TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: Nicoletta »

dannar pisze: pn mar 18, 2019 4:54 pm
Nicoletta pisze: ndz mar 17, 2019 7:18 pm to jednak nie stawia Cię w dobrym świetle konesera muzyki, że klasyki Queen czy Genesis nazywasz koszmarami? Obawiam się, że w takiej sytuacji trudno będzie jakiekolwiek Twoje o muzyce wypowiedzi traktować poważnie.
Czy tylko ja widzę wydźwięk tej wypowiedzi? :?
Ludzie, wlepiajcie sobie zera, ale nie okraszajcie ich takimi komentarzami, bo później dziwy, że inni się denerwują.
czytaj ze zrozumieniem i nie cytuj moich wypowiedzi wyrwanych z kontekstu. Ten fragment nie dotyczył wlepiania zer, odnosił się do Kajmana i uwagi o koszmarach.
Zanim zacytujesz - pomyśl! Zanim zacytujesz - przeczytaj wątek ze zrozumieniem. Pozdrawiam
kajman pisze: pn mar 18, 2019 6:25 pm
temik3 pisze: pn mar 18, 2019 5:52 pm Po to jest ten wątek by każdy pisał noty jakie mu się podobają.
Noty tak, ale chociaż mnie to nie rusza (bo mało rzeczy mnie rusza) to akurat ten cytowany komentarz jest odniesieniem nie do muzyki, ale konkretnie do mnie.
kajman, oczywiście masz rację, ale takie wycieczki personalne zdarzają się nam w dyskusjach w obie strony, ja nie żywię urazy, wierzę , że Ty również :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm wierzę , że Ty również
I tak jest.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: dannar »

temik3 pisze: pn mar 18, 2019 5:52 pm Czyli co?, jedni mogą krytykować drudzy nie?
Temiku, w różnych wątkach zarzucasz mi, że nie rozumiem Twoich wypowiedzi, ale tym razem nie zrozumiałeś mojej. Kajman już wyjaśnił, co miałem na myśli. Wiem, że jego to nie obraża, ale to że ktoś nie reaguje, to nie znaczy, że "można go kopać". Piszę to w cudzysłowie, bo jest to METAFORA. Nie bierz tego dosłownie. Nie sądzę, że stosowana jest tu przemoc. :wink:
temik3 pisze: pn mar 18, 2019 5:52 pm Nicoletta odniosła się do komentarza kajmana, jej zdaniem moim też dyskografia Genesis czy Queen jest genialna (nie wszystko) więc wyraziła swoje zdanie, zaś kajman wyraził swoje też ma do tego prawo.
Bardzo dobrze, że się zgadzacie. Gorzej, gdy w grę wchodzą elementy mentalności plemiennej. Czyli ktoś się ze mną zgadza, więc pewnie ma rację. Chciałem teraz tutaj napisać, dlaczego uważam, że zdanie kajmana jednak jak najbardziej warto brać poważnie, ale jeszcze ktoś mi zarzuci, że się podlizuję. :wink:
temik3 pisze: pn mar 18, 2019 5:52 pm Czasami mam wrażenie, że niektórzy próbują "podlizać" się niektórym, a ktoś kto jest tutaj tylko czasem ma inne zdanie i je wyrazi jest be.
Tylko ktoś kto nie czytał nigdy moich wymian z kajmanem może twierdzić, że się mu podlizuję.
temik3 pisze: pn mar 18, 2019 5:52 pm Jak napisałeś każdy niech sobie wstawia zera ile chce a inni nie mają powodu się denerwować, bo czym? Tym, że utwór ktoś ocenił na zera a ja na 10?. Po to jest ten wątek by każdy pisał noty jakie mu się podobają.
Ta część mojej wypowiedzi była nawiązaniem do wcześniejszej dyskusji z jollym i konwickim. Problemem nie są za wysokie czy za niskie oceny różnych osób, ale ich stosunek do wyborów muzycznych innych oceniających. Dlatego FOXD będzie najwięcej obrywał za swoje zera i dlatego ten komentarz Nicoletty mi się nie spodobał. Napisałbym kogo z oceniających nisko bardzo szanuję, bo ocenia utwory, a nie gust innych forumowiczów, ale znowu - podlizywanie się. :wink:
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: dannar »

Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm czytaj ze zrozumieniem i nie cytuj moich wypowiedzi wyrwanych z kontekstu.
Protip nr 1 - jak cytuję wypowiedź we fragmencie (jak mnie nauczyli tutejsi moderatorzy, pozdrawiam serdecznie), to nie znaczy, że wyrywam coś z kontekstu. To dwa różne pojęcia.
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm Ten fragment nie dotyczył wlepiania zer, odnosił się do Kajmana i uwagi o koszmarach.
A mój odnosił się do wcześniejszej dyskusji w tym samym wątku. I był połączeniem dwóch wątków - czyli stosowanie sporej ilości zer i niepotrzebych ad personam przez tę samą użytkowniczkę. Już tłumaczę: w samych zerach nie ma dla mnie nic strasznego, jeśli nie łączą się one z tym drugim. ;)
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm kajman, oczywiście masz rację, ale takie wycieczki personalne zdarzają się nam w dyskusjach w obie strony, ja nie żywię urazy, wierzę , że Ty również :)
Jeżeli się zdarzają, to bardzo źle. Ja postów jednego użytkownika nie widzę, u żadnego innego nie zanotowałem takich wycieczek personalnych. O utworach można pisać źle, nawet o tych "koneserskich" :wink: O ludziach to już jednak nie za bardzo.
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm Zanim zacytujesz - pomyśl! Zanim zacytujesz - przeczytaj wątek ze zrozumieniem. Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm Problemem nie są za wysokie czy za niskie oceny różnych osób, ale ich stosunek do wyborów muzycznych innych oceniających.
Mam nadzieję, że to nie jest wycieczka personalna pod moim adresem?
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: dannar »

jollyroger72 pisze: pn mar 18, 2019 10:26 pm
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm Problemem nie są za wysokie czy za niskie oceny różnych osób, ale ich stosunek do wyborów muzycznych innych oceniających.
Mam nadzieję, że to nie jest wycieczka personalna pod moim adresem?
Oczywiście, że nie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Jak to nie? A jego opluwanie się z konwickim1980 przy każdej możliwej okazji? :wink:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: TStudent »

Bardzo proszę, przestańcie się kłócić. Proszę też kajmana o statystyki osobowe, dziękuję. ;)
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: temik3 »

dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm Temiku, w różnych wątkach zarzucasz mi, że nie rozumiem Twoich wypowiedzi, ale tym razem nie zrozumiałeś mojej. Kajman już wyjaśnił, co miałem na myśli. Wiem, że jego to nie obraża, ale to że ktoś nie reaguje, to nie znaczy, że "można go kopać". Piszę to w cudzysłowie, bo jest to METAFORA. Nie bierz tego dosłownie. Nie sądzę, że stosowana jest tu przemoc. :wink:
Gdzie Ja Ci zarzucałem, że nie rozumiem Twoich wypowiedzi? Wywiązała się dyskusja na temat długości pobytu w Poczekalni i wyrzucania z zestawu utworów i Ty wyraziłeś swoje zdaniem na ten temat a Ja swoje, przecież mogłem. Nie zdadzałem się z Twoim a Ty z moim i coś się w związku z tym stało? Chyba dobrze, że dyskutujemy?
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm Bardzo dobrze, że się zgadzacie. Gorzej, gdy w grę wchodzą elementy mentalności plemiennej. Czyli ktoś się ze mną zgadza, więc pewnie ma rację. Chciałem teraz tutaj napisać, dlaczego uważam, że zdanie kajmana jednak jak najbardziej warto brać poważnie, ale jeszcze ktoś mi zarzuci, że się podlizuję. :wink:
Dziwne rozumowanie powiem szczerze. Nigdy nie wpadłbym nawet na taki pomysł by pomyśleć, że jesli się ze mną ktos zgadza to mamy rację. A zdania kajmana zawsze biorę bardzo na poważnie tak samo jak i Twoje czy Nikoletty. A co do podlizywania to nie o to mi chodziło akurat, nie ten kierunek.
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm Tylko ktoś kto nie czytał nigdy moich wymian z kajmanem może twierdzić, że się mu podlizuję.
Ale to były Wasze osobiste wymiany? Jeśli tak to tutaj akurat są jeszcze inne osoby.
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:07 pm
Ta część mojej wypowiedzi była nawiązaniem do wcześniejszej dyskusji z jollym i konwickim. Problemem nie są za wysokie czy za niskie oceny różnych osób, ale ich stosunek do wyborów muzycznych innych oceniających. Dlatego FOXD będzie najwięcej obrywał za swoje zera i dlatego ten komentarz Nicoletty mi się nie spodobał. Napisałbym kogo z oceniających nisko bardzo szanuję, bo ocenia utwory, a nie gust innych forumowiczów, ale znowu - podlizywanie się. :wink:
No własnie myślę, że wiele osób odnosi się do typów innych, a FOXD-owi będzie się obrywało najwięcej, no tak bo ocenia na zera, ale czy nie może? Może, nie podoba mu się utwór to daje zero, inni szastaja ocenami 7-8 i co? Im sie nie obrywa. Każdy ma prawo oceniać jak chce. A komentarz mógł owszem Ci się nie spodobać, Twoje prawo. No właśnie powiedziałbym, ale nie powiem, ja np. szanuję wszystkich co oceniaja na zero, na 7-8 na 0-10 bo każdy z nich ma swój zakres ocen i jakąś swoja wizję oceniania.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: temik3 »

