Nowości TFP #36

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #36

Post autor: jollyroger72 »

szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 11:48 pm Wołać drugą parę?
Zapraszamy :)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #36

Post autor: gioconda2 »

szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 11:48 pm Wołać drugą parę?
Wołaj, mam sentyment do bliźniaczych rodzeństw :D
Kiedyś wybrałam się do zoo z moimi bratanicami - bliźniaczkami i moimi dziećmi, które wyglądają jak bliźnięta (choć nie są, ale podobne i gabaryty te same). A wówczas woziłam je w podwójnym wózku (jedno za drugim). Wsiedliśmy do kolejki ogrodowej... i od razu pytania: Dwie pary bliźniąt :roll: ? I jeszcze kilka razy tak było, gdy brałam całą czwórkę. A bliźniaczki jeszcze mają rodzeństwo...
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

gioconda2 pisze: sob lut 20, 2021 11:53 pm
szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 11:48 pm Wołać drugą parę?
Wołaj, mam sentyment do bliźniaczych rodzeństw :D
Kiedyś wybrałam się do zoo z moimi bratanicami - bliźniaczkami i moimi dziećmi, które wyglądają jak bliźnięta (choć nie są, ale podobne i gabaryty te same). A wówczas woziłam je w podwójnym wózku (jedno za drugim). Wsiedliśmy do kolejki ogrodowej... i od razu pytania: Dwie pary bliźniąt :roll: ? I jeszcze kilka razy tak było, gdy brałam całą czwórkę. A bliźniaczki jeszcze mają rodzeństwo...
Chcesz pogadać z "naszą" Mamą?
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

:D
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

jollyroger72 pisze: sob lut 20, 2021 11:53 pm
szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 11:48 pm Wołać drugą parę?
Zapraszamy :)
Wystarczy nam walka o czwarte miejsce
Jeśli to uczynię to pozostanie nam co najwyżej o 11-te
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #36

Post autor: gioconda2 »

szeptun68 pisze: ndz lut 21, 2021 12:07 am Chcesz pogadać z "naszą" Mamą?
Czemu nie? Mamę też na forum zapraszamy :D
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

gioconda2 pisze: ndz lut 21, 2021 1:17 am
szeptun68 pisze: ndz lut 21, 2021 12:07 am Chcesz pogadać z "naszą" Mamą?
Czemu nie? Mamę też na forum zapraszamy :D
Jesteś pewna?
Zdajesz sobie z tego sprawę, że jak "Ola" dołoży do pieca to Lady Pank wyzamiata wszystko co do pyłku na tym forum?
Ostatnio zmieniony ndz lut 21, 2021 4:26 am przez szeptun68, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #36

Post autor: gioconda2 »

szeptun68 pisze: ndz lut 21, 2021 1:24 am Jesteś pewna?
A mam się zacząć bać? Po północy jest...
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

gioconda2 pisze: ndz lut 21, 2021 1:33 am
szeptun68 pisze: ndz lut 21, 2021 1:24 am Jesteś pewna?
A mam się zacząć bać? Po północy jest...
Strach strachem ale w sumie to to jest bardzo dobry pomysł!
A ccoo
Mamie w maju walnie 60l.

No to się szykujcie wszyscyyy!
Mamcia kocha Lady Pank
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

gioconda2 pisze: sob lut 20, 2021 7:58 pm
szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 7:38 pm Tak czy siak ja osobiście czekam na wypowiedź PriapMusic'a
Bo przecież istnieje :mrgreen:
Ja też czekam, ale obstawiam, że się nie odezwie i "będzie udawał Greka" :wink: póki sprawa nie przycichnie.
Ach...gdybyśmy się założyli
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

TStudent pisze: sob lut 20, 2021 11:22 pm
jollyroger72 pisze: sob lut 20, 2021 10:36 pmSprawdzę i to. Potwierdzą się lub zostaną obalone Twoje podejrzenia.
Dawniej chyba jeszcze byli Kasiulka, Hipe1981 i Justicar i oni chyba byli jedną rodziną jeśli dobrze kojarzę: tu no ale to było raptem w 2015 ;)
Żeby była jasność
Ja jestem starszy od Monii
Kwadrans bo kwadrans ale starszy
Żebyście tam coś nie popierniczyli
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #36

