Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

pbd2 pisze: wt lip 28, 2020 5:33 pm ....(np. broniącą Trójki panią Emilewicz
Emilewicz broń Boże, nie broniła Trójki, tylko bezmyślnego usuwania piosenki z listy przebojów, ale wiadomo o co chodzi, uściślam tylko....
Doggg pisze: wt lip 28, 2020 4:28 pm Jeśli pisać, to może do JK,
Ale jak - na Nowogrodzką czy bezpośrednio na Mickiewicza? :-D


Najlepiej do biura poselskiego szeregowego posła JK. Tam jest sekretariat, który ponoć wysłuchuje głosu ludu i odpisuje na wszystkie listy ludu...
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

mikrobi pisze: wt lip 28, 2020 5:51 pm Takie spostrzeżenie- niedziela i poniedziałek to pierwsze dni od 15 maja, kiedy w wątku nie pojawił się ani jeden wpis. Znak czasu?
A mi przyszło na myśl takie spostrzeżenie.
LP3 miała oficjalnie 1998 notowań. 1998 to 3x666. Symbolika liczby wiadoma.
Notowania 666 oficjalnie nie było.
Notowanie 1332 (666 x 2) to było drugie po odejściu M.N. Oficjalnie zapisywane Piotrowi Baronowi (alias Balonik), choć faktycznie wyemitowano tylko część utworów. Tez niespokojny czas wokół listy.
No i 1998 - jeśli nie ostatnie w ogóle to na pewno feralne.
Może to, co napisałem, jest bez sensu a może nie.
Mikrobi, niezwykle trafne spostrzeżenie! Bez względu na świadomą lub podświadomą wiarę w symbolikę 666 lub w ogóle wiarę w liczby, coś w tym na pewno jest! Vide choćby: liczby wokół śmierci Papieża, czy Ciąg Fibonacciego w naturze, muzyce... Liczby rządzą światem, ba.. wszechświatem!
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

gioconda2 pisze: wt lip 28, 2020 7:18 pm Niechaj trwa!!!
Niechaj trwa. Mam jakieś takie (być może kompletnie irracjonalne, ale żywe) przeczucie, że póki on trwa, Lista też jeszcze nie zginęła!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

konwicki1980 pisze: wt lip 28, 2020 6:37 pm
mikrobi pisze: wt lip 28, 2020 5:51 pm Może to, co napisałem, jest bez sensu a może nie.
Myślę, że jeszcze więcej takich wpisów, a wątek nadaje się do kosza już na amen. :twisted:
Przyjrzyjmy się Biblii, w jej Kodzie zapewne jest coś o Liście!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

Marek Niedźwiecki wydaje książkę o Trójce.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... t-promocja

Marek Niedźwiecki wyda jesienią książkę „Dyrdymarki” o swoim zawodowym życiu w radiowej Trójce. Patronat nad nią objęło Radio Nowy Świat, które zapowiada też, że Niedźwiecki będzie promował ją na antenie w cyklu wywiadów z Michałem Nogasiem.

Będzie to trzecia książka Marka Niedźwieckiego opublikowana przez wydawnictwo Wielka Litera. Pierwszą był wydany w 2014 roku „Radiota”, drugą wydany rok później „Australijczyk”. Trzecią mają być właśnie utrzymane w lżejszym nieco tonie „Dyrdymarki”. Tę książkę Marek Niedźwiecki planował już w grudniu 2015 roku.

- Napisałem już chyba wszystko o mojej przygodzie z radiem. Zostało jeszcze wiele opowiadań o samej robocie, wpadkach, spotkaniach z artystami. Taka książka mogłaby mieć tytuł „Dyrdymarki”. Lubię się bawić naszym językiem. Ale kto by chciał o tym czytać? - mówił wówczas w rozmowie z serwisem Goniec.com.