TStudent pisze: pn mar 18, 2019 10:39 pm Bardzo proszę, przestańcie się kłócić. Proszę też kajmana o statystyki osobowe, dziękuję. ;)
Ależ kolego nikt się nie kłóci, każdy ma swoje racje, nikt nikogo nie chce obrazić Boże broń.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pn mar 18, 2019 10:35 pm A jego opluwanie się z konwickim1980 przy każdej możliwej okazji? :wink:
Piotr Dobra Rada to wporzo chłop, tylko niepotrzebnie rad mi udziela :wink:
TStudent pisze: pn mar 18, 2019 10:39 pm Proszę też kajmana o statystyki osobowe, dziękuję. ;)
No właśnie, bo choć obecnie nie oceniam, to statystyki śledzę. Podobnie jak w Naszej Liście, kajmanie :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Chyba jednak nie dzisiaj, bo zaczynam być padnięty, a nie chciałbym się pomylić. Niestety w moim wieku ma się już skoliozę.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: Nicoletta »

dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:19 pm
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm czytaj ze zrozumieniem i nie cytuj moich wypowiedzi wyrwanych z kontekstu.
Protip nr 1 - jak cytuję wypowiedź we fragmencie (jak mnie nauczyli tutejsi moderatorzy, pozdrawiam serdecznie), to nie znaczy, że wyrywam coś z kontekstu. To dwa różne pojęcia.
takie zagranie odbiera sens wypowiedzi i ją zniekształca.
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm Ten fragment nie dotyczył wlepiania zer, odnosił się do Kajmana i uwagi o koszmarach.
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:19 pmA mój odnosił się do wcześniejszej dyskusji w tym samym wątku. I był połączeniem dwóch wątków - czyli stosowanie sporej ilości zer i niepotrzebych ad personam przez tę samą użytkowniczkę. Już tłumaczę: w samych zerach nie ma dla mnie nic strasznego, jeśli nie łączą się one z tym drugim. ;)
proszę mnie nie wykorzystywać do uogólniania przpadków.
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 8:07 pm kajman, oczywiście masz rację, ale takie wycieczki personalne zdarzają się nam w dyskusjach w obie strony, ja nie żywię urazy, wierzę , że Ty również :)
dannar pisze: pn mar 18, 2019 10:19 pmJeżeli się zdarzają, to bardzo źle. Ja postów jednego użytkownika nie widzę, u żadnego innego nie zanotowałem takich wycieczek personalnych. O utworach można pisać źle, nawet o tych "koneserskich" :wink: O ludziach to już jednak nie za bardzo.
Ciebie nie dotyczą, więc w czym problem? mogę sobie z kajmanem pisać co chcę, nie wydaje mi się by on potrzebował obrońców, jak go coś urazi to na pewno mi da znać
kończę dyskusję.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 11:41 pm takie zagranie odbiera sens wypowiedzi i ją zniekształca.
Jeszcze raz sprawdziłem i moim zdaniem nie jest to wypowiedź wyrwana z kontextu i oddaje to, co chciałaś przekazać, a przynajmniej ja tak to odbieram. Wprawdzie lepiej byłoby to zacytować z "nie wydaje Ci się, że" na początku, ale i tak znak zapytania to zastępuje.
