Anna Gacek

Ogólnie o wszystkich byłych i ewentualnie przyszłych zastępstwach główno-prowadzących Prezenterów LP3...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Anna Gacek

Post autor: LokiWawa »

20. września 2019 r., w 1964. notowaniu, Lista Przebojów Programu Trzeciego doczekała się nowego Druha Zastępowego, a właściwie nowej Druhny Zastępowej.

Panie i Panowie - powitajmy w tym (jakże zaszczytnym) gronie Anię Gacek! :)

Dziewczyna bardzo się starała wypaść jak najlepiej i bardzo dobrze jej to wyszło. Uniknęła wpadek, czytała maile od słuchaczy, wpuszczała ich "telefonicznie" na antenę, ogólnie powiało świeżością. :) Jestem bardzo na tak i bardzo chętnie usłyszałbym ją po raz drugi w roli prowadzącej Listę.

I przy okazji po raz kolejny okazało się, że temat "Wspomnień czar" zawsze znajdzie odzew wśród słuchaczy. ;)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Anna Gacek

Post autor: 4989341 »

Ania dała radę :)
czekam na kolejną listę z Nią
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Anna Gacek

Post autor: neon.ka »

Mi się bardzo podobało. (chociaż mam jednak lekki problem z jej wadą wymowy...)
Poczułam się znowu jak w latach dziewięćdziesiątych... więcej niż zwykle interakcji mailowych ze słuchaczami (niczym wtedy czytanych kartek pocztowych przysłanych w ciągu tygodnia) no i telefony na antenie! Dla mnie mega! Bardzo bym chciała, by taki trend się utrzymał. Pojawianie się jakiegoś wątku głównego do "rozmawiania" ze słuchaczami w każdym tygodniu... tego mi potrzeba i tego mi brakuje.

Dziękuję pani Aniu.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: bobby-x »

neon.ka pisze: pn wrz 23, 2019 10:30 pm Mi się bardzo podobało. (chociaż mam jednak lekki problem z jej wadą wymowy...)
Wojtek Mann też ma wadę wymowy i jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

Anna Gacek. 20 września 2019 poprowadziła swoją pierwszą Listę zastępową.
I więcej nie będzie....

Z FB:
"To zdjęcie z wczoraj. Z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziłam w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa.
Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki.
Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Jesteście najlepszymi Słuchaczami na świecie. Dziękuję również wszystkim Artystom - relacje z Wami były, są i będą jednymi z najważniejszych w moim życiu.
Była to wielka przygoda. Ponad tysiąc audycji. Sesje, koncerty, premiery, prowadzenie Listy Przebojów, dziewięć lat na Męskim Graniu, trzynaście na Off Festivalu, kilkanaście lat w antenowym, wspaniałym towarzystwie Wojciecha Manna.
To także kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny, często pierwszych w Polsce, najczęściej jedynych. Szaleństwo, wiem. Inwestycja w moją pasję, w moją zawodową miłość.
Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu. W tym miejscu chcę przeprosić za niezrealizowanie wszystkich umówionych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie rzeczy - od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki…
Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana.
Cheers!"

:evil: :evil: :evil:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Anna Gacek

Post autor: TStudent »

Jak to możliwe? Jakim prawem? Zabrali Anię z raju... :shock: :(
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

za długo była cisza ze zwolnieniami...

dla mnie wielka strata.

:( :? :evil:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: tadzio3 »

Zadziwia ta nagła decyzja, bez powodu, bez możliwości pożegnania się na antenie, bez nawet oficjalnego pretekstu...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Szok totalny!
Się dzieje.
Ciekaw jestem, czym podpadła, szczerze mówiac nie dostrzegłem niczego buntowniczego. Ktoś woli słuchać disco polo??
A niedawno gdzieś pisałem, że Gacek i Szydłowska wnoszą powiew świeżości w skostniałą oprawę muzyczną Trójki..
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

:evil:
Czyli jednak środkowy palec do ludzi, którzy szukali w Trójce czegoś innego, świeżego.
Może właśnie przez tę muzyczną wolność musiała odejść. Bo w Trójce na wolność nie ma już miejsca.

