Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Po ostrzeżeniu ku3y zakładam nowy wątek.

Radio Nowy Świat ponoć zacznie nadawać w piątek 26 czerwca o 6:00. Pierwszą audycję poprowadzi Wojtek Mann. Tak napisano na forum blues com pl
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Yacy »

dokładnie tak.

a dziś odbywają się przesłuchania młodej kadry. z 1500 zgłoszeń wybrali 40 i przesłuchują ;-)

a ze starszaków do obsady dołączyli ostatnio Andrzej Poniedzielski i Ksenia Maćczak.
czekam na to radio, coś tam nawet dorzucam, ale jak widzę takie trójkowe nazwisko, które zamiast na Myśliwecką trafia na Wilanów, to mi szkoda...
muszę się oswoić z myślą, że teraz będą dwa (oby) radia, których będę słuchał.
dziwne trochę ;-)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: dannar »

Oczywiście kibicuję, jednak nie dorzucam, bo jak na razie najciekawsi (dla mnie) trójkowi dziennikarze albo wrócili na Myśliwiecką, albo jasno powiedzieli, że na Wilanów na pewno nie pójdą. Przybywa za to jakościowych podcastów. ;)
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

Powstanie RNS firmuje m.in. stowarzyszenie Ratujmy Trójkę. A zatem czy nadal ratują Trójkę? Czy Trójka musi ratować się sama? Czy ta nazwa jest jeszcze adekwatna i etyczna? Myślę, że to będzie jednak konkurencja i rozejscie się jakosci. Jak w Trójce źle się działo kibicowałam RNS, ale po ciągu zdarzen jaki nastąpił od 16.05 i w konsekwencji obcowania z martwa antena, to bardzo chcę by Trójka się odbudowała. Nie spałam 2 tyg. Warowalam przy radiu, by sprawdzić kto jeszcze nadaje z Myśliwieckiej i by niczego nie stracić z ostatnich tchnień radia, które było że mną ponad 30 lat. I RNS już nie kibicuje, choć będę nasłuchiwać b
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Giocondo zalecam sen , jest zdrowy a trojke możesz sobie odsłuchać i ściągać z 3dktr. Nagrywa się 24h/na dobę.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: dannar »

Doskonale rozumiem giocondę, bo czułem się podobnie. Przed 25 maja było mi przykro, że oferta programowa RNŚ wygląda miernie. Dziś się z tego cieszę. ;)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: dannar »

Natomiast trudno jest mieć do nich pretensje. Po pierwsze, sytuacja w Trójce dalej jest bardzo niepewna. Po drugie, zmiana na Myśliwieckiej spotkała ich już w zaawansowanych przygotowaniach, których nie można ot tak odwołać. Ważne, że samochód sprzed Trójki usunęli.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: pn cze 08, 2020 7:40 am Giocondo zalecam sen , jest zdrowy a trojke możesz sobie odsłuchać i ściągać z 3dktr. Nagrywa się 24h/na dobę.
Dziękuję za troskę. Tych kilka nieprzespanych nocy nie odbiło się na moim wyglądzie. Ciągle odbierana jestem jako osoba dużo młodszą niż wskazuje metryka (tak -15), a odkąd nastał Kuba, to zaczęłam się wysyłać. I tak jeszcze kilka przespanych nocy i będę uchodzić za rówieśniczkę Studenta lub Kacperka 94😅😁🙃... A radio wolę na żywo, niż z odsłuchu.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Minus 15, to alkoholu w sklepie nie kupisz 😭
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: wt cze 09, 2020 1:03 am I tak jeszcze kilka przespanych nocy i będę uchodzić za rówieśniczkę Studenta lub Kacperka 94😅😁🙃... A radio wolę na żywo, niż z odsłuchu.
Pomimo swojego wieku, to czuję się dość staro. A z tego co kojarzę, to na tym forum jest kilka osób młodszych ode mnie i od TStudenta, więc tacy młodzi to nie jesteśmy :D

