Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

gżegoż

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

To pewnie mój ostatni długi post na tym forum, ale jednak czuję potrzebę odniesienia się do niektórych poruszonych kwestii.
kajman pisze: sob maja 23, 2020 7:37 pm
gżegoż pisze: sob maja 23, 2020 5:55 pmod długiego czasu listę toczyła ogromna choroba w postaci nieracjonalnego pchania do zestawu (całej inwazji) kiepskich coverów (niekiedy auto), rozmaitych mixów, "lajwów" oraz - patrz choćby ostatni zestaw "nowości" - starych utworów, powstałych wiele lat temu.
Tylko, że w zestawie wcale tak dużo nie było. Tylko właśnie słuchacze wybierali te utwory, bo im się podobały. Nie Tobie, ja też na nie nie głosowałem, ale ktoś jednak to robił, to znaczy, że wolał Freddiego od Lianne, Noela czy Haima. W ostatnim notowaniu tych utworów było tylko pięć (10%), z czego w top 30 dwa czyli 6,(6)%.
Hmm, ja ich widzę trochę więcej, bo 7. Domyślam się, że w swoich obliczeniach pominąłeś The Cure i Cohena. Ale weźmy też pod uwagę, że niedawno byli także Beatlesi, Bowie, Freddie, Basia i Jerzy, Lao Che (live) i jeszcze wielu innych. Nawiasem mówiąc: czy ktoś kiedyś wyjaśnił, dlaczego ten utwór Lao na liście był w wersji live, a nie normalnej, studyjnej? :know: No a jeśli popatrzymy do zestawu, to jest tam tego jeszcze więcej (choćby „Dotyk” oraz „Oni zaraz przyjdą tu”) - ale na szczęście nie wszystko z tych „wynalazków” się przebija.
kajman pisze: sob maja 23, 2020 7:37 pm
gżegoż pisze: sob maja 23, 2020 5:55 pmpatrz choćby ostatni zestaw "nowości" - starych utworów, powstałych wiele lat temu
Był jeden taki i jeden autocover.
No ja jednak widzę 2 takie: Archive i Roxette oraz jeden autocover - Metallicę. Jak tu nie mówić o dogorywaniu listy i jej agonii, skoro ktoś zadecydował o jednoczesnym dodaniu tego wszystkiego do zestawu? :cry:
kajman pisze: sob maja 23, 2020 7:37 pmA czy lista dogorywała to kwestia dyskusyjna. Dawno już nie było tylu młodych polskich wykonawców co ostatnimi czasy.
Rzeczywiście pod tym względem ostatnio było lepiej, niż jeszcze kilka-kilkanaście tygodni temu, ale to nie zmienia faktu, że lista, wraz z tymi wszystkimi kiepskimi coverami, „lajwami”, mixami czy utworami nagranymi dawno temu, wyglądała karykaturalnie :(
seblit pisze: sob maja 23, 2020 9:22 pmTo pamięta ktoś jak w końcu było z tym Feelem? Opinie są rozbieżne, ale jeśli to prawda, że wyrzucono go z zestawu w momencie gdy był na liście, to burzy to mit niepokalanej i wspaniałej LP3.
Pewnie, że burzy. Zresztą nie tylko to - przecież w ostatnich latach tego wszystkiego, o czym pisałem przed chwilą, do zestawu nie dodawali Kamińska z Kowalczewskim, tylko… No właśnie, kto tak naprawdę decydował o nowościach w zestawie? W każdym razie na pewno były to w większości te same osoby, które teraz zostały tak obrzydliwie potraktowane i których teraz wszyscy żałujemy. Bez skazy więc nie byli, no ale w tej sytuacji nie ma co więcej o tym pisać, bo przypominanie, jak swoimi własnymi mocno chybionymi decyzjami obniżali prestiż listy i powodowali, że niektórzy wieloletni słuchacze (choćby ja) de facto przestali jej słuchać i traktować ją poważnie, mogłoby wyglądać na kopanie leżącego. :(
adrianec pisze: sob maja 23, 2020 9:24 pmja mam czyste sumienie, ja na Kazika nie głosowałem wtedy
No bez jaj - każdy, kto w dniach 08.-15.05. głosował na Kazika (w tym 16 osób z forum) ma mieć nieczyste sumienie? :mrgreen:
No i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykiel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego?
o kuźwa! we wszystkim są gorsze!
100% racji. Chcesz posłuchać Sarsę to masz RMF czy Zetkę. Kochałem Tróją bo była inna od innych.
