '90 za Oasis, a w kolejnym wieku za Blur)
6. Krzysztof Krawczyk - Bo jesteś Ty - 2002 - jak wspomniałem na Zlocie, ktoś dobrze zanalizował stosunek Trójki i Marka do Krawczyka po śmierci wokalisty: wiadomo, w latach '80 był w stajni Jedynki, a to że zadebiutował tylko dlatego, że zaśpiewał z Bartosiewicz (czyli Smolik nie pomógł) wynika chyba z tego, że nie był specjalnie ceniony i nie przyjrzano się jego zmianie stylu. Ciekawostka: pierwsza w historii piosenka nominowana do Fryderyka za utwór roku, która nie była na Liście! (razem z piosenką numer 7 zresztą)
7. Kasia Klich - Lepszy Model - 2002 - tu jest o tyle ciekawie, że jakby nie miała żadnej piosenki, to wzruszyłoby się ramionami (odhaczyło w kategorii braków obiektywnych, bo nie ich porfolio i zrozumiałych) i tyle. Ale jednak miała na Liście jeden kawałek ("Calvados", wg mnie dużo słabszy od "Lepszego modelu"), którego pewnie dzisiaj nikt nie pamięta ;-) . A numeru, z którego tekst przeszedł do języka potocznego ("zamienić kogoś na lepszy model"), dzięki czemu, górnolotnie mówiąc, Klich zapewniła sobie nieśmiertelność, nie było
8. Kult - Polska (Mieszkam w Polsce) - 1988 - przyczyna obiektywna i zrozumiała - piosenka została wstrzymana przez cenzurę. Na Liście była w 1992, ale nie mam pojęcia, czy to była ta sama wersja, którą znamy jako podstawową (Bobby twierdzi, że piosenkę w tej wersji poznał chyba dopiero na Topie). Wikipedia twierdzi:
"nagrana w 1987, do 1989 wykonywana jedynie na koncertach, ponieważ jej publikacja została wstrzymana przez Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk. Po raz pierwszy opublikowana na albumie koncertowym Tan (1989) pod tytułem „Mieszkam w Polsce”. Następnie w 1992 wydana na reedycji płyty Posłuchaj to do ciebie, już pod nazwą „Polska”. W wydanym w 2010 r. koncertowym albumie MTV Unplugged ponownie pod nazwą „Mieszkam w Polsce”.
, więc to pewnie z okazji tej reedycji
9. Jamal - Peron - 2013 - trzecia w zestawie piosenka nominowana do Fryderyka za piosenkę roku. Co prawda dużo bardziej jest znany "Policeman" (nawet adameria powiedział, że to by od razu poznał), ale uznałem że tamto było kompletnie nietrójkowe, więc szanse zerowe na miejsce. Ogólnie wykonawcy reggae mieli na Liście ciężko (pomijając okres Barona, kiedy zawitali Mesajah czy Marika). Ale ten numer miał bardziej rockowy sznyt i śmiało w Trójce mógłby być grany
10. Lady Gaga - Paparazzi - 2008 - jollyroger mówi, że mój argument o tym, że w latach '80 na Liście Madonna była (pomijając bardziej taneczne wykonawczynie), a w tym wieku "współczesna Madonna" już nie, jest bezzasadny, ponieważ to były inne czasy. No ale właśnie inne nie musiały być, a zważywszy na to, że Niedźwiedź się kilka razy wypowiadał o Gadze pozytywnie (i przecież, jak tylko nadarzyła się okazja i nagrała coś nietanecznego, czyli duet z Bennettem, to od razu ją grał na antenie i na Listę weszła), to o ile "Poker Face" był już zdecydowanie zbyt "skoczny", to "Paparazzi" wejść do zestawu by mogło. I szkoda, że nie weszło też w wersji punkrockowej 5 Litrów Czerwieni...
11. Dezerter - Spytaj milicjanta - 1983 - brak zrozumiały i aż 2 przyczyny obiektywne: cenzura oraz przynależność do portfolio Rozgłośni Harcerskiej. Jednakże mocno mnie zdziwiło, że Dezerter nie miał także potem na Liście ŻADNEGO kawałka!
