Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Neo01 pisze: pn mar 16, 2020 12:25 pm Zdaje się, że tego drugiego tylko tolerował. A Nogaś umie opowiadać o książkach jak nikt inny.
Nogaś rewelacyjnie opowiadał o książkach.
Yacy pisze: pn mar 16, 2020 8:01 am Współpracę z Trójką zakończyła Joannna Kołaczkowska, która przygotowywała poniedziałkowe "Urywki z kalendarza".
Dziękujemy Pani Heleno. :-(
Zgadzam się. Wg mnie Hrabi to najlepszy kabaret w Polsce. Większość polskich kabaretów jest ciężko strawna.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: pn mar 16, 2020 10:03 am Znajdą nowych, młodych
tylko pytanie czy zdolnych?
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Neo01 pisze: pn mar 16, 2020 12:25 pm Zdaje się, że tego drugiego tylko tolerował.
Z pewnością na początku, ale później, wydaje mi się, było inaczej. Ale nie będę się upierał. Raczej nie da się zweryfikować i każdy ma swoje wrażenie.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Pierwsze "wejścia" tego nowego po Nogasiowego u Manna leciały z taśmy.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: 4989341 »

kajman pisze: pn mar 16, 2020 5:04 pm
bobby-x pisze: pn mar 16, 2020 10:03 am Znajdą nowych, młodych
tylko pytanie czy zdolnych?
po co zdolni :wink:
ważne, żeby byli wierni i niezłomni :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: piotreklp3 »

Jan Chojnacki też poza Trójką. :(
"Bielszy odcień bluesa" miał zostać przesunięty na porę nocną, na co nie zgodził się prowadzący. Audycja przenosi się do Radia Baobab.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

:cry: :cry: :cry:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Ofiara koronawirusa. Musiał przejść na noc, bo teraz właściwie całe pasmo dzienne jest poświęcone straszeniu koronawirusem i wysławianiu naszego rządu dobrozmianowego, który dzielnie z nim walczy, odnosząc zwycięstwa na wszystkich frontach!
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Jak patrzyłem w ramówce, Winien i ma i LP Trójka też zawieszone. :|
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Niezłe jaja, lista się powiększa. Czy kiedyś nadejdzie koniec?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Te dwa ostatnie przypadki to na pewno w związku z aktualną sytuacją. Natomiast audycja Jana Chojnackiego raczej nie ma z tym nic wspólnego (była o 22). Miały być zmiany i są... :roll: :?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Ma. To, że miała być o innej porze to nie powód odejścia.
Jan Chojnacki pisze:BIELSZY ODCIEŃ BLUESA ZNALAZŁ SCHRONIENIE W CIENIU BAOBABA

Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, „bo tam jest więcej miejsca”. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom.

Dziękuję Wam tą drogą za wsparcie, za wielokrotnie okazywaną przyjaźń. Przez lata Wasza życzliwość utrwalała świadomość przynależności do Zacnego Marginesu, który zbudowała Dawna Trójka.

O tego czwartku sygnał BOB będzie rozbrzmiewał o stałej porze – 22 z niewielkim hakiem – w Radiu Baobab. Niech Blues będzie z Nami!
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: pt mar 20, 2020 1:36 pm
W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, „bo tam jest więcej miejsca”
Czyli nie ma to nic wspólnego z tym wirusiskiem, a bardziej z odejściem współpracowników. A z wirusem związana jest tylko niezgoda na realizację (dwóch pozostałych odcinków) audycji w nocy. Tak tłumacząc z polskiego na nasze.
Neo01 pisze: pt mar 20, 2020 1:31 pm Te dwa ostatnie przypadki to na pewno w związku z aktualną sytuacją.
Oby wróciły te audycje wraz z powrotem sytuacji do normy. Chociaż LP Trójka zdaje się być niezagrożona.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Yacy pisze: pt mar 20, 2020 1:36 pm Ma.
Chodziło mi o sytuację ogólną, nie trójkową.
TStudent pisze: pt mar 20, 2020 3:47 pm Chociaż LP Trójka zdaje się być niezagrożona.
Myślę że ten drugi program (niestety) tym bardziej.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Czyli wówczas zarówno Winien, jak i LP Trójka zostałaby zastąpiona "standardowym" Do południa?
W sumie nie miałbym nic przeciwko, gdyby Winien był o innej godzinie, bo być w piątek między 9 a 10 w mieszkaniu to zdecydowanie rzadkość. Mógłby on być któregoś dnia przed popołudniówką, wtedy większa szansa na przesłuchanie.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: 8azyliszek »