Tu się niestety zasadniczo różnimy i się nie dogadamy :( Ja od zawsze stałem na stanowisku, że to jest radio - sorry za wielkie litery, ale muszę to podkreślić - PUBLICZNE, a więc DLA WSZYSTKICH! Czyli dla fanów każdego rodzaju muzyki i powinno być w nim grane możliwie wszystko, co w danym czasie jest popularne w Polsce i na świecie. Czyli zarówno Ariana Grande i Sarsa z jednej strony, jak i Greta czy Papierosy z drugiej. Plus oczywiście młodzi polscy artyści, którzy dzięki Trójce i jej liście mają szansę się wypromować (jak choćby ostatnio Dorota Osińska). Od tego, by grać muzykę niszową, przeznaczoną tylko dla określonego typu słuchaczy czy wyłącznie lubianą przez jednego czy drugiego redaktora są rozgłośnie prywatne, a radio PUBLICZNE powinno być dla wszystkich. A Trójka (i w ogóle media publiczne) nie dość, że w dziedzinie publicystyki stała się radiem wyłącznie dla zwolenników tylko jednej opcji politycznej, to jeszcze pod kątem muzycznym od lat służy tylko niewielu określonym typom słuchaczy, a innymi całkowicie pogardza. To samo dotyczy artystów, zwłaszcza polskich: skoro to jest radio PUBLICZNE, to wszyscy muzycy powinni mieć możliwość zaistnienia w nim i promowania swojej twórczości - również ci uważani za komercyjnych! W tym Nowym Świecie redaktorzy będą sobie mogli grać i wpuszczać na listę (o ile jakaś tam będzie) wyłącznie to, co sami lubią, bo to nie będzie radio publiczne - a to, że czynili tak w medium publicznym, które teoretycznie powinno być dla wszystkich słuchaczy, było - ujmę to najdelikatniej, jak tylko się da - nie fair z ich strony :(
Ale żeby nie było żadnych wątpliwości: mimo tego wszystkiego, o co od lat miałem żal zarówno do Trójkowych decydentów, jak i redaktorów, uważam, że to wszystko, co się wydarzyło od 15.05. było obrzydliwe i w całej tej awanturze stoję po stronie odchodzących dziennikarzy i mam takie samo zdanie na ten temat, co Wy wszyscy :!:
kajman pisze: sob maja 23, 2020 10:03 pm
8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:33 pmNo i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykiel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego?
W moim odczuciu są (a konkretnie to co wykonują) i tyle. Mam prawo do własnego zdania.
Całe szczęście, że ja też mam prawo do własnego zdania i dlatego uważam, że wymienieni (a zwłaszcza Natalia Nykiel) są lepsi od większości ulubieńców Trójkowych (byłych czy obecnych) redaktorów, a już na pewno od tych smętnych i nudnych Cigaretów! 8)
kajman pisze: sob maja 23, 2020 10:46 pmA jak było w l. 80-tych? Jakoś nie słyszałem Kylie Minogue, Bad Boys Blue, Modern Talkin, Taylor Dayne, Sabriny, Bestie Boys, Sandry, Aleksandra Nowackiego, Opus, Boltera, Krystynę Giżowską, Zdzisławę Sośnicką, Krzysztofa Krawczyka, Eleni, Irenę Jarocką, Urszulę Sipińską, Gaygę, Krzysztofa Antkowiaka, F.R. Davida, Fancy, Savage, Desirelles, Vanessy Paradis, Salt & Pepy, C.C. Catch, Shanice. Wiadomo, że wszystkich grać nie mogli, ale i tak lista wygląda imponująco. A pewnie gdybym mocniej pogrzebał… No i nie analizowałem pod tym kątem l. 90-tych, ale część z tych artystów by się powtarzała, a nie było też np Kelly Family
Znowu ta kajmanowa wyliczanka, kogo to kiedyś na liście nie było… To ja dla odmiany znów wymienię, kto kiedyś na LP3 był (i jakoś audycja przetrwała ich obecność): Numero Uno, Dead or Alive, New Kids on the Block, Ace of Base, Akon, Bloodhound Gang, Bomfunk MC's, Kool and the Gang, Ricky Martin, Scatman John, Spice Girls, Eric Prydz, Liroy, Tatu, a także początkowo, epizodycznie (jak jeszcze nie byli sławni) Britney Spears czy Ich Troje. I pewnie jeszcze wielu innych, których w tym momencie nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Mimo tego, że w swoich złotych czasach (czyli dość długo, bo od początku do mniej więcej 2005 roku) również część wykonawców była pomijana, to nie odbywało się to na taką skalę, jak w ostatnich latach i jednak możliwa była olbrzymia różnorodność (a nie taka, jaka według kajmana jest teraz), która była największą siłą dawnej listy.