Post autor: szeptun68 »

tomickm pisze: sob lut 20, 2021 8:24 pm
szeptun68 pisze: sob lut 20, 2021 8:16 pm
gioconda2 pisze: sob lut 20, 2021 7:58 pm
Ja też czekam, ale obstawiam, że się nie odezwie i "będzie udawał Greka" :wink: póki sprawa nie przycichnie.
Zapewniam Cię, że jest zupełnie odwrotnie
Dopóki się nie odezwie ta sprawa nie ucichnie
Nie chodzi tu o 49...bo załóżmy, że jest czysty i się "nawróci"
Chodzi o PriapMusic'a
wyglada na to , że pozostaje nam śledzić losy 2 numerów: Eleni Foureira – LIGHT IT UP oraz Schiller x Alphaville - SUMMER IN BERLIN w tym rozdaniu nowości. ja zaczekam z głosami do 11:55 w pt. A Wy?
Chcesz być taki sam jak oni?
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #36

Post autor: tomickm »

Tacy jak oni? Hm... odwrotnie. Chcę spróbować zapobiec ewentualnym ustawkom. Im więcej nas tak zrobi tym większa szansa. Pisałem już o tym, że zgodnie z zasadami gry to jedyne wyjście.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #36

Post autor: temik3 »

miszony pisze: sob lut 20, 2021 10:11 pm Zanim powiesicie psy na 498341 i PriapMusic to proponuję przyjrzeć się głosom trzech nowych użytkowników na forolistę, które, mam nadzieję przypadkiem są bardzo zbliżone. Mam na myśli : Soszi6, monika1984 oraz Szpetun68. Coż za zbieg okoliczonści w głosach...
Ja tutaj myślę, że próbujesz odbiegać od sedna sprawy, nikt nie zarzuca tutaj tym dwóm osobom czyli 4989341 i Priapmusic, że są spokrewnieni i nie wolno im oddawać takich samych głosów, a Ty wrzucasz tutaj z czapki rodzeństwo, które głosuje (patrzyłem) z reguły wcześniej (jedno na bank) i o tym wiemy od kilkunastu notowań. Czy Ja z moją żoną, czy VILKI ze Staśką, czy Yacy z Martyr nie głosują na te same piosenki w swych dychach? Chyba normalnym jest, że rodzeństwa, małżeństwa czy inne twory mają podobne gusty, ja z Bożeną poznałem się dzięki Bon Jovi, Lady Pank, Perfect, Aha, PSB ta muzyka nas wtedy kręciła i zostało tak do dziś, Jacek z Gosią zakładając moją dedukcję połączył swą miłość dzięki Depeche Mode i pewnie też dzięki innym i teraz masz tym wszystkim zarzucać, że głosują podobnie? No ale odszedłem od sedna sprawy, kolega wcześniej napisał Ci bardzo mądry post i albo go zignorowałeś albo udajesz. Tu nie chodzi o to, że te dwie osoby są być może rodzeństwem, może małżeństwem, może inną rodziną, tu chodzi o zasady. Prowadzący napisał, że każdy ma taki sam czas na przesłuchanie utworów, ja z tym się zgadzam jak najbardziej, tylko, że troszkę inaczej to wygląda w sytuacji zwykłego Kowalskiego, który wrzuca swoje typy, które naprawdę ceni tak jak to wygląda w jego piątce, a troszkę inaczej gdy dwie osoby w tym prowadzący oddają swe głosy jako ostatni i ewidentnie wypaczają wyniki rywalizacji. Postaw się teraz w sytuacji osób, których numery o 11.59 wchodziły do 10 z 9 punktową przewagą a o 12.00 już wylatywały z niej. Jeszcze bym zrozumiał gdyby ta ustawka była taka, że ta skrzywdzona propozycja weszła jako 11 i ustawione typy były tylko za 9 pkt. Dla dobrego smaku prowadzący powinien oddawać swe typy przynajmniej do środy, żeby każdy z nas miał poczucie, że w sobotę jak coś wypadnie z jego nowości to wypadło dzięki głosowi innego użytkownika. A często LokiWawa głosuje w końcówce i jeśli On miałby być tym ostatnim czy Sundrajta bo też podobnie głosuje to jestem na tysiąc procent pewien, że nikt nie będzie protestował. Acha jeszcze jedno co mi się nasunęło, wręcz zdenerwowało, wpis, że ja nie głosowałem na propozycję Michała a On na moją. Przecież to łatwe do obalenia jeśli wiemy kto zgłaszał jaką propozycję i na którym miejscu jego propozycja była przed ostatnimi dwoma głosami. Skoro Imelda miała pewny awans to po co na nią głosować, przecież te punkty można wykorzystać a inną nowość, która może wejść. Dziękuję giocondzie2 za wyniki Bon Jovi – UNBROKEN - 36 pkt.
Joe Bonamassa - BEYOND THE SILENCE - 36 pkt
Taylor Swift & Bon Iver - EXILE - 35 pkt
MIUOSH & Nosowska - KLUCZE - 31 pkt.
Greta Van Fleet - HEAT ABOVE - 30 pkt
Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood - JUST ONE KISS - 30 pkt.
Michael Schenker Group - SAIL THE DARKNESS – 30 pkt.
The The - I WANT 2 B U – 27 pkt.
JJ Wilde - THE RUSH - 25 pkt
Skymachine - TANGIER - 25 pkt.