A średnia wieku dziennikarzy muzycznych niedługo przekroczy 65 lat...
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Anna Gacek

Post autor: temik3 »

LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: Anna Gacek

Post autor: LokiWawa »

Czyli że licznik poprowadzonych przez nią List zatrzyma się na jednym notowaniu. :( Z przyczyn oczywistych nie napiszę jakie słowa cisną mi się na usta... Jedna z najlepszych i najbarwniejszych osobistości z mojego pokolenia znika z trójkowego eteru... Poczułem się trochę jak osierocone dziecko.

Cytując Kasię w "Zwierciadle życia":

"Co będzie dalej? Czy dowiemy się...?"
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Anna Gacek

Post autor: kacper94 »

Jak dla mnie totalnie zaskakująca wiadomość :nie:
Z Tonacji najbardziej lubiłem właśnie te wtorkowe, głównie poprzez sposób jej prowadzenia (aż ciężko mi uwierzyć, że piszę to w czasie przeszłym) i tą chemię jaka wywiązała się między p. Gacek a p. Mannem. Uśmiech sam wchodził na twarz...

Coraz częściej także pozostawalem przy odbiorniku w czwartkowe przedpołudnia. Ciekawe, kto teraz będzie prowadził to pasmo...

Przynajmniej teraz już wiadomo, dlaczego było to nawiązanie do p. Anny na zakończenie porannej audycji, a i p. Marek dzisiaj w "Do Południa" wydawał się mi jakiś smutniejszy teraz już mogę się domyślać dlaczego.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Anna Gacek

Post autor: Robert »

No tak... Ciekawe, jaki polityczne poprawny funkcjonariusz dostanie teraz pasmo przedpołudniowe po Anii... Mam nawet swój typ (TŻ).
Trójka, pamiętam, było kiedyś takie radio... Profesjonalne, uśmiechnięte, rodzinne... Teraz to tylko chaotyczny zlepek muzycznych audycji słuchanych z przyzwyczajenia dla kilku redaktorów, którzy starają się ,,robić" prawdziwe radio... Słuchacze? A kogo to obchodzi? Pobiadolą, napiszą kilka postów i za 2 tygodnie będzie za zawsze... I będzie Szklarska, nowy Karp, a nawet czasem jakiś koncert z muzycznym nazwiskiem w Osieckiej... Czego chcieć więcej...

Nie mogę się jeszcze przyzwyczaić
Do obrazków, które z kina znam
W głowie gdzieś nie mogę się przestawić
Że to jest już całkiem inny kraj
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

prawie na zakończenie u MN Florence.
dla Ani Gacek?
ciekawe co powie po.

edit: komentarz był nieco pokrętny.
a ostatni utwór "Anna już tu nie mieszka", napisany po śmierci Anny Jantar...
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Anna Gacek

Post autor: temik3 »

Znów wróciły czasy, że to co nam się nie podoba musimy wyrażać przez muzykę. Ale przecież nigdy nie mieliśmy tak "wolnej polski".
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1524
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Dx2 »

"Anna już tu nie mieszka", mogła zastąpić "Kocham wolność", ale brak w zestawie......
LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: Anna Gacek

Post autor: LokiWawa »

Robert pisze: pn mar 09, 2020 12:33 pmNo tak... Ciekawe, jaki polityczne poprawny funkcjonariusz dostanie teraz pasmo przedpołudniowe po Anii... Mam nawet swój typ (TŻ).
Wyczytałem w jednym z komentarzy, że ma to być podobno Piotr Semka, choć bardzo bym chciał, żeby to była nieprawda.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Anna Gacek