Wydawnictwo Wielka Litera podjęło temat i już niemal doprowadziło do wydania książki: pierwotnie jej premiera - jak podał serwis Lubimyczytac.pl - zaplanowana była na 20 maja br. „Popularny dziennikarz muzyczny, jeden z najwspanialszych głosów w historii Polskiego Radia, twórca Listy Przebojów Programu 3, pomysłodawca wielu serii płytowych, m.in. Smooth Jazz Cafe. Samotnik, podróżnik, wieczny prowincjusz, miłośnik Australii i australijskiego wina. Tym razem o życiu na antenie i poza nią, o muzyce i ciszy, o plotkach z Myśliwieckiej, o radiu kiedyś i dziś” - tak brzmi zapowiedź publikacji.

Z naszych informacji wynika, że premiera książki Marka Niedźwieckiego została przesunięta niemal w ostatniej chwili. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Anna Wyżykowska z działu promocji Wydawnictwa Wielka Litera, nowy termin premiery książki Marka Niedźwieckiego wyznaczono na 2 września.

Kilka dni przed planowaną pierwotnie premierą „Dyrdymarków” 18 maja Niedźwiecki ogłosił, że odchodzi z Programu Trzeciego, po tym jak unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Czy po majowych wydarzeniach w Trójce zmienił się także tekst książki i czy dziennikarz uwzględnił w nowej wersji to, co wydarzyło się w rozgłośni wiosną tego roku? Tego nie wiadomo: książka będzie dostępna dla recenzentów dopiero za kilka dni, prawdopodobnie trwają nad nim prace redakcyjne. Wydawnictwo nie komentuje sprawy.
Patronat nad książką „Dyrdymarki” objęło Radio Nowy Świat.

- W sierpniu Marek będzie dwukrotnie gościem na naszej antenie. Rozmawiać z nim będzie m.in. Michał Nogaś - zapowiedziała Magda Jethon. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dodaje: - To, że mamy patronat nad książką Marka Niedźwieckiego, nie oznacza niczego więcej ponad to, że będzie u nas gościł i będziemy z nim rozmawiali o książce.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: śr lip 29, 2020 2:30 am
gioconda2 pisze: wt lip 28, 2020 7:18 pm Niechaj trwa!!!
Niechaj trwa. Mam jakieś takie (być może kompletnie irracjonalne, ale żywe) przeczucie, że póki on trwa, Lista też jeszcze nie zginęła!
"Póki my żyjemy, Ona żyje też. Nie pytaj mnie dlaczego jestem z Nią..."
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Darekfz111 »

No niby widać światełko w tunelu, ale
- listy już nie ma 2,5 miesiąca, nie do nadrobienia
- nie zostały określone przez nowego dyrektora trójki, żadne ramy czasowe, kiedy LP3 wróci - (nie powie, bo nie wie, sprawa w sądzie się będzie ciągnąć miesiącami, jak nie latami)
- a niunia i cała ta banda dalej się świetnie bawi, zgarniając pierwszego solidną wypłatę
tylko Marka i muzyki brak...
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... =BoxOpLink


I niby RNŚ się zarzeka, że to tylko patronat medialny i nic więcej, ale nie wierzę, żeby to nie był ostrzał artyleryjski pod desant Marka do Nowego Świata ;-) Zauważmy, że nowy termin premiery książki wypada dwa tygodnie po upływie wypowiedzenia, czyli pan Marek nie będzie już pracownikiem Polskiego Radia.
Czyli jeśli LP3 w ogóle ruszy, to raczej bez Niedźwiedzia na pokładzie... :-/ A kto wie, czy i nie bez Helen i Bartka (oni właściwie co zrobili - też złożyli wypowiedzenia czy może są na zwolnieniach, zaległych urlopach itp?). Zostałby tylko Balonik, tylko czy jemu w takiej sytuacji w ogóle jeszcze chciałoby się w to bawić?
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2020 1:19 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

pbd2 - zgadzam się z Twoim zdaniem i Twoimi przypuszczeniami, ale i tak postaram się trwać "przy Liście" i przy p. Marku też, choć te 2 byty zaczynają nam się jeszcze bardziej rozjeżdżać :(
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