A co do samego tematu, to ciekawie zapowiada się ten piątek za dwa tygodnie. Jeśli faktycznie ruszy wtedy RNŚ i pierwszą audycję poprowadzi p. Wojciech Mann, to wszystko wskazuje na to, że wtedy w Trójce audycje poranną może prowadzić p. Marcin Łukawski. Mogę od razu się tutaj zadeklarować, że raczej RNŚ słuchał nie będę, głównie przez to, że dostępne będzie ono internetowo (a nie jestem zwolennikiem takiego typu radia), może okazjonalnie mi się zdarzy :)
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

kacper94 pisze: wt cze 09, 2020 6:29 pm
gioconda2 pisze: wt cze 09, 2020 1:03 am I tak jeszcze kilka przespanych nocy i będę uchodzić za rówieśniczkę Studenta lub Kacperka 94😅😁🙃... A radio wolę na żywo, niż z odsłuchu.
Pomimo swojego wieku, to czuję się dość staro. A z tego co kojarzę, to na tym forum jest kilka osób młodszych ode mnie i od TStudenta, więc tacy młodzi to nie jesteśmy :D
Przepraszam, że pozwoliłam sobie na osobiste wycieczki w Twoją stronę. Tak jakoś bobby-x mnie sprowokowal. Jak byłam osobą młodą, to czułam się dojrzale, a teraz im jestem starsza, tym czuję się młodziej. Dopada mnie "efekt Krzysztofa Ibisza". Także myślę, że z Tobą może być podobnie, że im będziesz starszy, tym młodszy.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: wt cze 09, 2020 5:17 pm Minus 15, to alkoholu w sklepie nie kupisz 😭
A czyż alkohol jest głównym i podstawowym sensem życia? W razie pilnego głodu, poproszę starszego kolegę o zakup😉😆😁
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: wt cze 09, 2020 6:48 pm Przepraszam, że pozwoliłam sobie na osobiste wycieczki w Twoją stronę. Tak jakoś bobby-x mnie sprowokowal. Jak byłam osobą młodą, to czułam się dojrzale, a teraz im jestem starsza, tym czuję się młodziej. Dopada mnie "efekt Krzysztofa Ibisza". Także myślę, że z Tobą może być podobnie, że im będziesz starszy, tym młodszy.
Nic nie szkodzi, wycieczki osobiste w takim stylu, mi nie przeszkadzają, mam duży dystans do swojego wieku itd, więc takich uwag proszę jak najwięcej :D Nie wiem tylko co na to TStudent ;) I mam nadzieję, że mnie "efekt Krzysztofa Ibisza" nie dopadnie, gdy będę już starszy, to ludzie mogą już zapomnieć o tym Panu, a ten efekt, może być nazwany wtedy imieniem kogoś innego :D
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: TStudent »

kacper94 pisze: wt cze 09, 2020 7:06 pmNie wiem tylko co na to TStudent ;)
TStudent, jak sama nazwa mówi, jest TStudentem i uwielbia przedstawiać wszystko w liczbach. ;)
Natomiast wycieczki osobiste mnie nie szkodzą. :D
A co do wieku. Faktycznie lat 23, a czasami zachowuję się, jakbym miał lat 15 albo mniej, po goleniu nawet wyglądam na mniej niż mam, bo tak z 18-19, a psychikę mam... 70-latka. Nic się na to nie poradzi.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

