Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

Tylko tutaj. I eliminacji nie będzie, wszystko pójdzie do zestawu.
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1780
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Kruklanki »

Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów:
ABC - THE LOOK OF LOVE
a-ha - CRYING IN THE RAIN
a-ha - HUNTING HIGH AND LOW
a-ha - STAY ON THESE ROADS
a-ha - THE SUN ALWAYS SHINES ON TV
Jean Michel Jarre - EQUINOXE (PART IV)
Jean Michel Jarre - ETHNICOLOR
Jean Michel Jarre - OXYGENE 4
Jean Michel Jarre - SOUVENIR OF CHINA
Jean Michel Jarre - ZOOLOOK
Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND
Pet Shop Boys - IT'S A SIN
Pet Shop Boys - RENT
Pet Shop Boys - SUBURBIA
Pet Shop Boys - WEST END GIRLS
OMD - ENOLA GAY
OMD - MAID OF ORLEANS
OMD - SAILING ON THE SEVEN SEAS
OMD - SO IN LOVE
Phil Collins - A GROOVY KIND OF LOVE
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8783
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

wiele świetnych propozycji :D
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: jedrzej2012 »

Brakuje 3 utworów spośród tych, co były w top 100

Republika - TELEFONY
The Doors - PEOPLE ARE STRANGE
Gary Moore - STILL GOT THE BLUES (FOR YOU)
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

O to to. Dzięki, jędrzeju, już uzupełnione ;)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: jedrzej2012 »

Najdłużej szukałem Gary Moore, Republika i Doorsi od razu zauważyłem.
Tym bardziej Gary Moore zdziwił mnie, jeśli chodzi o jego brak, gdyż był to największy awans w Top 100 26. TWC, a Doorsi w tym przypadku nowość na 58.
Telefony kiedyś były, pamiętam to w 14. Topie chyba spadły z 85. na 93, wtedy na 94. było "Everybody Hurts" R.E.M., które wróciło na 53. w 26. notowaniu.
W tamtym okresie przed 2008 rokiem jednym z wylotów, z których powodów było mi smutno okazał się Dżem i utwór "Paw".
W 17. topie smutno mi się zrobiło na wieść o wylocie "Pride (In the name of love)", mój nr 1 grupy U2.
P.S. W razie forumowego polskiego topu w przyszłości też znajdziemy ewentualne braki, ale tam jest łatwiej, bo tylko 198 utworów w 13 wydaniach było.
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

spoko. do Forumowego PTWC jest jeszcze czas. zaczniemy o nim myśleć na początku lutego. tym bardziej że wszystko na to wskazuje, że Przeboju roku nie będzie.
kajman
Posty: 64124
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: kajman »