12. Inner Circle - Sweat (A la la la la long) - 1992 - czyli wracamy do tematu, że reggae nie miało łatwo na LPP3. Ciekawostka: zespół istniał (czy może nawet jeszcze istnieje) od lat... '60!
13. Oceana - Endless Summer - 2012 - brak niezrozumiały i wkurzający. Piosenka co prawda słaba jak barszcz, ale kurcze: Euro 2012 to była taka fajna impreza, co im szkodziło wrzucić chociaż jeden kawałek z nią związany!? A tak - nie ma żadnego śladu, że taka impreza się odbyła: nie było Oceany, nie było Koko koko euro spoko, nie było też zdaje się nawet "Hymnu" Luxtorpedy, co dziwi najbardziej. Ponieważ na Liście był kolejny singiel wokalistki, zachodzi podejrzenie, że "Endless Summer" nie wrzucono do zestawienia z takiego powodu, że "skoro inni będą to grać i będzie przebojem, to my, chociaż nazywamy się 'lista przebojów', na złość tego nie wpuścimy do zestawienia, chociaż na antenie pewnie kilka razy u nas poleci". Postawa taka, nazwana przeze mnie "nie gramy pewniaków na przebój", pojawia się moim zestawieniu jeszcze kilka razy
14. Papa Dance - Nasz Disneyland - 1988 - powiem tak: rozumiałbym, jakby to był jedyny utwór Papa Dance, jaki był na Liście. Ale sytuacji, kiedy mieli tych kawałków od groma, a tego akurat nie było, kompletnie nie rozumiem. Dzisiaj grają to na każdym Sylwestrze w Dwójce, WOŚP, czy gdzie tam jescze wystąpią (okraszając jeszcze "Olą", "Czarnym deszczem", a może raz czy dwa widziałem "Naj story"). Tytuł co prawda nie do wyczajenia i nie do zapamiętania, ale tak czy inaczej brak "Mona Lisy" na Liście to było swego czasu dla mnie zaskoczenie większe niż to, że Dudka nie wzięli na mundial ;-)
15. Margaret - Wasted - 2014 - tutaj nie jest to jakaś wielka krzywda, że piosenki nie było (choć doceniam profesjonalizm nagrania i naprawdę zachodnie brzmienie), ale o ile dobrze kojarzę to miała w zestawie kilka piosenek, ale żadnego z największych przebojów (poza tym zaliczam do nich cover "O mnie się nie martw" i piosenka z Eurowizji). Czyli znowu postawa "przebojów nie gramy". Ale na alibi do zestawu od niej coś wrzućmy, co na pewno na Listę nie wejdzie
16. Tones and I - Dance Monkey - 2019 - jak mówiłem na Zlocie, ten brak mnie nie dziwi ani mnie nie martwił. Jest logicznym skutkiem podejścia do budowania zestawu do głosowania przez kilkanaście wcześniejszych lat. Tak tylko zaznaczam i rzucam dyskusję, że jakby Gotye nie był wcześniej grany przez Niedźwiedzia w LPMN, to by piosenki z Kimbrą nie wrzucili do zestawienia tak szybko, jak tylko wyszła na singlu, dzięki czemu w Trójce była przebojem mnimalnie wcześniej niż wszędzie. A potem już usunąć się nie dało i nieco niechcący Lista grała światowy przebój. W 2019 już nie pozwalano sobie na takie "wypadki przy pracy" i przeboju o podobnym rozgłosie światowym (w UK pobiła rekord "I will always love you" i "Umbrelli" w liczbie tygodni na pierwszym spośród piosenek wykonywanych przez kobietę) Trójka nie zagrała na antenie pewnie ani razu
17. Ania Rusowicz - Ślepa miłość - 2011 - z tej płyty była na Liście inne piosenki i w zasadzie nie byłoby nad czym się pochylać, gdyby nie to, że to akurat ten kawałek nominowano do Fryderyka jako piosenka roku (czyli może grały go inne stacje?), czyli należy domniemywać, że to był największy przebój z płyty

