Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

adrianec
Posty: 10718
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

a w Chillizet leci w eterze Air - All You Need Is Love..., pięknie i delikatnie
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kamil_snk »

Nie było mnie tutaj od - nie zagłębiając się za bardzo w szczegóły - początków "dobrej zmiany" w Trójce. Lista (i Trójka) swego czasu przez (zaledwie) kilka lat była ważnym elementem mojego życia. Nie tak ważnym jak dla większości z Was - moje gusta muzyczne są nieco cięższe niż te trójkowe - ale jednak. Przykro, że przychodzi mi wrócić w takiej chwili, ale od tygodnia żyję całą tą sprawą; uznałem że i ja swoje żale muszę wylać.

W międzyczasie trochę porzuciłem słuchanie Trójki (i w ogóle radia) - w samej Trójce zaczął mnie drażnić profil polityczny. W audycjach autorskich nie było tego czuć, natomiast cała publicystyka, przeglądy prasy czy choćby wiadomości zaczęły bardzo mocno skręcać w jedną stronę. Zaczęło też odchodzić coraz więcej znanych głosów. Dodając do tego pewne zmiany w moim życiu, radia od ponad 4 lat słucham tylko z doskoku (Top Wszechczasów, śledziłem też jak radził sobie mój ulubiony Rammstein na LP3, ale w sumie nic więcej). Trochę się jeszcze przewinęło Antyradia (muzyka dobra, całkiem blisko moich gustów, lecz w dużej mierze z playlisty, przynajmniej ja to tak odebrałem) i Tok FM (różnorodne audycje słowne, niektóre ciekawe, niektóre mniej, ale znów muzyka - mało i nie w moim guście).

I od tygodnia śledzę wszystko w temacie, łącznie z tym wątkiem. Jest mi po prostu przykro i smutno. Mimo iż radio (i Lista) nigdy nie było dla mnie aż tak wielką miłością jak dla większości z Was, to mam świadomość że paru "ważnych ludzi" na górze sprawiło, że wspomnienia już nie wrócą. Zniszczyli coś bardzo bliskiego wielu ludziom w imię tak naprawdę nie wiadomo czego. Chyba tylko dlatego, że mogli a przy tym zupełnie nie znali specyfiki Trójki. Prosty przykład - to co się dzieje w TVP - całkowite zniszczenie wieloletniej marki, przynajmniej ma wymierne dla władzy korzyści (i sami to przyznają). Choć nie wiem czy z TVP widzowie byli tak mocno związani jak z Trójką. Śmiem wątpić.

Nowy Świat może być ciekawą opcją (zwłaszcza dla fanów konkretnych audycji/radiowców), paradoksalnie teraz ma duża większą szansę powodzenia niż poprzednie tego typu projekty, ale to nie będzie to samo. Dla mnie Trójka to był zespół. Słuchając choćby Listy, wiedziałem że serwis czy sport przeczyta znajomy głos. Słuchając popołudniowej audycji zawsze gdzieś tam pojawiły się ciekawostki językowe red. Kłosińskiej, koło południa często pojawiał się Artur Andrus, w niedzielne popołudnia Siesta (której nigdy nie słuchałem dłużej niż kilka minut - muzyka tam prezentowana nigdy mi nie leżała, co nie znaczy że byłem przeciwnikiem tej audycji), natomiast zaraz po niej lubiłem posłuchać co ciekawego działo się w tym tygodniu w sporcie.

Nie wiem czy jest wyjście z obecnej sytuacji. Moim zdaniem, na chwilę obecną nie. Psuło się od dawna, natomiast teraz przekroczony został punkt krytyczny. Nawet jeśli Trójkę, którą znaliśmy i lubiliśmy czekały zmiany (bądź to naturalne - część zespołu nieuchronnie w ciągu kilku lat odeszłaby na emeryturę, bądź nieco wymuszone - mówiło się o konieczności "odmłodzenia" radia), to zmiany następowałyby stopniowo, naturalnie. A tutaj mamy totalną zapaść, bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy w dużej, publicznej rozgłośni, w dzień zaczyna lecieć muzyka z puszki, bo nie ma nikogo do poprowadzenia audycji?