24 SOEN - ILLUSION
23 Wojciech CIURAJ - JESTEM STĄD

I teraz patrz. Imelda propozycja $989341 nie wygrywa tylko jest druga, gdyby wygrała Skymachine ma punkt mniej a to już oznacza awans SOEN, JJ WILde dostaje "tylko dwa punkty" wydawać by się mogło, że to mało, ale...
Zaś Skymachine nagle dostaje kolejne 5 pkt i z utworu, który został skreślony z awansu do dychy nagle w niej ląduje, nie dziwne?
01. 10,0 Skymachine - TANGIER
02. 10,0 Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood - JUST ONE KISS
03. 10,0 LUNA - ZGAŚ
04. 10,0 JJ Wilde - THE RUSH
05. 10,0 MIUOSH & Nosowska - KLUCZE

ale propozycja PrapMusica Sia&David Guetta nie dostaje od zgłaszającego 5 pkt, bo gdyby dostało to skymachine nie ma 5 pkt i nie awansuje, a podobnie jest z JJWilde, gdyby nie dostał 4 pkt to wchodzi Wojtek i Soen. Czegoś tu nie rozumiemy?

01 - Skymachine - TANGIER 10,0
02 - JJ Wilde - THE RUSH
03 - Sia & David Guetta - FLOATING THROUGH SPACE 10,0
04 - LUNA - ZGAŚ
05 - Morcheeba - SOUNDS OF BLUE

Gdyby te dwa typy nowości były w poniedziałek czy we wtorek to nikt by nawet okiem nie mrugnął. W piątek okiem nie mrugnęli zgłaszający te dwie propozycje i gdyby nie sprawne oko Agnieszki to było by im tylko przykro a tak są wk....
I na prawdę nie mam nic przeciwko głosowaniu 4989341 i PriapMusic, ale jako prowadzący to nie za bardzo jest takie podejscie na miejscu.
Tym bardziej, że już kilkanaście tygodni temu temat został z lekka ruszony, ale efektu nie było.
Tyle ode mnie, pewnie nic bym tu nie pisał, bo w sumie co mnie to obchodzi jak LP śpiewali, ale muszę wyrazić poparcie dla tych skrzywdzonych osób.
Pozdrawiam.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #36

Post autor: TStudent »

