XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

prz_rulez pisze: pt gru 25, 2020 2:46 pmA nie możemy póki co się po prostu spotkać online? Pogadalibyśmy, pośmialibyśmy się...
Ja jestem otwarty, mam kilka aplikacji (niestety ze Skype'a jestem wylogowany, ale można np. na Zoomie, Teamsie czy Meetsie). Nie wiem jak inni do tego podejdą. ;)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: barb42 »

Może ankieta. :wink:
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: gioconda2 »

+1 :lol:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: kajman »

Online mnie jakoś nie ciągnie. Z wymienionych programów mam teamsa, ale go nie lubię, a poza tym nie mam mikrofonu i nie chcę go mieć (mogłem sobie kupić w ramach 500+ dla nauczycieli).
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

No to nic, drogi kajmanie, tylko uzbroić się w jeszcze chwilę cierpliwości. ;)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: kajman »

Niewiadomą jest tylko jak długą.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Prawdopodobnie nie dłuższą niż 4-6 miesięcy. Latem to i liczba zakażeń powinna ewidentnie maleć i sięgać maksymalnie poziomów z lata tego roku (a przy takich pikach jak w ostatnich trzech miesiącach to może nawet będą dni z liczbą kilkunastu albo nawet i zera)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: kacper94 »

TStudent pisze: sob gru 26, 2020 11:24 am Latem to i liczba zakażeń powinna ewidentnie maleć i sięgać maksymalnie poziomów z lata tego roku (a przy takich pikach jak w ostatnich trzech miesiącach to może nawet będą dni z liczbą kilkunastu albo nawet i zera)
Latem tego roku były wybory, to i wyniki zachorowań zaczęły spadać, a nawet epidemia była w odwrocie. A to, jak sprawa z koronawirusem będzie wyglądała latem, to na razie wróżenie z fusów...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Yacy »

+1
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: pt gru 25, 2020 12:29 pm A po drugie - skąd u Was przekonanie, że po zaszczepieniu będzie git?
Nie mam takiego przekonania.
jollyroger72 pisze: pt gru 25, 2020 12:29 pm Można się zaszczepić a podczas podróży na zlot przenieść zarazki od innego przypadkowego podróżnego.
Racja. Maseczki na zlocie nie pomogą.
jollyroger72 pisze: pt gru 25, 2020 12:29 pm Wirus jest zły, ale nie taki tragiczny, jak go malują włodarze.
- jest zły - tak mi się wydaje, że go miałem (brak badań) moja podwarszawska służba zdrowia, miała to głęboko w poważaniu
- zdecydowanie tragiczny - dla tych który sobie z nim nie poradzili
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: pt gru 25, 2020 3:11 pm Jeżeli udział w zlocie jest uzależniony od przyjęcia 2 dawek szczepionki, to ja na jakieś 3 lata mam "z głowy" myślenie czy chcę? czy organizacyjnie dam radę? Przez te 3 lata poobserwuję sobie TStudenta i innych pierwszych śmiałków. Będę śledzić czy żyją? jak się mają?
Pytałem znajomych i rodziny co sądzą o tym szczepieniu. Nie koniecznie większość jest o tym przekonana. sorry za off-top.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: ndz gru 27, 2020 11:11 am - zdecydowanie tragiczny - dla tych który sobie z nim nie poradzili
Dla tych, którzy w przeszłości przegrywali na powikłania grypowe i pogrypowe, też było tragiczne. A te liczby są porównywalne. A teraz covid "pozwala" umierać na inne schorzenia pod szyldem "covid-19". I tu jest tragedia.

Miałem dziś sen. Byłem na kolejnym Zlocie :P Tylko czteroosobowym... Yacy z Martyr, djjack i ja.
By sen się spełnił, to może taki zlot zorganizować gdzieś w okolicach Elbląga? :wink:
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: barb42 »

jollyroger72 pisze: ndz gru 27, 2020 11:37 am
bobby-x pisze: ndz gru 27, 2020 11:11 am - zdecydowanie tragiczny - dla tych który sobie z nim nie poradzili
Dla tych, którzy w przeszłości przegrywali na powikłania grypowe i pogrypowe, też było tragiczne. A te liczby są porównywalne.
Nie są porównywalne.
W sezonie jesienno-zimowym 2018/2019 zmarło ok. 150 osób i było to najwięcej na przestrzeni 5 lat.
Obecnych liczb ofiar śmiertelnych nie przytaczam, bo każdy je zna.

