Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: kajman »

Na wiosnę, setki kwiatów, w jesieni księżyc żniwny, w lecie powiew rzeźwiący, w zimie śnieg będzie ci towarzyszył. Gdy rzeczy bezużyteczne nie plączą się w twoim umyśle, każda pora roku jest dla ciebie dobra
Osjan z płyty Ossian, utwór nr 2
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

Oczywiście masz na myśli Ossjana pierwszego czyli z 1975. Sprawdziłem w Łiki.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: jedrzej2012 »

Ten tytuł grupy Buldog ma 15 wyrazów.
Inne rekordy: The only thing that looks good on me is you.
Utwór Bryana Adamsa z 1996 roku, odkryłem jego fragment kiedyś na YT apropo "30 ton".
Obiegowy tytuł Voo Voo: Nim stanie się tam jak gdyby nigdy nic nie było.
A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki, album Luxtorpedy z 2014 roku
Takie rekordy znalazłem.
Awatar użytkownika
Carlit
Posty: 530
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:30 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marzec 1983
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Carlit »

Ajajaj niedobrze się stało. Przegapiłem ten wątek. A miałbym parę ciekawych propozycji. Ale nic to. Zestaw, który został wyłoniony przesłuchuje... i mój głos jak zawsze najpewniej zostanie dodany.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

Za rok dodasz swój zestaw propozycji, tylko zapisz sobie w kajeciku, żeby nie zapomnieć!
***************************************************************************************************************
Nie idzie mi to tak sprawnie jak myślałem. :roll:
I dobrze by jednak było, żeby ktoś mi pomógł. Wprowadzenie ponad ośmiuset piosenek do plejlist na Spotifaju jest bardzo mozolnym zajęciem, nie na moją cierpliwość!
I gdyby ktoś zrobił chociaż dwie plejki (już je podliczyłem) z tych trzech (a najlepiej dwie pierwsze): część 3. J-M (182 utwory); część 4. N-R (151 utworów); część 5. S-Z (147 utworów), byłbym bardzo wdzięczny. Bowiem dla mnie samego jak widać potrzeba zbyt wiele czasu, bym to przedsięwzięcie doprowadził do szybkiego końca! I byłby to też dla mnie miły prezent w dniu moich imienin. 8)
A dla kogoś młodego zrobienie tych dwóch playlist (w domyśle części trzeciej i czwartej) zajmie góra 3/4 dni. Sam dziś zakończę część drugą i rozpocząłem piątą, przez pewien precedens, o którym napisałem poniżej.
Otóż muszę dodać, że przy tworzeniu plejek w nazwie wykonawcy obcinamy przedrostek The, gdyż Spotify go nie uwzględnia przy kolejności alfabetycznej i dlatego np. The Beatles i tak jest u nich pod B, więc ja też tak to robię, żeby nie mieszać. I przy okazji sprawdzania wyszło mi że w zestawie mamy o jedną piosenkę mniej, bowiem ten tytuł się dubluje: Paul McCartney & Wings - LIVE AND LET DIE / Wings - LIVE AND LET DIE! I myślę, że prawidłowy zapis tych piosenek jest z samą nazwą zespołu bez nazwiska Paula. Zresztą tak ich piosenki też pokazuje Spotify i już umieściłem je w części piątej.
Czekam na Wasz odzew, oby szybko znalazł się chętny do pomocy. :idea:
gioconda2
Posty: 5737
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: gioconda2 »

Drogi Sundrajto!
Nie wspomogę Cię, bo temat technicznie jest mi obcy i też nie mam potrzeby odsłuchu całego zestawu. Ułożyłam swoją 100, doprecyzowuję kolejność. Mogę za to z racji Andrzejek zaproponować CI wróżbę z oryginalnego zeszytu tak gdzieś z 1985-86r. I pożyczyć wszelkich łask, bo domniemuję żeś Andrzej. Wszystkiego dobrego od zdrowia poczynając.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

Nie da się ukryć że tak mam na imię. :mrgreen: I bardzo dziękuję za życzenia. 8)
Tylko że mi niestety nie pomogłaś, ale chociaż masz szczere chęci i do tego życzenia z lat osiemdziesiątych! No to jakąś wróżbą możesz sypnąć...
**************************************************
Czyli wciąż czekam na realną pomoc. :arrow:

A teraz przechodzę do rzeczy, czyli wrzucam kolejną plejkę:
Forumowy TWC (część 2, D-I)

W tej grupie umieściłem wykonawców na litery od D do I oraz zaczynające się od cyfr (razem także 163 piosenki).
Jak się można było spodziewać i tym razem zabrakło, ale czterech utworów i jest tylko jedna wersja koncertowa, a te tytuły prezentuję poniżej (najpierw braki):
Don Grusin – Outback Oasis
Ewa Demarczyk – Taki pejzaż
Fury in the Slaughterhouse – Every Generation Got Its Own Disease
Gino Vannelli – The Inconsolable Man

