Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

BECZAŁA???

:-D :-D :-D

No cóż, nowa Trójka wymiata... A słuchacze starej (a LP3 w szczególności) też mają ochotę beczeć, tylko w nieco innym znaczeniu... :-(
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Było coś o Nowej Zelandii i owcach. :)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

A dziś Red. Owczarek (bo chyba nie Kierownik?) zrobił mi przyjemność mini festiwalem Lady Pank- włączam radio na godz. dziennie a tu: Vademecum Skauta, Kryzysowa Narzeczona i Sztuka Latania. To miłe akcenty w tej gymeli, w której nie ma już czego słuchać.
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Redaktor Owczarek to ten, który puszcza bloki, czyli po kilka utworów jednego artysty? Fajnie, jeśli się lubi artystę. A P. Firan to skąd się wziął?
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

Łukasz Ciechański, znany mi osobiście z jego podsumowań na YT stanie się prowadzącym poranne ZD3.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9032737672

Najlepsze komentarze, a zwłaszcza Piotrka Stelmacha u dołu. :D

Coś mi się wydaje, czy przypadkiem Tomek Michniewicz nie zaprosił go do Trójki po znajomości (przypomnę, obaj pracowali kiedyś w Bisce - byli kolegami w liceum dziennikarskim)? Znalazł chyba dobre zastępstwo. Czekam na divertimento z bekaniem 45 min. na antenie.
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

No i wrócił Salon polityczny 3. A zdaje się miało nie być polityki (poza newsami), czy coś mi się przywidziało? Ciekawe, czy będą też sobotnie spotkania z politykami, chociaż wolałbym, żeby było jak kiedyś, czyli godzina z politykami i godzina z komentatorami. No to jeszcze "Za..." , nowa lista...
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Kto nie zdążył posłuchać wymiatającego Kirmucia (np. ja) ma ostatnią szansę, bo pasma poranne ma zająć Ciechan (Łukasz Ciechański), a teraz (wyczytałam na stronie) Do Trójki Zaprasza niejaki Witold Lazar (transfer z RMF). Czyli Trójka zmierza w stronę komercyjnego grania i prowadzenia audycji? Drugie RMF tylko z właściwymi serwisami? Słowa Pani Prezes zaczynają stawać się ciałem.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

Słuchałem kawałek tego Lazara i wygląda na to, że te audycje popołudniowe zaczynają bardziej przypominać dawne ZD3 (przynajmnie jeśli chodzi o formułę). Trochę starszych, trochę nowszych utworów jeśli chodzi o playlistę (R.E.M., Myslovitz, Pogo Organka), materiały reporterskie (było coś o pracy uczelni w czasach pandemii), a prowadzący nawet telefon podawał do wypowiedzenia się w sprawie ;)
Wygląda więc na to, że na początku udawali, że niby coś chcą zmieniać, a teraz kiedy znaleźli jakichś stałych nowych prowadzących, sprawa przycichła, to wraca niby ZD3, tylko że już nie pod nazwą ZD3 (neoZD3?) :know:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Neo-ZD3, może jeszcze neo-Lista (jakaś neo-LP Trójka to nawet przecież ostatnio była)??? No cóż, jak przewrót, to przewrót, jak stan wojenny, to stan wojenny...
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

a w Byle do 13 zaszła "dobra zmiana" - zamiast A. Kaczkowskiej duet R. Jaźwiński i Wioletta Myszkowska. To jeszcze gorsze zestawienie przebiło tamten duet do dna.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

red. Kaczkowska to chyba w końcu ma trochę wolnego, bo ostatnio to chyba nie było dnia w którym by nie była na antenie ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Dziennikarz TVP Info, Karol Gnat, dołączył w środę do zespołu testowanych dziennikarzy, prowadzących pasmo muzyczne w Trójce. Poprowadzi popołudniową audycję muzyczną z cyklu „Do Trójki zaprasza…” .

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... M9o7zYPaws

coście (...) uczynili...

ciekawe czy wszyscy chętni popierający obecny UKŁAD mogą wziąć udział w testach?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

jedno wejście na wirtualnemedia.pl i dwie kiepskie wiadomości...