Aha, jeszcze prośba do wypowiadających się: TNIJCIE CYTATY! Cytujcie tylko to, do czego się odnosicie, a nie całe posty! :)
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: szakal35 »

Miszon pisze: ndz maja 24, 2020 1:19 am
szakal35 pisze: ndz maja 24, 2020 12:00 am Czyli będą audycje polityczne bez udziału polityków? Już to widzę ;-)
Kiedyś tak było w TV czy radio i mocno za tym tęsknię
No byłoby miło. Kibicuję temu nowemu przedsięwzięciu Jethonowej, ale nie bez sceptycyzmu. Na pewno będę sprawdzał, jak to wyjdzie. Obyśmy tylko nie mieli za miesiąc dwóch pseudoTrójek :D
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Mamy pseudopandemię, pseudopaństwo, pseudowolność, pseudolistę... A pardon, tej to właściwie już nie mamy, pseudoschengen, być może już pseudounię, więc czemu nie mieć dwóch pseudotrójek?
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: szakal35 »

prz_rulez pisze: ndz maja 24, 2020 1:33 am Więc czemu nie mieć dwóch pseudotrójek?
Dlatego, że wystarczy już ogólnego zamętu ;-) No ale dokładnie tak to może się skończyć - pisowską Trójką na falach radiowych oraz antypisowską Trójką na "falach internetowych". Dla każdego coś miłego. Niemniej, sytuacja jest ciągle bardzo dynamiczna.
Ale na razie, po tygodniu wyjętym z życia na szczegółowe śledzenie kolejnych wydarzeń tej afery bólowej, pora chyba trochę odpocząć od tematu i wrócić do życia. Dobrze, że jesteście i mogliśmy tu być razem w tym okropnym czasie!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Jak wrócić do życia, skoro politycy nam nie pozwalają? Ja w Grecji przynajmniej mogę chodzić bez maseczek, ale już w jakimkolwiek transporcie (poza własnym samochodem, którego nie posiadam) nie, co zniechęca mnie do jakiegokolwiek przemieszczania się innego niż pieszo, bo czuję się z tym cholerstwem jak pies z kagańcem.
Obawiam się, że bez setek tysięcy na ulicach prędko wolności nie uświadczymy. ŻADNEJ. Nawet w przypadku "głupich" audycji muzycznych.
gżegoż

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

Skoro ten wątek jest ciągle tak aktualny i codziennie czyta go tyle osób, to wypada to napisać tutaj: wszystkiego najlepszego dla lady :!: :D Żeby Trójka się odrodziła, było na niej więcej bluesa i generalnie wielu ciekawych audycji do słuchania, nieważne w której rozgłośni! :) No i oczywiście dużo szczęścia w życiu pozamuzycznym :) Mi siedem lat temu mówiono, że ponoć życie zaczyna się po trzydziestce 8) Tak więc żyj pełnią życia! :mrgreen:
trójkowicz
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: roku 1995
Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków!

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: trójkowicz »

gżegoż pisze: ndz maja 24, 2020 1:26 am
o kuźwa! we wszystkim są gorsze!
100% racji. Chcesz posłuchać Sarsę to masz RMF czy Zetkę. Kochałem Tróją bo była inna od innych.
Tu się niestety zasadniczo różnimy i się nie dogadamy :( Ja od zawsze stałem na stanowisku, że to jest radio - sorry za wielkie litery, ale muszę to podkreślić - PUBLICZNE, a więc DLA WSZYSTKICH! Czyli dla fanów każdego rodzaju muzyki i powinno być w nim grane możliwie wszystko, co w danym czasie jest popularne w Polsce i na świecie. Czyli zarówno Ariana Grande i Sarsa z jednej strony, jak i Greta czy Papierosy z drugiej. Plus oczywiście młodzi polscy artyści, którzy dzięki Trójce i jej liście mają szansę się wypromować (jak choćby ostatnio Dorota Osińska). Od tego, by grać muzykę niszową, przeznaczoną tylko dla określonego typu słuchaczy czy wyłącznie lubianą przez jednego czy drugiego redaktora są rozgłośnie prywatne, a radio PUBLICZNE powinno być dla wszystkich. A Trójka (i w ogóle media publiczne) nie dość, że w dziedzinie publicystyki stała się radiem wyłącznie dla zwolenników tylko jednej opcji politycznej, to jeszcze pod kątem muzycznym od lat służy tylko niewielu określonym typom słuchaczy, a innymi całkowicie pogardza. To samo dotyczy artystów, zwłaszcza polskich: skoro to jest radio PUBLICZNE, to wszyscy muzycy powinni mieć możliwość zaistnienia w nim i promowania swojej twórczości - również ci uważani za komercyjnych! W tym Nowym Świecie redaktorzy będą sobie mogli grać i wpuszczać na listę (o ile jakaś tam będzie) wyłącznie to, co sami lubią, bo to nie będzie radio publiczne - a to, że czynili tak w medium publicznym, które teoretycznie powinno być dla wszystkich słuchaczy, było - ujmę to najdelikatniej, jak tylko się da - nie fair z ich strony :(
Ale żeby nie było żadnych wątpliwości: mimo tego wszystkiego, o co od lat miałem żal zarówno do Trójkowych decydentów, jak i redaktorów, uważam, że to wszystko, co się wydarzyło od 15.05. było obrzydliwe i w całej tej awanturze stoję po stronie odchodzących dziennikarzy i mam takie samo zdanie na ten temat, co Wy wszyscy :!:
Z tym głęboko się nie zgodzę. Anteny radia publicznego są 4 główne + tematyczne. Nie widzę sensu, aby każda antena grała wszystko. Dwójka nie gra popu i ktoś ma im to za złe? Nie, taki jest profil. Trójka też ma określony profil.