Elżbieta Mielczarek – Hotel Grand (wersja na żywo)
gioconda2
Posty: 5737
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: gioconda2 »

Sundrajta pisze: wt gru 01, 2020 12:11 am No to jakąś wróżbą możesz sypnąć...
**************************************************
Wiesz to jest cały zeszyt pełen wróżb przepisywanych koleżanka od koleżanki. Otworzyłam na stronie "Twoja przyszłość", wybierz sobie nr od 1 do 20, a wyślę Ci odpowiedź, choć raczej to już będzie wróżba mikołajkowa, bo andrzejki przeszły do czasu przeszłego.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

No właśnie, a tak po prawdzie to kawalerowie wróżyli sobie w wigilię św. Katarzyny czyli 24 listopada, a panny właśnie w wigilię św. Andrzeja czyli słynne wieczorne wróżby 29 listopada rzecz jasna. :idea:

I niechaj więc to będzie wróżba mikołajkowa, i powiedzmy że wybieram 17. A odpowiedź to już chyba na PW, bo inaczej się nie spełni?
Aha i nadal czekam na pomoc... :roll:
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Sundrajta pisze: pn lis 30, 2020 3:58 pm Otóż muszę dodać, że przy tworzeniu plejek w nazwie wykonawcy obcinamy przedrostek The, gdyż Spotify go nie uwzględnia przy kolejności alfabetycznej i dlatego np. The Beatles i tak jest u nich pod B, więc ja też tak to robię, żeby nie mieszać.
Dlatego w zestawach Trójkowych było "Beatles, The". W sumie nie wiem czemu w naszym zestawie przyjęliśmy inaczej ale nie stanowi to jakiegoś większego problemu więc nie ma co roztrząsać.

Biję się z myślami czy podjąć się stworzenia choć jednej playlisty ale boję się, że coś mi wyskoczy i nie wyrobię się w rozsądnym terminie sprawiając zawód forumowiczom.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

To najwyżej tak się stanie, :know: bo widzę że większość i tak radzi sobie dobrze bez tych plejlist. Jednak gdy pojawi się komplet, to na pewno (tym sposobem) pomoglibyśmy kilku osobom w zapoznaniu się z całością naszego zestawu. 8)
Aha i już zacząłem część 5, (S-Z) więc wolne (i do wzięcia) są trzecia i czwarta.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

Sundrajta pisze: wt gru 01, 2020 12:11 am
Fury in the Slaughterhouse – Every Generation Got Its Own Disease
Gino Vannelli – The Inconsolable Man[/color][/b]
ale że akurat moich propozycji nie ma? to przecież nie utwory z zamierzchłych czasów :know: gdyby to były propozycje lady sprzed wojny toto bym zrozumiał :lol:
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Sundrajta pisze: wt gru 01, 2020 2:30 pm To najwyżej tak się stanie, :know: bo widzę że większość i tak radzi sobie dobrze bez tych plejlist. Jednak gdy pojawi się komplet, to na pewno (tym sposobem) pomoglibyśmy kilku osobom w zapoznaniu się z całością naszego zestawu. 8)
Aha i już zacząłem część 5, (S-Z) więc wolne (i do wzięcia) są trzecia i czwarta.
To oficjalnie biorę się za trzecią. Jak pójdzie sprawnie to zrobię też czwartą, chyba że ktoś się zgłosi.
Mi bardzo pomaga Twoja playlista bo gdybym miał każdy utwór, którego nie znam wyszukiwać ręcznie to pewnie bym nie przesłuchał ich tylu co teraz. A tak odpalam playlistę w drodze z pracy i jak załącza się znany utwór to przełączam a nieznanych słucham (nawet bluesów od lady, choć żaden jeszcze nie został mi w pamięci).
Dla mnie udział w Topie to doskonała okazja do odkrycia nowych brzmień. Myślałem, że większość tak ma :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

VILKI pisze: wt gru 01, 2020 2:44 pm ale że akurat moich propozycji nie ma?
To pewnie chodzi o jakieś prawa autorskie, Spotify nie dogadał się z tymi wykonawcami i nie wszystko od nich jest na tej platformie, a wiek piosenek nie ma tu nic do gadania, bo właśnie np. bluesy od lady z lat trzydziestych minionego wieku są! :twisted:
Michał18 pisze: wt gru 01, 2020 2:57 pm To oficjalnie biorę się za trzecią. Jak pójdzie sprawnie to zrobię też czwartą
Cieszę się bardzo. 8)
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Przy okazji - w części A-C jest jeden błąd - absolutnie nie wynikający z Twojej winy Andrzeju.
Odpalcie sobie z tej playlisty "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni i będziecie wiedzieć o czym mówię :wink:
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: lady »