Marek Brzeziński - od 25 lat korespondent Polskiego Radia w Paryżu - odchodzi z publicznego radia.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... t-w-paryzu
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

^^^
Kolejna legenda poza PR, jeszcze dopiero co miał (świetne jak zwykle) relacje z Tour de France...
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: wt wrz 15, 2020 11:41 am a w Byle do 13 zaszła "dobra zmiana" - zamiast A. Kaczkowskiej duet R. Jaźwiński i Wioletta Myszkowska. To jeszcze gorsze zestawienie przebiło tamten duet do dna.
Dla mnie lepiej. :) A W. Myszkowska akurat pasuje tematycznie do R. Jaźwińskiego, bo on od filmu, a ona od muzyki filmowej. Kojarzę ją z jakiegoś innego radia, gdzie miała audycję z muzyka filmową. Zresztą w 3 też miała jakieś wstawki w ZD3 (?).
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 1:14 am red. Kaczkowska to chyba w końcu ma trochę wolnego, bo ostatnio to chyba nie było dnia w którym by nie była na antenie ;)
Może została urlopowana jak T Żąda. :D
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Dla mnie głos Kaczkowskiej o niebo lepszy od Myszkowskiej. A do tego mam wrażenie, że p. Wioletta nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Yacy pisze: śr wrz 16, 2020 11:31 am Dziennikarz TVP Info, Karol Gnat, dołączył w środę do zespołu testowanych dziennikarzy, prowadzących pasmo muzyczne w Trójce.
Yacy pisze: śr wrz 16, 2020 11:39 am Marek Brzeziński - od 25 lat korespondent Polskiego Radia w Paryżu - odchodzi z publicznego radia.
No to ja tego nie rozumiem. Skoro im się nie podobały korespondencje z Paryża trzeba by mu było zaproponować pasmo muzyczne, a nie jakiegoś Gnata szukać.
"Od września korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został Stefan Foltzer"
No sorry, czy Trójka ma za dużo pieniędzy, żeby jakiegoś korespondenta trzymać. Nie będzie polityki, nie będzie publicystyki, to po co komu takowy.
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 1:32 pm jeszcze dopiero co miał (świetne jak zwykle) relacje z Tour de France...
A po co komu takie relacje? Polacy tam nie wygrywają, więc mogłoby to zachwiać morale narodu. A co więcej nasi kolarze nie wypowiadają się źle o LGBT więc są na czarnej liście.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

kajman pisze: śr wrz 16, 2020 5:52 pm
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 1:32 pm jeszcze dopiero co miał (świetne jak zwykle) relacje z Tour de France...
A po co komu takie relacje? Polacy tam nie wygrywają, więc mogłoby to zachwiać morale narodu.
:mrgreen: Już myślałem, że serio tak piszesz, dopiero potem dostrzegłem ironię :lol:
Swoją drogą ciekawe co z red. Wałkuskim, może też już zaraz stwierdzą, że zbyt zasiedziały w tych Stanach ;)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Z tego co doczytałem to właśnie władze mają skłonność do promowanie informacji dotyczących sukcesów Polaków kosztem innych. Więc u mnie to ironia, ale tam ktoś może w ten sposób myśleć.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Gdzieś wyczytałam, że ten Gnat przez pierwszą godzinę zwracał się do słuchaczy per Ty. Dopiero po interwencji któregoś ze słuchaczy zaczął zwracać się per Państwo. Czy to prawda? Ktoś słuchał jeszcze po 16? Ja włączyłam trochę później i były formy Pani/Pan. Audycja była poświęcona zawartości cukru w cukrze, czyli zwiększonego spożywania przez nas cukru i były telefony od Słuchaczy!!!
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Dziwne, że u p. Gnata takie maniery, bo przyszedł przecież z mediów publicznych. Co innego, gdyby był z jakiegoś eremefu. Chociaż... Na YT jest dostępny fragment LP3 z 1984 roku, w którym Pan Marek zwraca się do biorącego udział w konkursie słuchacza... na "ty"!
A może to dzwoniły jakieś dzieci, albo prywatni znajomi pana Gnata?
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Ci co dzwonili mówili jak to u nich jest z tym cukrem. I raczej obalali myśl założoną, że cukier szkodzi. Słyszałam pochwały cukru, co nawet prowadzący skwitował, że dyskusja wymyka się spod kontroli czy idzie w innym, przewrotnym kierunku. Krytyka raczej dotyczyla zamienników cukru. Raczej zatem byli to obcy słuchacze względem p. Gnata. A jak nie zapanował nad dyskusja idącą w innym kierunku... Chyba, że to celowy wentyl bezpieczenstwa- popatrzcie Państwo u nas można mówić co się chce i idzie na antenę.
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: śr wrz 16, 2020 5:37 pm A do tego mam wrażenie, że p. Wioletta nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
A P. Aleksandra? :)

Jutro chyba nie nadają:

Obrazek
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Oni układają ramówkę z godziny na godzinę, Ty się niczym nie przejmuj. :)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Aleksandra w audycji "Byle do 13" to właściwie też nie ma nic. Niedawno gdzieś wyczytałam "Pani Kaczkowska - samym nazwiskiem audycji się nie zrobi".
Bidżys - wiem, że jej głos jest dla Ciebie asłuchalny. Dla mnie już trochę stał się słuchalny (w Ciemnej Stronie), bo obecnie w Trójce tych asłuchalnych głosów jest więcej.
ODPOWIEDZ