Sjesty nie ma, Kydryński na kwarantannie. Nietopsze, nietopsze. Pada kolejna znana audycja Trójki. Choć osobiście najbardziej żałuje braku Raportu o stanie świata. Przecież ktoś inny może taki program o świecie prowadzić.

https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/m ... 2,681c1dfa
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Właściwie to tak się zastanawiam czy ten Koronawirus idealnie nie wpasował się w braki kadrowo-mikrofonowe w Trójce. Skoro:
6-9 jest Zapraszamy poranne
9-15 Dzień z Trójką w domu - prowadzi Drozd
15-19 Zapraszamy popołudniowe
19-23? Dzień z Trójką w domu - prowadzi Baron
czyli pięcioma redaktorami obskakujemy cały dzień.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

chodzi o to by była mała rotacja. i żeby nie było tłoku w radio, np. wydawcy pracują zdalnie.
tak jest w wielu miejscach, więc (być może naiwnie) zakładam, że i tak i tak by tak było.
Niedźwiedź będzie dopiero w sobotę, z tego co pisał to wynika, że nawet w piątek go nie będzie.

Z tego powodu nie ma Sjesty i już spiskowe teorie się pojawiają :-)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jotem3 »

Exodus z TrUjki trwa w najlepsze....
Wojciech Waglewski:
"Dzień dobry.....No i stało się.Nasza wspólna przygoda pt.Magiel Wagli dobiegła końca.Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa domach.Cenimy sobie nowe znajomosci zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację.Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd.Sposób rozstania się z Anią w niezwykle wielkopańskim i dość osobliwym jak na nasze rozumienie dobrych manier stylu do tego kompletnie nieuzasadnione umocniło nas w przekonaniu o konieczności odejścia.Trzymamy jednak kciuki za cała Metzową ekipę muzyczną bo to nadal najciekawsze i najbardziej życzliwe dla rodzimej twórczości radio.Najważniejsze teraz to wyjść jakoś z tych ciemności egipskich i uporać się z tą zarazą..czego i Państwu życzymy..Do zobaczenia i usłyszenia gdzieś tam, kiedyś /np. na koncertach/.Niech Państwo uważa na siebie.... Pani Boom Boom i Pan Hrabia Cud Miód?"

:(

Kto następny??
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Kaczkowski,
Niedźwiedź,
Baron
i... pozamiatane.
Baron zbyt długo pracował na To Radio więc nie odejdzie, pamiętacie jak jeździł ze Śląska na poranne audycje? a Niedźwiedź co by robił? umarł by z nudów.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jotem3 »

...Od kilku dni nie włączyłem Trójki na dłużej niż na chwil kilka...
Robię to z przyzwyczajenia z rana, ale gdy słyszę jak o poranku nadaje Łodej lub Pośpiech to zaraz wyłączam. Gdzie red. Łukawski?

