Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: czw wrz 10, 2020 4:48 pm Nie wiem, jak inni, ale ja za cholerę nie znajdę 15 utworów na które w moim odczuciu warto oddać głos.
Myślę, że akurat w tej kwestii nie byłbyś odosobniony!
I przede wszystkim za głosowaniem na dziesięć utworów przemawia tradycja Trójkowej listy. :idea:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Artur »

temik3 pisze: czw wrz 10, 2020 4:08 pm
Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 2:30 pm Głos w dyskusji na pewno ważny. Jednak nie zgadzam się z tym że duży ruch na liście, to coś złego, bo właśnie to dobrze że cały czas coś się dzieje. A obronią się tylko te najlepsze piosenki według nas i tylko one mogą liczyć na większy staż. A to że niektóre pojawiają się w Top 30 jak meteoryty, także im służy bo przynajmniej przez tydzień, dwa przykuwają naszą uwagę. :lol:
Wiesz, mam takie samo odczucie, wydawało mi się, że te ruchy to coś bardzo fajnego, ale jednak nie.
Ależ mi również to nie przeszkadza, zwróciłem tylko uwagę, że tak nieduża, nie zwiększająca się liczba utworów w zestawie, wynika nie tyle z tego że dodajemy tygodniowo tylko 10 nowości ale z tego że zdarza się że jesteśmy na minusie bo więcej więcej wypada niż wchodzi do zestawu do głosowania. Należałoby to zrównoważyć jeśli chcemy aby ilość utworów w zestawie pozostała na obecnym poziomie albo zwiększyć liczbę nowości aby zestaw się rozrósł do 100-120 pozycji.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Rozrośnie się do 100-120 pozycji, a ludzie będą głosować przede wszystkim na zgłoszone przez siebie utwory (gdyby wszystkie moje propozycje przeszły i utrzymały się to chyba na niczyj inny utwór bym głosu nie oddał), przez co będzie gigantyczny rozrzut i próg zmniejszy się drastycznie.
PriapMusic
Posty: 1052
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: PriapMusic »

Nie oceniaj wszystkich swoją miarą
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Ja zgłaszam swoje ulubione utwory i jeżeli inni czynią inaczej to bardzo mnie to dziwi. A skoro są ulubione to chyba normalnym jest, że się na nie głosuje. Oczywiście można znaleźć coś ciekawego w propozycjach innych, ale sądzę, że jednak takie utwory będą w mniejszości. Sam bym na takie głosował, tylko że akurat te, które miałyby realną szansę to powypadały (chociażby Metal Church i Tool). Ale teraz są tylko trzy moje propozycje i siłą rzeczy muszę głosować na inne utwory wzmacniając je w ten sposób.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

A ja głosuję tylko na jedną swoją propozycję, bo akurat tylko tyle jest ich w zestawie i raczej wątpię, że są osoby, które mają komplet (dziesięciu) swoich zgłoszeń, więc to o czym piszesz jest trochę tezą z kosmosu. :lol:

Policzyłem :lol: i faktycznie dotąd w TFP głosowało 50 osób! Chociaż co do trzech osób są poważne zastrzeżenia (jednego już nawet nie bierzemy pod uwagę).
A w ankiecie na razie wzięło udział 10 osób i wyniki są takie, że reformatorzy biorą górę nad konserwatystami (więcej nie mogę napisać). :mrgreen:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 9:51 pm raczej wątpię, że są osoby, które mają komplet (dziesięciu) swoich zgłoszeń
Ale ja piszę o opcji z dopuszczaniem wszystkich propozycji do zestawu, bo taka padła.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