1. Proszę o zmianę nieprawidłowego zapisu wykonawców w utworze Mury. Ten utwór jest firmowany przez trio Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski & Zbigniew Łapiński (ewentualnie można pozostawić same nazwiska).
2. Prośba o przedłużenie terminu zgłaszania propozycji do 10 listopada.
3. Zestaw wygląda fatalnie. Z pierwszej dwudziestki utworów, na które głosowałem w zeszłym roku w zestawie jest tylko jeden (moje miejsce 14). Dalej jest lepiej, bo z mojej setki jest ich 29, ale w całym zestawie znalazłem tylko 47 utworów, na które ze spokojnym sumieniem mógłbym zagłosować. Dwadzieścia dołożę i żyć z nadzieją, że znajdą się osoby, które zgłoszą coś z tych, których mi brakuje.
4. Warto byłoby poprosić Admina, żeby umieścił informację o topie w zestawie tematów wyróżnionych, bo przypuszczalnie część obecnych forumowiczów do tego działu w ogóle nie zagląda.
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz wrz 13, 2020 9:24 am 1. Proszę o zmianę nieprawidłowego zapisu wykonawców w utworze Mury. Ten utwór jest firmowany przez trio Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski & Zbigniew Łapiński (ewentualnie można pozostawić same nazwiska).
Zmienione. ;)
kajman pisze: ndz wrz 13, 2020 9:24 am 2. Prośba o przedłużenie terminu zgłaszania propozycji do 10 listopada.
Pomyślę o tym później. Chciałbym, abyś miał na uwadze, że trzeba zagłosować. Nie wiem, kto będzie prowadził wątek z głosowaniem, ale jestem za tym, aby były te dwa miesiące na zagłosowanie, jak to się zwykle dzieje. Jeśli chcemy mieć wydanie TWC konkretnie w dniu 1.01., termin nie powinien być dłuższy niż do 29.12. (względnie 30.12. do 12). Czy starczy nam czasu, zaczynając głosowanie w połowie listopada?
kajman pisze: ndz wrz 13, 2020 9:24 am 3. Zestaw wygląda fatalnie. Z pierwszej dwudziestki utworów, na które głosowałem w zeszłym roku w zestawie jest tylko jeden (moje miejsce 14). Dalej jest lepiej, bo z mojej setki jest ich 29, ale w całym zestawie znalazłem tylko 47 utworów, na które ze spokojnym sumieniem mógłbym zagłosować. Dwadzieścia dołożę i żyć z nadzieją, że znajdą się osoby, które zgłoszą coś z tych, których mi brakuje.
Czy będziemy głosowali na 100, czy też tylko na 50, będzie jeszcze dyskutowane :) Ale tego raczej powinien pilnować przyszły prowadzący wątek z głosowaniem. Sądzę że jak uzbiera się liczba utworów bliżej 1000, może i nawet będzie się głosowało na setkę ;)
kajman pisze: ndz wrz 13, 2020 9:24 am 4. Warto byłoby poprosić Admina, żeby umieścił informację o topie w zestawie tematów wyróżnionych, bo przypuszczalnie część obecnych forumowiczów do tego działu w ogóle nie zagląda.
O tym samym pomyślałem...
kajman
Posty: 64124
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: kajman »

Dla mnie znacznie większym problemem będzie wybranie z morza kandydatów tych 20 utworów, które chciałbym zgłosić niż późniejsze wybranie 100 (czy tym bardziej 50), na które miałbym ochotę zagłosować.
TStudent pisze: ndz wrz 13, 2020 10:32 amZmienione.
Dzięki! :D
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: Michał18 »

Skoro wszystkie zaproponowane utwory wskakują do zestawu to przydałoby się utworzyć post zbiorczy, do którego przeklejane byłyby nowe utwory tak żeby każdy przed publikacją swoich propozycji mógł sprawdzić czy coś się nie powtarza, bez konieczności przeglądania wszystkich stron dyskusji.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8783
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

Michał18 pisze: pn wrz 14, 2020 11:46 am Skoro wszystkie zaproponowane utwory wskakują do zestawu to przydałoby się utworzyć post zbiorczy, do którego przeklejane byłyby nowe utwory tak żeby każdy przed publikacją swoich propozycji mógł sprawdzić czy coś się nie powtarza, bez konieczności przeglądania wszystkich stron dyskusji.
o tym samym pomyślałem. nie trzeba przerzucać całego wątku i sprawdzać co już jest a co nie :D
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: santosz »

Ponieważ też będę miał problem z wybraniem tej konkretnej a nie innej dwudziestki propozycji, zadaję pytanie. O ile w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie jednak końca świata (co, umówmy się, jest mało prawdopodobne), to czy zakładamy już teraz, że do następnego topu 21/22 również będziemy zgłaszać swoje kolejne propozycje, czy po tegorocznych zgłoszeniach zostaw zostanie już zamknięty na stałe i nie będzie poszerzany?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8783
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

santosz pisze: wt wrz 15, 2020 1:30 pm Ponieważ też będę miał problem z wybraniem tej konkretnej a nie innej dwudziestki propozycji, zadaję pytanie. O ile w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie jednak końca świata (co, umówmy się, jest mało prawdopodobne), to czy zakładamy już teraz, że do następnego topu 21/22 również będziemy zgłaszać swoje kolejne propozycje, czy po tegorocznych zgłoszeniach zostaw zostanie już zamknięty na stałe i nie będzie poszerzany?
ale żeś poleciał :lol:
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: santosz »

no co :D ja po prostu zapobiegliwie wybiegam (czy można użyć sformułowania zapoBIEGliwie wyBIEGać)? w każdym razie zapobiegliwie wybiegam w przyszłość (jednocześnie zakładając, że jej nie będzie - taka schizofrenia), by wiedzieć, czy wystrzelać się ze swoich ulubionych utworów zglaszając je od razu, czy rozłożyć selekcję na lata :D
kajman
Posty: 64124
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: kajman »

