Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Krótko - prezydent przez prawo weta do ustaw i prawo do odrzucenia (bądź przyjęcia) sprawozdania KRRiTV może utrwalić stan posiadania swojej opcji w mediach (vide Kwaśniewski w latach 1997-2001 i Lech Kaczyński w latach 2007-2010), ale nie może zmienić układu zastanego (vide Duda w 2015 r.).
Co do Reszczyńskiego - on pracował w Tróje w latach 1982-1986, więc dziś jest zwyczajnie niewiarygodny. Pisałem to 200 stron temu - o ile Gwiazdę czy Wyszkowskiego bronią biografie, o tyle beneficjentów tamtego układu, którzy teraz zmienili front, trudno szanować, gdy wchodzą w rolę inkwizytorów.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Konrad pisze: pn cze 29, 2020 2:10 pm Audyt jest potrzebny gdyż jeśli mamy do czynienia z tak dużą liczbą botów to zamykanie glosowania o 12 w piątek i tylko 7 godzin na policzenie i ułożenie listy to za mało.
Bez przesady. Mamy głosować do środy. Siedem godzin może nie wystarczy, żeby wyłapać wszystkie głosy wielokrotne, ale do tego nie wystarczy i 77. Ale te ewidentne przekręty bez problemu.
Konrad pisze: pn cze 29, 2020 2:10 pm zawsze głosowałem w piątek
Przecież nikt Cię do tego nie zmuszał. Mogłeś w innym terminie. Ja prawie zawsze w czwartek.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Darekfz111 »

Witam.
Po raz kolejny dodzwoniłem się do trójki I uslyszalem, ze podobno ogrom ludzi dzwoni i namawia żeby już dali spokój z ta żałoba i prowadzili normalne audycje. Czyli dobra zmiana doszła do głosu i telefonów.
Zapominamy o tym co się wydarzyło i bawimy się dalej.
Gow*o rzucone w p. Marka juz tak nie śmierdzi. Czas zaleczył rany. On niech się sądzi a my pracujemy normalnie. Lista zawieszona do odwołania czyli przynajmniej do wyroku sądu.
Trzeba się pogodzić ze lista się zakończyła na 1998 wydaniu.
Tak na marginesie - pożegnanie p. Kaczkowskiego w taki sposób, tez woła i pomstę do nieba.
Jaka władza, taki styl.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

To co zaszło?
– Program, który liczy głosy, został zhakowany.
To pan mówił Markowi Niedźwieckiemu?
– Na ten temat z nim nie rozmawiałem.
Czyli to jednak nie ludzie zagłosowali na piosenkę Kazika?
– To wykaże audyt. Zobaczymy, czy pokryje się z moimi obserwacjami.
[więcej]

Coraz mniej mam nadziei, że wyjdzie to na prostą...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

No więcej to raczej nie zobaczę, bo nie płacę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

dwa fragmenty:

Kuba Strzyczkowski, dyrektor radiowej Trójki:
Nie jestem zupą pomidorową, nie każdy musi mnie lubić


29 czerwca 2020 wyborcza.pl

(...)

A propozycja padła po telefonie do kogo?
– W pewnym momencie mi zaproponowano i tyle wiem. Niech mnie pan jeszcze zapyta, jakie spodnie miałem tego dnia na sobie.

Zostałem zaproszony do biura zarządu, dostałem umowę i podpisałem. Nawet jej nie czytałem. Potem się okazało, że jako dyrektor będę zarabiał jakieś 10 procent mniej, niż zarabiałem jako prezenter i dziennikarz. Dokładnie ile? Nie powiem. Ale zarobki w radiu publicznym to żadne kokosy. To nie jest telewizja. Zupełnie inna półka. Wcześniej oczywiście przedstawiłem moje propozycje, plan ratunkowy, który wymyśliłem. Został przyjęty.


(...)

Pan przeprasza, a jednocześnie w radiu przeprowadzany jest audyt Listy. Po co?
– Jeżeli zarząd tego potrzebuje, w porządku. To chyba normalne, że firma chce się dowiedzieć, co zaszło. Ja z grubsza to wiem. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pracowali przy liście, z informatykami. Ułożyłem sobie obraz, ale to moje prywatne zdanie.

To co zaszło?
– Program, który liczy głosy, został zhakowany.

