Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Wystarczy nie głosować na obecny obóz rządzący. ;) Wiem, trochę to potrwa, ale jeśli wygra kandydat(ka) opozycji, to może uda się ugrać wcześniejsze wybory do Sejmu, może nawet na wiosnę przyszłego roku.
Tyle offtopu ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Póki co można wyrazić swój protest poprzez petycję:
https://secure.avaaz.org/pl/community_p ... k/?aruDemb
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Ciekawa ta inicjatywa. Może się uda. Kibicuję. ;)
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

A podpisałeś? Bo ja tak.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Trochę szerzej o sprawie i sytuacji w stacji:
https://gwiazdy.wp.pl/anna-gacek-to-wie ... 3FRtNT7QDQ
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

kajman pisze: śr mar 11, 2020 7:25 am A podpisałeś? Bo ja tak.
Też ją podpisałem. Gdybym nie podpisał, nie pisałbym, że kibicuję ;)
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Neo01 pisze: wt mar 10, 2020 10:38 pm Wczoraj ze stacją musiała pożegnać się Anna Gacek. Została zwolniona w trybie natychmiastowym :roll:
Przepracowała w Trójce 19 lat...
Aż 19? :o Od początku miała jakąś audycję? Kojarzę ją dopiero jakoś od audycji z Mannem albo od "Aksamitu", ale te audycje nie trwają aż tak długo?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Wcześniej miała m. in. "Atelier", tyle że nocą. No i pewnie zaczynała jako stażystka, realizowała też wiele audycji...

No i stało się to, co chyba musiało się stać. Po niemal 55 (sic!) latach pracy w Trójce, ze stacji odchodzi Wojciech Mann - pewna epoka się właśnie skończyła... :( :( :(
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Neo01 pisze: śr mar 11, 2020 4:11 pm No i stało się to, co chyba musiało się stać.
Bardzo trafne określenie, musiało.
Lubiłem pana Wojtka i jako redaktora, i jako osobę. Chociaż czasem mówił troszkę za dużo. Szkoda, że odszedł z Trójki w takich okolicznościach. :(
Ale prędzej czy później byłoby to nieuniknione. :roll:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

TStudent pisze: śr mar 11, 2020 7:38 pm Lubiłem pana Wojtka i jako redaktora, i jako osobę.
ja Go nadal lubię.
TStudent pisze: śr mar 11, 2020 7:38 pm Chociaż czasem mówił troszkę za dużo.
:shock: :STOP:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

pozwolę sobie też tu napisać.
Neo01 pisze: wt mar 10, 2020 10:38 pm Tylko nie wiem co z tym można zrobić... :( :?
nic.

jaki problem zwolnić lub nie przedłużyć umowy z kilkoma lub kilkunastoma osobami?

petycję podpisałem, do zrzutki na "Ratujmy Trójkę" się dorzuciłem, ale... nie wierzę już, że uda się przywrócić Program Trzeci do poziomu jaki był jeszcze kilka lat temu.

za obecnej władzy nie ma na to co liczyć, a jak/jeśli kiedyś się zmieni to już nie będzie czego zbierać.
i nie bez znaczenia jest fakt, że ludzie którzy odeszli w ten czy inny sposób z Trójki, urządzili lub urządzą swoje życie zawodowe w taki sposób, że już nie będą mieli możliwości powrotu.

zdaje się, że to taki trochę symboliczny koniec Programu Trzeciego Polskiego Radia. [11.03.2020]
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

No - te 55 lat to jednak przesada, praca nie była nieprzerwana - w 1993 r. p. Wojciech odszedł z Polskiego Radia, bo akurat założył Radio Kolor. Potem miał audycje w Programie III (gdzieś tak od 1997 r.) ale jako współpracownik a nie pracownik etatowy a mocną pozycję w ramówce dostał dopiero w 2006 r. za panowania K. Skowrońskiego. Zresztą wtedy uchodził za człowieka bliższego ideologicznej prawicy (w MdM dość ostro jechał po SLD i prezydencie Kwaśniewskim) a gdy Skowroński zaproponował, żeby Mann prowadził piątkowe poranne Zd3 ponoć ówczesna ekipa Trójki podchodzila do tej propozycji sceptycznie (w sensie, że Mann to legenda i niech tak zostanie). Nawiasem mówiąc do Trójki wrócili wtedy także Grzegorz i Monika Wasowscy i demonstracyjnie odeszła M Jethon. Gdy zaś Jethon zajęła miejsce Skworońskiego Wasowscy odeszli a Mann został i stał się wielkim przyjacielem Pani Magdy. Dziś się już o tym nie pamięta.
Poza tym nie chcę jechać politycznie, no ale trudno - opozycja chce likwidacji obecnych mediów publicznych i stworzenia nowych. Nawet jeśli jej kandydat wygra wybory do 2023 r. nic się nie zmieni, (bo żeby rozwiązał się sejm potrzebne jest 2/3 głosów a PiS ma przecież mocny mandat wyborczy) ale gdyby kiedyś zrealizowali swój plan zaoraliby wszystko. I owszem potem mogłoby powstać radio w stylu Trójki z lat 2011-2015 (Czyli tej ponoć najlepszej dyrekcji), ale np. dla LP3 byłoby to zabójcze. Zwracam uwagę, że jednak istotą tej audycji jest ciągłość.
Domyślam się, że to co napisałem, się pewnie nie spodoba, ale mimo wszystko pozdrawiam.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