TStudent pisze: wt cze 09, 2020 7:48 pm
kacper94 pisze: wt cze 09, 2020 7:06 pmNie wiem tylko co na to TStudent ;)
TStudent, jak sama nazwa mówi, jest TStudentem i uwielbia przedstawiać wszystko w liczbach. ;)
To super zamilowanie. Moje uwielbienie dla liczb jest ciut mniejsze. Lubię przedstawiać życie społeczne za pomocą liczb, a z liczb wnioskować na temat życia społecznego. Np. w dobie pandemii zaczęłam prowadzić własne statystyki zgonów, ale z uwzględnieniem płci i wieku (miejsce zgonu było dla mnie nieistotne). Na początku umierało dużo młodych kobiet (młodych to jak dla mnie 30+ i 40+), było to niepokojąco nadreprezentatywne. A jak dysponowalam danymi z 500 przypadków, to już to się rozkładało prawidłowo i mnie uspokoiło. Teraz, gdy jest ponad 1000 przypadków, mój spokój jest jeszcze większy. I ten spokój dały mi liczby, za pomocą których "przeliczyłam życie".
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

To ja mam odwrotnie niż TStudent. Wiek mam jak w piosence Beatlesów, a czuję się jakbym miał wiele mniej (kiedyś przeprowadzałem test na wiek umysłu i wyszło mi ponad 30 lat mniej niż mam naprawdę). No ale na młodszego to nie wyglądam.
Liczby też uwielbiam, ale ostatnio to w zasadzie liczę tylko różne listy przebojów. Prywatnych, statystyk LP3 miałem około 10 rodzajów, teraz to wszystko pójdzie w diabły, prowadziłem też różne podsumowania na tym i jeszcze jednym forum, a do tego mojej własnej listy. Poza tym to tylko statystyki czytelnictwa w mojej szkolnej bibliotece. A kiedyś liczyłem gospodarkę światową, nazwiska, piłkarzy, taxówki i stany wód. I pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Czy ktoś będzie próbował nagrywać audycje Nowego Radia?
Bjarke
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 13, 2016 8:28 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Bjarke »

bobby-x pisze: śr cze 10, 2020 10:28 amCzy ktoś będzie próbował nagrywać audycje Nowego Radia?
Skoro to radio internetowe, to mam nadzieję, że sami będą nagrywać i zamieszczać w swojej witrynie jako podcasty.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

Drodzy: TStudencie, Kacprze i Kajmanie! Czy nas tu nie wyrzucą? Wątek dotyczy RNS, a my tu o liczbach. No, ale Nowy Świat jeszcze milczy, to 2 tygodnie można pisać o wątkach około nowoswiatowych. To trochę nawiąże do RNS.

Cieszy mnie, że na razie dr Wilczur nie poszedł za W.Mannem. A miałam obawy, bo przecież był jego gościem jako "szpulowiec - bigbitowiec". Tydzień temu byla "Strefa rokendrola..."Być może Michał Owczarek dokonał na swojej osobie swoistego dualizmu i jako dr Wilczur został w Trójce, a jako szpulowiec pójdzie do RNS (choć oni chcą mieć raczej dziennikarzy na wyłączność). Wszystko wyjaśni się za 18 dni, jeżeli "Piosenki bez granic" będą nadal nadawane w niedz.
A odnośnie "Strefy...", to napisałam do Mariusza Owczarka by dali ja wcześniej w ramówce, czyli 22-24 lub O-2 w dowolnym dniu tygodnia, bo niestety 2-4 to najgorsze godziny. Trzeba pójść spać wcześniej i nastawić budzik na 2, albo zarwać noc i czuwać do 4. I znowu dostanę dobre rady, aby się wysypiac😅😉😊
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: śr cze 10, 2020 2:18 pm Drodzy: TStudencie, Kacprze i Kajmanie! Czy nas tu nie wyrzucą? Wątek dotyczy RNS, a my tu o liczbach. No, ale Nowy Świat jeszcze milczy, to 2 tygodnie można pisać o wątkach około nowoswiatowych. To trochę nawiąże do RNS.
Pomyślałem o tym, jak już wrzuciłem swój poprzedni post w tym temacie, więc chyba trochę za późno :D

