Top Wszechczasów (Złote Przeboje) - Propozycje 7.XII 2007

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Yacy pisze:
zbyszu pisze: ja mam gdzieś Top Niedzwiedzia 1998 roku
Byłbym wdzięczny... ;-) Niekoniecznie teraz, dziś ale jakbyś pamiętał ...
Z góry dziękuję
Jest tutaj - od 5 miesięcy ;-)

Top Niedzwiedzia 1998

Wyszedł cycat?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Ja dodałem propozycję Genesis - MAMA ciekawe czy coś to da?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

'Mama" Genesis chyba za bardzo "alternatywna" jak na Złote Przeboje. Zwolennicy Modern Talking chyba by zawału dostali słuchając takiej "dziwnej" muzy ;). 8)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Genesis na 11. Nie w Topie, toć Ich liczba 11
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

zbyszu pisze: Jest tutaj - od 5 miesięcy ;-)
jak rozumiem to posumowanie roku 1997? A ja miałem na myśli wszechroków ;-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Jeszcze tydzień temu brakowało "Creep" Radiohead, ale już jest. Za to nie ma "Zombie" the Cramberries. :shock: :(
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Miszon pisze:'Mama" Genesis chyba za bardzo "alternatywna" jak na Złote Przeboje. Zwolennicy Modern Talking chyba by zawału dostali słuchając takiej "dziwnej" muzy ;). 8)
Nie traktujmy tamfego Forum ZP zbyt miarodajnie. Niewiele tam wątków, zapewne mało użytkowników (przecież nie napisze tego wstrętnego slowa "userów" - brrrrrrrr). Ale nie sprawdzałem, ani sie nie wczytywałem...

Dla Słuchaczy Radia Złote poleciało już sporo "alternatywy": Pink Floyd; Ten Year A. ...
Awatar użytkownika
jblaminsky
Posty: 812
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: jblaminsky »

Miszon pisze:'Mama" Genesis chyba za bardzo "alternatywna" jak na Złote Przeboje. Zwolennicy Modern Talking chyba by zawału dostali słuchając takiej "dziwnej" muzy ;). 8)
eee. no co ty... posluchaj sobie 2 ostatnich albumow MT.... ja kiedys miks komus robilem z piosenke z wiekszosci ich albumow:) To juz nie jest ten sam MT co sipiewal o "Szeri Szeri Lejdi" i o "Brader Lułi" :)

Teraz to moze wydawac sie smieszne i tandetne. Ale wtedy gdy byli na topie , to zupelnie inna bajka. Pamietam wojny w stylu Modern Talking vs Europe. Nie mowiac o tym ze w "Zarzewiu" czy Dzienniku Ludowym czy Nowa Wies drukowali plakaty prawie "na przemian"
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2007 8:46 pm przez jblaminsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

"Land Of Confusion" najlepza w extended version...mam jeszcze z zapowiedzia Marcina Zimocha z pop. "Zd3" 7 minut...mmmm
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

sam nie wiem czy bliżej do topu HELLO czy GOODBYE ;-) oczywiście chodzi o mój prywatny top...
Awatar użytkownika
Gabram
Posty: 383
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:10 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 306
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Gabram »

Miszon pisze:To co - wysyłamy do Niedźwiedzia nasze forumowe propozycje tego, czego nie ma w zestawieniu Złotych ? ;) (gorzej, że nie ma jak tego spisać, bo ich stronka nie działa, a z flasha nie bardzo chyba kopiować się da :roll: )
Ja nie wiem z jakich przeglądarek korzystacie, ale w Internet Explorer stronka Złotych Przebojów chodzi całkiem nieżle, nawet w tej chwili
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Yacy pisze:
zbyszu pisze: Jest tutaj - od 5 miesięcy ;-)
jak rozumiem to posumowanie roku 1997? A ja miałem na myśli wszechroków ;-)
Pisałem wyraźnie, ze mam...ale właśnie z roku 1998 (nie 1997) ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Stronka mi ruszyła. Ale woolnoo choodzi. I jeszcze zapauzowała mi na chwilę odbiór radia :evil: . Chyba wyłączę w takim razie.
A jaki ten mail do Marka pamięta ktoś?
bo może "Zombie" za mocne jest i zamaist zgłośmy "Ode to my family" albo "When you're gone"?

Szczerze powiem, że tego "Year of the cat" to chyba nie kojarzę... :oops: .
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2007 8:51 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Ja już zaproponowałem ANIMAL INSTICT u mnie na 19 w 2006 roku ;-)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Aj! Myślałem, ze zagra coś Kultu

No ładnie. Jest 19.49, a Niedzwiedz już żegna się w pierwszej godzinie audycji. Ot, prawa rynku!!!