mikrobi pisze: śr mar 11, 2020 8:33 pm ale gdyby kiedyś zrealizowali swój plan zaoraliby wszystko. I owszem potem mogłoby powstać radio w stylu Trójki z lat 2011-2015 (Czyli tej ponoć najlepszej dyrekcji), ale np. dla LP3 byłoby to zabójcze. Zwracam uwagę, że jednak istotą tej audycji jest ciągłość.
To w myśl zasady dzisiejszego obozu władzy, jak Oni wygrają wybory zabiorą Wam 500+. No słuchalność Trójki dziś jest na wybitnie wysokim poziomie, chyba dość podobnym jak za władzy rządzącej przed PO. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: śr mar 11, 2020 8:25 pm
zdaje się, że to taki trochę symboliczny koniec Programu Trzeciego Polskiego Radia. [11.03.2020]
Kropka nad "i", będzie po zamknięciu Listy. Ale Niedźwiedź, nie sądzę aby dał się sprowokować. Co On by robił na emeryturze, przecież nie wierzy w życie poza-radiowe.

Dzisiaj w pracy cały dzień "pozapuszczam" sobie audycje Wojtkowe: Manniaka Niedzielnego, Piosenki bez granic. Eeech.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

mikrobi pisze: śr mar 11, 2020 8:33 pm No - te 55 lat to jednak przesada,
....
Domyślam się, że to co napisałem, się pewnie nie spodoba, ale mimo wszystko pozdrawiam.
Podoba się, trzeba pisać prawdę i fakty. W lutym jechaliśmy w Tatry w niedzielę, no i włączyłem Trójkę, oj przepraszam przełączyłem na Trójkę. Było po 10:00, i faktycznie po tylu latach bycia redaktorem muzycznym i prezentowania dość wąskich gatunków muzycznych, jednak Wojtek umiał zaciekawić. Redaktor z najwyższej muzycznej półki.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Neo01 pisze: śr mar 11, 2020 4:11 pm Wcześniej miała m. in. "Atelier", tyle że nocą.
Faktycznie, coś kojarzę. A pamiętasz (ktoś inny może pamięta) od kiedy Gacek i Mann mieli wspólny program i od kiedy istniał Aksamit? Coś mi kołacze, że pojawiły się po "dobrej zmianie". Podobnie jak dr Rożek.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jotem3 »

bidżys pisze: czw mar 12, 2020 10:47 amFaktycznie, coś kojarzę. A pamiętasz (ktoś inny może pamięta) od kiedy Gacek i Mann mieli wspólny program i od kiedy istniał Aksamit? Coś mi kołacze, że pojawiły się po "dobrej zmianie". Podobnie jak dr Rożek.
W tonacji Trójki nr 001 - 2010.09.28 - Anna Gacek i Wojciech Mann.mp3
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

W tej sytuacji Ci świetni dziennikarze muzyczni powinni mieć swój kącik muzyczny np w Radiu Tok FM? Tam przynajmniej nie zakłada się reżimowego kagańca dziennikarzom. Kącik muzyczny w tym "mówionym" radiu byłby świetnym pomysłem i oddechem dla słuchaczy.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Niestety z racji charakteru tej stacji jest to chyba niemożliwe, chyba że ewentualnie nocą, ale wątpię.