A co do RNŚ to mnie zastanawia parę rzecz: na początek udało się uzbierać całkiem niezłą kwotę (i rozumiem, że cały czas można na RNŚ wpłacać), wszystko wygląda fajnie. Jestem jednak ciekawy czy ludzie cały czas będą wpłacać tak ochoczo, czy jednak w pewnym momencie trochę tych wpłat może być mniej? Czy ludzie się deklarują, że będą wpłacać te pieniądze ciągle, bo obawiam się, że jeśli takowych wpłat nie będzie, to RNŚ może mieć jednak drobne kłopoty. I jeszcze jedna sprawa: radio będzie dostępne internetowo, ale czy będą go mogli słuchać wszyscy, czy tylko Ci, którzy wpłacili i tym samym wspomogli start RNŚ?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Yacy pisze: ndz cze 07, 2020 6:36 pm muszę się oswoić z myślą, że teraz będą dwa (oby) radia, których będę słuchał.
dziwne trochę ;-)
Na własnym przykładzie (praktykowanym już od lat) zapewniam, że jest to znacznie lepsze rozwiązanie, aniżeli przywiązanie li tylko do jednej stacji. U mnie ów proces przyzwyczajenia (wyrobienia pewnego nawyku) również trwał. Z dzisiejszej perspektywy mam satysfakcję, że wyrobiłem w sobie takowy nawyk, bo przede wszystkim wzmocniło to drzemiącą cały czas chęć poszukiwania czegoś nowego, innego, odkrywczego etc. Sam nie wiem jak podejdę do RNŚ. Zapewne sprawdzę jak wielu czy coś mi tam będzie odpowiadało (publicystyka, muzyka itp.). W każdym razie odchodząc z czasem od Trójki był moment, że słuchałem 3 stacji (Trójka, Anty i TOK FM) naprzemiennie (w zależności od upodobań). Tak pozostało do dzisiaj, przy czym Trójka straciła zupełnie u mnie możliwość poświęcenia jej czasu. Obecnie to nadal 3 stacje (Anty, RockRadio i TOK FM). Być może dojdzie 4, czyli RNŚ ;)
Przyznam, że bardzo mi ta formuła "wyboru co mi odpowiada", tzw. menu odpowiada i obecnie nie wyobrażam sobie słuchania jednej stacji non-stop ;)
TStudent pisze: wt cze 09, 2020 7:48 pm (...) 70-latka. Nic się na to nie poradzi.
Raczej mental, niż psychika ;) Z mojej strony przeceniasz wiekowo, bo mimo wszystko nie znając Ciebie realnie można wyczuć żeś młodzieniaszek raczej niż dojrzały wieko człek. Stąd bardziej w/g mnie owa mentalność przekłada się na postrzeganie przez Ciebie rzeczywistości ;)
kajman pisze: śr cze 10, 2020 9:41 am To ja mam odwrotnie niż TStudent. Wiek mam jak w piosence Beatlesów, a czuję się jakbym miał wiele mniej (kiedyś przeprowadzałem test na wiek umysłu i wyszło mi ponad 30 lat mniej niż mam naprawdę). No ale na młodszego to nie wyglądam.
W tym względzie się z Tobą zgadzam, choć muszę dodać tu pewną odrębność, że ja nie wyglądam na swoje lata. Często ludzie w realu dają mi 10 a nawet 20 lat mniej ;)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kacper94 »

Nie wiem, czy ktoś wrzucał już tą informację, (jeśli tak to można usunąć mój wpis) - Radio Nowy Świat ruszy jednak z opóźnieniem. Powodem koronawirus u jednego z dziennikarzy współpracujących ze stacją. Optymistyczny scenariusz startu RNŚ to 10 lipca. Więcej w linku poniżej:

https://www.facebook.com/10323579135848 ... 27/?type=3
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Jakaś ramówka już jest? Ktoś będzie umiał nagrywać radio internetowe? Bo ja bym chętnie (coś ala Manniaka, Tanie Granie) posłuchał i archiwizował.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Yacy »

screamer radio powinien sobie poradzić z nagrywaniem ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Jak? Czarna magia dla mnie :(
ODPOWIEDZ