Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

pbd2 pisze: ndz cze 21, 2020 10:31 am myślę, że nawet "Tu trzeba krzyczeć" by przełknęli.
To raczej na pewno. Był chociażby Hokejowy zamek, który w sposób niewytłumaczalny skakał kilkanaście tygodni z kwiatka na kwiatek.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Yacques pisze: sob cze 20, 2020 6:11 pmSpodziewałbym się wtedy 2000 notowania i restartu, czyli nowego zestawu bez nawiązania do tego, co było w notowaniach "1998" i "1999".
Lisdta musi zacząć się od notowania 1999, bo 2000 stanowiłoby potwierdzenie wszystkich zarzutów. 1999 jest ewidentną machlojką.
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 9:12 am w większości już nieaktualnych piosenek
A czemu one miałyby być nieaktualne?
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 9:12 am reszty zwyczajnie nie widzę
A ja wprost przeciwnie.
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 9:12 am pozostawienie w zestawie wyłącznie pierwszej 20 z tego notowania i nowości, wyeliminowanie całej reszty
A w tym żadnego sensu nie widzę. Jak sobie nie poradzą, to same wypadną, a nowe je zastąpią.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz cze 21, 2020 10:40 am
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 9:12 am w większości już nieaktualnych piosenek
A czemu one miałyby być nieaktualne?
Ponieważ w międzyczasie pojawiło się tyle nowych singli, że szok.
Ja myślę, że jak już tworzyć jakąś listę przebojów, to od nowa, z inną nazwą, z innym zestawem, z inną oprawą dźwiękową, i z numeracją też od zera. Może to być też w innym paśmie, np. w sobotę wieczór lub choćby po południu. Najlepiej też, gdyby się w to pobawił ktoś z młodej kadry. Za bardzo zniszczono instytucję LP3 i za długo już trwa stagnacja, żeby teraz liczyć na szybką odbudowę, więc najlepiej powołać nową. ;)
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

TStudent pisze: ndz cze 21, 2020 10:51 am Ponieważ w międzyczasie pojawiło się tyle nowych singli, że szok.
No i co z tego? To nie powoduje, że wcześniejsze utwory są nieaktualne. Jeżeli na nie głosujemy to uznajemy je za aktualne.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Jakoś trudno mi uwierzyć, że gdy lista przebojów w takiej czy innej postaci z takim czy innym prowadzącym wystartuje powiedzmy jesienią (to optymistyczny scenariusz) w dalszym ciągu popularne będą te sam piosenki co w maju.
Proponuję proste zadanie
-weźmy notowanie 1946 z 17 maja 2019 (bo to porównywalny zakres).
Zobaczmy ile piosenek z tego notowania dotrwało do końca roku - doliczyłem się trzech z podstawowego zestawienia - Hej hej Darii Zawiałow, Radio Rammsteina i Jestem w niebie Fisza Emade.

Natomiast nowa lista z nowym prowadzącym oznacza faktyczne zamknięcie historii LP3. Prawdę mówiąc liczyłem się z taką ewentualnością i nawet zakładałem, że nie jest to jakaś tragedia, bo w końcu na LP3 historia muzyki rozrywkowej się nie zaczyna i nie kończy, ale ...gdy się już to stało, jest mi żal. A zarazem jakoś przywykłem do piątkowych wieczorów bez słuchania listy. Ot, paradoks.
Nawiasem mówiąc Kostrzewa i Stelmach mieli szanse przejąć prowadzenie LP3 w 2001 r., kiedy MN miał przejść do Radia Zet. Pierwszy pewnie pociągnąłby do swojego odejścia w 2005, drugi być może prowadziłby do dzisiaj. Pytanie, czy fakt, że p. Marek zdecydował się zostać raczej z rozsądku, nie z miłości do 3, ostatecznie liście nie zaszkodził.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Teraz myślę, że aby reaktywować LP3 należałoby dokonać następujących czynności (politykę zostawiam na boku)
-przywrócić wyemitowane notowanie 1998
-przywrócić zestaw z 15 maja 2020
-usunąć (ponownie) piosenki, które wypadły w notowaniu 1997
-wprowadzić nowe single kosztem starych piosenek
-usunąć piosenki w ilości odpowiadającej dodanych według starszeństwa z wyjątkiem tych z Top 30, natomiast względem weteranów poczekalni (typu koncertowa wersja Tolerancji w wykonaniu Kowalska & Soyka) żadnych skrupułów być nie powinno, zostawić można by te, które dodano najpóźniej
-resztę utworów zachować z zaliczeniem stażu z LP3
-no i pogodzić się z tym, że jest wielotygodniowa dziura.

