Audycje Marka Niedźwieckiego w Radiu Złote Przeboje

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

kwiaciareczka
Posty: 157
Rejestracja: wt sie 07, 2007 8:52 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kwiaciareczka »

zbyszu pisze:
dominik_fi pisze:Trochę denna ta rozmowa z tą Panią na koniec. Niema kto z nich bardziej zestresowany był. Ale to z tym autografem to śmiesznie wyszło. To raczej p. Marek mógłby dać autograf a nie na odwrót.
Załuje, ze nie oglądałęś jak zegnano Niedzwiedzia a witano Edytę Górniak dziś w TVP 2 :-/
No ja bym jednak tych dwóch rozmów nie porównywała. Choć rozmowa w Śiniadaniu nie podobała mi się bardzo, to jednak Monika Richardson jest osobą inteligentną, a przynajmniej takie wrażenie sprawia. I tyle. Więcej nie będę pisać o tym co mnie najbardziej męczy w Złotych, a nie jest to muzyka, tej można posłuchać ( nie codziennie, bo nudno, ale czasem da się ), bo nie lubię ludzi krytykować. Zmiany w RZP mają być, choć powoli... Pożyjemy, zobaczymy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Vinyl84 pisze:I jeszcze na dodatek słynne "Parole" ;) Pytanie kto to wykonuje, bo nie mam zielonego pojęcia ;)
Ze spisu utworów można wyczytać: Dalida - Paroles Paroles
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Słuchałem..... audycja fajna, normalna (ale też innej sobie nie wyobrażam), jak każda Markowa..... bardzo obliczalny wybór piosenek. Z 10 piosenek, które obstawiałem, rzeczywiście się pojawiły; ale ta otoczka wokół tych nowych audycji..... te złote stroje, nażelowane włosy, suszenie zębów, dzwonienie dzwoneczkami w czerwonej czapeczce jakoś mi do Pana Marka nie pasują. I ta lista przebojów, top wszech czasów...... to przecież wszystko już było; takie powielanie tej samej formy. To ma być ten rozwój zawodowy, tak? No nie wiem, a może to tylko żal, że nie ma już go w Pr. III. Pewnie tylko dlatego, z czystej ciekawości od czasu do czasu będę podsłuchiwał co się dzieje na falach RZP. Village People...... i top wszech czasów - koniec świata. Brakuje jeszcze Modern Talking i Bad Boys Blue. Może niech ktoś zgłosi. :(
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

zbyszu pisze:
dominik_fi pisze:Trochę denna ta rozmowa z tą Panią na koniec. Nie wiem kto z nich bardziej zestresowany był. Ale to z tym autografem to śmiesznie wyszło. To raczej p. Marek mógłby dać autograf a nie na odwrót.
Załuje, ze nie oglądałęś jak zegnano Niedzwiedzia a witano Edytę Górniak dziś w TVP 2 :-/
Jasne, że żałuję alb dzięki dobrym ludziom na tym forum będę mógł obejrzeć.
zbyszu pisze: Pozatym...eukaliptus nie byl australijski, tylko afrykanski. :-/
A skąd wiesz jaki on był.
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodziło o to, że Marek przywiózł go z Australii.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

dominik_fi pisze: A skąd wiesz jaki on był.
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodziło o to, że Marek przywiózł go z Australii.
Było o tym na antenie RZP. Koledzy z redakcji (jakies dziewczyny) wręczyły Niedzwiedziowi eukaliptus. Wąłśnie afrykanski.

How long?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Słuchałem audycji od początku do końca i bardzo "misie" podobała. Jak dobrze znów usłyszeć głos Marka N. :) , szkoda że nie w Trójce.
Jedyne co mnie wnerwiało to... przydługie reklamy. :x

Rano oglądałem TVP2 - tak średnio było, chociaż nie z winy Niedźwiedzia. Nie miał za bardzo szansy by poopowiadać coś więcej.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

drwycior pisze:Wszystko fajnie,tylko gdzie trafie na chomikowe audycje to wszystko w mono nagrane...ludzie - no mono to bylo 20 lat temu...

Ja deklaruje tez nagrywac jutro,ale pewnie nie zawsze bede mogl, wiec zwracam sie z pytaniem czy ktos tez bedzie nagrywal w przyszlosci ,ALE W STEREO???!!

Dzieki.
No powinienem sie wielce obrazic, bo na moim chomiku audycje sa w stereo i to w dodatku z wielkim bitratem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Piotr, to fakt, zgadza sie i w tym miejscu dziękuję za niektóre audycje :-)
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Robinson pisze:
Vinyl84 pisze:I jeszcze na dodatek słynne "Parole" ;) Pytanie kto to wykonuje, bo nie mam zielonego pojęcia ;)
Ze spisu utworów można wyczytać: Dalida - Paroles Paroles
Dalida & Alain Delon - Paroles, Paroles (miała to być moja prpozycja do Naszej Listy IV ... ale się spóźniłem ... :(
A przy okazji dzisiejsza była audycja po prostu zwykła, "markowa", bo taka miała być ... I niech będzie, bez względu na to, czy ktoś to odczyta jako "walkę z Trójką", czy zwyczajną pracę ... Jak nie było p.Marka, brakowało czegoś w eterze, nawet nie ma jak określić czego ... Pora ausycji fajna, a obie listy niech będą, zobaczymy co tam będzie (przecież to my będziemy głosować), przecież p.Marek prochu nie wymyśli ...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Bodeczek pisze: dzisiejsza była audycja po prostu zwykła, "markowa", bo taka miała być ... I niech będzie, bez względu na to, czy ktoś to odczyta jako "walkę z Trójką", czy zwyczajną pracę ...
Dokałdnie! Tego włąsnie mi brakowało. Soboty, jak za dawnych lat...A moze to ja już taki stary?

