Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Bjarke
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 13, 2016 8:28 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: Bjarke »

Tak wynikałoby z podglądu strony z ramówką w najnowszym materiale wideo RNŚ (i z nazwy samego filmu)…

Obrazek

mikrobi
Posty: 754
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: mikrobi »

Im dalej od 15 maja tym bardziej jest to prawdopodobne.
1. Niezależnie od tego, jakim człowiekiem jest M.N. (piszę tak, bo go nie znam, więc nie mogę oceniać) na pewno jest dobry w tym, co robi (zdarzały mu się błędy rzeczowe, ale komu się nie zdarzały) i na pewno jest pasjonatem muzyki rozrywkowej. I owszem, na emeryturze może słuchać do woli tego, co lubi, ale na pewno źródłem satysfakcji była możliwość podzielenia się swoimi odkryciami ze słuchaczami.
2. Czasy, w których p. Marek dostawał liczne oferty z mediów komercyjnych już minęły. Owszem, na krótko stał się mimowolnym bohaterem przekazów, ale sądzę, że te rzekome "liczne oferty" jakimi był zasypywany to mit. Stacje komercyjne mają swoich prezenterów i swoje formaty, do których dziennikarze muzyczni Trójki zwyczajnie nie pasują. Kiedyś to oni wytyczali trendy, teraz musieliby się dostosować a lata grania według własnych upodobań i poczucie posiadania wyrobionej marki zrobiły swoje. Podejrzewam, że rzucona przez W. Manna propozycja przejścia do RZP była jedyną, jaka została złożona.
3. Na pewno naturalna jest praca wśród ludzi, których się zna i z którymi się koleguje niż pójście w nieznane sobie środowisko.
4. Takie rozwiązanie pozwoliłoby i p. Markowi i Trójce rozpocząć nowy etap (tak jak to było w latach 2007-2010, kiedy o M.N> w Trójce mówiło się i myślało w czasie przeszłym), choć w wypadku Trójki warunkiem sine qua non jest odejście pani prezes PR. A tu jedyną szansą może być planowane przetasowanie w Kancelarii Prezydenta, bo doktor historii (zdaje się) zawsze będzie mile widziany :-) A są w necie filmiki z tą panią jako - powiedzmy - ekspertem (oczywiście zawsze wypowiadała się po linii Dobrej Zmiany). Muszę zresztą powiedzieć, że nie nazwałbym jej Ugly Woman. Przypomina mi trochę Joannę Brodzik z czasów sprzed Kasi i Tomka czy serii rozlewiskowej (wtedy kiedy była dyżurną seksbombą).
Wiem, że postrzegamy osoby sympatyczne jako ładne a antypatyczne jako brzydkie, ale to chyba nie tak.

pbd2
Posty: 1205
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: pbd2 »

Ależ ona jest "ugly" właśnie w sensie charakterologicznym, przynajmniej, jak podejrzewam, o to chodziło Balonikowi. Z wyglądu jest nie tyle "ugly", co "artificial" - jest tak "zrobiona", że przypomina figurę woskową, a nie żywego człowieka.
A niech sobie będzie, kim chce, jak dla mnie może sobie być nawet asystentką Prezesa RP d/s obsługi kuwet kocich - byleby wylądowała jak najdalej od Trójki i Listy!!!
Co do meritum: smutno. Ale może - skoro wygląda na to,ze straciliśmy Marka bezpowrotnie, jest to (jeśli to prawda) jego decyzja i już tego nie zmienimy - jest to przynajmniej jakaś szansa na nowe otwarcie dla Listy?

mikrobi
Posty: 754
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: mikrobi »

Dla Listy nie, bo ta może być tylko w Programie III, raczej na inną listę prowadzoną przez MN. Coś podobnego jak w RZP, choć z nieco inną zawartością, tam musiały się pojawić piosenki i wykonawcy, których MN normalnie by nie puścił.
Teraz to już by była typowo "markowa" lista.

Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 88
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: Konrad »

mikrobi pisze:
pt lip 24, 2020 11:05 am
Coś podobnego jak w RZP, choć z nieco inną zawartością, tam musiały się pojawić piosenki i wykonawcy, których MN normalnie by nie puścił.
Teraz to już by była typowo "markowa" lista.
Czyli jakich :?:

Co do Pana Marka w Nowym Świecie jestem na tak. Będzie miał autorskie audycje oraz jakąś nową listę, której na pewno wyniki będę sprawdzał. Notować nie będę, bo to będzie lista prywatnego radia, a nie ogólnopolskiej rozgłośni.

mikrobi
Posty: 754
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: mikrobi »

Ano - ToTo, Eagles, Basia T., smoothjazz i tak dalej. W liście na RZP były np. Jożin z bażin (bo wtedy odkurzono w internecie), Ewa Farna czy Michał Rudaś. Nie wiem czy gdyby p. Marek nie odszedł z Trójki, ci wykonawcy byliby w zestawie do LP3. Owszem, w zestawie do głosowania na LPMN też byli wykonawcy lubiani przez p. Marka, ale niekoniecznie podobało się to tamtejszym słuchaczom.
Natomiast do dziś nie wiem, dlaczego autorski program p. Marka w RZP miał tytul "Złote, słodsze, najsłodsze". Przecież mógł się nazywać Markomania jak w Trójce. Raz, że tytuł strasznie przesłodzony (albo i przezłocony). Dwa, że mi się kojarzył z audycją telewizyjną Marii Szabłowskiej Stare, nowe najnowsze z końca lat 80. Nawiasem mówiąc Szabłowska bardziej pasowała do tych klimatów niż MN.

mikrobi
Posty: 754
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Marek Niedźwiecki w Radiu Nowy Świat?

Post autor: mikrobi »

Natomiast zastanawiam się nad książką MN o Trójce, która ma wyjść 2 września.
A to z powodów następujących.
Książkę p. Marek napisał na długo przed pamiętnymi wydarzeniami.
Premierę odsunięto nie z powodu afery z listą tylko z powodu pandemii.
Jest mało prawdopodobne by autor całkowicie przerobił książkę. Owszem, jest obróbka redakcyjna, ale nie polega ona na zmianie treści, co najwyżej na poprawieniu stylistyki i wyłapaniu błędów. Co najwyżej zostanie dopisane jakieś postscriptum.
Zakładam, że książka to taki zbiór znanych i nieznanych anegdot radiowych.
Ale gdyby była laurką na cześć Trójki, raczej RNŚ by jej nie promowało. Podejrzewam, że będą peany na cześć jethonowców a o ludziach, którzy pojawili się w Trójce po 2016 r. z politycznego nadania albo nie będzie nic (co w sumie jest pewnym świadectwem) albo jakieś krótkie wzmianki bez nazwisk (tak jak zostali potraktowani Legowicz w pierwszej książce o liście a Smolar w drugiej).
No chyba, że p. Marek napisał nikomu nieszkodzącą książkę a teraz musi ją wydać, bo podpisał umowę z wydawnictwem. Choć pewnie po tym co się stało najchętniej zrezygnowałby z wydania.
Ale mogło być też tak, że faktycznie p. Marek nosił się z zamiarem odejścia z Trójki po 2000 notowaniu listy (choć po prawdzie to on werbalnie odchodził z tej stacji od 20 lat, no może z wyjątkiem okresu dyrektorowania M. Jethon, tylko wtedy mówił, że czuje się jak w domu) a w książce zamierzał pewne gorzkie sprawy przedstawić wiedząc, że ma niewiele do stracenia.

Awatar użytkownika
djjack
Posty: 1352
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Marek Niedźwiecki gościem Radia Nowy Świat

Post autor: djjack »

Czwartek 13 sierpnia 2020 r. godz. 11:00
https://www.youtube.com/watch?v=SXTGGH68b78

ODPOWIEDZ