Sundrajta pisze: wt gru 01, 2020 3:28 pm bluesy od lady z lat trzydziestych minionego wieku są! :twisted:
Bądź spokojny, że będą wszystkie bluesy sprzed wojny :lol:
A gdyby któregoś brakowało, to dajcie znać, wrzucę linka do Tuba.
Sama też bym się chętnie podjęła tworzenia playlisty, ale boję się, że nie ogarnęłabym tego od strony technicznej.
Michał18 pisze: wt gru 01, 2020 2:57 pm nieznanych słucham (nawet bluesów od lady, choć żaden jeszcze nie został mi w pamięci).
O, miło mi. A to że nie został Ci żaden w pamięci to nic. Moje pierwsze spotkanie z bluesem było zgoła podobne, z tym, że ja wtedy poza Zeppelinami nie widziałam świata i wszystko co grali jacyś starzy Murzyni nie miało u mnie szans się spodobać. To było jakieś 10 lat temu, dziś bez bluesa nie wyobrażam sobie świata muzyki, a i Zeppelinów by nie było, gdyby nie blues. Tak że moja droga do tej miłości była kręta i wyboista, ale cieszę się że ją przebyłam :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

Każdy ma swoją drogę. :arrow:
Michał18 pisze: wt gru 01, 2020 5:05 pm Odpalcie sobie z tej playlisty "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni i będziecie wiedzieć o czym mówię
Faktycznie :shock: odpalamy tę piosenkę, a leci De Mono - Kochać inaczej i to w wersji podstawowej, bo jak znowuż sprawdziłem w części drugiej jest jakaś inna. :roll:
A zatem przeniosłem ją do właściwej grupy i pamiętajcie, że tam jest otagowana inaczej (nomen omen), może wkrótce to naprawią, bo pamiętam tylko raz podobną sytuację, tylko że wtedy były pomylone dwie piosenki Dido.
Aha i w miejsce błędu musiałem dodać koncertówkę ChzPB. :idea:
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Wrzucam link do playlisty:

Forumowy TWC (część 3, J-M)

Brakuje 5 utworów a w 2 przypadkach musiałem dodać wersje live:

Jon Anderson - CHANGE WE MUST
Krzak - TAJEMNICZY ŚWIAT MARIANA
Lady Pank - Sztuka Latania
Malcolm McLaren & Catherine Deneuve - PARIS PARIS
Marek Grechuta - PIEŚŃ KRONIKA

Kazik Na Żywo - Jeszcze Polska
Myslovitz - CHCIAŁBYM UMRZEĆ Z MIŁOŚCI (live)


Proszę o zgłaszanie ew. uwag a ja powoli zabieram się za część 4

EDIT: W momencie tworzenia playlisty nie było na niej jeszcze jednego utworu Jarre'a, teraz już jest.
Ostatnio zmieniony sob wrz 25, 2021 9:56 am przez Michał18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

Świetna robota, na razie nie widzę żadnych niedociągnięć (może później się znajdą). :lol:
I mam nadzieję, że do jutra ja skończę część 5. a Ty 4. i będziemy mieli komplet (no prawie, bo zawsze znajdują się jakieś braki)? :arrow:

PS: jednak znalazłem jedną nieścisłość, bowiem "Sztuka latania" jest w wersji symfonicznej, więc spokojnie możesz ją dodać.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

a ja ze swojej strony proszę by zmienić na spotce utwór Europe - Open your heart z tej wersji "plastikowej" na tą z albumu Out of This World która to zrobiła z niego przebój...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

i jeszcze Mam dość Lombardu. nie ma wersji z albumu Anatomia? :know:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

No niestety nie ma. :roll:
VILKI pisze: ndz gru 06, 2020 4:08 pm proszę by zmienić na spotce utwór Europe - Open your heart z tej wersji "plastikowej" na tą z albumu Out of This World która to zrobiła z niego przebój
Zrobione. :D
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Sundrajta pisze: sob gru 05, 2020 4:00 pm Świetna robota, na razie nie widzę żadnych niedociągnięć (może później się znajdą). :lol:
I mam nadzieję, że do jutra ja skończę część 5. a Ty 4. i będziemy mieli komplet (no prawie, bo zawsze znajdują się jakieś braki)? :arrow:

PS: jednak znalazłem jedną nieścisłość, bowiem "Sztuka latania" jest w wersji symfonicznej, więc spokojnie możesz ją dodać.
Najwcześniej na wtorek wieczór mogę się wyrobić z częścią 4. :|

No z tą Sztuką Latania właśnie się zastanawiałem czy dodać. No to dodam :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Sundrajta »

I w porządku. Ja też raczej dopiero we wtorek skończę, no chyba że uda mi się wcześniej. 8)
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Sundrajta pisze: pn lis 30, 2020 3:58 pm I gdyby ktoś zrobił chociaż dwie plejki (już je podliczyłem) z tych trzech (a najlepiej dwie pierwsze): część 3. J-M (182 utwory); część 4. N-R (151 utworów); część 5. S-Z (147 utworów), byłbym bardzo wdzięczny.
Skąd 151 utworów przy części 4? Jak przekopiowałem z zestawu wykonawców na N-R + The do Excela wyszły 154 wiersze. :know:

PS. Playlista będzie jednak gotowa dzisiaj :)
ODPOWIEDZ