Także w sumie technicznie się da.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

Co do tych rozważań to zgadzam się ze zdaniem, że dopóki ludzie będą głosować na piosenki, to będą one aktualne.

Niestety, coraz mocniej wątpię w powrót LP3. W obecnej sytuacji bardziej skłaniam się do zdania TStudenta, że w bliżej nieokreślonym czasie powstanie jakaś nowa lista, o nowej nazwie, z wyzerowanym rzecz jasna licznikiem notowań, prowadzona przez kogoś innego i może jedynie pasmo pozostanie to samo, tylko kto tego będzie słuchał. Wątpię, żeby były to osoby słuchające LP3, a o nowych słuchaczy w obecnych czasach może być bardzo trudno...
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

kacper94 pisze: ndz cze 21, 2020 12:09 pm Wątpię, żeby były to osoby słuchające LP3, a o nowych słuchaczy w obecnych czasach może być bardzo trudno...
Zawsze można ściągnąć szeroko pojętą młodzież. ;)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Ja jestem względnie młody, chętnie spróbuję.
Zawsze uwzględniam zmiany utworów na liście, sukcesy, liczbę lat lub tygodni.
Szczególnie w topach Wszech Czasów.
Jeżeli naprawdę nie wróci już LP3, to trudno.

Dziś akurat jest nowa najstarsza lista, która w sierpniu w urodziny Darii kończy 30 lat.
Tak w PiK-u, pierwszy raz z druhem zastępowym dziś.
Ani Piotrek, ani Darek, tylko Tomek.
"Torture" braci Jacksonów ostatnio 2 awanse i dobije dziś do 140 tygodni.
Ostatnio 13. miejsce i nowy numer 1:
Bon Jovi obalony przez "In your eyes" The Weeknd po awansie z 4., z podium spadł Savage "I love you".
Wodecki i Matt Dusk w utworze Sinatry byli na 3.
Największym przegranym okazał się zespół Ziela, wypadła też Dua Lipa oraz Elektryczne Gitary, które były najkrócej, a "Podróżnicze sny 2020" to nic innego,
jak podrasowany utwór z solowej płyty Kuby Sienkiewicza "Powrót brata" z 2003 roku.
Przypadkowo w Interii kiedyś znalazłem 2 solowe utwory Kuby z tej płyty: "Powrót brata" był nawet w TVP1 kiedyś parę razy, a drugi utwór to "Długa droga na szczyt",
w którym pada "Jest dopiero piąta".
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 12:08 pm -przywrócić zestaw z 15 maja 2020
Ale to się kłóci z tym co piszesz poniżej.
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 12:08 pm -usunąć (ponownie) piosenki, które wypadły w notowaniu 1997
Chyba chodzi Ci o te, które wypadły w 1998 (czyli Darię, Mgły i chyba nic więcej).
Dla mnie jeżeli Lista by miała zaistnieć to:
- trzeba się oprzeć na wyemitowanym notowaniu 1998 i zestawie, który się potem pojawił na stronie
- ewentualnie usunąć piosenki spoza top 50, które miały wówczas staż powiedzmy ponad 5 tygodni
- dodać do zestawu nowe utwory
i tyle wystarczy
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Faktycznie, odświeżenie czy też uaktualnienie byłoby dobrym wyjściem.
Do końca wakacji byłoby 2013 notowań, a od października mielibyśmy już więcej notowań niż numer tego roku.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Czy ja wiem, czy tak trudno byłoby o nowych słuchaczy i o utrzymanie starych, gdyby MN uparł się nie wrócić? Pamiętam, że jak się zaczynała Baronlista, to też wielu prorokowało, że nie doczeka pierwszego Bożego Narodzenia, bo nikt nie będzie słuchał ani głosował.
Podejrzewam, że niezaleznie od tego, czy nastąpi kontynuacja dotychczasowej listy, czy początek nowej, część ludzi będzie jej słuchać z przyzwyczajenia do tego, że jakaś lista przebojów co tydzień jest. Mnie samego wkurza, że mieszkam akurat w Lublinie i nie mogę sobie posłuchać żadnej z list trzymających jaki taki poziom (czyli z publicznych ani zachodniopomorskiego SLiP-u, ani podkarpackiej LPRR, a z innych olsztyńskiej studenckiej Uwuemki, która jeśli chodzi o zestaw do głosowania mocno wzoruje się na LP3), zresztą lubelska rozgłośnia lokalna... w ogóle nie ma listy przebojów, a szkoda, bo gra całkiem niezłą muzykę. Tymczasem ma ją np. ośrodek białostocki, grający... komercję i disco polo.
Jeśli natomiast wznowią "kanoniczną" pomimo braku Niedźwiedzia w Trójce LP3, to nie oszukujmy się: i tak był blisko czas Listy bez Marka, on od kilku lat mówił, że wszedł w wiek, w którym prowadzenie audycji wieczornych i późne powroty do domu już dość mocno go męczą, i najchętniej by oddał całą Listę Balonikowi, tylko że jemu akurat pechowo posypało się zdrowie i nie czuje się na siłach być jedynym prowadzącym odpowiedzialnym za wszystko. Nawet bez obecnych kłopotów prędzej czy później mielibyśmy za sterami duet Baron- Metz albo Baron-Stelmach, a Niedźwiedź jeśli w ogóle, to zapewne wchodziłby z domu jako gość telefoniczny, jak kiedyś Żórniak czy Alina.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Gdy była moda na Tulię, to chciałem ją na swojej liście, ale uznałem, że nie, bo muzyka ludowa niezbyt pasuje do listy prywatnej, aczkolwiek kocham ten gatunek.
Każdy ma swoje ulubione gatunki, tak więc to już sprawa osobista.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