Ciekawe co by było, gdybym to ja głosował o godzinie 11:56 w pt. Ale to niemożliwe. Z kilku powodów. W piątki o tej porze przeważnie jestem albo w biurze, albo zdalnie na zajęciach. Zdarzało mi się wprawdzie w semestrze zimowym kończyć zajęcia nawet i o godzinie 10 (a nawet co ciekawe mieć wolne, np. 30.10. zeszłego roku). Po drugie, słuchanie nowości w niedzielne wieczory to już zdecydowanie mój rytuał (z pewnymi wyjątkami, które raczej często się nie zdarzają, no ale jednak), przy okazji jestem bardziej skupiony na nasłuchu, i staram się oceniać w miarę obiektywnie pewne utwory. W piątkowy poranek z dużą dozą prawdopodobieństwa nie byłoby to możliwe. ;)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #36

Post autor: gioconda2 »

temik3 pisze: ndz lut 21, 2021 10:50 am Tym bardziej, że już kilkanaście tygodni temu temat został z lekka ruszony, ale efektu nie było.
Temiku3 - dziękuję za tak wnikliwą analizę ostatniego notowania. Lepiej bym tego nie ujęła. I właśnie już kilkanaście tygodni temu takich przykładów było wystarczająco dużo, by ujawnić proceder. Ciągle naiwnie wierzyłam, że koledzy się zreflektują i nawrócą. Ale nie. Poczuli się już tak pewnie, że nawet zdjęli białe rękawiczki. To ostatnie notowanie było tak ewidentnym przykładem, że nie mogłam dłużej milczeć. A i Twoje czujne oko (niezależnie ode mnie) wiele zobaczyło już dawno.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #36

Post autor: temik3 »

TStudent pisze: ndz lut 21, 2021 11:48 am Ciekawe co by było, gdybym to ja głosował o godzinie 11:56 w pt. Ale to niemożliwe. Z kilku powodów. W piątki o tej porze przeważnie jestem albo w biurze, albo zdalnie na zajęciach. Zdarzało mi się wprawdzie w semestrze zimowym kończyć zajęcia nawet i o godzinie 10 (a nawet co ciekawe mieć wolne, np. 30.10. zeszłego roku). Po drugie, słuchanie nowości w niedzielne wieczory to już zdecydowanie mój rytuał (z pewnymi wyjątkami, które raczej często się nie zdarzają, no ale jednak), przy okazji jestem bardziej skupiony na nasłuchu, i staram się oceniać w miarę obiektywnie pewne utwory. W piątkowy poranek z dużą dozą prawdopodobieństwa nie byłoby to możliwe. ;)
Wiesz co, to nie ma znaczenia kto głosuje o 11.59 czy 12.00, ale sorry nie przystoi by ostatnią osobą, która głosuje był prowadzący. Postaw się na miejscu prowadzącego i zagłosuj jako pierwszy na swoją propozycję dając jej 2 pkt. Będziesz aż tak pewny, że ona przejdzie? Ze inni nawalą Twej propozycji tyle punktów? No ale głosując jako ostatni możesz sobie na to pozwolić, by przepchać inną. Rozumiem jeszcze jak głosuję ostatni i 5 pkt daję swej propozycji. Tu chodzi tylko i wyłącznie o zasady, by
gioconda2 pisze: ndz lut 21, 2021 11:58 am Ciągle naiwnie wierzyłam, że koledzy się zreflektują i nawrócą. Ale nie. Poczuli się już tak pewnie, że nawet zdjęli białe rękawiczki. To ostatnie notowanie było tak ewidentnym przykładem, że nie mogłam dłużej milczeć.
Nie dochodziło do takiej sytuacji. I absolutnie ani tu nie chcę nikogo oskarżać, ale nie dziwię się tym, którzy po raz wtóry muszą to odkrywać i musi im być przykro, a inni się z tego cieszą. Najuczciwiej było by propozycję nowości wysyłać do osoby głosującej w piątek wieczorem np. do jollyroger72 na PW i wtedy kombinujcie jak się da. Ale po co? Po co w ogóle dziś czy od kilku dni o tym piszemy. Ale myślę, że trzeba zakończyć tą dyskusję, bo jak była słuszna to ciągnięcie tego dalej pogłębi kryzys. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy i nie bd już tego wałkować w przyszłości.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nowości TFP #36

Post autor: miszony »