A to też mało prawdopodobne, bo 10 piosenek każdy uzbierałby dopiero po 30 tygodniach, a przecież jedna piosenka w zestawie może być (bez sukcesów) tylko osiem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 2:30 pm Jak była stagnacja na LPPT to było źle, bo utwory siedziały na niej po 40 tygodni, a nowości było jak na lekarstwo, jak teraz 5-6 piosenek tygodniowo wylatuje z topu to też jest źle! No ludzie opamiętajcie się. :mrgreen: Wam dogodzić to naprawdę nie wiem co trzeba by zrobić???
tylko, że między 40tygodniami a szybka 5tyg karierą u nas to przepaść
oprócz tego dyskusję sam rozpocząłeś, bo
Sundrajta pisze: wt wrz 08, 2020 10:58 pm zestaw składający się z nieco ponad siedemdziesięciu propozycji jest jednak zdecydowanie za mały (..)
a skoro tak, to należy też pomyśleć nie tylko nad nowościami
ale tez sposobem, aby mniej utworów żegnała się z nami tak szybko (co słusznie zauważył Artur)
ile u nas piosenki przebywają w notowaniu średnio? 5tygodni? 6?

przeanalizujmy wszystkie aspekty listy, co nam nie pasuje, jakie dostrzegajmy minusy
a potem zastanowimy się co zrobić, aby je jakoś zniwelować.
ankieta monotematyczna założona z propozycjami, które wymyśliła tylko jedna osoba nie wiele wniesie :P
kajman pisze: czw wrz 10, 2020 6:50 pm Rozrośnie się do 100-120 pozycji, a ludzie będą głosować przede wszystkim na zgłoszone przez siebie utwory (gdyby wszystkie moje propozycje przeszły i utrzymały się to chyba na niczyj inny utwór bym głosu nie oddał), przez co będzie gigantyczny rozrzut i próg zmniejszy się drastycznie.
jeśli wprowadzona byłaby kadencja np. 1tygodnia to (czyli każdy zgłasza 1 propozycje na 2 tygodnie)
- każdy bardziej przemyślał by swoją propozycję
- aby móc ułożyć swoje top10 tylko swoimi typami musiałoby minąć minimum 20 tygodni, a przez ten czas na pewno kilka (a może i większość) z nich zdąży wylecieć...
wiec szansa na to, że ktoś uzbiera tylko "swoje" top10 jest mała
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Ale nie można sztucznie zakazać piosenkom wylatywać z Top 30. :shock:
Chyba że zrobimy tak jak w Poczekalni możliwość powrotu po tygodniu. :wink:
Awatar użytkownika
23091972
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 11, 2020 11:11 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1988

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 23091972 »

Wybieram opcję: 2.a)
czyku
Posty: 1025
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: czyku »

Wybieram 1. Nie ma potrzeby zmieniać tego co dobre. Rotacja w top30 mi odpowiada, bo sam mam zasadę, że nie głosuję na utwory, które się tam dostały czym pewnie siè przyczyniam do większych zmian, jak ostatnio z Katem, czy wcześniej ze Stone Temple.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 10:19 pm Chyba że zrobimy tak jak w Poczekalni możliwość powrotu po tygodniu.
Pisałem już wcześniej, że jeżeli w poczekalni to i w top 30. Chociaż byłem przeciwny żeby w ogóle.
Ogólnie jednak uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby top 50 bez podziału na top 30 i poczekalnię.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

I to jest pomysł na ciekawe rozwiązanie naszych problemów. :roll:
Tylko do tego faktycznie potrzebne byłoby chociaż sto propozycji w każdym tygodniu?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Myślę, że około 80 całkowicie by wystarczxyło, a przy top 50 wypadków będzie mniej i szybko myśmy ten wynik osiągnęli nawet nadal z najlepszą dychą przechodzącą do zestawu.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Jak mniej, myślę że spokojnie 10 piosenek by wypadało, bo dziesiątka nowości by wchodziła w komplecie, a nawet jak nie, to któryś z numerów poza pięćdziesiątką też by się przebijał od czasu do czasu...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Dziesiątka nowości raczej by nie wchodziła, bo próg wejścia by się podniósł, gdyż obecne wypadki z top 30 uzyskiwałyby wystarczająco dużo punktów, żeby mieć więcej od części debiutantów w zestawie.
No i zależałoby też to trochę od tego, czy wypadki z top 50 miałyby prawo (chociaż jednokrotnego) powrotu. Jeżeli tak, to zwiększyłoby liczbę utworów w zestawie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

szkoda, że ankieta na samym początku jest okrojona.
czemu nie ma takiego punktu (chociaż niby jest :-P):

