Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: JaceK »

Yacy pisze: wt gru 31, 2019 12:57 pm ale nie ma tam Manna, Kaczkowskiego, Stelmacha, Niedźwieckiego, Gacek, Łukawskiego czy... Andrusa.
(...) dla mnie radio to radio.
ktoś mnie tego nauczył i dopóki będzie tam kilku "moich" redaktorów będę tam zaglądał. :)
Więc przesłanie jest takie: jeśli słucham Trójki, to dla autorytetów, głównie muzycznych, dla tych kilku nazwisk, dla których mam szacunek i podziw, że jeszcze wytrwali, i konsekwentnie robią swoją robotę. Rzetelnie i konsekwentnie.
mam i słucham, nawet wiem, że Ktoś słuchał Roxette nie tak dawno
Paradoksalnie odkąd 'wejszmeł' w ten strumień muzyki, odkryłem całkiem sporo ciekawych obszarów, wykonawców, głównie dzięki swoim dzieciom, a czego bym zapewne nigdy w Trójce nie usłyszał. A Roxette słuchaliśmy wspólnie, wszyscy...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: wt gru 31, 2019 1:05 pm ^^ a właściwie to od 6 do 19 :P Wiem, bo przed 6 w RMF nie budzą ludzi, a od 19 jest Poplista Plus. ;)
To ja bym chciał aby trochę utworów z pop listy trafiło na trójkową , choćby ostatni Lover - Taylor Swift do szedł do top5 w LP3.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: wt gru 31, 2019 9:10 am Jak ma Trójka być bardziej radosna, skoro czasy takie smutne? :know:
A co to ma do rzeczy? Jakie czasy smutne? Moim zdaniem wesołe.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: wt gru 31, 2019 12:57 pm dla mnie radio to radio.
ktoś mnie tego nauczył i dopóki będzie tam kilku "moich" redaktorów będę tam zaglądał. :)
I super, byłem w grudniu dosyć długo w Trójce. No jest ta sama magia co 35 lat temu, tylko muzyka jest do d.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze: wt gru 31, 2019 1:30 pm Więc przesłanie jest takie: jeśli słucham Trójki, to dla autorytetów, głównie muzycznych, dla tych kilku nazwisk, dla których mam szacunek i podziw, że jeszcze wytrwali, i konsekwentnie robią swoją robotę. Rzetelnie i konsekwentnie.
Jutro usłyszysz Jacku rzetelność pewnych redaktorów i rzetelne wyniki.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: wt gru 31, 2019 4:02 pm To ja bym chciał aby trochę utworów z pop listy trafiło na trójkową , choćby ostatni Lover - Taylor Swift do szedł do top5 w LP3.
Ale było sporo utworów z POPlisty na LP3 (może inaczej: było odwrotnie ;) ), chociażby Darka, chociażby Męskie, chociażby w propozycjach był Sorry Boys (i to z tym bardziej okazałym utworem ;) ), a swoją drogą na LP3 była w tym roku Billie Eilish czy Madonna (choć daleko nie dojechały ;) ).
bobby-x pisze: wt gru 31, 2019 4:03 pmA co to ma do rzeczy? Jakie czasy smutne? Moim zdaniem wesołe.
Radość życia i renesansowe idee nie są teraz w modzie. One były w modzie w latach 90. i 2000. gdzieś w porywach do 2012 roku. A potem wszystko takie mroczne, zimne i smutne się porobiło. Doprawdy. ;)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

Doprawdy bredzisz. :mrgreen:

Do prawdy, co się dzieje z Trójką nie dojdziecie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: JaceK »

Jutro usłyszysz Jacku rzetelność pewnych redaktorów i rzetelne wyniki.
aha, aha, aha...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