Ja myślę, że w kolejnych latach taka możliwość powinna istnieć tylko że wtedy po kilka utworów góra, na przykład trzy.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: santosz »

Też tak jakoś bym to widział, 3 do 5 utworów max
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

albo po prostu będą prowadzone eliminacje i wtedy nawet do 8 utworów. Ale czas na tego typu dywagacje zapewne przyjdzie. ;)
kajman
Posty: 64124
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: kajman »

Nawet jeżeli byłyby eliminacje to byłbym za tym, żeby każdy mógł zgłosić jedną propozycję, która by przechodziła bez eliminacji.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: santosz »

Moje propozycje:

Na pewno nie wszystkie propozycje, które tu umieściłem należą do ścisłej czołówki mojego prywatnego topu wszech czasów. Tym bardziej, że nigdy nie tworzyłem takiej listy z pozycjami od 1. do iluś tam. Nigdy nie czułem potrzeby klasyfikowania moich ulubionych utworów. Natomiast wszystkie umieszczone tu utwory są oczywiście na tej dłuuugiej liście osobistej i dwudziestkę wybrałem trochę przypadkowo. Starałem się, by byli to artyści w miarę wszystkim znani, w moim zdaniem najlepszych ich utworach, które jednak nie zostały nigdy ich największymi przebojami. No i chciałem też, by było w miarę możliwości różnorodnie pod względem stylistycznym.

Carly Simon - YOU'RE SO VAIN
Ta piosenka akurat była w zestawie Trójkowego topu i w podsumowaniach zawsze szorowała po dnie, gdzieś w okolicy 1300. miejsca, co akurat dziwne, bo należała do jednych z najczęściej granych przez Niedźwiedzia w jego audycjach. W utworze na wokalu towarzyszy Simon pewien bardzo mało znaczący i w ogóle nie znany wokalista, z którym kiedyś Carly Simon tworzyła związek. To wokalista na tyle mało znany i nic nie znaczący, że jego nazwisko nigdy nie pojawiło się na żadnej oficjalnej okładce z tym wydawnictwem. Tekst piosenki, choć można podejrzewać, że opowiada właśnie o ich krótkim lecz burzliwym romansie, podobno wcale nie dotyczy ich dwojga. Ale wiadomo jak to jest z artystami, lubią konfabulować. :)

Chuck Mangione - FEELS SO GOOD
Chuck Mangione to nie tylko Dzieci Sancheza. Feels So Good to utwór tytułowy z płyty wydanej w 1978 roku. Ukazał się również jako singiel w znacznie skróconej wersji i dotarł do czwartego miejsca oficjalnej listy Billboardu! Można? Można! No ale nie w obecnych czasach. Utwór często wykorzystywany w filmach i serialach. Nawet Sheldon Cooper "zagrał" swoją wersję :)

David Bowie - BLACK TIE, WHITE NOISE
Znowu tytułowy utwór z albumu wydanego w 1993 roku. Wydany na singlu, choć trochę w cieniu Jump They Say, który został większym prebojem. W duecie z Bowiem występuje amerykański wokalista Al B. Sure, mimo że jednym z muzyków branych wówczas pod uwagę był Lenny Kravitz. Black Tie, White Noise było reakcją na zatrzymanie i brutalne pobicie czarnoskórego robotnika Rodney Kinga. Policjantów uniewinniono, co wywołało falę protestów i zamieszek w ulicach Los Angeles. W wyniki starć zginęło 63 osób.