Post autor: Robert »

temik3 pisze: pn mar 09, 2020 12:59 pm Znów wróciły czasy, że to co nam się nie podoba musimy wyrażać przez muzykę. Ale przecież nigdy nie mieliśmy tak "wolnej polski".
Dokładnie... Tym bardziej szacunek dla słuchaczy, którzy odważyli się dzisiaj zabrać głos w "Za a nawet przeciw".
Cytuję, bo przecież nie słucham:
"Panie Kubo, wszyscy wiemy, że jesteśmy w czarnej d*pie, ale czuję, że tacy jak Pan zaczęli się w niej urządzać"
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Anna Gacek

Post autor: temik3 »

Podsumowaniem "cudownej trójki" jest audycja Migały "Zupełnie inne popołudnie". Dno i wodorosty.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

tyle jest tych wpisów, że już nie kojarzę kto napisał, że MN puszcza dziś muzykę ciszy.

Stelmi podobnie.
zupełnie inaczej zaczyna Tonację niż zwykle...
jego - i Manna - najbardziej dotknęło to zwolnienie...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: tadzio3 »

Zaskoczyła mnie ta naprawdę silna reakcja słuchaczy Trójki na to co dziś miało miejsce. Wiedziałem, że będzie o tym głośno, ale ta burza, która teraz trwa jest zaskakująca. Oczywiście bardzo się cieszę, bo to pokazuje, że jeszcze to co się dzieje w Trójce słuchaczy obchodzi. I niby tak krytykowana, że dziwną muzykę puszcza, że ma tę swoista wadę wymowy, ale jak widać była (jest!) bardzo lubiana. Przeze mnie również.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Co by nie mówić, była jednym z przedstawicieli młodego pokolenia redaktorów, które na pewno łatwiej trafia do nieco młodszych słuchaczy, co jest jednak nadzieją na utrzymanie słuchaczy na przyszłość.
A tu tak trochę wygląda, że chcą zostawić tylko redaktorów, którzy i tak za chwilę poodchodzą na emeryturę (albo nawet z tego świata) i ich problem sam się rozwiążę. Pytanie, czy przypadkiem z tymi redaktorami nie wymrą także ich słuchacze, a brak napływu młodych, których muzykę ktoś chciałby grać i do nich mówić, będzie oznaczał stopniową śmierć tego radia...
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anna Gacek

Post autor: Tomekk »

szkoda pani Ani :(
dla mnie najlepsza kobieta prowadzącą audycje w Trójce :(

wielki smutek.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Anna Gacek

Post autor: mikrobi »

jotem3 pisze: pn mar 09, 2020 9:39 am Anna Gacek. 20 września 2019 poprowadziła swoją pierwszą Listę zastępową.
I więcej nie będzie....


Dlaczego?
P. Anna żyje i zawsze może wrócić do Trójki, w końcu comebacki tu się zdarzały. Bywało też, że LP3 prowadziły osoby niebędace formalnie zatrudnione w PR
Jedynym, który prowadził LP3 i nigdy już tego na pewno nie zrobi, jest śp. Grzegorz Miecugow. Pozostali jeszcze wciąż mają szansę, choć oczywiście ci pracujący w Trójce większą, ci niepracujący mniejszą.
Samo zwolnienie jest cokolwiek dziwne, bo wcześniej przynajmniej podawane były powody- czasem sensowne, czasem nie (jak w wypadku działaczy związkowych, którzy robili to, co do działaczy należało). Obecnie to niczemu nie służy, no chyba że pojawiła się idea rozwalenia tego zespołu i stworzenia nowego. Ale mimo zastrzeżeń do p. Anny i mimo pewnej irytacji klimatem Trójkowego TWA uważam, że to nie byłoby dobre. Wprawdzie członkowie zespołu bliżsi są obecnej opozycji, ale słuchacze już niekoniecznie a nie ma sensu ich sobie narażać.
A tak przy okazji - czy p. Anna była formalnie pracownikiem PR. Jeśli tak a zwolnienie nie było dyscyplinarne ma prawo d0 3-miesięcznego wypowiedzenia, nawet bez obowiązku świadczenia pracy.
ODPOWIEDZ