gioconda2 pisze: śr lip 29, 2020 1:16 pm pbd2 - zgadzam się z Twoim zdaniem i Twoimi przypuszczeniami, ale i tak postaram się trwać "przy Liście" i przy p. Marku też, choć te 2 byty zaczynają nam się jeszcze bardziej rozjeżdżać :(
One się wręcz stają przeciwstawne w sytuacji "procesowej" - jeśli MN odejdzie, jest szansa, że nowy prezenter uruchomi LP3 bez czekania na proces (tym bardziej, że, jak pisałem, reszta starej ekipy w takiej sytuacji tez może machnąć ręką i odejść). Obawiam się tylko, że ceną za to musiałoby być uznanie wygenerowanych bez żadnego trybu (a w zasadzie w trybie "pani marszałek,trzeba anulować, bo przegramy" ;-) ) notowań 1998 i 1999...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

Dzisiejsze dwie wiadomości: jedna dotycząca sprawy z wydarzeniami z maja, druga o promocji książka p. Marka bardzo mnie ucieszyły. Szczególnie ta druga wiadomość, gdyż znowu będzie można usłyszeć głos p. Marka w stacji radiowej. Fakt, że w nieco innej roli, ale zawsze coś. I podejrzewam tak jak pbd2, że może to być związane w jakimś stopniu z tym, żeby p. Marek częściej odwiedzał RNŚ, już nie tylko w roli gościa, przy okazji promocji swojej książki :)
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Przypominam, że formalnym tematem wątku jest notowanie 1998 a ja o nim w sumie napisałem.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

Szkoda, że tak późno. Ten nakaz powinien pojawić się już w dn. 18.05.2020. Zmarnowano ponad 2 miesiące. Przecież od razu było wiadomo, że to stek bzdur i pomówień.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

obserw99 pisze: śr lip 29, 2020 4:17 pm
Szkoda, że tak późno. Ten nakaz powinien pojawić się już w dn. 18.05.2020. Zmarnowano ponad 2 miesiące. Przecież od razu było wiadomo, że to stek bzdur i pomówień.
To i tak cud, że tylko dwa miesiące! Normalnie sądy w stolicy wydają wyroki po 1,5 roku i dłużej, ale przypomnę było to w trybie zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

^^
Dokładnie. Jeszcze do niedawna sądy były całkowicie "zablokowane" (Covid) a rozprawy odraczane na odległe terminy.

Tak czy siak, jeśli ktoś się jeszcze (naiwnie/życzeniowo) łudził, że Niedźwiedź wróci do tego Upadłego Radia, to na tej podstawie winien pobudzić refleksję (odrobić edukacyjnie "zadanie domowe") i uświadomić sobie, że powrotu MN do tej rozgłośni już nie będzie. Dlaczego? Odpowiedź jest aż nader oczywista (była i wcześniej). Sprawa sądowa jest w toku i wedle mojej oceny do wygrania przez MN (nawet jeśli dojdzie do ugody). Po stronie "zadymiarzy" pozostawi jednak zadrę/ujmę (jakkolwiek to nie nazwać), która w ujęciu ambicjonalnym (nie honorowym oczywiście) sprawi, że się tym bardziej nie ugną.
Inna rzecz, że tzw. "linia uporu", w której tkwią decydenci (kimkolwiek są ;)) jest jasna od tygodni/m-cy. Wynika z niej ewidentnie, że: "ani kroku w tył".