Większość utworów była rozpoznana po najkrótszym fragmencie (zwycięzcy mieli o ile pamiętam 92 punkty na 102 możliwe! A najsłabsi 51 i 52. Duża różnica do konkursu kajmana, gdzie na 32 punkty najlepszy miał zdaje się 13, a ja przykładowo 9 :-P ), co świadczy wydaje mi się o tym, że jednak były to duże przeboje i ich brak na najważniejszej z polskich list przebojów był jednak większym brakiem dla Listy, niż dla tych utworów (chociaż pewnie w kilku punktach ktoś się nie zgodzi, że niekoniecznie ;-) ), bo poradziły sobie bez niej.

Przeczytałem także jako ciekawostkę pozostałych nominowanych do piosenki roku, którzy nie byli na Liście. Nie było ich wielu czyli albo: a) Lista nadal była, przynajmniej w kategorii muzyki rodzimej, dobrym miernikiem rynku i tego, co na nim odnosi sukces, b) mieli duże wpływy w akademii przyznającej nagrody. Takie 2 teorie: "normalna" i "spiskowa" ;-). Ale do rzeczy, oto ta lista:

Natalia Kukulska Sexi-Flexi 2007
Feel Jak anioła głos 2008
Agnieszka Chylińska Nie mogę Cię zapomnieć 2009
Agnieszka Chylińska Królowa łez 2016
Lipali Barykady 2009
Andrzej Piaseczny Chodź, przytul, przebacz 2009
Illusion Solą w oku 2011
Piersi Bałkanica 2013
Michał Szczygieł Nic tu po mnie 2018
Lanberry Nie ma mnie 2018
Viki Gabor Superhero 2019

Większość nie dziwi, jednego w ogóle w życiu nie słyszałem (Szczygieł, nawet takiego nazwiska nie znam - tzn. teraz już słyszałem. I już zapomniałem ;-) ).
Z dwoma wyjątkami: Lipali i Illusion (BTW. Archiwum pokazuje mi, że "Nóż" nie był nigdy na Liście :o :shock: . Przysiągłbym, że był!).

Pozostałe 16 (a może dla równowagi dam też 17 ;-) ) utworów z zestawienia mam nadzieję że na kolejnym Zlocie. Jeśli wyrazicie taką chęć :-) .
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Melduję, że ostatnią osobą ze zlotu, która dotarła do domu, jestem ja. Po tym, jak moja szczera chęć pokazania Wam kawałka piękna Warszawy rozminęła się z potrzebami ogółu, musiałem trochę nadrobić dziś ;)
A tak w ogóle to było genialnie!
- wizyta w radiu 357 - rewelacyjna. nie przyszliśmy z pustymi rękoma (choć pewne rzeczy zostały w bagażniku w Miedzeszynie), ale i z pustymi nie wyszliśmy. mina osób w reżyserce jak zobaczyli całą naszą ferajnę, a w zasadzie prawie całą, bo bobby przyszedł później - bezcenna
- poznanie na żywo nowych osób - super!
- nawet zimna woda pod prysznicem w nocy przestała przestała przeszkadzać, niestety łóżko niewygodne jak zwykle
- fani siatkówki byli pewnie usatysfakcjonowani wielkim telewizorem
- porcje obiadowe - ogromne, pizza sobotnia - zniknęła w try miga
- zmagania z korkiem od butelek - brawa dla tych, którzy wzięli udział
- dziękuję za cierpliwość w moim konkursie ;), a nawet ;) ;)

A oto jego wyniki:
1. Yacy, wwas - 14,33
2. Martyr, Adameria - 12,16
3. TStudent, djjack - 11
4. kajman, jollyroger72, Dekodi - 8,5
5. neon.ka, ku3a, LLucky - 3,16

Pojedynek dodatkowy - bez zgadywania pytań przeciwnika:
Albarn vs. Marcin Buchalski - 22.66: 11,75

Dziękuję Yacy'emu i wwasowi za podwózki, LLucky'emu za organizację
Dekodiemu za wiedzę, która umożliwiła nam pokonanie przeciwników w konkursie adamerii, a rywale byli przecież zacni. Dawno żadna wygrana w konkursie nie sprawiła mi takiej radości.
Marcinowi Buchalskiemu, że mogłem i tak wysłuchać Secret Service
DJJACKOWI za broszurkę
Bobby'emu za tracklistę i Sigur Rós w ABC