Temik dziękuję za wypowiedź . Masz pewno dużo racji w tym co piszesz może zbyt się uniosłem natomiast nie możemy też narzucić użytkownikom ( patrz: prowadzącym) kiedy mają głosować. Z tego co zaobserwowałem to 4989341 głosuje zawsze na końcu- tak zresztą było od początku. Na marginesie - ja i mój brat mamy kompletnie różne gusty muzyczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której np. głosujemy na forum niemal na te same utwory.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #36

Post autor: temik3 »

miszony pisze: ndz lut 21, 2021 1:05 pm Temik dziękuję za wypowiedź . Masz pewno dużo racji w tym co piszesz może zbyt się uniosłem natomiast nie możemy też narzucić użytkownikom ( patrz: prowadzącym) kiedy mają głosować. Z tego co zaobserwowałem to 4989341 głosuje zawsze na końcu- tak zresztą było od początku. Na marginesie - ja i mój brat mamy kompletnie różne gusty muzyczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której np. głosujemy na forum niemal na te same utwory.
No widzisz, nie ma reguły, moja siostra notabene nie ma nic wspólnego z tym forum, to raczej by na żaden mój utwór nie głosowała, też ma inne gusta muzyczne :D . Ale jak napisałem, wystarczy by prowadzący głosował dla zasady szybciej niż inni, ja tak staram się robić, wtedy nie będą zarzucać, że dwoma ostatnimi głosami zmieniasz klasyfikację. Tylko o to chodzi, a to że każdy ma tyle samo czasu to jest logiczne, tyle że w logice jest jeszcze logika. Pewnie nikt nie zwracał by uwagi gdyby co tydzień nie dochodziło do zmian w klasyfikacji po ostatnich głosach. Piszę tylko dla dobra prowadzącego i kolegi, żeby nie musieli czytać potem takich postów jak te od piątku. Potrzebne jest to im? Potrzebne to wszystkim innym? Chyba nie, niepotrzebne tu wytykanie prowadzącemu (chyba on powinien być po za wszelkimi układami) jakichś ustawek, po co się narażać, wiedząc, że takie praktyki wyjdą. A nawet jeśli były by uczciwie oddane głosy to akurat czas będzie zawsze przeciw prowadzącemu. Choć chyba dokładnie to napisałem wyżej, zobrazowałem na przykładzie, że tak nie było.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #36

Post autor: Sundrajta »

A kiedyś głosowanie ocenowe było pierwsze, no ale wprowadzono miejsca punktowane jako prostsze w obsłudze. I proszę co tu się porobiło! :shock:
Na szczęście nawet te przegrane piosenki dostają jeszcze swoją drugą szansę, więc nawet te wypaczone wyniki nie odbierają im szans na dostanie się do zestawu podstawowego...
I jednak Yacy miał rację, trzeba było zrobić tak że do zestawu bezpośrednio przechodzą nowości od każdego kto je zaproponuje, a dopiero lista by je zweryfikowała. No ale my lubimy sobie komplikować życie. :know:
Aha i jeszcze apel nie tylko (mam nadzieję) ode mnie do dwóch podejrzanych o nieczyste intencje, żeby odtąd swoje głosy oddawali przed piątkiem, tak będzie uczciwie wobec pozostałych uczestników zabawy. :arrow:
A dodam jeszcze tylko od siebie, że z tego co pamiętam 4989341 jeszcze kilka lat temu oddawał głosy znacznie wcześniej, tylko później mu się coś przestawiło i zaczął to robić w piątek (może właśnie to się zbiegło w czasie z powstaniem TFP?). Bo faktycznie ja zawsze głosuję w czwartek wieczorem, a i zdarza mi się w piątek rano.
Może poszukam kogoś w rodzinie, kto mocniej wsparłby moich faworytów (chociaż musiałbym raczej daleko szukać), bo widzę że teraz zrobiło się tutaj bardzo familiarnie, każdy zaprasza swoje rodzeństwo, dzieci, rodziców... :mrgreen:
******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
Przejdźmy zatem do meritum, minione notowanie wygrywa jednak Soen przed balladą BJ i bardziej rockowym nagraniem GVF. I to właśnie zwycięzca (znowu :evil: ) jest najwyżej notowanym wykonawcą bez kwalifikacji, a w pierwszej dziesiątce są jeszcze cztery takie, w tym WA z ostatniej lokaty! Za to najniżej notowanymi wykonawcami z kwalifikacją jest duet Katarzyny z Miłoszem (na piętnastym miejscu) i to jedyni tacy w ostatniej dyszce. :lol:
A najgorzej ocenionym utworem okazała się propozycja Gromee'ego z wokalem niejakiej Asdis (z Islandii), który jak przed tygodniem uzyskał średnią poniżej krytyki i zdecydowanie (o ponad 3/4 punktu) odstaje nawet od przedostatniej lokaty! :arrow:

01. [6,23] Soen — ILLUSION
02. [6,17] Bon Jovi — UNBROKEN
03. [6,09] Greta Van Fleet — HEAT ABOVE
04. [5,77] Joe Bonamassa — BEYOND THE SILENCE

---------------------------------------------------------------
05. [5,32] Sam Fender — WINTER SONG
06. [5,23] Wojciech Ciuraj — JESTEM STĄD
07. [4,86] Welshly Arms — I WILL OVERCOME
08. [4,77] Taylor Swift & Bon Iver — EXILE
09. [4,68] Michael Schenker Group — SAIL THE DARKNESS
10. [4,68] Morcheeba — SOUNDS OF BLUE

----------------------------------------------------
11. [4,42] Skymachine — TANGIER
12. [4,29] JJ Wilde — THE RUSH
13. [4,21] Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood — JUST ONE KISS
14. [4,18] Steve Baker & the LiveWires — JUDGEMENT DAY
15. [4,13] Miuosh & Nosowska — KLUCZE
16. [4,00] Vulkan — THIS VISUAL HEX
17. [3,95] Smith / Kotzen — TAKING MY CHANCES
18. [3,80] Syml — TRUE
19. [3,68] the The — I WANT 2 B U

--------------------------------------------------------------------------
20. [3,46] Sia & David Guetta — FLOATING THROUGH SPACE
21. [3,21] Luna — ZGAŚ
22. [2,77] Grand Corps Malade & Camille Lellouche — MAIS JE T'AIME
23. [2,64] Lola Lennox — LA LA LOVE ME

---------------------------------------------------
24. [1,86] Gromee & Ásdís — WORTH IT

Po kres skrajnych not sięgnęły następujące piosenki: "Tangier" (2/3 - i co ciekawe tutaj nawet dwie dziesiątki od wiadomych forumowiczów nie dały tej piosence miejsca w dziesiątce, ale podniosły ją dokładnie o 10 lokat); "Klucze" i "Zgaś" (obie po 1/4); "Jestem stąd" (3/1); "Floating Through Space" oraz "Mais je t'aime" ( także obie po 1/3) i jeszcze cztery o mniejszej liczbie tychże skrajności. Do tego ogólny bilans dziesiątek i zer wyniósł 17/47 czyli te pierwsze stanowią z powrotem przyzwoite 26,6% ogółu.
Największy wzrost średniej zanotował kajman +1,08 oraz Sundrajta +0,83 pkt. Zaś największy spadek uzyskał temik3 -2,28 pkt. :roll: A najbliżej ŚWO uplasował się Yacy, ale był rekordowo daleko od tej wartości, bo aż o prawie 0,53 pkt. :shock:
I tym razem nikt nas nie opuścił, i nikt do nas nie powrócił.

frekwencja wyniosła 11 osób (0) [ średnia wszystkich ocen ^ 4,35 pkt. (+0,29) ]
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nowości TFP #36

Post autor: 4989341 »

nie było człowieka na forum chwilkę a tutaj dramy ciąg dalszy.
Sundrajta pisze: pn lut 22, 2021 9:33 pm A dodam jeszcze tylko od siebie, że z tego co pamiętam 4989341 jeszcze kilka lat temu oddawał głosy znacznie wcześniej, tylko później mu się coś przestawiło i zaczął to robić w piątek (może właśnie to się zbiegło w czasie z powstaniem TFP?).
od kiedy jestem na forum a jestem długo od 2013 zazwyczaj głosuję na wszelkie notowania pod koniec.
wynika to z tego, że moje typy bywają zmienne, i do ostatniego dnia, godziny wszelkie punkty /miejsca potrafią się zmieniać.
od sierpnia 2014 liczyłem punkty TOPnowości (po ADDY i westron) i teraz jako naturalnie rozpocząłem liczyć głosy tutaj, po ustaleniach VILKMim - ojcem TFP.
od kiedy się podjąłem tego obowiązku starłem się je dobrze wypełniać. oczywiście nikt nie jest nieomylny.