I ja zdecydowanie miej słucham Trójki niż kiedyś, ale polityka akurat nie ma z tym nic wspólnego. Po prostu częściej słucham też innych źródeł muzycznych i czasem lokalnego radia. Z Trójki oprócz LP3 słucham porannej audycji ZD3 i od czasu do czasu popołudniowej. Dodatkowo Śniadanie w Trójce i potem często też Cejrowskiego i Niedźwieckiego w swoich audycjach. A tak poza tym, to jak mi się trafi.
Mimo wszystko z Trójki nie zrezygnuję póki istnieje.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: wt gru 31, 2019 7:49 pm Radość życia i renesansowe idee nie są teraz w modzie. One były w modzie w latach 90. i 2000. gdzieś w porywach do 2012 roku. A potem wszystko takie mroczne, zimne i smutne się porobiło. Doprawdy. ;)
Ale nie masz jakiejś depresji czy coś w tym stylu? U mnie wszystko na kolorowo, i znowu dziękować Stwórcy za kolejny przeżyty rok.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: wt gru 31, 2019 8:55 pm Ale nie masz jakiejś depresji czy coś w tym stylu? U mnie wszystko na kolorowo, i znowu dziękować Stwórcy za kolejny przeżyty rok.
Mnie depresja na razie nie grozi :D wręcz przeciwnie :D miewałem chandry i chanderki, ale to już historia ;) obawiam się, że mamy zupełnie inne podejście do współczesnej muzyki. :)
Tyle w temacie, pozdrawiam i szczęśliwego Całego Roku 2020. :D
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jotem3 »

bobby-x pisze: wt gru 31, 2019 4:07 pm
JaceK pisze: wt gru 31, 2019 1:30 pm Więc przesłanie jest takie: jeśli słucham Trójki, to dla autorytetów, głównie muzycznych, dla tych kilku nazwisk, dla których mam szacunek i podziw, że jeszcze wytrwali, i konsekwentnie robią swoją robotę. Rzetelnie i konsekwentnie.
Jutro usłyszysz Jacku rzetelność pewnych redaktorów i rzetelne wyniki.
Rzetelność wyników... Chyba na to musimy poczekać... Do następnego topu. Jeśli będzie...
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1524
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Dx2 »

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Zmian się nie uniknie, tylko ciekawe, czy Trójka będzie tak samo relatywnie różnorodna jak teraz, czy też może pójdzie bardziej np. w stronę elektroniki. Jeśli będzie znacznie więcej tej elektroniki, to z pewnością będzie mi smutno, bo jednak tę Trójkę znam jako stację bardziej rockową.
Jedno jest pewne, po odejściu Manna z Trójki może przeżyję jakiś szok wewnętrzny, ale w pewnym sensie liczę na ten stan rzeczy, bo na ten moment popadam w chwilowe samozadowolenie przy możliwości dłuższego nasłuchu piątkowoporannego zd3. A to na pewno nie jest rzecz korzystna dla mnie - nie sprzyja mojej efektywności o tej porze tygodnia, a często moje lenistwo rozciąga się na cały piątek... ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

a skąd pomysł, że akurat Wojciech Mann odchodzi z Trójki? :shock:
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

Wiem już, co się dzieje w piątki u TStudenta, a wciąż nie mam odpowiedzi na pytanie zadane w tytule. :wink:

Mnie jako słuchacza Trójka straciła przez serwisy informacyjne oraz wypowiedzi pomiędzy piisenkami, więc przestałam włączać ją rano. Praca uniemożliwia słuchanie do 16, a później znów poranna śpiewka. W wolnym czasie słucham Trójki jak Mamoniowa, audycje redaktorów, których lubię, bo obecnie gdzie indziej znajduję muzykę.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: pt sty 10, 2020 4:05 pm a skąd pomysł, że akurat Wojciech Mann odchodzi z Trójki? :shock:
Bo nie wierzę, żeby został, skoro taaaaaka rewolucja. ;)
barb42 pisze: pt sty 10, 2020 4:14 pm Wiem już, co się dzieje w piątki u TStudenta,
Akurat dzisiaj niewiele przyjemnego, choć słuchałem aż do piosenki dnia...
A o efektywności pisałem, bo jednak wciąż mam w pamięci lekturę Pani Eweliny Mierzwińskiej. :D
Tyle offtopu z mojej strony. ;)
barb42 pisze: pt sty 10, 2020 4:14 pm a wciąż nie mam odpowiedzi na pytanie zadane w tytule. :wink:
Myślę, że wyczerpującą odpowiedź w stanie na dziś dał kolega Dx2. ;)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: słoik »