Poza tym piszesz, że to radio publiczne, dla wszystkich - fanów każdego rodzaju muzyki. Czy wyobrażasz sobie w Trójce np. Chopina? Przeplatanego country, folklorem? A może uważasz, że jeśli disco polo jest popularne (a komercyjnie - jest, np. taki zespół Piękni i Młodzi wykręcił 79 mln wyświetleń na YouTube przy teledysku Ona jest taka cudowna - prawie 8x tyle co Kazik), to w tej sytuacji Trójka powinna grać disco polo? Moim zdaniem nie, absolutnie nie. Trójka ma profil skierowany na alternatywę. Nie widzę problemu, aby Polskie Radio uruchomiło od pop, dance, disco polo - osobną antenę. Natomiast zdecydowanie nie zgadzam się, że jeśli radio jest publiczne, to każda jedna antena ma grać każdy szajz, tylko dlatego, że coś tam jest popularne.

Nie miałbym nic przeciwko osobnej antenie od pop/dance/discopolo. Ale nawet tu mam pewne wątpliwości, bo też trzeba pamiętać, że media publiczne mają misję. Jeśli coś ma swoje miejsce już w mediach komercyjnych, to jaki jest sens powielania tego? Ale powiedzmy, że póki byłaby od tego osobna antena, to niech się nawet i bawią.

Faktycznym problemem jest moim zdaniem to, że zatarła się granica, gdzie jest kicz i komercja, a gdzie jeszcze alternatywa. W latach .90 pop jeszcze dość często wpisywał się w komercję, ale jednocześnie był na pewnym poziomie - niósł jakość artystyczną, np. George Michael - Fastlove, to był pop, ale jeszcze nie umcy, umcy, nie tworzony tylko w celu osiągnięcia czysto komercyjnego sukcesu. Trójka wpadła w spiralę problemu z postawieniem granicy zwłaszcza w ciągu ostatnich powiedziałbym 10 lat. To, co jest popularne, jest też nagrywane wyłącznie dla pieniędzy i zupełnie rozjechało się z wyczuciem smaku.

Zobaczcie to - 230 mln wyświetleń: https://www.youtube.com/watch?v=pPw_izFr5PA
Wyobraża sobie ktoś to w Trójce, na liście?

To jest szeroki problem muzyki, komercji - popularne stały się rzeczy bardzo słabe artystycznie i to zepchnęło Trójkę w niszę. Wydawało mi się jednak, że poruszali się w niej całkiem dobrze...

Co do zasady - uważam, że nie, nie powinno być grane wszystko co jest popularne. Popularność nie może być kluczem doboru treści. Myślę, że bardziej piszesz, bo Tobie się te nagrania akurat podobają. Tylko że widzisz - innym się podobają Piękni i młodzi. Trzeba byłoby tą granicę przepychać dalej, aż do zupełnego kiczu. A to ślepa uliczka.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Choć czasami chciałbym Ci zrobić odwrotne pranie mózgu niż to, które zrobiono Ci z bluesem :mrgreen: , to ja tez zycze Ci wszystkiego najlepszego. I szczerze współczuję, że zamiast wielkiej fety na trzydziechę masz taki syf...
Aczkolwiek na moje może być jeszcze gorzej :|

P.S. Trójkowiczu, tak się składa, że w Sieście muzyka klasyczna bywała obok "folkloru".
I gatunki mogą się fantastycznie mieszać i tak było swego czasu na mojej prywatnej liście przebojów: http://www.mycharts.pl/showthread.php?t ... omianowska
A Gooby sobie nie wyobrażam, ale raczej tylko dlatego, że to by nie weszło na listę.
No i koniec końców niemal zawsze pada słowo na k... To dla mnie gorsze niż porównanie do Hitlera :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2020 2:35 am przez prz_rulez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Carlit pisze: ndz maja 24, 2020 12:28 am A wiedzieliście o tym, że: "
Po pierwsze, zamknięte były nie wszystkie cmentarze. Po drugie – jeżeli komuś zależało na odwiedzeniu grobów bliskich mógł do zrobić. Każdy mógł wystąpić o zgodę zarządzających cmentarzem i zgodę taką uzyskać. - Tadeusz Płużański
" Info za: https://dorzeczy.pl/kraj/141144/pluzans ... cKZipF_6KQ
Oczywiście, kto chciał to wiedział.
Cmentarze były zamykane tylko przez administratorów (władze miasta, proboszczów, itd.)
Tego samego dnia co Kaczyński na Powązkach był także Szymon Hołownia.
https://www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie ... 67358.html
trójkowicz
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: roku 1995
Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków!

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: trójkowicz »

Mogą, ale nadal nie widzę miejsca ani dla Pięknych i młodych ani dla 6IX9INE, ani dla wielu innych rzeczy - gdy się przegląda choćby najpopularniejsze klipy na YT, to 99,99% nie nadaje się do Trójki. Nawet ktoś podawał tu w wątku Lady Gagę, którą dostrzeżono - owszem, dostrzeżono, ale gdy nagrała coś lepszego niż "po-po-po-poker face" :)

Być może ta granica nie zawsze była idealnie ustawiana, bo trudno wyczuć co jeszcze jest OK, a co już przegięciem. Jeśli już padła tu Sarsa, to - ja też nie czuję się jakimś super specem muzycznym, ale dla mnie różnica między Sarsą, a Darią Zawiałow jest jakaś taka niewyraźna, poza tym, że Daria jest dynamiczniejsza i może bardziej "rockowa". Dlatego można byłoby się zastanawiać, czemu Sarsy nie ma. Ale czy można się zastanawiać czemu nie ma zespołu Piękni i młodzi? Nie można :P Gdzieś ta granica musi być. W latach .90 jej postawienie było zadaniem banalnym. W 2020 roku jest bardzo trudne i Trójka padła ofiarą tych zmian na rynku muzycznym.