Powtórzę się być może, ale będzie tak, że krok po kroku pozbędą się tych, którzy wykazują jakiś "opór/dezaprobatę", przy czym pozbycie będzie polegało raczej na tym, że pewnymi działaniami "przymusi" się ludzi do opuszczenia tej stacji. Docelowo będą nowi, sprofilowani po linii decydentów, nawet jakaś lista może się pojawi ale z modyfikacją klimatów (jakie np. preferuje Niunia, czy jej córunia) i będzie git. Wielu słuchaczy, nawet z tego forum łyknie to jak głodne pelikany, bo liczy się bardziej dla nich aby dalej im ... plumkało jak dawniej. Nawet nie skumają, że to będzie tylko ułuda tego co było ;)
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Myślę, że słuchacze z tego forum jednak nie łykną tak łatwo odwieszenia LP3 z wymuszonym uznaniem "dobrze zmienionego" notowania 1998 i "państwowego" 1999. I raczej nikt z liczących się prezenterów "okołolistowych" się do prowadzenia takiej Listy nie zgłosi, nawet jeśli Niedźwiedź powie: "a bierzta to sobie i róbta co chceta, mnie ta lista już nie interesuje". A Balonik,gdyby go próbowano zmusić, zapewne odejdzie wtedy z Trójki.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

^^
Doprawdy? ;) M.in. z Twoich wypowiedzi ostatnich tygodni można wysnuć taki wniosek, iż "ciśnienie" aby jakaś "lp3" powróciła przeważa nad elementarną przyzwoitością zachowań ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: śr lip 29, 2020 11:32 pm ^^
(...), jeśli ktoś się jeszcze (naiwnie/życzeniowo) łudził, że Niedźwiedź wróci do tego Upadłego Radia (...),
Powtórzę się być może, ale będzie tak, że krok po kroku pozbędą się tych, którzy wykazują jakiś "opór/dezaprobatę" (...) Docelowo będą nowi, sprofilowani po linii decydentów, nawet jakaś lista może się pojawi ale z modyfikacją klimatów (jakie np. preferuje Niunia, czy jej córunia) i będzie git. Wielu słuchaczy, nawet z tego forum łyknie to jak głodne pelikany, bo liczy się bardziej dla nich aby dalej im ... plumkało jak dawniej. Nawet nie skumają, że to będzie tylko ułuda tego co było ;)
FOXD dopisałbym do tego coś mądrego, ale w zasadzie dokładnie wszystko, co chciałbym wyrazić, Ty napisałeś w punkt! Głodnych pelikanów, mam nadzieję nabierze się niewielu... Podpisuję się czterema kończynami pod powyższym scenariuszem. Będzie DOKŁADNIE tak, jak napisałeś!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

FOXD pisze: śr lip 29, 2020 11:32 pm ^^
Dokładnie. Jeszcze do niedawna sądy były całkowicie "zablokowane" (Covid) a rozprawy odraczane na odległe terminy.

Tak czy siak, jeśli ktoś się jeszcze (naiwnie/życzeniowo) łudził, że Niedźwiedź wróci do tego Upadłego Radia, to na tej podstawie winien pobudzić refleksję (odrobić edukacyjnie "zadanie domowe") i uświadomić sobie, że powrotu MN do tej rozgłośni już nie będzie. Dlaczego? Odpowiedź jest aż nader oczywista (była i wcześniej). Sprawa sądowa jest w toku i wedle mojej oceny do wygrania przez MN (nawet jeśli dojdzie do ugody). Po stronie "zadymiarzy" pozostawi jednak zadrę/ujmę (jakkolwiek to nie nazwać), która w ujęciu ambicjonalnym (nie honorowym oczywiście) sprawi, że się tym bardziej nie ugną.
Inna rzecz, że tzw. "linia uporu", w której tkwią decydenci (kimkolwiek są ;)) jest jasna od tygodni/m-cy. Wynika z niej ewidentnie, że: "ani kroku w tył".

Powtórzę się być może, ale będzie tak, że krok po kroku pozbędą się tych, którzy wykazują jakiś "opór/dezaprobatę", przy czym pozbycie będzie polegało raczej na tym, że pewnymi działaniami "przymusi" się ludzi do opuszczenia tej stacji. Docelowo będą nowi, sprofilowani po linii decydentów, nawet jakaś lista może się pojawi ale z modyfikacją klimatów (jakie np. preferuje Niunia, czy jej córunia) i będzie git. Wielu słuchaczy, nawet z tego forum łyknie to jak głodne pelikany, bo liczy się bardziej dla nich aby dalej im ... plumkało jak dawniej. Nawet nie skumają, że to będzie tylko ułuda tego co było ;)
FOXD, moglbys zalozyc videobloga i prowadzic na nim gre "zniszcz moje marzenie". Miliony odslon zapewnione.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

