Nie twoja walka

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Nie twoja walka

Post autor: pbd2 »

Mam w głowie jeszcze jeden utwór, który może i by był na LP3, ale nie zdążył, bo pojawił się w radiu jakiś tydzień po jej zawieszeniu, i też mnie męczy niemożność dotarcia do tytułu i wykonawcy. Śpiewa zespół rockowy, tekst krytykuje obojętność tych żyjących w strefie pokoju na los tych, którzy mają pecha żyć w strefie tej czy innej wojny, a w refrenie powtarza się fraza "milczysz, bo to nie twoja walka" i dalej chyba jeszcze "bo to nie twoja krew". Niestety, na stronach z tekstami piosenek. Piosenka była mocno lansowana przez puczystów majowych, po wejściu ekipy Strzyczkowskiego jakoś tak znikła z anteny, po kolejnym zamachu już na nią nie powróciła, a w sieci też dziwnym trafem nie da się znaleźć tekstu.
Co to jest i kto to śpiewa?
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie twoja walka

Post autor: AlekOb »

Nie znałem tego wcześniej, ale dość szybko udało mi się znaleźć.
Sprawdziłem jakie utwory w tamtym czasie były tam najczęściej grane i wyszło mi że to:

NaVi i Grzegorz Wilk - Walka
https://www.youtube.com/watch?v=lliubBpCuSE

Teledysk widzę wyszedł dopiero w styczniu, natomiast sam utwór jest dość regularnie grany w PR3 od dłuższego czasu i w zasadzie tylko tam: https://www.odsluchane.eu/utwor/820977/ ... lk_-_walka
Pewnie wydawnie przez Agencję Muzyczną PR tłumaczyłoby taką promocję.
Mam nadzieję, że pomogłem :D
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie twoja walka

Post autor: pbd2 »

Ulżyło, dziękuję :-D
Jeżeli dopiero teraz wyszedł teledysk, to się nie dziwię, że w zasadzie grają to tylko w trUjce, a na różnych Tekstowach i Tekściorach jeszcze tego nie ma. Niestety, dziś nie radio, tylko internet kreuje przeboje - chyba że w radiu ktoś postara się o taki skandal, jak ten z zamknięciem LP3 i "tym Kazikiem". Tu niewątpliwie superprzebój wykreowało radio - tylko chyba nie o taki sposób promocji chodzi...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nie twoja walka

Post autor: tadzio3 »

Jako ciekawostkę powiem, że ten utwór powstał w 2016 roku, a nagrał go sam zespół NaVi. Tam śpiewa wokalistka.
W ubiegłym roku powstała wersja z Wilkiem na nowej płycie.
erwinn
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 1:07 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007

Re: Nie twoja walka

Post autor: erwinn »

Dobrze się tego słucha i miło się przy tym zasypia :) A nie ukrywam, że sen to moja ulubiona czynność :)

__________________
https://sohostyle.pl/pl/c/NERKISASZETKI/55
ODPOWIEDZ