Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

https://trojkapomaga.pl/
Nawet Lewandowskiego przekabacili...
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Nie bądźmy trójkocentryczni. ;) Czy on w ogóle wie, co się w radiu działo i dzieje? Swoją drogą gdybym był na miejscu Pani dyrektor Jethon albo Pana dyrektora in spe Strzyczkowskiego napisałbym wiersz i zaoferował do tej licytacji. :D
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Akurat większość znanych piłkarzy gra dziś w kilkunastu najbogatszych krajach zachodnioeuropejskich plus kilku innych (Rosja Turcja, Ukraina, nieco starsi w Chinach Japonii, Emiratach i Stanach), i z reguły miewają oni raczej małe pojęcie o tym co się dzieje w ich własnych krajach, bo przyjeżdżają do nich tylko parę razy w roku: na mecze reprezentacji i na urlop. Podejrzewam, że Lewandowski nawet jeśli sprawdza, co się u nas dzieje, to i tak na co dzień prywatnie bardziej żyje życiem Niemiec niż Polski. I może faktycznie nie wiedzieć co się odjaniepawliło.

Swoją drogą wciąganie ludzkich tragedii w propagandę władz radia (bo to jest chwyt propagandowy: zobaczcie, nic się nie stało, licytacje jak były, tak są nadal) jest obrzydliwe. A przy okazji jeszcze bardziej nastawia część społeczeństwa przeciw policji - już czytałem w sieci bardzo niepochlebne komentarze na temat reżimowego radia pomagającego reżimowej policji). Tymczasem policyjnym rodzinom i tak nie jest dziś łatwo. Sam z własnego doświadczenia z podstawówki (lata 80., ojciec w milicji - w pionie kryminalnym, żadne ZOMO czy SB ale nikogo z otoczenia takie niuanse nie interesowały) wiem, że nie jest łatwo być synem policjanta w kraju autorytarnym i zmagać się z ostracyzmem części rówieśników i nauczycieli ze względu na miejsce pracy ojca czy matki, którego się przecież nie wybierało...
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szakal35 »

A w wigilijny wieczór w Trójce Monika Małkowska oraz Roman Dziewoński. Gdzie jest p. Marcinik?
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

szakal35 pisze: pn gru 21, 2020 9:14 pm A w wigilijny wieczór w Trójce Monika Małkowska oraz Roman Dziewoński. Gdzie jest p. Marcinik?
Nie wiem czy czytałeś moje posty informujące (+/- miesiąc temu), iż p. Marcinik nie prowadzi już swoich programów, tj. Magazynu Bardzo Kulturalnego i Sceny Teatralnej. W tych audycjach przed mikrofonem siedzi Piotr Majewski, a Nasza Baszka Kochana jest wymieniana tylko jako przygotowująca audycję. Nie wiem jak jest teraz (choć pewnie tak samo), bo już nie słucham, mam poczucie, że ją z tych programów okradziono. Skoro odsunięto (?, bo właściwie to nie wiem, co się stało) od tamtych audycji, to wieczór wigilijny jest zapewne konsekwencją tych ruchów.
Liczę, że Piotr Stelmach, który jest wielbicielem Pani Barbary i mówił publicznie (jeszcze przed tym odsunięciem), że chciałby ją w 357 - przygarnie ją na pokład.

Być może uczepiono się zdania, które p. Marcinik wypowiedziała w trakcie różnych perturbacji i odchodzenia koleżeństwa z Trójki. Otóż powiedziała, iż zostaje by ocalić w Trójce kulturę czy resztki kultury. I teraz to się może mścić.
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szakal35 »

Czytałem, czytałem, ale myślałem, że pani Barbara już wróciła. Ta wigilia z nią była odkąd pamiętam, kilkanaście - kilkadziesiąt lat pewnie. Zawsze choć na chwilę włączałem. Możliwe, że ktoś przypomniał sobie jej wiosenną wypowiedź, a może teraz powiedziała o pół słowa za dużo i została poddana antenowej "kwarantannie".
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Prowadziła je latami, bo nikt inny nie potrafiłby wytworzyć takiego klimatu.
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szakal35 »

No tak. Ciekawe jeszcze tylko, co puszczą zamiast Topu Wszech Czasów w Nowy Rok.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Serio? Ciekawi Was to? ;-)
Dla mnie nie ma już znaczenia...

Mam nadzieję, że Pani Baszka czeka tylko na możliwość zameldowania się na Słowackiego 19A :-P
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szakal35 »

Po Liście zostały "Moje przeboje", po Topie może będzie "Nasz Top", byle nie Narodowy Top Wszech Czasów ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

szakal35 pisze: pn gru 21, 2020 11:53 pm Po Liście zostały "Moje przeboje", po Topie może będzie "Nasz Top", byle nie Narodowy Top Wszech Czasów ;)
Ciężko jest nazwać te audycje "w paśmie Listy" było kilka nazw, teraz chyba "z piątkowej walizeczki", chyba wrzucę je jako "Audycja muzyczna Piotra Bartona" i chwacit.
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szakal35 »