A co do audycji pani Ani to rzeczywiście dostała ona więcej czasu antenowego i o lepszych porach za nowej władzy (tym bardziej zdziwiło mnie, że teraz ją wywalili, ale to w sumie były inne osoby wtedy i teraz), tylko co to właściwie teraz zmienia?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Dziś wypowiedzenie złożyła Gaba Kulka.
Co prawda jestem przeciwnikiem prowadzenia audycji przez muzyków (Ptaszyn jest dla mnie pół na pół radiowcem i jazzmenem, Orzech jak stwierdził że jest lepszym radiowcem niż muzykiem zrobił słuszny krok), rzadko coś dobrego z tego wychodzi, ją słyszałem ze 3 razy, ale w sumie całkiem przyjemnie się tego słuchało.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Miszon pisze: czw mar 12, 2020 4:42 pm Dziś wypowiedzenie złożyła Gaba Kulka.
:STOP:
Myślałem, że chociaż Ona trochę posiedzi w Trójce.
Jej audycję słyszałem parę razy, za każdym prawie przysypiałem, ale słuchało się miło i sympatycznie.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

Kulki, Pietruchy, Zalewskiego czy Brodki w roli prowadzących audycje nie lubiłam i nie lubię ich generalnie, nie nadawali się i dobrze, że ich już nie ma.
Za Gackową też nie przepadałam, ale cóż .... Mann bez niej, a ona bez niego to trochę ciężkie do wyobrażenia (przynajmniej w audycji ich wspólnej, a tejże słuchałam).
Aktualnie jestem daleko od Trójki, wolę Dwójkę, świetni prowadzący (Siwek, Gołębiowski, Sułek), fajne programy, mnóstwo doskonałej muzyki.
Ale Trójka to jakaś legenda, wspomnienia .... szkoda.
Tylko patrzeć jak Niedźwiedzki powie: Szanowni Państwo, dziś po raz ostatni poprowadziłem listę .... :|
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

TStudent pisze: wt mar 10, 2020 11:00 pm Wystarczy nie głosować na obecny obóz rządzący. ;)
student, taka agitacja polityczna niewskazana, ludzie mają różne poglądy.
Każdy dobrył ma w sobie ziarno zła, i każdy zły ma w sobie ziarno dobra. Pamiętaj. Nic nie jest czarne albo białe. Nie narażaj się takimi komentarzami.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: czw mar 12, 2020 11:00 pm Każdy dobrył ma w sobie ziarno zła, i każdy zły ma w sobie ziarno dobra.
O, jak ładnie napisane.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

jotem3 pisze: czw mar 12, 2020 10:53 am W tonacji Trójki nr 001 - 2010.09.28 - Anna Gacek i Wojciech Mann.mp3
Znowu parę lat gdzieś mi uciekło. :(
obserw99 pisze: czw mar 12, 2020 10:56 am W tej sytuacji Ci świetni dziennikarze muzyczni powinni mieć swój kącik muzyczny np w Radiu Tok FM? Tam przynajmniej nie zakłada się reżimowego kagańca dziennikarzom.
Bo i po co, skoro są sami swoi? :) Zwłaszcza ci, którzy zajmują się polityką. Kiedyś pracował tam np. Ziemkiewicz, ale okazało się, że nie pasuje. Wystarczy dobrać odpowiednią kadrę i już można się chwalić, że u nas nikt nikogo do niczego nie zmusza, bo ludzie sami z siebie są szczerze oddani właściwej idei, czyli w ich przypadku "antypisiarstwu". :D
Nicoletta pisze: czw mar 12, 2020 10:56 pm Kulki, Pietruchy, Zalewskiego czy Brodki w roli prowadzących audycje nie lubiłam i nie lubię ich generalnie, nie nadawali się i dobrze, że ich już nie ma.
Brodkę słyszałem chyba kilka razy. Ona miała audycję w piątek po 22? W każdym razie dla mnie to jakby ich nie było w Trójce, więc nawet tego nie zauważę.
Za Gackową też nie przepadałam, ale cóż .... Mann bez niej, a ona bez niego to trochę ciężkie do wyobrażenia (przynajmniej w audycji ich wspólnej, a tejże słuchałam).
Też nie byłem jej fanem, ale czasem audycję z Mannem czy Aksamit włączyłem. Porannych z jej udziałem nie lubiłem, bo z tego co pamiętam to głównie były to audycje w stylu "powspominajmy stare dobre czasy".
Tylko patrzeć jak Niedźwiedzki powie: Szanowni Państwo, dziś po raz ostatni poprowadziłem listę .... :|
Nie wyobrażam sobie tego. Choć właściwie od listy wolę jego inne audycje.
ODPOWIEDZ