Abonament dla Złotych Przebojów ;-) hihihi
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Miszon pisze:Stronka mi ruszyła. Ale woolnoo choodzi. I jeszcze zapauzowała mi na chwilę odbiór radia :evil: . Chyba wyłączę w takim razie.
A jaki ten mail do Marka pamięta ktoś?
bo może "Zombie" za mocne jest i zamaist zgłośmy "Ode to my family" albo "When you're gone"?
Jeśli takimi kryteriami się kierować to co w takim razie robi tam np. Smells like teen spirit". :)
Awatar użytkownika
jblaminsky
Posty: 812
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: jblaminsky »

No ja tez tak mam , ze wiele piosenek bedzie mi sie zawsze z jakims miejscem kojrzyc a ostatnio wiele z nich kojarzy mi sie z LP3....

A tak troche od tematu - Co to za nazwa WLOCHY... wszedzie Italia tylko u nas Włochy. No ale w koncu mamy wiele dziwnych okreslen - orzechy wloskie ktore pewnie kolo "wlochów" to nie lezaly :D czy ryba po gracku ktorej zaden Grek nie zna.... Najbardziej rozbroila mnie kiedys w restauracji "Wieprzowina po......żydowsku"
Awatar użytkownika
arturro
Posty: 579
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: arturro »

a czy Niedźwiedź już wspominał o "tym" forum ??
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ja bym zaproponował:

Radio Orchid - Fury In The Slaughterhouse

- ale to chyba Tylko mój Złoty Przebój. Kosmoczasów!
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2007 8:54 pm przez zbyszu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

arturro pisze:a czy Niedźwiedź już wspominał o "tym" forum ??
arturro - dzięki

Ich liczba to Tuzin ;-) (po 1 godzinie) ;-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Reklamy to oni mają beznadziejne. :?
Awatar użytkownika
Gabram
Posty: 383
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:10 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 306
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Gabram »

Gary pisze:Reklamy to oni mają beznadziejne. :?
I zdecydowanie za dużo tych reklam....
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

jblaminsky pisze: A tak troche od tematu - Co to za nazwa WLOCHY... wszedzie Italia tylko u nas Włochy.
A proszę bardzo:
Wyraz Włoch wywodzi się z prasłowiańskiej nazwy oznaczającej Romanów, a ta z kolei, jak pisze Brückner (Słownik etymologiczny języka polskiego), przejęta została od Niemców, bo ci najpierw wszystkie plemiona celtyckie, a potem i romańskie, zwali Walh. Podstawą tego określenia była nazwa szczepu celtyckiego Volcae. Na gruncie słowiańskim zadomowiła się forma zatem Wołch, oznaczająca dla Słowian wszelkich Romanów, a w języku polskim doszło do zwężenia zakresu stosowania tego wyrazu jedynie do mieszkańców półwyspu Apenińskiego. Dzisiejsza forma tego rzeczownika jest efektem działania procesu przestawienia (metatezy) głosek o i ł. Dodać warto, że w dawnej polszczyźnie także funkcjonowała nazwa Italia, upowszechniła się jednak nazwa Włochy. W języku polskim występował również rzeczownik Italia ‘z łaciny: kraj włoski, Włochy’ oraz przymiotnik italski ‘włoski’ (Słownik języka polskiego Wilno 1861). Współczesny język polski także odnotowuje te słowa, ale w innym już znaczeniu: wyraz Włochy nazywa nowożytne państwo na Półwyspie Apenińskim, podniośle określane też Italią, natomiast italski to przede wszystkim ‘taki, który dotyczy Italii, jest związany z Italią – starożytnym państwem na Półwyspie Apenińskim, od 27 r. p.n.e. rozciągającym się aż do Alp’, rzadziej – ‘związany z Włochami, nowożytnym państwem’ (Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny pod red. H. Zgółkowej). Rzeczownik Włochy – jako nazwa państwa – to dawny biernik liczby mnogiej odmiany słowa Włoch. W latach 20. XX wieku usiłowano wprowadzić w życie formy Italia i italski z inicjatywy włoskiego posła przebywającego w Warszawie (nazwa Włoch kojarzyła się z niemieckim Welsch o pogardliwym odcieniu, którego nasz rzeczownik Włoch jest pozbawiony), nowe wyrazy nie przyjęły się jednak w społeczeństwie i nie zastąpiły dawnych polskich nazw. Zob. W. Doroszewski: Rozmowy o języku. Seria II. Kraków 1951, s. 237-238; W. Doroszewski: O kulturę słowa. Poradnik językowy. T. 1, s. 472-474.
Czyli jak widać to u nas to od Germanów, czyli pra-Niemców (których nazwa oznacza swoją drogą nic innego jak "nie mówiący", bo nie można było ich zrozumieć, w przeciwieństwie do innych, słowiańskich, ludów sąsiedzkich :).
Awatar użytkownika
arturro
Posty: 579
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: arturro »

jakoś tak dziwnie...tu Niedźwiedź...a w tle piosenki Vox itd...masakra
drtc
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 11:52 pm
Lokalizacja: Toruń

Post autor: drtc »

I ja słucham już. Głos magiczny, przyznacie.
Dobry wieczór tak w ogóle.

Ja już zagłosowałem na swoje 25 utworów, podrzuciłem Red Hot Chili Peppers, bo nic nie było w ogóle.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