A lista szczególnie padła ofiarą. Bo jeszcze w latach .90 to co było na LP3, faktycznie było przebojem w szerokim znaczeniu tego słowa - to był hit w Polsce, czasami też na świecie. Dziś, gdy przejrzy się numery 1 choćby z ostatniego roku - to co jest na szczycie LP3 nie jest nawet ogólnopolskim przebojem. Jest przebojem w naszym gronie. W tym czasie na Popliście RMF są kompletnie inne przeboje, na Esce jeszcze inne, z OLIS wynikają jeszcze inne, hitami w iTunes jest jeszcze co innego... I te światy są kompletnie rozjechane. Jeśli ktoś słucha Shauna Bakera (miejsce 2 na Popliście RMF) i jest to dla niego hit, na Trójkę i LP3 z tymi hitami nawet nie spojrzy.

I nie tylko Trójka się z tym mierzy. Także w świecie pop bywa, że trudno wyczuć co jest dobre, a co kiczem. Do RMF też nie wszyscy mają "wjazd" :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2020 3:52 am przez trójkowicz, łącznie zmieniany 4 razy.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Tymczasem w radiu PPP bez prowadzącego. Muzyka a la Margański bez Margańskiego brzmi chwilami ciut upiornie. Szczególnie jak się sobie przypomni okoliczności...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 11:19 pm Tak jak @Darekkfz111 napisał - normalne ZOMO się z policji zrobiło, do tłumienia demonstracji. Mnie to chyba przeraża najbardziej. Jest 100 osobowa demonstracja Tanajno i innych osób, to rozpędza ich 500 osobowa kompania policjantów. Z uzasadniem, że mają takie rozkazy, to spisują i aresztują. Dokładnie tak samo tłumaczyli się i ZOMOwcy za PRLu i wcześniej Niemcy - jest rozkaz, to go wykonują. Dla mnie straszne i potworne. Wystarczy upolitycznić policje i prokuraturę i PIS se robi co chce. Tanajno jest nielegalny, wiece wyborcze kandydatów opozycji są nielegalne, protest przed Trójka nielegalny, ale spęd PISiaków 10 kwietnia na placu Piłsudskiego jest ok. Prezydent dziś z całą świtą wrócił do Garwolina - tym razem na bazar nie do szpitala i to jest ok. PRL Bis - dozwolone są tylko wiece poparcia władzy.
My forumowicze to widzimy, słuchacze Trójki też, ale 5% słuchalności to mały procent obywateli. Możliwe, że szum medialny w Polsce i poza granicami kraju, pozwoli na to aby nowy Prezydent był z partii opozycyjnej do rządzącej. Gdyby wybory odbyły się 10 maja to pewnie wygrał by Pan Duda ale 28 czerwca chyba będzie inaczej. W sondażach prezydent miał 59% , w tydzień spadło do 39% a wczoraj było około 35%. 14 punktów procentowych w dół, pewnie nie tylko z powodu Kazika ale też choćby z powodu pojawienia się nowego "mocnego" kontrkandydata, Prezydenta Warszawy. Mizerne szanse widzę aby Pan Duda wygrał w pierwszej turze, a drugiej pewnie polegnie. Tak mi się wydaje, że obywatele wybiorą mniejsze zło. Do urn Polacy! Zło dlatego, że jeśli Prezydent będzie z partii opozycyjnej to pewnie na złość będzie vetował wszystkiej ustawy, zamiast tylko te złe.

Kto by pomyślał, że będę pisał o polityce w komentarzach do notowania LP3?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

To ja z zupełnie innej beczki.
Zmieniłem zdanie i przywróciłem Trójkę na swojej wieży by mieć pełne pole do działania, ale tylko do celów muzycznych.
Jedną z nielicznych, która pozostała jest Kasia Stoparczyk.
Siestę ma zastąpić chyba już flagowa audycja na te ciężkie czasy "Trójkowa muzyka", jej kosztem mniej audycji pandemicznych "Dzień z Trójką w domu".
"Minimaxu" też już nie będzie. Zastąpi go i tu "Trójkowa muzyka", to chyba bez sensu by został sam Leszek Adamczyk.
Wieczorem będę miał na stronie wyniki nowej najstarszej listy, tej z PiK-a, ciekawe co się wydarzy i czy znowu wygra Bon Jovi, a może Savage po raz kolejny odzyska nr 1?
Tydzień temu z podium tam spadł Open Blues "By się śmiać", w jego miejsce cover Eltona Johna "Goodbye Yellow Brick Road" w wersji Yoli.
W radiowych stacjach co niektórzy już o mamach śpiewają, szczególnie siostrzana Jedynka.
Tuż przed 2:00 w PiK-u była Daria, ta która w słynnym notowaniu spadła z 1.
Godzina 5:14, a w rozgłośni z mojego województwa wybrzmiał nr 1 polskiego topu "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C.
Teledyskowa wersja naszego 26. Topu ogólnego dziś w Stars.TV zostanie wydłużona i potrwa 11 godzin aż do 23:00, a miało być godzinę krócej.
Apropo PiK-owej listy czekam na nowe wieści o rekordziście, który nadal tam żyje i ma się nieźle, bo od Wielkanocy jest non-stop w top 20, czyli nie w poczekalni.
"Torture" The Jacksons, megahit.
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2020 8:16 am przez jedrzej2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