żadna funkcja nie jest na zawsze, mogę ją oddać komuś innemu. AlekOb chcesz?
ona nie daje nikomu przywilejów ani plusów
a same minusy - co tydzień należy mieć na uwadze fakt, że do czegoś się zobowiązało. liczenie punktów, kontrola kolejna, sprawdzanie propozycji, otwieranie wątku nie robi się ani w 10 ani w 30 minut. co tydzień w piątek wieczorem jesteś "uziemiony" bo masz robotę.
do tego dochodzą wszelkie nieprzyjemności związane z nieporozumieniami i konflikty z innymi np. dyskwalifikacje czy dopuszczenie jakiegoś utworu.
w takich sytuacjach spornych nigdy nie ma jednego zdania i dostajesz bęcki tylko ty, bo zawsze ktoś ma ci za złe coś.
jollyroger72 pisze: sob lut 20, 2021 9:07 pm I jeszcze jedno - jak to się stało, że kilka Waszych postów jest wysłanych z identycznego IP?
może należało o to zapytać pół roku temu jak to wykryłeś a nie teraz wywlekać to jako broni w swojej krucjacie.
tym bardziej, że nie podałeś nic konkretnego. ile postów i jakie przedziały czasowe?
ja jestem czysty i nie mam sobie do zarzucania. mój IP z którego teraz piszę to jest mój domowy IP. zapewne 99% postów z niego piszę :)
i na pewno ani Priap, ani nikt inny z niego nie korzystał nigdy
pozostałe IP to różne nety z polski i zagranicy... jak każdy zdarza mi się korzystać z różnych sieci.

co do głosów i ich ułożenia to dziwne byłoby dla mnie gdyby poszczególne głosy nic nie zmieniały.
przecież po to je oddamy , po każdym głosie jedni idą w górę inni w dół.

od początku TFP byłem za zniesieniem eliminacji. Wtedy odeszło by 50% sporów istniejących na tym forum
co tydzień na nowości głosuje średnio 30-35 osób z czego ponad większość to żony mężowie ojcowie córki siostry bracia i wszelkie inne przyjaźnie i fancluby zespołów X i Y.
aby dostać się do top10 wystarczy zazwyczaj 20-25 głosów, często 5 osób
dowalić można się do każdego i wszystkiego.
nie dziwota, że osób na forum i biorących udział w notowaniach jest coraz mniej...

ja sam osobiście coraz rzadziej tu zaglądam i udzielam się...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #36

Post autor: jollyroger72 »

4989341 pisze: wt lut 23, 2021 12:26 pm może należało o to zapytać pół roku temu jak to wykryłeś a nie teraz wywlekać to jako broni w swojej krucjacie.
Ja to wykryłem dopiero trzy dni temu. I żadna to krucjata.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #36

Post autor: gioconda2 »

4989341 pisze: wt lut 23, 2021 12:26 pm co do głosów i ich ułożenia to dziwne byłoby dla mnie gdyby poszczególne głosy nic nie zmieniały.
przecież po to je oddamy , po każdym głosie jedni idą w górę inni w dół.
Wyniki owszem zmieniają się, ale już w połowie głosowania zarysowuje się pewien widoczny trend, zarysowuje się grupa kilku liderów. Tylko część piosenek, która jest na obrzeżach uzupełnia później brakujące miejsca. By nie być gołosłowną rozszerzę wykład temika3, pokazując trendy w kwestionowanym 36 notowaniu.