How Long?
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

Piotr pisze:
drwycior pisze:Wszystko fajnie,tylko gdzie trafie na chomikowe audycje to wszystko w mono nagrane...ludzie - no mono to bylo 20 lat temu...

Ja deklaruje tez nagrywac jutro,ale pewnie nie zawsze bede mogl, wiec zwracam sie z pytaniem czy ktos tez bedzie nagrywal w przyszlosci ,ALE W STEREO???!!

Dzieki.
No powinienem sie wielce obrazic, bo na moim chomiku audycje sa w stereo i to w dodatku z wielkim bitratem.
Nie powinienes sie wielce obrazic bo ja pisalem o tych chomikach gdzie sa audycje w mono...a wiec nie o Twoim drogi Piotrze. :-$ :wink:
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

"Jak nie było p.Marka, brakowało czegoś w eterze, nawet nie ma jak określić czego"

Ja wiem czego brakowalo,ale nie powiem bo sie odezwa przeciwnicy "muzyki srodka" i mnie zkatuja :lol: 8)
A teraz skopiuje siebie:

"Nowe rozdanie. No wlasnie, znowu sobotnia kawa i glos w radiu ktory daje taki spokoj i pewnosc tego ze to co najlepsze nigdy nie przeminie… Choc jeszcze przyzwyczajam sie, to tak naprawde wszystko zalezy od wlasnego nastawienia… Zmiany schematow myslenia... Marek going for Gold… Czyli Marek Niedzwiecki w Radiu Zlote Przeboje… od dzis! Bede pisal otwarcie, nie jak do tej pory ale to bylo wynikiem chyba jednak takiej zgryzoty ludzkiej. I zalu… mimo wszystko. Do tematu hustawki nastrojow z tym zwiazanych przez ostatnie pol roku powroce jeszcze w oddzielnym watku poswieconym tylko tej osobie ktora towarzyszyla mi przez ostatnie 20 lat z glosnika. Narazie jeszcze mysle sobie tak, ze slucha sie tego, jak dawniej znanych audycji i gdy pozniej przelaczam na inna stacje to naprawde juz sam nie wiem gdzie to gralo...?"
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

drwycior pisze:Nie powinienes sie wielce obrazic bo ja pisalem o tych chomikach gdzie sa audycje w mono...a wiec nie o Twoim drogi Piotrze. :-$ :wink:
No oczywiscie, ze sie nie obraze. Tak tylko chcialem w ten sposob zwrocic uwage, ze nie wszystkie chomiki sa zawalone slabej jakosci materialami dzwiekowymi - mam tu na mysli te biezace audycje udostepniane na potege.

No i na chwile obecna tylko u mnie na chomiku mozna znalezc audycje Zlote sldosze najslodsze bez reklam, aby sie lepiej sluchalo.
Awatar użytkownika
jblaminsky
Posty: 812
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Post autor: jblaminsky »

Po zapis audycji w STEREO zapraszam na www.chomikuj.pl/Jablam tam w folderze leza 3 pliczki. (niestety zerwalo mi net na kilka sekund 2 razy wiec jakas tam piosenka jest ucieta.) No i nie wycielem reklamiątek bo jestem tak zawalony robota ze nawet nie mialem kiedy.

A jesli ktos z was ma problem z odbiorem stacji to polecam program

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... _Radio.php

Po instalacji wystarczy w uruchomionym programiku wejsc w SETTINGS - Language - a potem Polski coby latwiej bylo, albo zostawic english.

A potem w STACJE - BY REGION- EUROPE K-Z - POLAND a potem znalezc sobie pod literka zadana stacje. A jest z czego wybierac! Pod Z oczywiscie Zlote przeboje i Zlote Przeboje 80. Pod P jest i nasza Trojka. I nie zacina tak jak poprzez strone. jak kto chce zapisac aduycje to guziczek NAGRYWANIE swietnie sie sprawdza. Plik zapisuje sie w MP3. Nie wszystkie audycje pozwalaja na te opcje - np Kanal Tematyczny - Muzyka Filmowa...