szakal35 pisze: ndz maja 24, 2020 1:28 am
Miszon pisze: ndz maja 24, 2020 1:19 am
szakal35 pisze: ndz maja 24, 2020 12:00 am Czyli będą audycje polityczne bez udziału polityków? Już to widzę ;-)
Kiedyś tak było w TV czy radio i mocno za tym tęsknię
No byłoby miło. Kibicuję temu nowemu przedsięwzięciu Jethonowej, ale nie bez sceptycyzmu. Na pewno będę sprawdzał, jak to wyjdzie. Obyśmy tylko nie mieli za miesiąc dwóch pseudoTrójek :D
Ja też ale skończy się to pewnie na poziomie 2 mln zasięgu. Trójka miała zasięg 38 mln. .
PIS niestety kolejny raz wygrał. Trójka jak TVP to propagandowe narzędzia reklamuje partię PIS za pieniądze od nas wszystkich z abonamentu i z rocznej dotacji extra tj. 2 mld z naszych podatków. PIS ma ciągły spot wyborczy 24h/d w tych mediach. Do tego mają Radio Maryja, TV Republika, TV Trwam, częściowo Polsat i ok.60% gazet i tygodników piszących o polityce. Żadna inna partia nie ma tak wielkiego dostępu do mediów co PIS. Skala poparcia tej partii nie może dziwić. Jeśli zrobią repolonizację mediów (patrz: re-pisizację) to będzie pozamiatane. Przywitamy drugi Budapeszt nad Wisłą, co obiecywał Polakom kiedyś Naczelniku państwa z Żoliborza.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

PIS to coś co może zmylić wiadomo którą partię wiadomo którego Prezesa.
Duże I to już podpowiedź: Państwowa Inspekcja Sanitarna, na pandemię jak znalazł.
W moim kujawsko-pomorskim w II turze mają znieść obowiązek maseczek i przyłbic.
Dziewczyny i kobiety mają lepiej, bo do przyłbicy dojdzie kapelusz, taki zestaw.
W normalnych warunkach technikum do którego chodziłem razem z maturami w piątek 31 maja skończyłoby praktyki dla III klas, bo jest zasada do ostatniego piątku.
Gdyby nie pandemia, to byłoby super. 4 pełne tygodnie robocze mamy w tym miesiącu, z tego wynika, że uczniowie mieliby cały maj na praktykach i w Dzień Dziecka wznowiliby naukę, a w okolicach Bożego Ciała wg systemu obowiązującego za moich czasów 9 lat temu byłby jeszcze egzamin zawodowy.
Gdybym mieszkał w Warszawie to zamiast Żoliborza mieszkałbym na Targówku, tam jest skwer Ciechowskiego.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

Leszek Adamczyk złożył wypowiedzenie razem z Piotrem Kaczkowskim, mam takie potwierdzenie z gruby FB mini maksa.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

jedrzej2012 pisze: ndz maja 24, 2020 8:19 am Gdybym mieszkał w Warszawie to zamiast Żoliborza mieszkałbym na Targówku, tam jest skwer Ciechowskiego.
Na szczęście nie mieszkam w Warszawie , o nie chciałbym i mam nadzieję, że nie będę ale Kocham Stolicę za jej wszystkie niedoskonałości.