Przytoczę jeszcze opinię zasłyszaną od znajomego. Zniszczenie Trójki jest im na rękę (choć pewnie chcieli to zrobić bardziej po cichu; teraz sprawa zrobiła się zdecydowanie zbyt gwałtowna i medialna - i zaczyna im szkodzić). Trójka zawsze była bardziej niezależna od reszty - a takie media są im niepotrzebne. Ci bardziej zorientowani nigdy im tego nie zapomną, ale oni z reguły z obecną władzą po drodze nie mają. Ci mniej zorientowani za jakiś czas zapomną o sprawie. A oni zaczną budować radio od nowa, korzystając z fałszywej od paru dni opinii o kultowości i wyjątkowości radia. Może na wyższym poziomie niż inne stacje, może z mniej nachalną propagandą. Ale już w pewnym stopniu od nich zależne.

Nie wiem też co o tym myśleć w kontekście przyszłości. Na odbudowę "starej Trójki" raczej nie widzę perspektyw. Redaktorzy siłą rzeczy się rozejdą po świecie; nawet jak za parę miesięcy sytuacja się radykalnie zmieni to wszyscy i tak nie wrócą. Natomiast w perspektywie nawet kilku lat, przy zmianach na górze, jest chyba szansa na odbudowę "dobrej Trójki". Pewnie ktoś zostanie (nie oceniam, o ile na antenie będzie się zachowywał godnie - sytuacje osobiste są różne i na każdą trzeba patrzeć indywidualnie), ktoś wróci, przyjdzie ktoś nowy - kto wychował się na Trójce i czuje jej ducha.

Piszę tego posta już prawie 2 godziny, wielokrotnie poprawiając i kasując różne fragmenty ale po prostu muszę. Może o samej Liście napisałem trochę mniej, ale naprawdę nie mam pomysłu jak wybrnąć z tej sytuacji, albo choćby ją zakończyć (już nawet nie tyle z klasą, co bez skandalu i żenady). Ale od Listy są tu zdecydowanie więksi specjaliści ode mnie (i od władz Trójki).
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 8azyliszek »

Minęło 165 stron tematu a wg @lady to dalej wina Kazika. :?
Jak Kazik powiedział w RMFFM - to nie chodzi o naśmiewanie się z Kaczyńskiego."Twój ból jest lepszy niż mój" to jest piosenka o równości wobec prawa. Kazika ta bezkarność oburzyła. Mnie zresztą też. I dlatego ta piosenka do mnie przemawia.

No i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego? Już mamy elitę co będzie dzielić muzykę i muzyków na lepszych i gorszych.
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: lady »

Przecież napisałam że to nie jego wina, ale przyczyna ...
A co do tego jaka muzyka jest lepsza a jaka gorsza. Cóż, wystarczy posłuchać :wink:
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:33 pm
No i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego?
o kuźwa! we wszystkim są gorsze!
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: lady »

santosz pisze: sob maja 23, 2020 9:37 pm o kuźwa! we wszystkim są gorsze!
No właśnie.
Ostatnio zmieniony sob maja 23, 2020 9:39 pm przez lady, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15302
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Ojej , jeszcze trwa stypa? Myślałem że już koniec...
Ktoś streści ostatnie 5 stron?
Sądziłem że teraz porozmawiamy o nowej odsłonie archiwum, która zdaje się miała być dla nas prezentem na 2000 notowanie?
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4587
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

santosz pisze: sob maja 23, 2020 9:37 pm
8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:33 pm
No i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego?
o kuźwa! we wszystkim są gorsze!
100% racji. Chcesz posłuchać Sarseę to masz RMF czy Zetkę.
Kochałem Tróją bo była inna od innych.
adrianec
Posty: 10718
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Mela Koteluk już dawno odcięła się od Trójki, przez "dobrą zmianę"
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

lady pisze: sob maja 23, 2020 9:37 pm Przecież napisałam że to nie jego wina, ale przyczyna ...
A co do tego jaka muzyka jest lepsza a jaka gorsza. Cóż, wystarczy posłuchać :wink:
Co do tego Kazika to pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Przyczyną tego co się z Listą stało, jest wizyta pewnego człowieka w miejscu o którym śpiewa Kazik. To jest przyczyna, a winą tego co się stało, można obarczyć rzecz jasna osoby, które zdecydowały się na usunięcie tej piosenki, unieważnienie tego głosowania a potem wrzucenie "nowej" Listy i ciągnięcie tego tematu w kolejnym tygodniu.
adrianec
Posty: 10718
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

