Marek Niedźwiecki wraca 1 grudnia!!!

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze:Czy reklamują tez rozszerzenie zasięgu???
Stacja ma zmienić format na ogólnokrajowy. Nie wiem czy poprawi się zasięg ale w całym kraju ma być słyszane to samo.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Widzę, że zdania na temat pracy Niedźwiedzia w nowej stacji są podzielone. Ja osobiście uważam, że każdemu trzeba dać szansę i nie wystawiać dział jak Fanatyk i jednak kręcić gałką od zakresów (nie tak jak JC). Niestety Radia Złote Przeboje w tej formie i ramówce totalnie nietrawię co nie oznacza, że nieposłucham audycji Marka. Tak samo nietrawię porannego Zapraszamy do Trójki, żygać sie chce między 7 a 9 od polityków, polityki, wykresów, analiz rynkowych i tym podobnych. Może nie mam wielkich wymagań ale przy śniadaniu które jem z córkami chciałbym posłuchać więcej muzyki.
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2007 11:03 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gabram
Posty: 383
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:10 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 306
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Gabram »

bobby-x pisze:
Yacy pisze:Czy reklamują tez rozszerzenie zasięgu???
Stacja ma zmienić format na ogólnokrajowy. Nie wiem czy poprawi się zasięg ale w całym kraju ma być słyszane to samo.
Z tego co słychać na antenie to już w tej chwili emisja jest z Warszawy i w każdym mieście słychać to samo...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze:Faktycznie, stronka jest super. Ale piosenki jako propozycje do Wszech Czasów dość wątpliwe są :? .
Niedźwiedź chyba wczoraj lub dzisiaj wrócił z Australii więc dopiero zabierze sie za zestaw do głosowania do topu. Oj chyba wywali Młode Tłoki i uporządkuje zestaw.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:
zbyszu pisze:Strona Trojki momo pewnych zniam zostaje daleko w tyle
Do upolowania!
Faktycznie, stronka jest super. Ale piosenki jako propozycje do Wszech Czasów dość wątpliwe są :? .
Strona pełna bajerów i kolorowych wodotrysków. Może to jest i ładne, ale jak dla mnie mało praktyczne. W tym natłoku ruchomych elementów ciężko jest się połapać. Chyba wszystko zrobione we Flashu i nic nie można sobie skopiować (choćby wykaz utworów z danej godziny).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Taaaa masz rację Robinsonie. Strasznie bolą oczy po 10 minutach przebywania na Złotej Stronie. Tym się chyba różni Komercja od Abonamentu. Ale na stronach Trojki pomimo że dla oka jest bardziej przyjazna brakuje aktualizacji informacji prawie we wszystkich audycjach tematycznych, na przykład w RnR Historii nie wiadomo kiedy będzie nastepna audycja a czy to tak ciężko napisać jedno zdanie "Nastepna audycja w piatek ..."
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