I pozostałym za obecność.
To pisałem ja, konwicki.
I to nie jest moje ostatnie słowo ;)

PS Oczywiście żartowałem, mówiąc, że nieznajomość piosenki "Nasz Disneyland" Papa Dance powinna być karana sądownie.
PS 2 Ale tylko trochę ;)
PS 3 Jak widzieliście na tym zlocie i poprzednich, staram się go dobrze dokumentować fotograficznie, więc jeśli pragniecie obejrzeć te zdjęcia (swoje czy niekoniecznie), dajcie znać na PW.
PS 4 Został mi jeszcze 1 bilet na 10 osób na przejazd komunikacją, więc 357 trzeba odwiedzić ponownie 8)
Ostatnio zmieniony pn wrz 20, 2021 12:52 am przez konwicki1980, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Miszon »

konwicki1980 pisze: pn wrz 20, 2021 12:24 am PS Oczywiście żartowałem, mówiąc, że nieznajomość piosenki "Nasz Disneyland" Papa Dance powinna być karana sądownie.
PS 2 Ale tylko trochę ;)
Zgadzam się, że zaledwie grzywną ;-) .
Swoją drogą - było kilka piosenek, które byłem pewien kto pierwszy zgadnie (Dezerter - adameria, Offspring - ku3a, Oceana - jolly, Papa Dance i Lady Gaga - konwicki) i się nie myliłem :-) .
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: TStudent »

Skoro są podziękowania, ja również pięknie dziękuję:

Wszystkim Wam - za świetną wspólną zabawę :D
Yacemu - za podwiezienie na stację :)
ku3ie - za poznanie rewelacyjnego Avalona :)
LLuckiemu - za dostarczanie ciepła, pamiątek i wszystkiego, co niezbędne na zlocie :D
Marcelowi i Ekipie Radia 357 - za możliwość wypowiedzenia się w radiu (chociaż nic oprócz swojego nicku nie zapodałem ;)), no i za fantastyczną wycieczkę z Helen :D
i jeśli o kimś zapomniałem, najmocniej przepraszam, wyniosłem bardzo wiele pozytywnych wspomnień! :D

Wiosną będę! :D
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: LLucky »

Umieściłem mój zlotowy konkurs w stosownym dziale forum, żeby nieobecni na nim mogli też troszkę pobawić się. Odpowiedzi podam za kilka dni, a może nawet podzielę się dodatkowymi ciekawostkami, które nie trafiły do zestawu pytań. :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Tyle już było podziękowań...
Tak się zastanawiam - co mógłbym dodać w tej kwestii?
DZIĘKUJĘ, że mogłem się z Wami spotkać po niemal dwuletniej przerwie :) Z co niektórymi to nawet sporo dłuższej :roll:
Specjalne podziękowania - dla LLucky'ego (tak, konwicki, z apostrofem :wink: ) za, jak zwykle, super organizację (pomijając ten deszczyk, który niepotrzebnie zamówiłeś :mrgreen: ), dla adamerii za "poświęcenie" i niezajęcie mojej pryczy :P , dla wwasa, którego samochód służył mi pomocą w podwózce. No i albarnowi za poczęstunek winkiem :cwany: (trzeba to powtórzyć przy jubileuszu), a także za wspólne kibicowanie naszym siatkarzom.
ku3a pisze: ndz wrz 19, 2021 5:23 pm Może następny zlot też od czwartku?...
Jest dobra okazja... przy weekendzie majowym - nawet na zlot pięciodniowy. Ale jak znam życie - sporo osób będzie miało inne plany na ten czas.