P.S. Budowa autostrady od węzła Puławska do DK 17 nie będzie zakończona w pierwszym terminie czyli 30 sierpnia 2020. Przedłuży się gdzieś do wiosny 2021.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze: sob maja 23, 2020 11:51 pm Kajmanie, a Ty bedziesz wyznaczal, kto pasuje, a kto nie? Niech lud decyduje :)
Ale ja nie zamierzam wyznaczać. Czynili to słuchacze Trójki, pomijając umieszczane w zestawie utwory komercyjne.
gżegoż pisze: ndz maja 24, 2020 1:26 am1. Hmm, ja ich widzę trochę więcej, bo 7. Domyślam się, że w swoich obliczeniach pominąłeś The Cure i Cohena.
2. Ale weźmy też pod uwagę, że niedawno byli także Beatlesi, Bowie, Freddie, Basia i Jerzy, Lao Che (live) i jeszcze wielu innych.
3. No a jeśli popatrzymy do zestawu, to jest tam tego jeszcze więcej (choćby „Dotyk” oraz „Oni zaraz przyjdą tu”) - ale na szczęście nie wszystko z tych „wynalazków” się przebija.
4. No ja jednak widzę 2 takie: Archive i Roxette oraz jeden autocover - Metallicę. Jak tu nie mówić o dogorywaniu listy i jej agonii, skoro ktoś zadecydował o jednoczesnym dodaniu tego wszystkiego do zestawu? :cry:
5. Bez skazy więc nie byli, no ale w tej sytuacji nie ma co więcej o tym pisać, bo przypominanie, jak swoimi własnymi mocno chybionymi decyzjami obniżali prestiż listy i powodowali, że niektórzy wieloletni słuchacze (choćby ja) de facto przestali jej słuchać i traktować ją poważnie, mogłoby wyglądać na kopanie leżącego. :(
6. Ja od zawsze stałem na stanowisku, że to jest radio - sorry za wielkie litery, ale muszę to podkreślić - PUBLICZNE, a więc DLA WSZYSTKICH! Czyli dla fanów każdego rodzaju muzyki i powinno być w nim grane możliwie wszystko, co w danym czasie jest popularne w Polsce i na świecie. Czyli zarówno Ariana Grande i Sarsa z jednej strony, jak i Greta czy Papierosy z drugiej.
7. To samo dotyczy artystów, zwłaszcza polskich: skoro to jest radio PUBLICZNE, to wszyscy muzycy powinni mieć możliwość zaistnienia w nim i promowania swojej twórczości - również ci uważani za komercyjnych!
8. Całe szczęście, że ja też mam prawo do własnego zdania i dlatego uważam, że wymienieni (a zwłaszcza Natalia Nykiel) są lepsi od większości ulubieńców Trójkowych (byłych czy obecnych) redaktorów, a już na pewno od tych smętnych i nudnych Cigaretów! 8)
9. To ja dla odmiany znów wymienię, kto kiedyś na LP3 był (i jakoś audycja przetrwała ich obecność): Numero Uno, Dead or Alive, New Kids on the Block, Ace of Base, Akon, Bloodhound Gang, Bomfunk MC's, Kool and the Gang, Ricky Martin, Scatman John, Spice Girls, Eric Prydz, Liroy, Tatu, a także początkowo, epizodycznie (jak jeszcze nie byli sławni) Britney Spears czy Ich Troje. I pewnie jeszcze wielu innych, których w tym momencie nie jestem w stanie sobie przypomnieć.
1. Cohen jest z ostatniej płyty, Cure w nagraniu premierowym, więc nie biorę ich pod uwagę.
2. Ale jak byli to nie było jeszcze Cohena, Przemyk czy Sztaby.
3. Jest, ale w sumie w zestawie to też raczej nie więcej niż 10%.
4. Fakt, Archive mi umknęła. Akurat faktycznie ostatnie kilka zestawów zawierało sporo takich utworów, ale patrzyłem na wcześniejsze i są tam zestawy bez takich wynalazków. Zgadzam się, że takich utworów jest za dużo, ale nie uważam, żeby to była katastrofa, jeżeli to się kręci w okolicach 10%. I jak widać słuchaczom to się podoba. Gdyby przepadały bez odzewu słuchaczy to nie byłoby ich tyle.
5. Niektórzy wieloletni słuchacze. Dokładnie tak. Tylko czy to Trójka się zmieniła czy ich gusty? Czy radio powinno schlebiać gustom czy je kształtować prezentując muzykę starającą się nieść jakieś większe wartości.
6. Ale publiczne radio to nie tylko Trójka. A Trójka została stworzona z myślą o konkretnym typie słuchacza i tą rolę cały czas pełniła. Jak już kiedyś ktoś napisał radio dla wszystkich to radio dla nikogo.
7. Ponownie to samo - inni artyści powinni być promowani w Jedynce, inni w Trójce, a inni w jakiejś innej rozgłośni (bo chyba jeszcze jest).
8. Masz. Ja uważam, że jest mnóstwo świetnych artystów, których w Trójce nie grają i którzy są lepsi od tego, co w Trójce grają. Nie ma Marie Mifsud, Thany Alexy, Matta Eliota itd. I co z tego wynika. Że mi się podobają to mają być grani w Trójce?
9. Spora część z wymienionych w bardzo skromnym wymiarze. Teraz też jest trochę artystów nie do końca trójkowych. Tak było i tak jest. A w zestawie jeszcze więcej.
trójkowicz pisze: ndz maja 24, 2020 2:22 amCzy wyobrażasz sobie w Trójce np. Chopina? Przeplatanego country, folklorem?
Plus doom metal, modern jazz i skrajną awangardę? Ja te dwa ostatnie bardzo lubię, ale to by odstraszyło od radia słuchaczy.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Obecna sytuacja pokazuje niemal to co mawiał Kononowicz. "Nie będzie niczego" oraz "Co się stało się" jak w piosence Grupy Operacyjnej, dawna grupa komediowego hip-hopu, do dziś można z nich boki zrywać.
Mieszko, Ziemowit i jego brat Miłosz.
To samo miasto co Raz, Dwa, Trzy: Zielona Góra, tam gdzie jest Myszka Miki w herbie Falubazu.
Apropo Targówka, stamtąd byli raperzy składu Bez Cenzury - 3 ziomków, którzy współtworzyli najdłuższy hip-hop w Polsce "Reprezentuję siebie", ok. 11 minut brzmienia.
Jednakże znany mi rekord w hip-hopie to ok. 11 min 30 sek niemieckiego rapera o tunezyjskich korzeniach, lubię go słuchać: Bushido się zowie.
To Szwagier dla Sarah Connor, naprawdę się nazywa Anis Mohammed Youssef Ferchichi i pochodzi z Bonn - dawna stolica Niemiec jako RFN.
Ma swój label ersguterjunge po konflikcie z nieistniejącą już od 11 lat wytwórnią Aggro Berlin zrzeszającej m.in. Flera i Sido, który nosił maskę.
Bushido z kolei wydawał nawet podziemnie co niektóre materiały.
Ponadto ma kuzyna: Baba Saad to jego ksywa.
Co do Targówka, ale tam jest Bródno.
Co do przedmówcy u mnie i tak się folklor, czyli ludowa przyjmie, nie obrażę się na harcerskie piosenki typu "Zostanie tyle gór".
Z góry przepraszam za to, że dorzucam harcerskie, ale to dla rozweselenia.
Z innych utworów chętnie wysłuchałbym (choć mam u siebie) "Specjalny rodzaj kontrastu", ale tylko właściwa wersja 4:07 z "Czesterem" Tauterem, którą właśnie mam.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