No wiec wlasnie to co napisal Bobby to niejako tez swiadczy o tym do czego ja chcialem nawiazac czyli ze stacje prywatne bardziej indentyfikuja sie jednak z internauta, ze sluchaczem ktory ma dostep do internetu niz pracownicy Polskiego Radia,ktorzy traktuja przede wszystkim antene jako priorytet a to co jest w internecie to jakies trzeciorzedne niewazne dodatki informacyjne...
Bo nasuwa mi sie taka mysl,w zwiazku z tym co napisal Niedzwiedz ostatnio na swym blogu wlasnie o dniu The Eagles w Trojce ktorego widocznie sluchal, bo skrytykowal kogos kto wypowiadal sie na temat plyty The Eagles o ktorej widocznie nie ma pojecia...a skoro p.Marek o tym napisal to musial sie niezle wkurzyc,jak wiadomo najwiekszy chyba fan tej grupy w Polsce ;)
Mogl tobyc albo Piotr Metz wieczorem albo Balonik do poludnia,bo inni to chyba tylko zapowiadali piosenki a nie opowiadali o zespole...
A glebsza mysl to taka ktora przyslala mi pani Alina D.ze teraz wiedza z headlinow przede wszystkim robi "kariere" czyli ludzie czytaja naglowki i mysla ze juz wiedza wszystko. I sposob narracji niektorych prezenterow wskazuje na to ze nie odnalezli sie w nowych czasach,gdzie nikt juz nie jest zainteresowany wiedza z encyklopedii ktora oni podaja, bo kazdy to sobie moze wyczytac sam. Ale jak to wytlumaczyc komus kto jedzie na starej szkole Polskiego Radia.
Swoja droga racja,bo jesli sie robi dzien z The Eagles na przyklad,no to spodziewalbym sie jakis eksluzywnych materialow, a przynajmniej jakiegosrozdawnictwa,czegos co byloby atrakcja dla sluchacza,a nie tylko graniem samych utworow i opowiadaniem faktow z encyklopedii...takie cos to ja sobie moge w domu zrobic i nie potrzebuje do tego radia.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Miękkiego lądowania Marku , który dzisiaj w nocy ląduje wreszcie w kraju.
Piszesz o tremie , a ja 1 grudnia o 10.00 będę się czuł jakbym musiał zdawać jakiś ważny egzamin. Niedzwiedziowa skóra będzie pozłacana , ale własna. Wychowałem się na Programie III , Marku , Tomku Beksińskim i ich brak na falach eteru tej stacji nie ma i nie będzie miał najmniejszego wpływu na zaprzestanie słuchania i pozbawianie się możliwości obracania w moim , trójkowym , niepowtarzalnym klimacie. A wyobraznia pozwoli mi z Markowych audycji w RZP przenosić się w odpowiednie przestrzenie i traktować je indywidualnie. Jemu nawet bez okresu ochronnego mogę zaufać. On przed mikrofonem zawsze jest sobą i nie spodziewajcie się "cudów na kiju" oprócz tego co serwował w Programie III.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Gabram pisze: Z tego co słychać na antenie to już w tej chwili emisja jest z Warszawy i w każdym mieście słychać to samo...
W ostatnią sobotę próbowałem przyzwyczajać uszy do nowej pory. Katusze przechodziłem okrutne :lol: , ale "dzwignąłem". Na dłuższą metę w takiej formie nie da się tego słuchać. U mnie na szczęście z radiowym (internetowym oczywiście też) odbiorem RZP nie ma problemu , nie zauważyłem różnic między wersją radiową a internetową z wyjątkiem regionalnych reklam.
Ze swoją Listą Marek ruszy zapewne po jakimś czasie , żeby się trochę zadomowić i zagospodarować (od Nowego Roku ?).
Piątkowe wieczory , sobotnie poranki , sobotnie wieczory , pewnie coś w niedzielę ... i weekendu nie ma. A gdzie reszta audycji.... 8)
Miodzio....
Apprentice
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 28, 2007 9:55 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Apprentice »

Czy ktoś może potwierdzić rozpoczęcie audycji pana Niedźwiedzia w sobotę o 10 rano w RZP. Na kolorowej jak kalejdoskop stronie RZP nie wypatrzyłem takiej informacji, a cięzko mi tak jakoś dłużej słuchać tej stacji.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

drwycior pisze:Bo nasuwa mi sie taka mysl,w zwiazku z tym co napisal Niedzwiedz ostatnio na swym blogu wlasnie o dniu The Eagles w Trojce ktorego widocznie sluchal, bo skrytykowal kogos kto wypowiadal sie na temat plyty The Eagles o ktorej widocznie nie ma pojecia...a skoro p.Marek o tym napisal to musial sie niezle wkurzyc,jak wiadomo najwiekszy chyba fan tej grupy w Polsce ;)
Mogl tobyc albo Piotr Metz wieczorem albo Balonik do poludnia,bo inni to chyba tylko zapowiadali piosenki a nie opowiadali o zespole...
A możesz podać dokładny link do tej informacji o The Eagles?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ja wczoraj szukałem tego na blogu MN. Jedyne co znalazłem to:
No i jeszcze taka refleksja na koniec. Jeśli ktoś mówi, że na "Hell Freezes Over" są dwie nowe piosenki, to pewnie nigdy nawet nie słuchał tej płyty. Jeśli ktoś mówi, że nie ogląda niczego na DVD, to missnął co najmniej "Hell Freezes Over", najlepszy moim zdaniem koncert w serii MTV Unplugged. Ale to może być tylko moje zdanie..

ale czy tu jest akurat mowa d Trójce? No nie wiem ...

link:
http://marekniedzwiecki.pl/e38b0646e6f7 ... entry.html
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Yacy pisze:ale czy tu jest akurat mowa d Trójce? No nie wiem ....
Możliwe, bo chyba wtedy był w Trójce dzień z Eagles i pewnie do tego dnia nawiązał tu Marek.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:
Yacy pisze:ale czy tu jest akurat mowa d Trójce? No nie wiem ....
Możliwe, bo chyba wtedy był w Trójce dzień z Eagles i pewnie do tego dnia nawiązał tu Marek.
Według mnie to jest jasna aluzja:
Akademia Muzyczna

Dzień z The Eagles
Czwartek, 22 listopada 2007
Dzień z The Eagles z okazji reaktywacji zespołu i premiery nowego albumu zespołu.
http://www.polskieradio.pl/trojka/akade ... d=20071122

Nagrałem tą audycję, ale jeszcze nie słuchałem. Prowadził ją Metz, który już wcześniej w rozmowie ze Stelmim (Myśliwiecka 3-5-7) raczej negatywnie oceniał tę płytę.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

Metz niech sie nie bierze za muzyke na ktorej sie nie zna widocznie.
O Ericu Claptonie tez wiadomo ze najlepsza audycje moze zrobic tylko Jan Chojnacki i on w radiu opowiada o takiej muzyce ktora jest jego pasja a nie wezmy przyklad - o Arctic Monkeys czy Muchach.
Widocznie Piotr Metz dostal przymus zrobienia takiej audycji bo nie mial tego kto zrobic,oprocz Kaczora ale on prowadzil zaraz pozniej minimax.No ewentualnie jeszcze Wojciech Mann moglby przeciez...

