Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

bobby, zdecydowanie inaczej grają.
posłuchaj Oli i Marty, ale nie tylko.
Stelmi zapowiada, że będzie grał np. Dou Lipę, w Trójce chyba nie słyszana ;-)
jeśli od początku nie będą grać nic poza "trójkowymi" wykonawcami/utworami to potem będzie im ciężko przyciągnąć/zatrzymać młodszych słuchaczy.
mi to absolutnie nie przeszkadza! :-)

dziś oficjalnie w ekipie R357 pojawił się Mateusz Fusiarz.
i zostało już tylko sześć wolnych miejsc na fotki :-P
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: śr sty 06, 2021 8:34 pmStelmi zapowiada, że będzie grał np. Dou Lipę, w Trójce chyba nie słyszana ;-)
Chociaż przyciągnie pewną część młodszej publiczności ;) Z drugiej strony wydaje mi się, że gdyby dołączyła Pani Ania Gacek, może nawet byłoby tych młodych więcej :P O czym cały czas marzę i pewnie marzyć będę długo, bo z kropek nic nie wynika ale to pan Pikuś.
Yacy pisze: śr sty 06, 2021 8:34 pmi zostało już tylko sześć wolnych miejsc na fotki :-P
Jak uruchomią Radio 2.0, co moim zdaniem jest kwestią czasu, może nawet kilku (pięciu+) tygodni, to raczej będzie tych fotek i kropek potrzebnych... więcej. Tak, oczywiście że więcej.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: śr sty 06, 2021 8:34 pm bobby, zdecydowanie inaczej grają.
posłuchaj Oli i Marty, ale nie tylko.
No to się cieszę, bo tych smutów bym nie zdzierżył. Trochę nie mam czasu ślęczeć przy kompie a smartfon się rozładowuje, więc na razie jest to dla mnie problem techniczny jak słuchać w porównaniu z radiem FM.

Yacy pisze: śr sty 06, 2021 8:34 pm Stelmi zapowiada, że będzie grał np. Dou Lipę, w Trójce chyba nie słyszana ;-)
jeśli od początku nie będą grać nic poza "trójkowymi" wykonawcami/utworami to potem będzie im ciężko przyciągnąć/zatrzymać młodszych słuchaczy.
Młodsi słuchacze to dawno odeszli albo nie przyszłi, widzę po moich córkach (moja wina :oops: nie udało mi się Ich nakłonić do Radia), dla nich nie ma czegoś takiego jak radio, pod żadną postacią. Czyli pragnienie pokazania Pani Prezes, utrzymania się na rynku i... jednak powoduje, że można grać fajnie, tak jak w dawnych latach Muzyki Przebojowej prosto z list przebojów, to mi się podoba. To jeszcze chciałbym jeszcze usłyszeć Taylor Swift i Chainsmokera.
Yacy pisze: śr sty 06, 2021 8:34 pm mi to absolutnie nie przeszkadza! :-)
Cieszę się, że osoby, które znam od wielu lat są otwarte na szeroką muzykę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio 357

Post autor: Mash »

Tak jak powiedzieli - założenie jest takie, że nie zapominają, skąd się wywodzą, ale zamierzają grać trochę inaczej niż Trójka. Do pewnego stopnia już to słychać.
W ogóle to jest jakiś szkodliwy mit, tylko potwierdzony przez Panią Prezes (zwaną pieszczotliwie "Dziunią"), że Trójka od kilkudziesięciu lat gra tak samo i nic się tam nie zmienia. Powiedzieć coś takiego mógł tylko ktoś, kto tej anteny w ogóle nie znał, ewentualnie utożsamiał ją wyłącznie z Mannem, Kaczkowskim i Niedźwieckim :wink: Ola Budka gra dużo dobrej, "nowej" muzyki popowej (w tym polskiej!), reagge, Marta Malinowska to z kolei muzyka "czarna", w tym polski hip-hop, za co jej się zresztą dostaje od Trójkowych "Januszy", Stelka również nie stronił od nowej muzyki offowej. W 357 będą mieli jeszcze bardziej wolną rękę.

Edit: Ola Budka jest wielką fanką Taylor Swift, na pewno w jej audycjach będzie można ją usłyszeć :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Mash pisze: śr sty 06, 2021 9:01 pm Edit: Ola Budka jest wielką fanką Taylor Swift, na pewno w jej audycjach będzie można ją usłyszeć :wink:
Nie chodzi mi o granie w audycjach autorskich, tylko w play liście, nie koniecznie często ale w audycjach typu Zapraszamy do... w paśmie porannym i popołudniowym.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

gioconda2 pisze: ndz sty 03, 2021 5:35 pm A te brakujące 50 tys. to obstawiam, że zbiorą do Trzech Kroli.
Wygląda na to, że pomyliłam się o zaledwie kilka godzin. Gdyby dziś popołudniówkę miał Kuba - już by to było na koncie.
Możecie obstawiać, który z redaktorów i w której audycji jutro powie "Mamy to! Mamy kwotę potrzebną do uruchomienia radia 2.0"!
Została przecież zaledwie kwota "na waciki" 2785 zł.