Na stronie w ramówce z poprzednich tygodni jest cały czas nazwa "Moje przeboje", ale może co innego w piśmie, a co innego w mowie na antenie ;)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Akurat trafiłem na nocną audycję pani Marcinik tuż po przewrocie majowym i był to haust powietrza w nieprawdopodobnie dusznej atmosferze antenowej w tamtym czasie. Słowa dodające otuchy i jawne - ale jak zwykle podawane z ogromnym taktem i kulturą - heheszki z nowych porządków (do kogoś z gości audycji o jego utworze muzycznym: "miejmy nadzieję, że ta piosenka nie trafi na pierwsze miejsce na żadnej liście przebojów, bo to teraz jest rzecz bardzo niepezpieczna" :-D), sugestie, że to jeszcze nie koniec, dużo ciepła i optymizmu na antenie. Po wysłuchaniu tego autentycznie poczułem się lepiej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Tak, to była bardzo odprężająca audycja w tamtym czarnym czasie
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Zebrano 26 tys. zł, w tym za koszulkę Lewandowskiego wystarczyło wpłacić 8 tys.

https://teleshow.wp.pl/trojka-swiateczn ... 022123296a
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Wydaje mi się, że popełniono dwa strzały w stopę.
Po pierwsze myśląc, że poprowadzić świąteczną licytację może właściwie ktokolwiek. Tak jak Niedźwiecki to "pan od puszczania piosenek" (a nie kto inny jak Łukasz ciechański ostatnio na podcaście tłumaczył, że w radiu się nie "puszcza piosenek" tylko "gra utwory muzyczne") tak Strzyczkowski to "pan od stukania młotkiem" Okazuje się jednak, że pewne osoby trudno zastąpić.
Po wtóre z uwagi na beneficjentów. Wiadomo, że nie są to policjanci a dzieci zmarłych na służbie policjantów czyli osoby, które trudno winić za to, co się działo ostatnio. Tym niemniej odbiór społeczny Policji jest jaki jest. Poza tym strata jednego z rodziców to olbrzymia tragedia i renta rodzinna faktycznie tego nie wynagrodzi, ale akurat w tak ciężkim roku wyróżnianie akurat sierot policyjnych jest takie, hm, dyskusyjne. Czyli zrobiono tym osobom wilczą przysługę.
No a poza tym wyszło, że "słuchacze i przyjaciele Trójki" to w zdecydowanej większości ludzie obecnej władzy.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

Jak to mówił nowy p. prowadzący poranki w Trójce? Że przychodzi, żeby orać konkurencję? No coś na razie idzie ciężko...

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -o-53-proc
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Najwyraźniej Pan Oracz nie rozumie, w czym bierze udział. Bynajmniej nie są to prace rolne, mimo że mają coś wspólnego z kopaniem.

Tymczasem do prowadzenia Muzycznej poczty UKF powrócił (na jak długo? - może robili testy przez 2 tygodnie i na tym odcinku też im poleciało?) T Żąda, a Salonów B. Michniewicz. TŻ był wczoraj i będzie dzisiaj (wg. niego po 13, wg. rozpiski 14-16), a BM "mignęła" mi w tygodniu.
Aktualnie audycję ma K. Stoparczyk, ale nie słucham, więc nie wiem czy na żywo.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: djjack »

bidżys pisze: pt gru 25, 2020 11:39 am (...)
Aktualnie audycję ma K. Stoparczyk, ale nie słucham, więc nie wiem czy na żywo.
Nagrane wcześniej.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

No to grubo.
Cieszy mnie to i smuci jednocześnie.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4577
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Dawno mnie nie wkurzyły reklamy jak ostatnio. Z Trójki sitwa władzy PIS zrobiła medialnego trupa, którego nie da się już uratować bez powrotu prawie 100% zwolnionej, dawnej kadry Trójki.
W czasie Świąt widziałem w TV reklamy Trójki! W tej sytuacji dostajemy w prezencie jeszcze reklamy Trójki? Co za bezczelność!!! Kto zapłacił za te reklamy? A może my sami bo prawdopodobnie na te reklamy poszła kasa z naszych podatków (słynne 2 mld, skierowane przez PIS, raz w roku na media publiczne czyli na propagandę)?
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Oczywiście, że my sami. Z podatków i abonamentu.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4577
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Najniższa słuchalność Trójki w historii!
Słuchalność Trójki jeszcze w 2015r wynosiła 8% a we wrześniu 2020r spadła do 2,6%. Zobaczyliśmy prawdziwie dobrą zmianę...
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... 020-rmf-fm
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Z czego około 2-3% spadku w ostatnim roku... Prawdziwie dobra zmiana. :P
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

prz_rulez pisze: pt gru 25, 2020 2:44 pm
No to grubo.
Cieszy mnie to i smuci jednocześnie.
Nieźle, trójka poz 10 , Złote Przeboje (czy to Złote Berety ??) poz 11, Radio Maryja poz 12. To jeszcze pewnie się odwróci, czekam - Trójka poniżej Radia Maryja :lol:

Z dawnym potencjałem, to widziałem Trójkę z 10 % około 3 miejsca.
ODPOWIEDZ