Don Grusin - OUTBACK OASIS
Rok 1990. Poczekamy na Erica Marienthala i lecimy dalej

Eric Burdon and War - PAINT IT BLACK MEDLEY
Rok 1970. Eric Burdon z coverowania innych utworów stworzył prawdziwą dziedzinę sztuki. Nawet nie tyle nagrywał covery, co wykorzystywał inne utwory, tworząc z nich zupełnie nowe dzieła.

Focus - CARNIVAL FUGUE
Rok 1972. Z przepięknej płyty Focus 3. Sam Johan Sebastian Bach pozazdrościł by takich kompozycji. W trójkowym zestawieniu TWC był inny utwór z tej płyty - Sylvia.

Frank Zappa - WATERMELON IN EASTER HAY
Rok 1979. Całą dwudziestkę mógłbym zapełnić utworami tego pana. Ostatecznie wybór padł na instrumentalną kompozycję z genialnej płyty Joe's Garage.

Gentle Giant - THINK OF ME WITH KINDNESS
Rok 1972. Jeszcze raz klasyka art rocka. Nagranie z płyty z ośmiornicą na okładce.

Jeff Buckley - LAST GOODBYE
Rok 1994. Kolega kacper94 zaproponował świetne Grace, to ja dorzucę jeszcze Last Goodbye. Ciekawe jaką muzykę tworzyłby Buckley w obecnych czasach. Jedna z większych przedwczesnych strat w historii rocka.

Neil Young - PHILADELPHIA
Rok 1993. Całą sławę zgarnął Bruce Springsteen za Streets of Philadelphia, ale to właśnie piosenka Neila Younga zrobiła na mnie największe wrażenie. Utwór pojawia się w całości w ostatniej scenie filmu

Prince - LAST DECEMBER
Rok 2001. Najlepszy Prince ever.

Procol Harum - FIRES (WHICH BURNT BRIGHTLY)
Rok 1973. Mój faworyt z chyba najsłynniejszej płyty Procol Harum zatytułowanej Grand Hotel. W utworze pojawia się wspaniała wokaliza Christine Legrand znanej m.in. ze Swingle Singers





c.d.n.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2020 11:23 pm przez santosz, łącznie zmieniany 14 razy.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8783
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: VILKI »

ale gdzie są te Twoje propozycje? :know:
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

Na razie dał jedną i planuje wkrótce dać kolejne. Ale czasu dużo nie ma... :(
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: santosz »

TStudent pisze: ndz wrz 27, 2020 3:09 pm Na razie dał jedną i planuje wkrótce dać kolejne. Ale czasu dużo nie ma... :(
Ponieważ czas jest pojęciem względnym rozumiem, że pisząc że mam mało czasu miałeś na myśli 25 października? Rozumiem, że do tej daty zestaw można dowolnie poszerzać.
TStudent
Posty: 11626
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: TStudent »

Tak, 25 października. Ale wszystkie propozycje będę notował bliżej tej daty, więc spokojnie, tylko Kolega się trochę zmartwił. ;)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do Forumowego Topu Wszech Czasów.

Post autor: jedrzej2012 »

Moje propozycje:

Röyksopp - REMIND ME
Mario Winans, P. Diddy & Enya - I DON'T WANNA KNOW
Bomfunk MC's - FREESTYLER
Lao Che - WOJENKA
Lao Che - NIE RAJ
Daria Zawiałow - SZARÓWKA
Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
Red Hot Chili Peppers - THE ADVENTURES OF RAIN DANCE MAGGIE
Rammstein - SONNE
Rammstein - OHNE DICH
U2 - ELECTRICAL STORM
Skubas - LINOSKOCZEK
Organek - MISSISSIPPI W OGNIU
Izabela Trojanowska - JESTEM TWOIM GRZECHEM
Jacksons, The - TORTURE
D' Angelo - BROWN SUGAR
Enya - ONLY TIME
Enya - CARIBBEAN BLUE
Enya - ONLY IF...
Jam & Spoon feat. Jim Kerr - CYNICAL HEART
ODPOWIEDZ