PS. A sen miałeś piękny, niech będzie proroczy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

barb42 pisze: ndz gru 27, 2020 12:32 pm Obecnych liczb ofiar śmiertelnych nie przytaczam, bo każdy je zna.
Jeszcze napisz, że wierzysz w podawane liczby i ich powody :know:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Dokładnie, większe jest zwiększenie liczby ofiar z powodu chorób niecovidowych niż liczba zgonów na covid. Przynajmniej od października wzwyż. :arrow:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze: pt gru 25, 2020 12:29 pm A po drugie - skąd u Was przekonanie, że po zaszczepieniu będzie git?
szczepiłem się przeciw grypie i też nie do końca miałem przekonanie. ale innego wyjścia wg mnie nie było.
tu myślę podobnie. ale, czy będzie git to się zobaczy.
bobby-x pisze: ndz gru 27, 2020 11:11 am tak mi się wydaje, że go miałem (brak badań)
to zrób sobie badanie na przeciwciała. 60-100 zł i będziesz wiedział.
ja się wybieram jeszcze w tym roku, bo mijają trzy tygodnie jak wstałem z łóżka po ponad tygodniowym leżeniu.
niby nie tak źle ale w życiu nie miałem gorączki 38,5 przez kilka dni z rzędu...
no i oczywiście brak węchu i częściowo smaku i kilka innych objawów.
lekarz stwierdził, że objawy nie są wystarczające do testu... zobaczymy ;-)
jollyroger72 pisze: ndz gru 27, 2020 11:37 am I tu jest tragedia.
ktoś kto ze swoją chorobą radził sobie lepiej lub gorzej przez 25 lat, a teraz zachorował na covid i po tygodniu już sobie nie poradził...
osoba młodsza ode mnie.
to nie jest to porównywalne...

ale żeby zakończyć zgodnie z tematem wątku...
jollyroger72 pisze: ndz gru 27, 2020 11:37 am Miałem dziś sen. Byłem na kolejnym Zlocie :P Tylko czteroosobowym... Yacy z Martyr, djjack i ja.
By sen się spełnił, to może taki zlot zorganizować gdzieś w okolicach Elbląga? :wink:
:-D mimo wszystko wolałbym dojechać do Trójmiasta. Lepsze widoki i możliwości ;-)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: barb42 »

jollyroger72 pisze: ndz gru 27, 2020 12:37 pm
barb42 pisze: ndz gru 27, 2020 12:32 pm Obecnych liczb ofiar śmiertelnych nie przytaczam, bo każdy je zna.
Jeszcze napisz, że wierzysz w podawane liczby i ich powody :know:
Inaczej zapytam, uważasz że z powodu powikłań pocovidowych umarło tylko 150 osób?

Tak naprawdę nie potrzebuję podawanych liczb, pożegnałam w tym roku wielu bliskich i dalszych, żeby zaprzeczyć Twojej tezie o porównywalności liczby ofiar pogrypowych i pocovidowych powikłań.

Przepraszam za off top, już nie będę kontynuować.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: LLucky »

OK, to ja może wypowiem się w temacie wątku... ;)

A serio to dyskusja o koronawirusie i okolicach (jakkolwiek bogata w kontrowersje i niedopowiedzenia, jak widzę) jest dla mnie ważna i uznaję, że mieści się w temacie, bo jednak daliście mi sporo informacji na temat tego, jak teraz widzicie sytuację. Biorąc pod uwagę to, co przeczytałem tutaj i to, co jest mi znane na temat zachorowalności i szczepień przychylam się do tego, by z decyzją o zlocie wstrzymać się jeszcze przez kilka miesięcy - powiedzmy, że do Wielkanocy. Jeśli wtedy będziemy czuli się bezpieczniej, to może uda się zorganizować jeden zlot w wakacje, ewentualnie we wrześniu. Musicie wziąć po uwagę, że potrzebuję na przygotowania trochę czasu (przy czym "trochę" oznacza minimum miesiąc lub półtora), a i może nie być dobrych wolnych terminów do zarezerwowania. Jest jeszcze jeden dodatkowy czynnik, który muszę brać pod uwagę, ale na razie nie wspominam o nim, bo jest dużą niewiadomą. Jeśli wyklaruje się w przyszłości i na coś wpłynie, to dam znać.