3. rezygnujemy ze wstępnej selekcji nowości i każdemu chętnemu dajemy możliwość zgłoszenia nowości.

w takim razie głosuję na
1.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

No przecież właśnie jest, tylko nikt tej opcji nie chce poprzeć! :roll:
I teraz "spór" toczy się między zwolennikami pierwszego i drugiego punktu. :wink:
Ktoś napisał, że gdybyśmy nowości zgłaszali raz na dwa lub trzy tygodnie, to te byłyby bardziej przemyślane? Moim zdaniem akurat ta opinia mija się z prawdą, bo nadal byśmy zgłaszali to co lubimy, więc dlaczego nagle miałby nastąpić skok jakościowy?
Kilka osób też twierdzi, że poziom TFP bardzo obniżył się w porównaniu do LPPT i z pewnością jest w tym coś z prawdy, bo zdecydowana większość z nas rezygnuje z muzyki ambitniejszej na rzecz większej przebojowości. I mi to akurat nie przeszkadza co widać zresztą po średnich ocen zestawów z propozycjami. 8)
Jednak rozumiem tych malkontentów, bo dziennikarze Trójki mieli jak widać wyczucie muzyczne i potrafili wydobyć z ogromu nowości, te wartościowe numery, ale też często raczyli nas odgrzewanymi kotletami, co po niektórzy z nas (sam nawet jestem tego przykładem) po nich przejęli. :mrgreen:
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: gioconda2 »

Sundrajta pisze: sob wrz 12, 2020 1:28 pm Kilka osób też twierdzi, że poziom TFP bardzo obniżył się w porównaniu do LPPT
A w mojej ocenie - wręcz przeciwnie. Zestaw LP3 był hermetyczny, stagnacyjny. W TFP jest szerszy, bardziej otwarty na różnorodność muzyczną. Wielu z nas wybiera ambitniejsze rzeczy (tylko co to znaczy? jaką miarą to zmierzyć?) poprzeplatane z rozrywką - przebojem właśnie, bo to lista przebojów. Nasze propozycje zgłaszane z różnych parafii dają szansę szerszego zaznajomienia się, co w muzyce piszczy. Czy ja bym odnalazła i posłuchała KAT-a czy bluesów lady albo niejakiej Kasi Lins, Rosalie, sanah, o których w ogóle nie słyszałam? Albo francuskich propozycji konwickiego? - Nie, bo nie jestem aż taką maniaczką muzyczną by szukać i inne sprawy zajmują mi dużo czasu. A tak - dzięki TFP słucham i się cieszę, że rozszerzyło to moje horyzonty.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: sob wrz 12, 2020 1:51 pm Zestaw LP3 był hermetyczny, stagnacyjny.
W żadnym wypadku. Stagnacyjne to może było to, co z tego przechodziło na Listę. Owszem, w zestawie nie było przesadnej ilości komercyjnego popu, przedostawało się mało co z hipu-hopu, bluesa czy jazzu. Ale to co było raczej nie odpowiadało słuchaczom, bo na to nie głosowali.
gioconda2 pisze: sob wrz 12, 2020 1:51 pmalbo niejakiej Kasi Lins, Rosalie, sanah, o których w ogóle nie słyszałam?
Kasia była i to całkiem niedawno (wcześniej też), Sanah chyba też, a Rosalie na szczęście (moim zdaniem) nie.
gioconda2 pisze: sob wrz 12, 2020 1:51 pm Albo francuskich propozycji konwickiego?
Francuskie propozycje były, w tym także Louane (wydaje mi się, że poznał ją dzięki zestawowi).
I jeszcze jedna sprawa - zestaw nowości do LP3 była znacznie mniejsze niż nasze tutaj. To, co z nich przechodzi jest też stylistycznie przycięte.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob wrz 12, 2020 6:13 pm Kasia była i to całkiem niedawno (wcześniej też), Sanah chyba też, a Rosalie na szczęście (moim zdaniem) nie.
Kasia owszem się przewijała, ale z najnowszego albumu jakoś drugi singiel nie przeszedł, a proponowałem :twisted: Sanah to była tylko z Duskiem, a solo miała w zestawie na LP3 jeden singiel, który z dotychczasowych utworów pozostaje dla mnie jednym z najlepszych jej utworów (dopiero ostatnio No sory zepchnęło go na drugie). Rosalie coś tam było, konkretnie jeden utwór.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