kajman pisze: ndz cze 21, 2020 1:17 pm
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 12:08 pm -przywrócić zestaw z 15 maja 2020
Ale to się kłóci z tym co piszesz poniżej.
mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 12:08 pm -usunąć (ponownie) piosenki, które wypadły w notowaniu 1997
Chyba chodzi Ci o te, które wypadły w 1998 (czyli Darię, Mgły i chyba nic więcej).
Dla mnie jeżeli Lista by miała zaistnieć to:
- trzeba się oprzeć na wyemitowanym notowaniu 1998 i zestawie, który się potem pojawił na stronie
- ewentualnie usunąć piosenki spoza top 50, które miały wówczas staż powiedzmy ponad 5 tygodni
- dodać do zestawu nowe utwory
i tyle wystarczy

Wypadło dokładnie 5 piosenek - dokładne dane są w archiwum. Tak, o te piosenki mi chodziło.
Uważam, że zestaw z maja 2020 może być bazą, ale co do reszty się zgadzamy, z tym że ja bym usunął także rekordzistów poczekalni. Choć trzeba by zrobić symulację jakie piosenki by się utrzymały a jakie by spadły przy normalnym biegu notowań a to, zgadzam się, raczej trudne.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

mikrobi pisze: ndz cze 21, 2020 2:23 pm ja bym usunął także rekordzistów poczekalni
Pewnie i tak same by wypadły więc po co?
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: EVENo »

Kwestia cenzury.

Dzisiaj o 19:00 na Trójce odtworzenie koncertu T.Love z 2017 roku. Słuchałem tego koncertu dwa razy - na żywo w kwietniu oraz powtórkę w maju. Na żywo oczywiście zagrali cały, z "Jest super" na drugim bisie, ale podczas powtórki puścili już bez tego bisu. Jak będzie dzisiaj? ;)
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

W czasie "przewrotu majowego" było jeszcze ciekawiej: koncerty sprzed np. 5, 10, 18, 22 i więcej lat były retransmitowane... bez zagajeń i komentarzy osób prowadzących! No bo jak tu w radiu bez prowadzących przypominać słuchaczom, że w Trójce byli kiedyś jacyś żywi ludzie o nazwiskach typu Stelmach, Niedźwiecki, Metz, Baron, Andrus itp., i nie trzeba było całymi dniami puszczać muzyki z taśmy? :-D