I jeszcze dla jasności: szansę na dwa zloty w tym roku szacuję na zerową.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

LLucky pisze: pt sty 08, 2021 9:54 pmI jeszcze dla jasności: szansę na dwa zloty w tym roku szacuję na zerową.
+1. Gdyby się ewentualnie udało zorganizować coś na przełomie czerwca i lipca, a następnie choćby w długi listopadowy weekend po 11.11., wtedy jeszcze można by było pomyśleć. Ale to trzeba by było mieć sporo szczęścia.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

jollyroger72 pisze: ndz gru 27, 2020 11:37 am
Dla tych, którzy w przeszłości przegrywali na powikłania grypowe i pogrypowe, też było tragiczne. A te liczby są porównywalne.
Jolly, jako biolog chcę Ci napisać, że covid i grypa to są tak różne sprawy jak piernik i wiatrak. Raz, że to inna grupa wirusów, dwa, że większość populacji miała już kontakt z tym wirusem (grypy). Covid porównywałabym raczej do SARS i MERS, a nie do grypy.
Ponadto, nie znamy długofalowych konsekwencji zarażenia covidem, a obserwowane dotychczas nie napawają optymizmem.
I kolejna sprawa. Światem rządzi matematyka. Statystyk nie oszukasz. Wyjmując z nich nawet osoby z dodatkowymi chorobami, śmiertelność jest bardzo wysoka. Osobiście uważam, że szczepionka jest dużą szansą, a podważanie jej znaczenia to dla mnie to samo, co mówienie, że ziemia jest płaska.

Ale to wolny kraj (nawet bardzo) i każdy decyduje sam co zrobi.
Tak samo jak każdy sam decyduje czy jechać na zlot :)
Choć przyznam szczerze, że też już chciałabym powrotu do normalności, bo pomimo swojej introwertycznej natury nadmiar izolacji już mnie męczy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: wt sty 12, 2021 12:55 pm Jolly, jako biolog chcę Ci napisać, że covid i grypa to są tak różne sprawy jak piernik i wiatrak.
Jolly, słuchaj się mądrych ludzi :D
Nicoletta pisze: wt sty 12, 2021 12:55 pm Tak samo jak każdy sam decyduje czy jechać na zlot :)
Zlotowiczki, Zlotowicze, wymyślcie jak tu namówić Koleżankę na zlot.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Martyr »

bobby-x pisze: śr sty 13, 2021 11:09 pm
Nicoletta pisze: wt sty 12, 2021 12:55 pm Tak samo jak każdy sam decyduje czy jechać na zlot :)
Zlotowiczki, Zlotowicze, wymyślcie jak tu namówić Koleżankę na zlot.
proponuję ściągnąć na zlot zespół co się zwie Depeche Mode. Myślę że wtedy Koleżanka by przyjechała 😉
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

"Za wysokie progi, na moje nogi".
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Martyr pisze: ndz sty 17, 2021 10:45 pm
bobby-x pisze: śr sty 13, 2021 11:09 pm
Nicoletta pisze: wt sty 12, 2021 12:55 pm Tak samo jak każdy sam decyduje czy jechać na zlot :)
Zlotowiczki, Zlotowicze, wymyślcie jak tu namówić Koleżankę na zlot.
proponuję ściągnąć na zlot zespół co się zwie Depeche Mode. Myślę że wtedy Koleżanka by przyjechała 😉
No ba! ;)
Może być też Fish albo Morrissey :)

A tak odnosząc się do wpisu bobby-x, kiedyś na forum napisałam jakie są powody, że mimo chęci na zlot póki co nie dotrę.
Poza tym ja jestem bardzo nieśmiała i jestem introwertykiem i przebywanie w dużej grupie ludzi jest wyzwaniem. Wyjątkiem są koncerty DM, Fisha i Morrisseya. W imię wyższego celu.

Ale ... Optymistycznie patrząc na jesień większość powinna być zaszczepiona, więc można będzie się mniej bać.

Ps. Off top. Korzystając z okazji mam do Was pytanie: czy denerwują Was osoby popełniające żenujące wręcz błędy językowe? Np. Ja jak słyszę : bibloteka albo klikłam to mi się słabo robi.... Uczelnia wyższa tak. Btw.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Yacy »

Nicoletta pisze: wt sty 19, 2021 12:15 am Może być też Fish albo Morrissey :)
Fish już kiedyś był. no prawie...
na koncercie Fisha byłem we czwartek, a zlot zaczynał od piątku. ;-)
ODPOWIEDZ