AAA... Takie info sprzed kilku chwil:

"Kolejna audycja znika z trójkowej anteny. 😔 Nie usłyszymy już redaktora Wojciecha Ossowskiego i nie pojedziemy Trójkowym Ossobowym, nie posłuchamy wspólnie Ossobliwości Muzycznych w nocy z czwartku na piątek. Czemu? "Bo TAK!".
Wojciech Ossowski współpracę z Trójką zaczął w 1986 roku, powadził różne audycje o muzyce folkowej (m.in. „Folk – muzyka z przyszłości”, „Folk w pigułce”, „Klub folkowy”). Współpracował również z radiową Dwójką i Czwórką. Jest popularyzatorem i jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od muzyki etnicznej, współtworzył m.in. festiwale Mikołajki Folkowe, Ethnosfera i Rock May Festival. W młodości ćwiczył grę na kontrabasie; do dziś jest też bardzo aktywny sportowo, wchodząc w skład polskiej reprezentacji weteranów w szabli i biorąc udział (z powodzeniem) w turniejach szermierki.
Sam kiedyś tak pisał o sobie:
"W czasie studiów jeździłem na badania terenowe, zbierałem dawne, niegdysiejsze wątki. Teraz interesuje mnie teraźniejszość, a frapuje nade wszystko przyszłość.
Przez 11 lat na muzykologii uczyłem się, jak śpiewa Pigmej. Kolejne lata na etnografii dowiadywałem się, co robi Pigmej, jak nie śpiewa. Ta wiedza zaprowadziła mnie do Radia, gdzie od ponad 25 lat prowadzę audycję nie tylko o Pigmejach i ich sztuce."
Wojtek Ossowski jest w upolitycznionych mediach publicznych solą w oku decydentów od bardzo dawna. W przeszłości został pozbawiony połowy etatu, jego audycje były czasowo zawieszane. Zmiana ramówki "na koronawirusa" jest świetnym pretekstem do usunięcia wszystkich niezależnych redaktorów, którzy w publicznych mediach jeszcze się ostali. W "Trujce" czyszczenie idzie pełną parą - niedawno w stacji zwolniono Annę Gacek i Dariusza Rosiaka, a w geście solidarności opuściło ja grono redaktorów z Wojciechem Mannem na czele."

Wojciech Ossowski - kolejny do wielkiej już grupy #kogonieslychac ...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

jak to mówią, 3ujka też 3aci na koronawirusie. :twisted:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

jotem3 pisze: czw kwie 09, 2020 11:34 pm ...Od kilku dni nie włączyłem Trójki na dłużej niż na chwil kilka...
Robię to z przyzwyczajenia z rana, ale gdy słyszę jak o poranku nadaje Łodej lub Pośpiech to zaraz wyłączam. Gdzie red. Łukawski?
Też się nad tym zastanawiam... Poranne pasmo bez p. Marcina Łukawskiego jest (przynajmniej dla mnie) nie do posłuchania. O ile p. Łodeja jestem w stanie jeszcze jako tako znieść, to audycji prowadzonych przez p. Pośpiecha słuchać nie mogę. Może p. Łukawski wróci po świętach. Miejmy taką nadzieję :)
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

jotem3 pisze: czw kwie 09, 2020 11:34 pm ...Od kilku dni nie włączyłem Trójki na dłużej niż na chwil kilka...
Robię to z przyzwyczajenia z rana, ale gdy słyszę jak o poranku nadaje Łodej lub Pośpiech to zaraz wyłączam. Gdzie red. Łukawski?
Wiesz Ja w samochodzie od X lat mam włączoną Trójkę, wsiadam odpalam silnik słyszę gra Trójka i jedyne co robiłem z radiem to regulowałem volume. Chyba od miesiąca, nie daję rady słuchać szczególnie wiadomości, a i programy są tylko w jedną stronę i wyobrażam sobie, że za stolikem dziennikarskim siedzi Pan w mundurze :( :( :( :know:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Przykro mi. :(
Ogólnie to też drażnią mnie te wiadomości. Czy słucham Plusa, czy Trójki, staram się wyciszać radio na czas wiadomości, bo ileż można słuchać o tym paskudnym wirusie? :twisted:
Pozostaje mi mieć nadzieję na zażegnanie kryzysu w 3ujce i na świecie.
Sorry za offtop.
ODPOWIEDZ