P.S. 1: Specjalne słowa uznania za odwagę dla debiutanta TStudenta :idea:
Powiem Ci, chłopie, że w konkursie adamerii w ostatniej dekadzie (chyba) rozwaliłeś system :lol:
P.S. 2: Trochę się obawiałem przed zlotem, że po rozpadzie Listy i nasze towarzystwo będzie bardziej podzielone... Na szczęście - nic takiego nie miało miejsca :D
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: TStudent »

jollyroger72 pisze: pn wrz 20, 2021 7:53 pmJest dobra okazja... przy weekendzie majowym - nawet na zlot pięciodniowy. Ale jak znam życie - sporo osób będzie miało inne plany na ten czas.
No właśnie, co z Polskim Topem w tym czasie? :know: A ogólnie to pora mi się wypowiedzieć co do ogólnego topu, w stosownym wątku oczywiście. ;)
jollyroger72 pisze: pn wrz 20, 2021 7:53 pmPowiem Ci, chłopie, że w konkursie adamerii w ostatniej dekadzie (chyba) rozwaliłeś system :lol:
Tak ogólnie to trochę pomógł mi LLucky, dzięki któremu przypomniałem Skubasa (a kilka razy go słyszałem), Stereosów (a też słyszałem z raz na pewno), poznałem Stirwater. Więc za to Jemu też należą się podziękowania. :) :) :)
Sabaton mogłem rozpoznać po głosie akurat, a to zawdzięczam z kolei Wam, którzy proponowali dwa świetne utwory na TFP :D z czego jeden to już mój prawdziwy hit na liście. :D
A gwiazdka jeszcze: bo z lat 00. nie znałem prawie nic (rozpoznać mi się udało tylko Santanę i Sokoła).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: ndz wrz 19, 2021 5:03 pm
Martyr pisze: ndz wrz 19, 2021 2:48 pm Bobby (...) dobrze sobie radzi przed mikrofonem. I tak jak myslalam, fajna rozmowa się wywiązała.
Wypadł bardzo dobrze, dobry, radiowy głos i dykcja :idea: . Tylko, że... pamiętam Wasze wcześniejsze wizyty radiowe. Nie byłam wówczas członkiem forum i przelatywały mi one trochę obok, ale pamiętam ... wesoły harmider, pewien chaos, mówienie na 3-4 wszyscy razem :lol: , a teraz ... było bardzo dostojnie. Co oczywiście jest bardzo pozytywne, tylko u mnie pojawił się pewnego rodzaju dysonans :roll: , bo czegoś innego się spodziewałam.
Zostań szefem Radia 357 albo jeszcze lepiej prowadzącą Listę Piosenek, to będziesz decydować, kto, ile i czego i nie będzie wtedy dysonansów!
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: neon.ka »

bobby-x, a co Ty się tak zacietrzewiasz? :roll:
Przecież post giocondy2 ma bardzo pozytywny wydźwięk.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: gioconda2 »

Bobby -X - tak właśnie, bo oprócz słowa dysonans w mojej wypowiedzi pojawiło się słowo dostojny (występ Twój), więc dziwi mnie Twoja reakcja :roll: A może wyszły z Ciebie owe kompetencje kierownicze ?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: kajman »

Sorry, że ja dopiero teraz, ale cały czas odrabiam różne zaległości.
Dzięki wszystkim za wszystko. Nie będę wyszczególniał komu za co.
I jeszcze uwagi dwie.
Tak, te 100 utworów to było tło, a nie konkurs.
Miszon, Turnau to w kwietniu, nie jesienią.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Miszon »

O, w kwietniu (no, już prawie maj) - czyli kolejny dowód na to, że słuchałem już trochę LPP3 wiosną 1994, ale średnio to pamiętam (pamiętam od lipca dopiero).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: Miszon »

Jak dla mnie głównym odkryciem tego Zlotu była strona listatrojki.pl - jak pobieżnie sprawdziliśmy, niestety okazała się lepsza od lp3.pl (choć przykro to pisać...). A to, że przy statystykach piosenki pojawia się także od razu "dowiązana" statystyka (te "słupeczki") jej historii na Topach to już w ogóle zarąbisty pomysł!
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Post autor: TStudent »

Przyznaję, że coś w tym jest, ale zależy, co kto lubi. Na lp3.pl masz wyszukiwarkę notowań, wykonawców i tytułów.
ODPOWIEDZ