w Antyradiu śpiewa Maleńczuk … o politycznej prostytucji
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: lady »

kacper94 pisze: sob maja 23, 2020 9:44 pm Przyczyną tego co się z Listą stało, jest wizyta pewnego człowieka w miejscu o którym śpiewa Kazik.
Ok, to też.
A i tak wszystko przez wirusa ...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

lady pisze: sob maja 23, 2020 9:47 pm
A i tak wszystko przez wirusa ...
I tutaj 100% racji ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4587
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

adrianec pisze: sob maja 23, 2020 9:41 pm Mela Koteluk już dawno odcięła się od Trójki, przez "dobrą zmianę"
Gdyby nie przyszła "dobra" zmiana to by nie było tematu. Ciekawe czy ktoś jeszcze zagłosuje na Dudę i na PIS po tym wszystkim co się stało?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jollyroger72 »

kacper94 pisze: sob maja 23, 2020 9:44 pm Przyczyną tego co się z Listą stało, jest wizyta pewnego człowieka w miejscu o którym śpiewa Kazik.
Czyli mały skur**synek nie ukradł księżyca, to zapieprzył Nam Listę...
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: lady »

kamil ... wieki Cię nie 'widziałam', szkoda że piszesz z tak smutnej okazji.
Jeśli chcesz, zajrzyj do naszych głosowań. Postanowiliśmy zrobić wszystko, by chociaż Lista Forumowa przetrwała.
adrianec
Posty: 10718
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

"jaką siłę trzeba w sobie mieć, żeby odbić się od dna... dokąd iść, gdy nie ma dokąd pójść? i skąd nadzieję brać?"

jak dziś dobrze brzmi Varius Manx w "Zamigotał świat"

"ocal mnie, nim utracę wiarę w sens...
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

kamil_snk pisze: sob maja 23, 2020 9:30 pm Jest mi po prostu przykro i smutno. Mimo iż radio (i Lista) nigdy nie było dla mnie aż tak wielką miłością jak dla większości z Was, to mam świadomość że paru "ważnych ludzi" na górze sprawiło, że wspomnienia już nie wrócą. Zniszczyli coś bardzo bliskiego wielu ludziom w imię tak naprawdę nie wiadomo czego. Chyba tylko dlatego, że mogli a przy tym zupełnie nie znali specyfiki Trójki.
Nie wiem jak to możliwe, ale w życiu nie przypuszczałbym, że temat zniszczenia Trójki - bo umówmy się, nie ma już i nie będzie nigdy Trójki jaką znamy - zajmuje mi głowę od dokładnie poprzedniej soboty! Cały tydzień. Dzień po dniu. I to nie przez koronawirusa, bo mam co robić mimo pandemii. Stało się coś tak niewyobrażalnego, że przynajmniej ja jeszcze nie jestem w stanie dojść do siebie. Nie jestem też w stanie wyobrazić sobie nawet co czuje Marek. Wiem jedno. Dzięki temu co tu napisaliście (liśmy) i kiedy Marek to przeczyta teraz lub w bliżej nieokreślonym czasie, będzie z Was (nas) dumny. Czy ktoś wie, jak zgłosić LP3 na listę światowego dziedzictwa UNESCO?
adrianec
Posty: 10718
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