A T.Love chyba poleciał z opóźnieniem i nawet do końca "Wychowania" nie dojechał...
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Ten Koncert T. Love to był na 35-lecie.
Wtedy minęło 5 lat od albumu "Old is Gold" z "Lucy Phere" oraz "Modlitwą", którą wykorzystywał Rafał Porzeziński w swojej audycji.
"To wychowanie" także w wersji dziewcząt z zespołu Tulia.
adrianec
Posty: 10655
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Hej. Zróbmy akcję. Prosta i dająca do myślenia władzom PR. W necie na Kontakt Polskie Radio można wysłać opinie słuchaczy. W tej opinii napiszmy że czekamy na przywrócenie Listy i strony do głosowania. Mamy do tego prawo. Musimy zmęczyć tych na górze
grzes208
Posty: 54
Rejestracja: wt paź 26, 2010 9:28 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 745
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: grzes208 »

adrianec pisze: pn cze 22, 2020 2:54 pm Hej. Zróbmy akcję. Prosta i dająca do myślenia władzom PR. W necie na Kontakt Polskie Radio można wysłać opinie słuchaczy. W tej opinii napiszmy że czekamy na przywrócenie Listy i strony do głosowania. Mamy do tego prawo. Musimy zmęczyć tych na górze
Wysłałem, krótko i treściwie. Chociaż nie liczę na pozytywny skutek.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Nie jest to pewnie za mądre, ale główny pozytywny i główny negatywny bohater wątku mają pewne cechy wspólne
-są kawalerami
-mają odzwierzęce nazwiska
-imieniny obchodzą w tym samym dniu (25 kwietnia).
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: marcinparys11 »

Był już kawał, to teraz ode mnie zdarzenie prawdziwe, którym muszę się podzielić. Rzecz działa się właśnie w "Noc Ważnych Esemesów" na kwadrans przed północą. Ciszę w okolicy rozdarł sygnał karetki pogotowia i migające niebieskie światła. Ambulans podjechał dosłownie pod naszą bramę, do Pani Sąsiadki z naprzeciwka - starszej pani, która znała mnie od dziecka, a z jej synem, starszym ode mnie o rok dosłownie bawiłem się w piasku. Wiedzieliśmy, że seniorka rodziny była mocno schorowaną osobą (teraz się mówi "miała choroby współistniejące"). Dużo bardziej niepokojące było (a wszystko widać było z naszych okien), że po kilku minutach hałasu, karetka wyłączyła sygnały i migające niebieskie światła. Załoga przystąpiła do wypełniania dokumentów. W tydzień później odbył się pogrzeb na miejscowym cmentarzu. Pojawili się w komplecie wszyscy sąsiedzi z okolicy (nawet moi Rodzice, oboje 80+).
Zbieżność dat zupełnie przypadkowa, jakoś tak mi się kojarzy...
(i przepraszam, że odbiegłem od tematu)
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1788
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Kruklanki »

Z bloga Marka Niedźwieckiego
Cyt: "Wszyscy na świecie czekamy, że już może niedługo będzie jednak normalnie? Nie będzie, ale pomarzyć dobra rzecz..."
Czyżby odniesienie w domyśle do listy i całej sytuacji ? Lub tego co mamy w tym roku z tym covidem.
http://www.marekniedzwiecki.pl/c1b8497d ... entry.html
adrianec
Posty: 10655
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Dzięki tym co wysłali informacje z prośbą o przywrócenie Listy Trójki na Kontakt Polskie Radio. Tam jest automatyczne wysyłanie wiadomości. Kolejne osoby też namawiam do tej akcji. Nawet jeśli że tak powiem oleją nas, to po pierwsze niech aparatczykowie mają świadomość że wciąż jesteśmy i nie zapomnimy A po wtóre jeśli nie odpowiedzą to jak zmieni się kiedyś władza i ktoś w przyszłości zechce przywrócić godność radiowej Trójce oraz będzie chciał rozliczyć obecne władze choćby moralnie to przytoczy zapewne jakie były nasze prośby i tęsknota za Listą. Mamy prawo do naszej Listy
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

Zasady etyki zawodowej w Polskim Radiu – Spółce Akcyjnej (3 wybrane fragmenty)...
>Podstawowym celem działalności Polskiego Radia – S.A. jest służenie dobru powszechnemu przez oferowanie całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu...
>Miarą oceny Polskiego Radia – S.A. jest akceptacja przez słuchaczy oferty programowej i sposobu jej realizacji. Słuchacze traktowani są jako partnerzy Polskiego Radia – S.A.
>Naczelnymi zasadami działania dziennikarzy Polskiego Radia - S.A. jest służenie prawdzie, strzeżenie wolności słowa, niezależność i bezstronność....
Zablokowany