To pan mówił Markowi Niedźwieckiemu?
– Na ten temat z nim nie rozmawiałem.

Czyli to jednak nie ludzie zagłosowali na piosenkę Kazika?
– To wykaże audyt. Zobaczymy, czy pokryje się z moimi obserwacjami.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Może mówi to, co uważa, że powinien mówić...
Nie zmienia to faktu, że przykro mi czytać.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Czyli i Bogu (Niedźwiedziowi) świeczkę, i diabłu (Niuni) ogarek. Red. Strzyczkowski jak zwykle jest za, a nawet przeciw. Program liczący został zhakowany, więc redakcja Listy jest czysta. Program liczący został zhakowany, więc władze PR miały rację, że coś jest nie tak. Już teraz rozumiem, dlaczego Balonik się upiera, że następna Lista, po powrocie MN, ma być dwutysięczna. Tych "upaństwowionych" 1998 i 1999 Niunia pewnie nie odpuści, i on o tym prawdopodobnie już doskonale wie... :-(
Swoją drogą to jak ta ewentualna wznowiona LP3 miałaby wyglądać - z każdym dobrym wynikiem piosenki "antypaństwowej" MN/PB i ich ewentualni następcy aż po kres istnienia Dobrej Zmiany musieliby latać do informatyków z centrali i załatwiać pieczątkę, że głosowanie przebiegło prawidłowo??? Takich piosenek pojawiło się ostatnio sporo. A co, gdyby centrala znów stwierdziła, że coś jest nie tak, i że ona sobie sama sprawdzi, policzy i przekaże Redaktorom jedynie słuszne wyniki? Coraz bardziej się boję, że ostatni strażnik starej Listy, czyli Baron, w końcu będzie miał dość i sobie pójdzie w diabły, a audycję przejmie ktoś bez namaszczenia dotychczasowych jej twórców (hmm... np. red. Kodymowski? :-D ), zostawiając sobie tylko nazwę i - i tak już wypaczoną - numerację. Zgodnie z rewolucyjną tezą pana Kuby, że młodzi powinni przyjść, zburzyć Trójkę, a później ją odbudować.
Tylko kto ze starych słuchaczy "kupi" taką Listę?

PS. Red. Niedźwiecki musi się czuć bardzo "ciekawie", dowiadując się nie z osobistej rozmowy, ale z mediów, co to też red. Kuba wydedukował w kwestii kłopotów jego i jego audycji. Płakać razem z nim nad Trójką - to owszem, pan Kuba mógł, ale wyjaśnić fatalnie potraktowanemu przez byłe szefostwo koledze, jaką ma się wersję wydarzeń i dlaczego akurat taką, zanim się ją ujawni w gazetach - to już niekoniecznie...
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Darekfz111 »

Witam
Nowy dyrektor coraz bardziej się pogrąża.
Jednak władza zmienia ludzi, a szkoda, bo go szanowałem i lubilem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 4989341 »

plum, plum...
lp3 coraz bardziej osiada na dnie...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