Mam nadzieje ze nie dostane po plecach za tego posta.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Niełatwo uspokoić myśli i emocje po dzisiejszym dniu. Jego osobowość odcisnęła tak wielkie piętno , że mimo wysłuchania dzisiejszej Listy i tradycyjnego ręcznego zarchiwizowania , wciąż w uszach wybrzmiewają takty JEGO dzisiejszej audycji. A przecież minęły tylko 4 miesiące... Długie 4 miesiące...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Fanatyk, zdecydowanie masz rację ! Na audycję Marka czekałe. A na listę ... Może dlatego że wiedziałem że nie mam szans na wysłuchanie?...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Przyznam się, ze ja równiez słuchałem LP3 przez pryzmat Niedzwiedza w Złotych. To, ze nie mogę (ciagle) zaakceptowac nowej poczekalni (a własciwie jej braku!!!) to rzecz inna. Brakuje mi Niedzwiedziowych dyrdymałków, opowieści o muzyce, gierek jezykowych i właśnie tego czegoś - co przyciaga do Radia. Nawet do takich Złotych Przeboików :-/

Za długo? How Long?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

wiec Balonik ma kopiowac Marka? Przeciez chcielismy, zeby wprowadzil swoj styl. Stara sie to robic, przy okazji wprowadzajac male zmiany, jednoczesnie nie zrywajac z tradycja. I mi sie to podoba.
zubek59
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 10:39 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zubek59 »

A mi się wczorajsza audycja bardzo podobała. Ciekawy był też moment, jak Marek się pomylił przy podawaniu adresu mailowego:)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

ku3a pisze:wiec Balonik ma kopiowac Marka? Przeciez chcielismy, zeby wprowadzil swoj styl. Stara sie to robic, przy okazji wprowadzajac male zmiany, jednoczesnie nie zrywajac z tradycja. I mi sie to podoba.
On już kopiuje!!! Np. "Gdzie Panstwa dopadła Lista"??? Np. propozycje do notowania na początku Listy??? Z drugiej strony Balonik bardzo sie stara. Ma niezwykle niewdzięczną role. Bo Lista od zawsze kojarzy się z Panem Markiem. Stąd te mini reformy (jednym sie podobaja, innym nie). Jestem tylko ciekawy jednego... Jak to się odbiło na liczbie głosów?

Panie Piotrze - wszystkiego najlepszego - ale Panslki TuBaron jest znacznie lepszy. Bo swoj!!!

How Long?
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Zdaje się sami chcieliście Barona jako następcę. Baron się _nigdy_ nie uwolni od Niedźwiedziowego schematu prowadzenia listy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Marka Niedźwieckiego w Radiu Złote Przeboje można usłyszeć w jego autorskich programach w soboty między 10 a 13 oraz w piątki między 19 a 22. Także od poniedziałku do piątku o 9.45 i 12.45, gdzie prezentuje piosenki.
Czy ktoś słuchał tych dzisiejszych (15-minutowych?) audycji? Co Marek grał?
amstel
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: amstel »

jeśli to prawda, powtórzę - jeśli to prawda, że pan Marek prowadził będzie listę przebojów w Radiu ZP na podobnych zasadach i o analogicznej porze co w Trójce, to w moich oczach Pan Redaktor straci wiele. Przecież to byłby klasyczny przejaw braku jakiejkolwiek przyzwoitości. Odejść z dnia na dzień, na podstawie własnej decyzji, z radia, w którym pracowało się długie dekady, porzucając program kochany przez tysiące fanów na pastwę losu, niezważając na uczucia słuchaczy, motywując to potrzebą zmiany, spokoju, czy jeszcze innymi enigmatycznymi sugestiami... I kiedy to jego dziecko stara się sobie jakoś radzić, zostało zaakceptowane przez słuchaczy i znalazło nową formułę, Pan Redaktor szykuje mu konkurencję. Jak się do tego mają słowa o redaktorowym znudzeniu prowadzeniem listy? Zwykła bufonada... Brak elementarnej konsekwencji, a przede wszystkim - ciężko to pisać - klasy... szkoda...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Z tego co wiadomo to lista Marka będzie w piątek od 19 do 22 i uważam, że zachował się super lojalnie wobec trójki odchodząc w takim, a nie innym stylu.
To, że listy nie pokrywają się w tym samym czasie też z pewnością nie jest przypadkiem.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

amstel pisze: jeśli to prawda, że pan Marek prowadził będzie listę przebojów w Radiu ZP na podobnych zasadach i to w moich oczach Pan Redaktor straci wiele.

Jak się do tego mają słowa o redaktorowym znudzeniu prowadzeniem listy? Zwykła bufonada... Brak elementarnej konsekwencji, a przede wszystkim - ciężko to pisać - klasy... szkoda...
AD 1) Formuła Listy P3 został wymyślona przez Niedzwieckiego, wiec jak by nie było to jego autorski program

AD 2) Rzeczywiście - Niedzwiedz był znudzony tym, ze na Liscie sa utowry już prawie zupełnie rozmijające sie z jego gustami muzycznymi. Nie raz mówił miedzy wierszami, ze jakiś jego faworyt zupełnie nie ma szans na Top 50. Zaś teraz zapowiedział, ze nie zabraknie wsród propozycji do LP np. Bruca S. Eagles, Cincottiego czy Bem.

Poczekalny. Zobaczmy, co to bedzie za Lista....Dlaczego się juz go krytykuje, skoro o nowej Liscie nic nie wiemy konkretnego?

How Long?
ODPOWIEDZ