powinniśmy pozwać zbiorowo odpowiedzialnych za zniszczenie Trójki
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:13 pm No oczywiście, że Kazik zajął 1 miejsce również na Liście Przebojów Radia Zet. Bo to bardzo dobra piosenka jest i jakże mogło być inaczej? :) Kazik rządzi.
I sądzisz, że zawalczyłby, gdyby nie ta afera? Pewnie by go w ogóle nie było w zestawie.
seblit pisze: sob maja 23, 2020 9:22 pm stworzyło możliwość zamknięcia listy na pewne rodzaje muzyki poprzez niedodawanie ich do zestawu
Ale przedtem było jeszcze gorzej. Teraz (czyli do poprzedniego tygodnia) na Listę mogły się dostać piosenki w Trójce wcale nie grane. Przedtem takiej opcji nie było.
seblit pisze: sob maja 23, 2020 9:22 pm A przecież to lista Trójki, a nie panów redaktorów.
Ale tym bardziej nie Twoja. Jak patrzy się na tutejszy Gabinet Cieni to zestaw byłby zaśmiecony komercją (i tak już jest, ale nie w takim stopniu). Redaktorzy dodają do zestawu utwory przynajmniej po części do Trójki pasujące. Trójka to nie Jedynka, Zetka czy RMF i ma własny klimat.
seblit pisze: sob maja 23, 2020 9:22 pm zrobiono listę coverów, wersji live, unplugged, remastered oraz smętów.
Pierwsze cztery wymienione to tylko jakieś 10% listy i znacznie mniejszy procent zestawu (a listy tyle, bo słuchacze wolą takie utwory). A smęty zawsze miały w Trójce spore wzięcie. Słuchacze lubią.
8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:33 pm No i sorry ale w czym Ariana Grande czy Sarsa, Nykel są gorsze od Grety, Cigaretów, Sosnowskiego?
W moim odczuciu są (a konkretnie to co wykonują) i tyle. Mam prawo do własnego zdania. I uważam też, że Kazik średnio tam pasuje.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

Wiem, że ktoś już tutaj o tym pisał, ale przypomnę, że jutro w STARS TV poleci 26. Trójkowy TOP Wszech Czasów. Od 12:00 100 piosenek z tego TOP-u :)
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

o lol, wygląda na to, że policja pod siedzibą radia już się zainstalowała na stałe, element niepożądany jest usuwany bezzwłocznie, bo w budynku radia powstaje już nowa rzczywistość
https://www.facebook.com/10000074716895 ... 5773278962
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

obserw99 pisze: sob maja 23, 2020 9:56 pmCiekawe czy ktoś jeszcze zagłosuje na Dudę i na PIS po tym wszystkim co się stało?
Z nas pewnie niewielu. Chociaż czy to była konkretnie Dudy wina? Ale ja i tak nie zamierzałem na niego głosować.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

"Money", "No More Heroes", "Bad Guy". Znalazłem na Playliście.
Apropo wykonawców z mojego regionu, jutro zabrzmią na liście PiK-a: Tacher i Open Blues, z Torunia.
Tacher rok temu odszedł z Manchesteru, Maciej Tacher, koszalinianin z pochodzenia.
Na jego miejsce wszedł ten, co śpiewał piosenkę patriotyczną kiedyś, a nawet robił covery znanych utworów, z Wrocławia pochodzi:
Maciej Zadykowicz, nagrali już 3 utwory, pierwszy z nich kojarzy się z Paktofoniką, ale nie ma nic wspólnego, to "Kinematografia".
U mnie jeszcze z Tachera czasów w 2009 i 2010 roku jako jedyny nr 1, któremu udało się w historii podsumowania rocznego obronić tytuł był przebój "Nie na pierwszej randce".
Na kandydata PO nie zagłosuję, bo go za bardzo nie znam, to tak jak poparłbym niestety kandydata PiS, niedoszłego prezydenta Warszawy - Patryka Jakiego.
Wolałbym inną kobietę w szeregach PO: Waham się między Kingą Gajewską, a Agnieszką Pomaską.
W tej sytuacji znowu muszę zrobić wyjątek dla PSL i poprę Kosiniaka, tym bardziej bo jego żona to Paulina, a jak wiadomo Paulina to nr 1 w moim rankingu dziewcząt wśród imion.
Zespół Ludowy Rokiczanka: Tu główna solistka to też Paulina, ma świetny głos, typowy biały jak na ludowy przystało.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

8azyliszek pisze: sob maja 23, 2020 9:18 pm
adrianec pisze: sob maja 23, 2020 8:10 pm nawet na pseudolistę już nie można głosować, bo Lista była tylko jedna
"Informujemy, że piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem III PR. "
To tak jakby Rosjanie opublikowali komunikat, że Stanisław August Poniatowski zdecydował się (sam z siebie oczywiście :) ) zakończyć swoje panowanie na tronie króla Polski. :) Powyższe zdanie to eufemizm roku.
No, ale tak akurat było.
Rzeczywiście już po dokonaniu rozbiorów król abdykował a w zamian zapewniono mu spokojny dożywotni pobyt w Petersburgu.
I ta abdykacja była oczywiście wymuszona - chodziło o potwierdzenie, że państwa polskiego już nie ma.
Zablokowany