prz_rulez pisze: czw lip 30, 2020 1:29 am
FOXD pisze: śr lip 29, 2020 11:32 pm ^^
Tak czy siak, jeśli ktoś się jeszcze (naiwnie/życzeniowo) łudził, że Niedźwiedź wróci do tego Upadłego Radia, to na tej podstawie winien pobudzić refleksję (odrobić edukacyjnie "zadanie domowe") i uświadomić sobie, że powrotu MN do tej rozgłośni już nie będzie.
FOXD, moglbys zalozyc videobloga i prowadzic na nim gre "zniszcz moje marzenie". Miliony odslon zapewnione.
Marzyć można, ale warto realnie podejść do sprawy. Gdyby mi ktoś, po 38 latach wzorowej pracy napluł w twarz przy całej Polsce i oskarżył, że to moja wina, bo za blisko stanąłem, z pewnością nawet nie pomyślałbym o jakimkolwiek powrocie. Ale apropos marzeń, są także dobre wiadomości. Marek jako rasowe zwierzę radiowe, długo bez radia nie wytrzyma. Czy dla nas jest różnicą, w którym radiu oprócz 3ki, zagra swoje ulubione płyty? A czy wróci do listy? Litości! Marek za 4 lata skończy SIEDEMDZIESIĄTKĘ! Powinien dostać pomnik za tak długi staż prowadzenia LP3. Chętnie zostanę przewodniczącym społecznego komitetu budowy...za 3 lata o tym pomyślimy :D
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Artur »

"Sąd nakazał TVP usunąć osiem tekstów ze strony TVP Info. Minęły dwa tygodnie, a tekstów nie usunięto"
https://wyborcza.pl/7,162657,26168825,s ... 1-L.1.duzy
ponieważ artykuł jest płatny wklejam kilka fragmentów:
"Mec. Ślusarek wniósł o usunięcie ze strony TVP Info materiałów dziennikarskich naruszających dobra osobiste Marka Niedźwieckiego.

Sędzia nakazała TVP usunięcie tych materiałów na czas procesu (maksymalnie roku).

W tym samym czasie TVP ma też powstrzymać się "od rozpowszechniania ewentualnych dalszych nieprawdziwych informacji", jakoby Marek Niedźwiecki "dopuszczał się licznych nieprawidłowości niosących cechy przestępstwa korupcji w czasie przygotowywania audycji "Lista Przebojów Programu Trzeciego" oraz dopuścił się manipulacji przy tworzeniu notowania nr 1998 Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Postanowienie jest natychmiast wykonalne, czyli do jego wyegzekwowania nie trzeba czekać na ewentualne odwołanie powoda.

Od postanowienia sądu minęły dwa tygodnie, można założyć, że TVP powinna już zapoznać się z dokumentem. Zapytaliśmy TVP czy, a jeśli tak, to kiedy zamierza się zastosować do nakazu."
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

FOXD pisze: czw lip 30, 2020 12:37 am ^^
Doprawdy? ;) M.in. z Twoich wypowiedzi ostatnich tygodni można wysnuć taki wniosek, iż "ciśnienie" aby jakaś "lp3" powróciła przeważa nad elementarną przyzwoitością zachowań ;)
Oj, oj, proszę się nie zagalopowywać, tu nie ujeżdżalnia ;-) Nigdy nie pisałem, że chciałbym powrotu LP3 za wszelką cenę, tylko że chciałbym w miarę szybkiego powrotu LP3:
a) z MN i dotychczasową ekipą
lub
b) z częścią dotychczasowej ekipy i ewentualnie nowymi osobami (współprowadzący? jeden nowy główny prezenter?) przez nią zaakceptowanymi
lub
c) z nową ekipą, ale w taki czy inny sposób "pobłogosławioną" przez ekipę dotychczasową, w szczególności MN jako założyciela audycji, twórcę jej największych sukcesów, jednego ze światowych rekordzistów w długości prowadzenia podobnego programu i osobę najmocniej pomówioną przez kierownictwo i w mediach prorządowych w czasie "przewrotu majowego",
a także:
d) z przywróceniem rzeczywistego notowania 1998 i anulowaniem 1999
i
e) z podkreśleniem w taki czy inny sposób formalnej ciągłości audycji i numeracji notowań.