Serwisy Trójki dzisiaj bojkotują rzeczywistość. Na cztery wysłuchane wydania jedna wzmianeczka o WOŚP. Zastanawiam się, jak powszechny jest trend bojkotowania publicystyki przez te resztki zatwardziałych słuchaczy. Serwis u mnie niemal automatycznie off, to samo z porannym Lisickim, południowym Strzyczkowskim. Klub Trójki po odejściu Sosnowskiego próbowałem wysłuchać raz - po Noblu dla Tokarczuk, amatorszczyzna kompletna. Dariusza Rosiaka nawet nie próbuję słuchać. Ostała się Baszka Marcinik.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

a ja słuchałem jeden serwis o 21:00 i było mówione. wg mnie jak na serwis sporo.
fakt, że info było jako trzecie czy nawet dalsze, ale było.
miałem nadzieję, że tak było cały dzień...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

No jednak po tym, co wydarzyło się praktycznie rok temu, coś musiało być mówione...
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

TStudent pisze: pn sty 13, 2020 9:32 am No jednak po tym, co wydarzyło się praktycznie rok temu, coś musiało być mówione...
Nie tylko wyraz praktycznie mnie w tym zdaniu razi.

Oprócz tego czy mówią, znaczenie ma jak.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Zmiany w Trójce część 1.

Dariusz Rosiak odchodzi z Trójki. PR nie przedłużyło umowy z dziennikarzem.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... OrVAxKBRi4


Może nie jestem fanem, ale zdarzało mi się słuchać.
Na pewno nie można mu odmówić profesjonalizmu.
Aż się boję kto zamiast...
A już myślałem, że nowy dyrektor, zresztą związany z Trójką od dawna, to nadzieja dla Trójki.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Zmiany będą nieuniknione i z pewnością dosięgną "starej gwardii" niż tych nowych.
Rosiaka od czasu do czasu słuchałem. Szkoda, ale cóż...
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: LLucky »

To ja dla odmiany napiszę coś w innym tonie. Otóż w niedzielę 26 stycznia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach redaktor Piotr Baron jako gość Śląskiego Festiwalu Nauki opowiadał o swoich okołoradiowych przygodach, po czym prostymi słowami wygłosił krótki apel do słuchaczy, żeby zostali z radiem. "Wiele już na Myśliwieckiej widziałem i przeżyłem wiele zakrętów. To, co się dzieje teraz, też przetrzymamy" - przy czym odniósł się raczej do kwestii atmosfery i zamieszania niż do kwestii wolności wypowiedzi. "O polityce - ani słowa." (Pewnie nie zacytowałem słowo w słowo, ale starałem się jak najlepiej zapamiętać jego wypowiedź.) Ogólnie bardzo mnie podniósł na duchu. :)

Co nie zmienia faktu, że Rosiaka żal... :(
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Czystek ciąg dalszy.
Wczoraj ze stacją musiała pożegnać się Anna Gacek. Została zwolniona w trybie natychmiastowym :roll:
Przepracowała w Trójce 19 lat...
To już kolejna bardzo zasłużona dla Programu Trzeciego osoba, która zostaje zwolniona... i w dodatku zdaje się, że przyczyny są utajnione, bo nie ma żadnych inf. na ten temat. Myślę że nam, Słuchaczom, przydałoby się chociaż jakieś słowo wyjaśnienia. Bardzo trudno jest mi przejść nad tym do porządku dziennego, że tak traktuje się ludzi, i to tak zasłużonych dla stacji, że w takłatwy, bezmyślny sposób niszczy się markę, jaką przez kilkadziesiąt lat wypracowywała Trójka... Tylko nie wiem co z tym można zrobić... :( :?
ODPOWIEDZ