EDIT: Rano - A tu co :roll: ??? Znowu licznik do tyłu :shock: ??? Brakuje 3949zł , a przed północą było mniej... Dobrze, że Marcel zagrał Karwowskiego, to jakoś tak mi się humor poprawił. Zastanawiałam się kiedy to zagra? bo kiedyś musiał :!: , skoro sam to wylansował :idea:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: czw sty 07, 2021 12:51 am .
EDIT: Rano - A tu co :roll: ??? Znowu licznik do tyłu :shock: ??? Brakuje 3949zł , a przed północą było mniej...
To jest właśnie to o czym tutaj pisał chyba mateusz - po 3 miesiącach niektóre subskrypcje ulegają wygaszeniu i Patroni pewnie jeszcze ich nie odnowili :)
gioconda2 pisze: czw sty 07, 2021 12:51 am
Możecie obstawiać, który z redaktorów i w której audycji jutro powie "Mamy to! Mamy kwotę potrzebną do uruchomienia radia 2.0"!
Jak nie zdążą uzbierać u Marcela, to na pewno tego zaszczytu dostąpi p. Marek :)

EDIT (09:32) Marcel razem z "prezesem" Sołtysem tak zachęcili do zbiórki, że kwota rośnie w zastraszającym tempie, gdy pisałem ten Edit było to już tylko 1974 zł, gdy odświeżyłem stronę po minucie, to brakowało 1409 zł...
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Radio 357

Post autor: barb42 »

bobby-x pisze: śr sty 06, 2021 9:06 pm Nie chodzi mi o granie w audycjach autorskich, tylko w play liście, nie koniecznie często ale w audycjach typu Zapraszamy do... w paśmie porannym i popołudniowym.
W porannym paśmie grają pop, powinni Cię zadowolić. 😉
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

Próg 485 tys. został osiągnięty! Mamy (a właściwie będziemy mieć) Radio 2.0.!!!

Jest jeszcze jakiś próg do osiągnięcia? :D
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Wybaczcie mi laikowi, ale czym się różni radio 2.0 od tego, co jest teraz?
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

kacper94 pisze: czw sty 07, 2021 10:52 am Próg 485 tys. został osiągnięty! Mamy (a właściwie będziemy mieć) Radio 2.0.!!!

Jest jeszcze jakiś próg do osiągnięcia? :D
Może ustalą próg Radio RM? Dobrze, że zbierają nadal, bo przy wygasaniu chęci patronów po 3 miesiącach muszą mieć zapas "na górkę". aby 485 tys. było zagwarantowane w każdym miesiącu.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 12:00 pm Wybaczcie mi laikowi, ale czym się różni radio 2.0 od tego, co jest teraz?
Postarają się wypełnić i wzbogacić antenę, np. o serwisy, reportaże, relacje, pogodę (Ola Żaczek jest na zdjęciach zespołu na ich stronie) z czasem 24h na żywo
no i trochę więcej technicznych bajerów, ale na tym ani Ty, ani ja za bardzo się nie znamy (tak w skrócie: każdy sobie sam będzie mógł zaprojektować i ustawić radio).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Radio 0.9 to chyba takie minimum ale jeszcze bez wypłacania pensji redaktorom - próg 485 tys.
Radio 2.0 to radio z serwisami itp ale nie wiem czy już z pensjami ??? - jaki próg ???
Radio FM - tego bym chciał bo włączam stare odbiorniki radiowe (w domu, samochodzie, przenośne) - jaki próg ???
A jak wyglądają i ile kosztują te radia z internetem, to trzeba mieć kartę sim z telefonu ?? Może na PW proszę.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 12:00 pm Wybaczcie mi laikowi, ale czym się różni radio 2.0 od tego, co jest teraz?
Tak jak pisze gioconda, będą tam serwisy, reportaże etc. W styczniu jeszcze mają ruszyć audycje sportowe i reportaże właśnie, w lutym podcasty (w aplikacji i serwisie www), serwisy informacyjne i sportowe, korespondencje zagraniczne i publicystyka, a w marcu sprawy międzynarodowe. W kwietniu ma już działać pełne radio 2.0.
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: piotreklp3 »

kacper94 pisze: czw sty 07, 2021 12:49 pmW kwietniu ma już działać pełne radio 2.0.
Trochę się pospieszyłeś, ponieważ na infografice, udostępnionej na radiowym twitterze jest informacja, że wystartuje ono w czwartym kwartale tego roku :-p.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: czw sty 07, 2021 12:45 pm Radio 0.9 to chyba takie minimum ale jeszcze bez wypłacania pensji redaktorom - próg 485 tys.
Radio 2.0 to radio z serwisami itp ale nie wiem czy już z pensjami ??? - jaki próg ???
Radio FM - tego bym chciał bo włączam stare odbiorniki radiowe (w domu, samochodzie, przenośne) - jaki próg ???
A jak wyglądają i ile kosztują te radia z internetem, to trzeba mieć kartę sim z telefonu ?? Może na PW proszę.
bobby- ja to myślę, że oni za to, co zrobili do tej pory sobie jakieś pensje wypłacą (choćby umowy zlecenie), bo pracowali 3 miesiące po kilkanaście godzin. Przecież trzeba było wgrać bazę muzyczną, wybrać siedzibę, prowadzić akcje promocyjne i próbne audycje. 485 tys. wpływające co miesiąc jest wymaganym progiem dla podjęcia prac przy radiu 2.0. Wpłacamy od października - jest 1.360.191. Chyba starczy na rozliczenie zakupu sprzętu, adaptacji pomieszczeń i wypłaty dla redaktorów. Jak powiedział T. Michniewicz w swojej pierwszej audycji: musieli zrobić to radio szybko. by ludzie się nie rozeszli po innych pracach, każdy musi z czegoś żyć, a ich oszczędności nie są z gumy, mają dzieci.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Radio 357