trójkowicz pisze: ndz maja 24, 2020 2:42 am Mogą, ale nadal nie widzę miejsca ani dla Pięknych i młodych ani dla 6IX9INE, ani dla wielu innych rzeczy - gdy się przegląda choćby najpopularniejsze klipy na YT, to 99,99% nie nadaje się do Trójki. Nawet ktoś podawał tu w wątku Lady Gagę, którą dostrzeżono - owszem, dostrzeżono, ale gdy nagrała coś lepszego niż "po-po-po-poker face" :)
czy lepsza to kwestia umowna. Shallow jest bardzo ubogim muzycznie i mało oryginalnym utworem, powiedziałbym że gorszym niż Poker Face.
Tyle, że zaaranżowanym mniej nowocześnie. Czyli co, to też gorzej, bo archaicznym?
Ładniejszym owszem. Ale czy to oznacza że gorszym? Aranżacyjnie, produkcyjnie, pod względem nowatorstwa, itp Poker jest lepszy. Jest nawet trudniejszy w odbiorze.
Być może lubisz ładne rzeczy i przez to wydają ci się lepsze? ;)

Także jak określić "lepszość" muzyki?
Czy "Wlazł kotek na płotek" jest lepszy od "Pneumy" Toola? (Skoro Shallow lepszy od Poker Face?) ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2020 8:58 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Ja mam inne podejście.
Akcent lubię, ale ten rumuński, obecnie sam Adrian Claudiu Sana, kiedyś tam była nawet dziewczyna o słynnym imieniu z dawnych lat: Ramona.
Ci od "Kylie", "That's my name" itp.
Jak się przyglądam niektórym, to są z pozoru podobni, przykład: Craig David i Lloyd Banks z G-Unit od 50 Centa.
Najlepsze memy: Kwaśniewski, wybiła Wódziesta, a ja na stażu kiedyś wymyśliłem dla zmylenia przeciwnika Sexnasta.
Co do Lady GaGi osobiście mam sentyment do pierwszego utworu w wersji z Akonem i Colbym O'Donisem, "Just Dance", nawet powstał film na cześć tego utworu.
"Paparazzi" chyba miał kiedyś w "Jaka to melodia", a może się mylę przeróbkę rock n' rollową, mega ciary.
"Bad Romance", fragment przed ostatnim bridge i refrenem zasamplowała grupa Texas w "The Conversation".
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2020 8:52 am przez jedrzej2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

prz_rulez pisze: ndz maja 24, 2020 1:33 am Mamy pseudopandemię...
Poważnie, powiedz to prosto w twarz rodzinom osób, które w związku z wirusem wąchają kwiatki od spodu! Jeśli chcesz wiedzieć ilość zgonów jest zaniżona około 6-7 krotnie, wynosi około 6000-7000, dane z pierwszej ręki, od znajomych lekarzy ze szpitali jednoimiennych.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Mój Grudziądz to czarna plama kujawsko-pomorskiego w zgonach.
Prezydent to szwagier śp. Pawła Adamowicza, Maciej Glamowski.
Dziś pękną chyba 2 granice w raportach: 1000 zgonów i 21 000 zakażeń.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

jedrzej2012 pisze: ndz maja 24, 2020 8:52 am Mój Grudziądz to czarna plama kujawsko-pomorskiego w zgonach.
Prezydent to szwagier śp. Pawła Adamowicza, Maciej Glamowski.
Dziś pękną chyba 2 granice w raportach: 1000 zgonów i 21 000 zakażeń.
Trzeba dodać w raportach "niby oficjalnych" a nie rzeczywistych.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

No właśnie.
Wczoraj akurat bez zgonu, ostatni był w Bydgoszczy i ofiarą wirusa padł 50-latek.
Nie oglądam i nie słucham za bardzo wiadomości, przeglądam w telefonie tylko i wyłącznie w wersji tekstowej.
Zablokowany