Tak przyglądałem się z boku dyskusji prowadzonej tutaj i zastanawiam się czy w ogóle jest sens jakichkolwiek zmian na ten moment.
Lista dopiero co się w miarę ustabilizowała, uważam, że całkiem nieźle to funkcjonuje. Nie wiem czy przy obecnej liczbie głosujących jest sens szerszego zestawu, bo skutkowałoby to tym, że by było więcej utworów po pojedynczych punktach gdzieś w otchłani. No i w ogóle głosy by się mogły bardziej rozłożyć, czyli liczba punktów zdobyta przez 1. miejsce też by mogła ulec zmniejszeniu. Może rzeczywiście można zastanowić się nad zmianami, ale kiedy pojawią się jakieś realne problemy, np. stagnacja w TOP30 itp. , a to będzie można ocenić gdzieś za kilka miesięcy.
Na pewno jestem przeciwny likwidacji eliminacji zgłaszanych nowości. Po pierwsze dlatego, że jest sprawdzeniem czy dany utwór ma szanse liczyć na więcej głosów niż tylko zgłaszającego. Po drugie jest to prostu fajna dodatkowa zabawa do listy z nutką rywalizacji (czy w danym tygodniu przejdzie moja propozycja). Po trzecie mobilizuje do przesłuchania nowości.
Co do innych luźnych propozycji, które się gdzieś tu pojawiły:
Rozszerzenie głosów do 15 - w sumie 10 to taka dość optymalna liczna, już przyzwyczajenie zostało z czasów LP3, poza tym przez to mogłyby się zwiększyć różnice puktowe miedzy utworami (przy 15 pkt. za 1. miejsce), a niektórzy lubią długo trzymać u siebie utwory wysoko, co oczywiście mogłoby skutkować betonem w czołówce.
Likwidacja poczekalni - tutaj też jestem konserwatywny z LP3 ;) (wiem, że był krótki czas bez poczekalni). No bo wtedy niektóre utwory to by pewnie zalegały w takim TOP50 pewnie z ponad rok, jezeli żeby wypaść by musiały spaść do ok. 15 pkt. czy nawet czasem mniej.
Czyli chyba na ten moment wybiorę opcję konserwatywną nr 1 :D
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Artur »

AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 2:06 am Tak przyglądałem się z boku dyskusji prowadzonej tutaj i zastanawiam się czy w ogóle jest sens jakichkolwiek zmian na ten moment.
.........
Likwidacja poczekalni - tutaj też jestem konserwatywny z LP3 ;) (wiem, że był krótki czas bez poczekalni). No bo wtedy niektóre utwory to by pewnie zalegały w takim TOP50 pewnie z ponad rok, jezeli żeby wypaść by musiały spaść do ok. 15 pkt. czy nawet czasem mniej.
lepiej bym tego nie ujął, jedyną rzeczą która mi na chwilą obecną przeszkadza to duża liczba zgłaszanych nowości, nie mam po prostu czasu aby się z nimi wszystkimi zapoznać należycie
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

W sumie słuszna uwaga, sam nie raz siedziałem do późnej nocy i przesłuchiwałem, chociaż na razie mi to jakoś strasznie nie przeszkadzało. Nie wiem co mogłoby być rozwiązaniem (limit zgłaszanych propozycji?). Ale pewnie wtedy znowu by były głosy o rotacyjnym zgłaszaniu i co za tym mogłoby iść - likwidacji eliminacji. A o tym już pisałem w poprzednim poście, że byłbym przeciwny.
ODPOWIEDZ