wpis Jerzego Sosnowskiego:
Drogi Kubo,
w „Dużym Formacie”, w wywiadzie, który przeprowadził z Tobą Grzegorz Szymanik, znalazłem fragment mnie dotyczący. Doszedłem do wniosku, że powinienem się do niego odnieść. Fragment ten brzmi następująco:
"Pierwsi dziennikarze byli z Trójki wyrzucani w 2015 roku.
– Nie galopujmy z tym wyrzucaniem. Wiele osób dorobiło sobie legendę. Nigdy nie byli wyrzucani, zwyczajnie chcieli odejść.
Kto sobie dorobił legendę?
– Nie będę wymieniać nazwisk.
Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski?
– Nie odpowiem. Oczywiście, różnie bywało. Niektórzy odchodzili, bo chcieli, albo dostawali ciekawsze propozycje, a dla części osób faktycznie nie było miejsca i dawano im to do zrozumienia. Ale, na Boga, w różnych redakcjach ludzie przychodzą i odchodzą, bo zmienia się atmosfera albo coś im nie odpowiada. To normalny proces, nie spowodowany zakrętami politycznymi.
W sprawie zwolnienia Sosnowskiego i odsunięcia od audycji Zaborskiego był nawet list protestacyjny, który podpisała duża część załogi Trójki. Pan nie.
– Tych listów było bardzo dużo, już nie pamiętam, które podpisywałem, a których nie. Część protestów było według mnie uzasadnionych, ale czasem zdarzały się też sytuacje, gdzie uznawałem, że podpisywać nie ma powodu. Ale tak, pamiętam tę sytuację z Jurkiem Sosnowskim... Namawiałem go wtedy na rozmowę z ówczesną panią prezes Stanisławczyk. Ona wyraziła chęć. Natomiast Jerzy nie chciał. Co rozumiem, bo każdy ma swoją granicę wytrzymałości".
Rozumiem – naprawdę rozumiem – że obejmując w dramatycznych okolicznościach stanowisko szefa Trójki, musisz ważyć słowa. Czym innym jest jednak dyplomatyczne milczenie na jakiś temat, a czym innym „twórcze” podejście do faktów (staram się wyrażać grzecznie). Konkretnie:
(1) Jeśli rzuca się poważny zarzut, że „wiele osób dorobiło sobie legendę”, a potem się nie wymienia nazwisk, to – chciał nie chciał – używa się poetyki insynuacji typu: „są tacy, którzy…” Obaj dobrze wiemy, że są rozmaite sposoby, pozwalające skłonić ludzi do odejścia z pracy. Na przykład przesunięcie znakomitej dziennikarki newsowej do prac porządkowych w archiwum radiowym. Albo zawodowa degradacja w postaci usunięcia z anteny. Albo wprowadzenie do grona dziennikarzy, prowadzących na zmianę cykliczną audycję, ordynarnych propagandystów, co pozostałych czyni współwinnymi propagandy. Określanie ludzi, którzy, potraktowani w ten sposób, złożyli wymówienia, że „dorabiają sobie legendę”, jest próbą zatarcia faktu, że po styczniu 2016 zespół Trójki został rozbity. Obecnie masz do dyspozycji najwyżej 66% załogi, która w latach 2011-2015 osiągnęła najwyższy w historii Trójki (po 1989 roku) wskaźnik słuchalności, wymierny sukces finansowy i, dwa razy z rzędu, nagrodę za najlepszy brand medialny (że o miłości Słuchaczy nie wspomnę). Skoro jest to efektem, jak twierdzisz, „normalnego procesu”, to możesz mi łaskawie przypomnieć, kiedy po 1989 roku doszło do wymiany JEDNEJ TRZECIEJ dziennikarzy Trójki?
(2) Ja akurat zostałem po prostu wyrzucony z pracy, a dwie instancje sądowe potwierdziły, że stało się to z naruszeniem prawa. A zatem Twoja insynuacja mnie nie dotyczy. Podobnie jak Magdy Jethon, Anki Krakowskiej, Anki Burzyńskiej, Wojtka Dorosza (wyprocesował przywrócenie do pracy), Pawła Sołtysa (j.w.) i wielu innych osób.
(3) Nawiasem mówiąc, tylko niektórzy dziennikarze, którzy zostali wyrzuceni lub skłonieni do odejścia, „dostali ciekawsze propozycje”. Ciekawsze propozycje od pracy w Trójce?! Naprawdę sądzisz, że tylko Ty się wzruszasz na myśl o budynku na Myśliwieckiej?! W wyniku usuwania z tzw. „mediów narodowych” ludzi, do których PiS nie miał zaufania, na rynku pracy pojawiło się w ciągu kilku miesięcy ponad 200 (!!!) dziennikarzy. Znam przypadki znakomitej dziennikarki, która została przedszkolanką, albo dziennikarza, który zajął się handlem nieruchomościami. Sam, po bezowocnej próbie utrzymania się z zarobków freelancera, wróciłem do pracy w szkole. Twoje lekceważenie naszych kłopotów jest niesmaczne.
(4) Nie wiem, czy podpisałeś list w mojej sprawie, czy nie – wydaje mi się to umiarkowanie istotne. Natomiast szczerze mnie rozbawiłeś, wspominając rzekome zaproszenie na rozmowę przez panią Stanisławczyk. Fakty są takie, że do związku zawodowego, na czele którego miałem zaszczyt stać, przyszło zapytanie o to, czy jestem przez związek formalnie chroniony (nie byłem, bo nie chciałem). Zespół zareagował na to żądaniem przybycia na Myśliwiecką pani prezes. I na tym spotkaniu pani prezes, pytana o mnie, oświadczyła, że „jeśli pan Sosnowski chce, może, jak każdy, zgłosić się do mnie na rozmowę”. Półtorej doby później wręczono mi wymówienie. Naprawdę, po przepracowaniu w Polskim Radiu 31 lat, sądzisz, że decyzja nie była już w tym momencie podjęta?
Kubo, jeśli reszta Twoich wypowiedzi w tym wywiadzie jest równie rzetelna, jak przytoczone wyżej słowa, to obawiam się, że czas, przeznaczony na przeczytanie całości, jest czasem straconym.
Z przykrością –
Jerzy Sosnowski
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