Jeśli postulaty te nie zostaną spełnione, będę odczuwał głęboki niesmak, nawet jeśli uda się jakoś sfastrygować LP3 sprzed "przewrotu majowego" i tę po reaktywacji.
Tylko że zdaję sobie sprawę, że to są żądania skrojone na miarę czasów normalnych, normalnego państwa i normalnego radia - czyli takiego, w którym jak się ktoś zajmujący stanowisko kierownicze zagalopuje, pomyli, a tym bardziej jeśli zadziała intencjonalnie w złej wierze z krzywdą dla kogoś innego, to co najmniej przeprasza (sam z siebie lub zmuszony wyrokiem sądowym), a często także traci stanowisko i co najmniej przez jakiś czas ma problem z powrotem do kierowania ludźmi czy nawet pracy w swojej branży w ogóle. A takowe czasy - choć i tak przecież mocno kulawe i obciążone polską specyfiką - skończyły się u nas kilka lat temu. Boje się - powtarzam, nie chcę takiego czegoś, ale się tego boję - że w obecnej sytuacji wypełnienie tych postulatów po prostu nie jest możliwe.

Przypominam, że od roku 2015 nie żyjemy w liberalnej demokracji typu zachodniego, w której przynajmniej od lat 90. XX wieku utarła się zasada, że rząd guzik obchodzi, co grają na listach przebojów, nawet jeśli są to listy przebojów w mediach publicznych - dopóki oczywiście nie są podczas tego grania popełniane przestępstwa (np. podejrzewany o intencje antysemickie tekst Witka z Ulicy o "Żydach rządzących mamoną" miałby problem z dopuszczeniem do Trójki w normalnych czasach). Od 2015 roku żyjemy w czasach pokojowej (szczęście w nieszczęściu) rewolucji antydemokratycznej i w systemie półautorytarnym.
Oczywiście, jak to zwykle w Polsce bywa, system ten jest znacznie złagodzoną wersją podobnych mu systemów zagranicznych (Rosja, Turcja, od pewnego czasu Brazylia, niektóre kraje arabskie, Węgry itp.), trudno jednak nie zauważyć, że istnieje, i że do rzeczywistości w nim istniejącej nie można przykładać miary zachodnioeuropejskiej. Niestety, w takim ustroju władza na różnych jej szczeblach poczuwa się do obowiązku chronienia za wszelką cenę czci i godności jednoosobowego i czasami - jak u nas obecnie - "beztrybowego" organu jakim jest faktyczny przywódca państwa i grupy rządzącej. Osoba przywódcy jest bowiem w takim systemie zawsze otaczana mniejszym lub większym, oficjalnym lub nieoficjalnym kultem (w Polsce - tu wychodzi specyfika naszej kultury, wyjątkowo silnie jak na świat zachodni zorientowanej na przeszłość, pamięć o zmarłych, oddawanie czci ofiarom różnych gwałtownych i tragicznych wydarzeń, przywiązującej dużą wagę do symboliki śmierci i mocno uwzględniającej pierwiastek metafizyczny rzeczywistości - jest on w swojej części oficjalnej zastępczo reprezentowany przez kult nieżyjącego brata przywódcy, co jednak nie anuluje w całości sakralizacji jego samego) i z zasady nie wolno jej atakować, krytykować, obśmiewać itp. Dlatego władze PR interweniowały po zwycięstwie "tego Kazika" na LP3, ponieważ "ten Kazik" na szczycie listy przebojów "medium narodowego" po pierwsze, szargał świętość, jaką jest w obecnym systemie osoba JK, po drugie - ośmieszał obóz władzy jako całość. No bo jak to: słuchacze państwowej rozgłośni, dzień i noc co godzinę wciskającej w uszy kaczystowską propagandę, wybrali w plebiscycie utwór de facto antypaństwowy, mogący w dodatku przeważyć szalę wyborczą na korzyść opcji, która "reprezentuje obce interesy", a jej kandydat, o zgrozo, nie dość, że "nie ma polskiej duszy", to jeszcze na dodatek doktoryzował się na Zachodzie, zna język francuski i bezczelnie się tym publicznie chwali??? A takiego, niedoczekanie, kontrrewolucję trzeba było zdusić w zarodku. No to zdusili, przy okazji niszcząc publicznie Marka i wtrącając Listę do lochu na nie wiadomo ile.