W zwiazku z tym mam prosbe,czy moglbys udostepnic te audycje Metza?
Dzieki!
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Jakby Marek Niedźwiecki się nigdy nie wypowiadał negatywnie o muzyce, której nie rozumie, to można byłoby się z nim zgodzić. Ale przecież się wypowiadał.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

drwycior pisze:Metz niech sie nie bierze za muzyke na ktorej sie nie zna widocznie. (...)

W zwiazku z tym mam prosbe,czy moglbys udostepnic te audycje Metza?
Dzieki!
Niestety, jeszcze nie słuchałem tej audycji, więc na razie się wstrzymam z komentarzem. W związku z tym, że to "priorytetowa" sprawa to postaram się jutro udostępnić. Mam nadzieję, że nagrody za zagadki mogą chwilę poczekać...
airborn pisze:Jakby Marek Niedźwiecki się nigdy nie wypowiadał negatywnie o muzyce, której nie rozumie, to można byłoby się z nim zgodzić. Ale przecież się wypowiadał.
Nie lubię słów rzucanych na wiatr. Jakieś konkrety ?
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Np. wypowiedzi o późnych płytach Talk Talk.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

airborn pisze:Np. wypowiedzi o późnych płytach Talk Talk.
To jest konkret. Nie słyszałem tego, ale skoro tak piszesz to MN pewnie to powiedział.
A swoją drogą to nie za bardzo rozumiem tego sformułowania:
drwycior pisze:Metz niech sie nie bierze za muzyke na ktorej sie nie zna widocznie. (...)
Awatar użytkownika
kocin
Posty: 569
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:36 am

Post autor: kocin »

Witam
Poczytajcie to:

http://www.agora.pl/agora_pl/1,66476,4707467.html

fiu fiu sie radio rozwija ku lepszemu
pozdrawiam
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gabram pisze:Już od kilku dni na antenie Złotych Przebojów chodzi zapowiedź, że od 1 grudnia prawdziwy "Niedźwiedź" pojawi się właśnie w tej stacji. Ciekawe, jakie będą te autorskie audycje Marka w Złotych Przebojach :?:
O której godzinie będzie ta audycja w sobotę?
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

airborn pisze:Jakby Marek Niedźwiecki się nigdy nie wypowiadał negatywnie o muzyce, której nie rozumie, to można byłoby się z nim zgodzić. Ale przecież się wypowiadał.
Co innego powiedziec cos negatywnego ,a co innego robic audycje na ten temat.
Bo po co robic audycje o czyms/kims czego sie nie lubi zabardzo.

No troszke wyszly braki kadrowe Trojce no bo nikt z redakcyjnych mlodziakow juz takiej muzyki nazwijmy ja "srodka" jaka gral Niedzwiecki juz nie gra.
Mimo ze wychodza dobre plyty.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

wczoraj upolowałem tę audycję prowadzoną przez Jacek Cygana, ale ... po paru minutach jednak zrezygnowałem. Byłem ciekawy co zaprezentuje Pan Jacek, którego cenię za teksty. Jednak to nie był audycja, która mnie wciągnęła. Nie mówię, że była kiepska, tylko że nie dla mnie ;-)
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

>Co innego powiedziec cos negatywnego ,a co innego robic audycje na ten temat.
Bo po co robic audycje o czyms/kims czego sie nie lubi zabardzo.

Bo to jest ważny zespół z historii rocka?

>No troszke wyszly braki kadrowe Trojce no bo nikt z redakcyjnych mlodziakow juz takiej muzyki nazwijmy ja "srodka" jaka gral Niedzwiecki juz nie gra.

Może grają współczesną muzykę środka, a nie muzykę środka sprzed 30 lat?

Pamiętam, jak dziennikarze Trójki zaczęli recenzować nowe płyty w Polityce. Pierwszą płytą, jaką zrecenzował Niedźwiecki, była... składanka The Eagles. No, ja rozumiem, że dla niego to ważny zespół, ale nawet ja się wtedy poczułem trochę zażenowany. Jakby pierwszą rzeczą, z którą chce się ze mną jako czytelnikiem Polityki podzielić, była składanka odgrzewanych przebojów sprzed 30 lat.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

I gadaj tu z takim,ja o czym innym a Ty o czym innym.
ODPOWIEDZ