To jest mega przykre.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Ma ktoś dostęp do całości tego wywiadu? Bo tam podobno więcej takich kocopołów jest... Coś o jakimś "nieskasowanym sms-ie", który rozwalił Trójkę (a gdyby go skasowano, to nic by się nie działo???) itp.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: konwicki1980 »

Ja mam, ale z szacunku do autorów wywiadu z konkurencyjnej gazety nie będę udostępniał. Już uzasadniałem, dlaczego.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Dziś Stelmach mówił o Gadu-Gadu, to polski wynalazek był.
Aż tu nagle godzina 10:45: Hip-hop w Trójce, Rap Trójka.
Eminem "Without me".
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Krzysiek1996 »

Yacy pisze: pn cze 29, 2020 10:22 pm
To co zaszło?
– Program, który liczy głosy, został zhakowany.
Przecież nawet jeśli. To tylko audycja rozrywkowa, zabawa, nawet jeśli kolejność piosenek nie byłaby taka jak być powinna z czystego głosowania, to nie o to chodziło w tej audycji.
Gorsze niż koniec listy jest to co się robi z całą jej historią, a miesza się ją z błotem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

jedrzej2012 pisze: wt cze 30, 2020 8:49 pm Dziś Stelmach mówił o Gadu-Gadu, to polski wynalazek był.
Aż tu nagle godzina 10:45: Hip-hop w Trójce, Rap Trójka.
Eminem "Without me".
pierwszy raz usłyszałem w minimaxie u Kaczkowskiego
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

No nie do końca z tym, że nie o to chodziło, żeby kolejność była właściwa. Jednak prestiż LP3 wynikał też z tego, że przez większość zarówno środowiska artystycznego, jak i radiosłuchaczy była uznawana za listę uczciwą. I bardzo się obawiam, że teraz, nawet jeśli LP3 zostanie odmrożona, z odbudową tego prestiżu będzie znacznie trudniej niż z restartem samej Listy. Bo każdy będzie miał gdzieś z tyłu głowy myśl, że w gruncie rzeczy nie wiadomo, kto tam tak naprawdę liczy głosy, a jeśli nawet znów robi to redakcja Listy, to i tak nie wiadomo, czy ktoś nie wywiera na nią nacisków (np. grożąc po każdym "nieprawomyślnym" notowaniu kolejnym zawieszeniem audycji i kolejnym audytem) i czy nie chodzą po nocy jakieś sms-y od dyrekcji, tyle że tym razem skuteczniej kasowane... :-(
"Tego Kazika" nadal ani widu, ani słychu. Wcale się nie zdziwię, jeśli ceną za odmrożenie Listy będzie wycofanie "tego Kazika" z zestawu, z argumentacją, że "po tylu tygodniach to już przecież nie jest przebój". Plus "kazionnyje", jak to mówią Rosjanie, notowania 1998 i 1999. Czyli "ten Kazik" byłby drugim w historii wylotem z pierwszego miejsca, co byłoby wręcz farsą, gdyby nie było tak smutne i przygnębiające...
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1764
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Kruklanki »

Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor radiowej Trójki: "Ludzie z Trójki nie byli wyrzucani, sami chcieli z niej odejść"
https://gwiazdy.wp.pl/kuba-strzyczkowsk ... 329152129a
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Rada Progamowa PR upomniała się o Zozunia. I dobrze. Ale mogłaby się upomnieć o LP3. Może do tej Rady trzeba pisać, zamiast do Niuni - to jest zdaje się ostatni organ w mediach publicznych jeszcze nie zdominowany przez władzę.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Do wszystkich trzeba pisać.
Super, ze napisano o tym na WP, tylko zdanie "temperatura wokół Programu Trzeciego Polskiego Radia nie spada" jest zwyczajnie nieprawdziwe.
Swoja droga, skoro inne rzeczy moga isc w miare swobodnie, to dlaczego lista nie moze?! :/

P.S. Jesli ktos by mogl mi jednak przekazac na priv ten wywiad ze Strzyczkowskim, to bylbym bardzo wdzieczny.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

To proste. Góra się nie zgodzi na kontynuację od pierwotnego 1998, a w Trójce chyba nikt nie podejmie się od 1999, bo słuchacze w znaczniej części tego nie zaakceptują.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

nie zdziwiłbym się gdyby od 2000.
no nie wiem czy jeśli jednak będzie ciśnienie aby Lista się pojawiła, to ktoś będzie słuchaczy pytał...
sądzę, że i prowadzący by się znalazł.

a z drugiej strony Listy nie ma i radio działa.
jak działa z naszego punktu widzenia to inna sprawa.
wielu z nas tęskni za LP3 i MN i innymi nazwiskami czy audycjami...
ale są audycje i nowe i stare.
a nowa ramówka ma być od września.
i będzie czy z LP3 czy bez.

niestety.
jeszcze dwa tygodnie temu bym tego nie napisał, ale teraz nie zdziwi mnie taka sytuacja. np. po wakacjach:
"dzień dobry. zapraszamy na LP3.
notowanie 2000, które miało być świętem, ale z oczywistych względów jest zwykłe.
na 50. ..."

pozwoliłem sobie na s-f. ale po ostatnim wywiadzie KS i komentarzach, jest to bardziej realne niż wydawałoby się po pierwszych wywiadach dyrektora.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

A czy był jakiś wylot z 1 miejsca?
O ile pamiętam to tylko Przyjaciele Karpia IV spadli z 1 na 24 i potem w ogóle (nawiasem mówiąc ta prawidłowość piosenek wypadania piosenek świątecznych po świętach mnie zastanawia, bo kiedyś Last Christmas było prawie do Wielkiej Nocy) ale w oficjalnej historii LP3 to się nie zdarzało.
Moim zdaniem nie ma sensu reaktywować LP3 z co najmniej kilku powodów.
1. Audycja i tak od wielu lat przechodziła kryzys
2. Jeśliby MN wrócił to on - a nie prezentowane piosenki- znalazłby się w centrum zainteresowania a to nie o to chodzi
3. Decyzja o unieważnieniu wyemitowanego notowania faktycznie zakończyła żywot listy - nawet gdyby teraz była zachowana numeracja byłoby to sztuczne (przecież nawet Markomanię po 2010 r. liczono od nowa jakio Markomanię II)
4. MN ma 66 lat - kiedy zaczynał prowadzenie LP3 ludzie w tym wieku wzdychali za Foggiem i Ordonką, z młodszych to może słuchali Demarczyk i German, kojarzyli Niemena ale jako "wyjca". Dziś te przepaści międzypokoleniowe nie są już tak duże, ale o ile człowiek w wieku MN jest w stanie ciągnąć to co już robi trudno będzie mu wrócić. Nawet jeśli kiedyś obecna opozycja przejmie media publiczne (i ich nie sprywatyzuje, bo o tym też się mówi), nawet jeśli szefem Trójki zostanie ponownie albo M. Jethon albo - to bardziej prawdopodobne - ktoś bardziej wskazany, nawet jeśli p. Marek zostanie uroczyście wprowadzony, raczej to nie on będzie prezenterem nowej listy przebojów.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Darekfz111 »

Witam
Listy juz nie będzie, Pana Marka w trójce już nie będzie. Niestety trzeba się z tym pogodzic i zmienić stacje.
Szkoda tylko że dobra zmiana zniszczyła w ułamku sekundy kultową audycje.
Życie toczy się dalej, wszystko wydaje się wracać do normy.
W trójce juz nikt nawet nie wspomina o zmieszanych z błotem kolegach i koleżance , no może oprócz dzisiejszych życzeń dla Helen z okazji imienin.
Zablokowany