Post autor: barb42 »

Bobby-x, Ty jesteś patronem tego radia?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Radio 357

Post autor: Robert »

Ola Budka na słuchawkach, miód na moje uszy :)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

bobby-x pisze: czw sty 07, 2021 12:45 pm Radio 0.9 to chyba takie minimum ale jeszcze bez wypłacania pensji redaktorom - próg 485 tys.
Radio 2.0 to radio z serwisami itp ale nie wiem czy już z pensjami ??? - jaki próg ???
Radio FM - tego bym chciał bo włączam stare odbiorniki radiowe (w domu, samochodzie, przenośne) - jaki próg ???
A jak wyglądają i ile kosztują te radia z internetem, to trzeba mieć kartę sim z telefonu ?? Może na PW proszę.
Wszystkie informacje masz tutaj: https://patronite.pl/radio357 jest to dość klarownie rozpisane.

Ola Budka świetnie gra. Uwielbiam jej słuchać, tylko praca zakłóca spokojny odbiór 🙄 a w niedzielnej audycji ma przedstawić swój top 2020.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

barb42 pisze: czw sty 07, 2021 2:16 pm Bobby-x, Ty jesteś patronem tego radia?
Ja chciałem zostać, ale zniechęciło mnie do tego hasło, którego nie będę w stanie zapamiętać. No ale przez bank miesięcznie ich wspomagam. Może podwyższę kwotę.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze: czw sty 07, 2021 12:45 pm A jak wyglądają i ile kosztują te radia z internetem, to trzeba mieć kartę sim z telefonu ?? Może na PW proszę.
Nie trzeba mieć SIM, łączą się przez WiFi.

Kilka przykładów:
Ferguson i400s - ok. 800zł, wyższe modele będą lepsze i droższe, niższe (bodajże i350s, czy i100s - to drugie to takie "radyjko do kuchni") będą tańsze i gorsze ;-) . Kilka tutaj 3 przykłady (wersja "drewniana" jest bardzo ładna :-) :
http://ferguson-digital.eu/seria-regent ... 350s-i400/
Nawet tańszy jest Sharp DR-I470 (także Pro). Tutaj jego test, autor wspomina w tekście Radio Nowy Świat i Radio 357, więc chyba artykuł z okazji zapotrzebowania na rynku :-) :
https://www.pcworld.pl/testy/Radioodbio ... 23242.html
Są też firmy Hama, trzeba wygooglać wpisując "radio internetowe Hama" ;-) . np. Hama 2005.
Dalej:
Lenco DIR-2000

Ogólnie jak mówię: szukaj "radio internetowe odbiornik".
Zdaje się żę wszystkie dziąłają na WiFi.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

Ja rodzicom kupiłem to radio:
https://allegro.pl/oferta/radio-interne ... 9967451311

I mimo, że nie są super mocni technologicznie to poradzili sobie bez problemów. Od razu złapało WiFi, trzeba było podać tylko hasło i znaleźć stacje :)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 4:02 pm
barb42 pisze: czw sty 07, 2021 2:16 pm Bobby-x, Ty jesteś patronem tego radia?
Ja chciałem zostać, ale zniechęciło mnie do tego hasło, którego nie będę w stanie zapamiętać. No ale przez bank miesięcznie ich wspomagam. Może podwyższę kwotę.
Wybrałeś formę wygodniejszą dla siebie, a dla radia równie cenną. Wpłaty na konto trzeba dodać (tylko nie znamy ich wysokości, ale mi to nie jest potrzebne, ważne, że radio działa) do sum wyświetlanych na patronite. A i jeszcze w ramach 2.0 dojdzie publicystyka, korespondencje zagraniczne i sprawy międzynarodowe.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Radio 357

Post autor: barb42 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 4:02 pmJa chciałem zostać, ale zniechęciło mnie do tego hasło, którego nie będę w stanie zapamiętać. No ale przez bank miesięcznie ich wspomagam. Może podwyższę kwotę.
Dzięki, czyli jesteś patronem, tak nazywam wszystkich, którzy przyczynili się do zebrania potrzebnej kwoty.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Radio 357

Post autor: obserw99 »

W domu radio 357 uruchamiam zwykle na smartfonie i do tego używam głośnik bezprzewodowy. Czasami się zacina chociaż mam światłowód.
ODPOWIEDZ