Gdyby teraz władza, ucieleśniona tutaj pod postacią Niuni, odpuściła całkowicie, pozwoliła na powrót do starej wersji notowania 1998, sama z siebie przeprosiła MN - ośmieszyłaby się jeszcze raz. Z drugiej strony rzeczywiście istnieje wśród części słuchaczy ciśnienie na powrót Listy do eteru nawet za cenę kompromisu redakcji czy dyrekcji Trójki z władzą, i nie jest wykluczone, że potwierdzenie odejścia Marka z Trójki doprowadzi właśnie do czegoś takiego - że Lista wróci, ale z żywą raną w postaci co najmniej sfałszowanego notowania 1998, a może obu, ewentualnie Niunia zgodzi się na anulowanie obydwu, a nowa LP3 zacznie od numerka 1998 (ewentualnie "krotnego" notowania 1998/20??).
Czy znajdzie się chętny do prowadzenia takiej LP3, czy słuchacze ją zaakceptują? Wszystko zależy od tego, czy ktoś jest typowym romantykiem, stojącym na stanowisku maksymalizmu moralnego, mówienia "tak - tak, nie - nie", odmowy w imię sumienia czy herbertowskiego poczucia smaku, czy też typowym pozytywistą, brzydzącym się co prawda półdyktaturą, ale też uważającym, że w nienormalnym systemie nie ma miejsca na normalne rozwiązania, i lepiej "ratować substancję" niż rzucać się z gołymi rękami na krokodyla. Nic to zresztą w historii LP3 nowego: nie jest tajemnicą, że przed 1990 myk z werblami stosowano w wypadku utworów, które były na tyle wysoko i wykonywali je wykonawcy na tyle popularni, że ich błyskawiczne wypadnięcie nawet w czasach przedinternetowych wyglądałoby podejrzanie. Te, które władza wytropiła szybko i jeszcze w poczekalni, z reguły po prostu po cichu spuszczano do otchłani.
Myślę, że p. Kuba, niezależnie od pewnej nieumiejętności prowadzenia gry z władzą i popełnianych błędów, próbuje uratować z Trójkowej substancji to, co jego zdaniem da się w takich czasach i takim układzie uratować. I niewykluczone, że z tego właśnie powodu zgodzi się na jakiś zgniły kompromis w sprawie Listy, a ktoś - być może szczerze oddany Trójce - z tego samego powodu mimo wszystko zgodzi się ją przejąć. Ocena końcowa i tak będzie należeć do nas, słuchaczy. A jeśli LP3 mimo wszystko przetrwa kolejne lata, jeśli odbuduje swój prestiż i znaczenie, jeśli wreszcie w takiej formie doczeka powrotu normalnych czasów, być może następne pokolenie słuchaczy będzie taką decyzję oceniało inaczej niż my dzisiaj, a wielotygodniowe "uwięzienie" Listy i bohaterska obrona "tego Kazika" staną się, niczym werble z 1984 roku, częścią jej legendy.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adameria »

Włączcie sobie Trójkę teraz... Ktoś jeszcze ma złudzenia, że wróci Lista? :nie:
Zablokowany