Wyniki po zliczeniu głosów oddanych do wtorku ( po głosach 12 osób):

15 pkt. Joe Bonamassa - BEYOND THE SILENCE
14 pkt. MIUOSH & Nosowska - KLUCZE
14 pkt. Michael Schenker Group - SAIL THE DARKNESS
14 pkt. Wojciech Ciuraj
13 pkt. Bon Jovi – UNBROKEN
10 pkt. SOEN
10 pkt. Greta Van Fleet - HEAT ABOVE
10 pkt. Smith/Kotzen - Taking My Chances

8 Piosenek osiągnęło próg 10 pkt. Reszta zdobyła 7 i mniej pkt. .
W środę nikt nie głosował.

Wyniki po zliczeniu głosów oddanych do czwartku ( po głosach 27 osób):

32 pkt. - Joe Bonamassa - BEYOND THE SILENCE
29 pkt. - Taylor Swift & Bon Iver - EXILE
27 pkt. - MIUOSH & Nosowska - KLUCZE
27 pkt. - Michael Schenker Group - SAIL THE DARKNESS
27 pkt. - Greta Van Fleet - HEAT ABOVE
24 pkt. - Bon Jovi – UNBROKEN
22 pkt. - The The - I WANT 2 B U
20 pkt. - SOEN
19 pkt. - Wojciech Ciuraj
18 pkt. - Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood - JUST ONE KISS
====================

15 pkt. Skymachinee
14 pkt. JJWilde

Jak widać z grupy „7 i mniej pkt.” do finałowej 10 wybiło się 2 wykonawców: Taylor Swift & Bon Iver i The The.

W piątek głosuje tylko 7 osób, 5 przed Wami. To wyniki przed Waszym głosowaniem (po oddaniu głosów przez 32 osoby):

36 pkt. - Joe Bonamassa - BEYOND THE SILENCE
36 pkt. - Bon Jovi – UNBROKEN
35 pkt. - Taylor Swift & Bon Iver - EXILE
30 pkt. - MIUOSH & Nosowska - KLUCZE
30 pkt. - Michael Schenker Group - SAIL THE DARKNESS
30 pkt. - Greta Van Fleet - HEAT ABOVE
27 pkt. - The The - I WANT 2 B U
26 pkt. - Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood - JUST ONE KISS
24 pkt. - SOEN
23 pkt. - Wojciech Ciuraj
====================
19 pkt. JJWilde
15 pkt. Skymachinee

Jak widać finałowa 10 pozostaje bez zmian. Pogłębiają się różnice punktowe nad pozostałymi propozycjami. Aż tu nagle Wy – głosujecie na końcu i wyciągacie 2 króliki z kapelusza, które nigdy na żadnym etapie cząstkowym nie kwalifikowały się do awansu. Po Waszym głosowaniu wyniki znamy. Dla przypomnienia glosy ostateczne (34 osoby):

Bon Jovi – UNBROKEN - 36 pkt.
Joe Bonamassa - BEYOND THE SILENCE - 36 pkt
Taylor Swift & Bon Iver - EXILE - 35 pkt
MIUOSH & Nosowska - KLUCZE - 31 pkt.
Greta Van Fleet - HEAT ABOVE - 30 pkt
Imelda May feat. Noel Gallagher & Ronnie Wood - JUST ONE KISS - 30 pkt.
Michael Schenker Group - SAIL THE DARKNESS – 30 pkt.
The The - I WANT 2 B U – 27 pkt.
JJ Wilde - THE RUSH - 25 pkt
Skymachine - TANGIER - 25 pkt.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #36

Post autor: kajman »

Obserwuję całą dyskusję z niesmakiem. Napiszę tak: Gdybym miał policzone głosy i do tej pory nie głosował to mając szansę przepchnąć utwory, które uważam za dobre i uwalić te, które uważam za słabe ani przez chwilę bym się nie wahał. I nie mam żadnych zastrzeżeń, że ktoś tak zrobił. A dopóki nie udowodnię im oszustwa to nie będę próbował go sugerować.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #36

Post autor: jollyroger72 »

Kajmanie, z niesmakiem przeczytałem Twoją wypowiedź. Stwierdzę krótko: co TWOIM zdaniem jest dobre, zazwyczaj jest do bani.
ODPOWIEDZ