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 11:41 pm proszę mnie nie wykorzystywać do uogólniania przpadków
Tutaj też mam odczucie, że trochę zamieszał.
Pewnie bym się do tych rzeczy powyżej nie odniósł, ale czuję, że do tego musiałem:
Nicoletta pisze: pn mar 18, 2019 11:41 pm Ciebie nie dotyczą, więc w czym problem?
Nie zgadzam się z tym zupełnie. To właśnie osoba z boku powinna się do takiej sytuacji odnieść. A przynajmniej ja tak uważam i tak bardzo często czynię.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Krótko: rozrzut 3,051, średnia rozbieżność 0,782, notowanie ocenione na 0,676 poniżej normy.
0,802 Isenor
0,636 lady
0,208 Sundrajta
0,146 Radzix
0,118 Artur
0,026 kbc
-0,068 kajman
-0,231 4989341
-0,699 Yacy
-0,743 FOXD
-1,073 Nicoletta
-1,107 miszony
-1,137 seblit
-1,556 TStudent
-1,620 dannar
-1,741 Tomekk
-1,882 Seadra
-2,249 temik3
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: pn mar 18, 2019 11:15 pm Niestety w moim wieku ma się już skoliozę.
Chyba sklerozę? :lol: Bo taką wadę kręgosłupa mają już kilkulatki (a nie podejrzewam Cię o tak niedojrzały wiek)!
kajman pisze: pn mar 18, 2019 10:25 am Nie tylko moich. Ale fakt, w piątek się nie wyrobiłem i potem wyleciały mi z głowy.
No ale w moim przypadku, to jest wręcz tradycja tego wątku i nie spodziewałem się, że w ogóle znajdę naśladowców. :mrgreen:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wygrywa Sophie Z. przed Madrugadą oraz Samem F. czyli na podium przewaga Skandynawów. I odrobinę zaskakująco wyraźnie tę klasyfikację zamyka coverowy Weezer. :roll:

01. [4,72] Sophie Zelmani - ONLY A MIRACLE
-------------------------------------------------------
02. [4,47] Madrugada - HALF-LIGHT
03. [4,11] Sam Fender - HYPERSONIC MISSILES
04. [3,92] Alan Parsons & Jason Mraz - MIRACLE
05. [3,89] Keith Richards - BIG TOWN PLAYBOY
06. [3,74] Early Birds - GDZIEŚ TY POLAZŁ?
07. [3,69] the Cinematic Orchestra feat. Heidi Vogel - A PROMISE

----------------------------------------------------------------------------------
08. [3,14] the Beta Machine - EMBERS
09. [2,82] Joao de Sousa & Dorota Miśkiewicz - IDEAL
10. [2,03] Weezer - TAKE ON ME


Po kres skrajnych not sięgnęły: "Ideal" (1/4) oraz "Big Town Playboy" (1/2). Dziesiątkami nie obrodziło, bo dwie na tle 36 zer wyglądają blado i stanowią raptem 5,3% ogółu.
Tendencja okazała się być zdecydowanie malejąca, bowiem aż 13 osób oceniło zestaw niżej, a wśród nich prym wiodła Seadra ze średnią niższą o 2,65 pkt. od tej sprzed tygodnia! Tylko pięć osób oceniło go wyżej i tutaj bryluje lady z przebitką plus 1,41 pkt. Najbliżej ŚWO uplasował się Tomekk, będąc nieco ponad cztery i pół setnej powyżej tej wartości.
W niepełnym stopniu zabrakło ocen od ADDY'ego i dawno tak nie było tutaj żeby nikt nie powrócił! :shock:

frekwencja wyniosła 18 osób (-1) [ średnia wszystkich ocen ^ 3,64 pkt. ]
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 330 (1937 LP3)

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: czw mar 21, 2019 12:22 am Chyba sklerozę?
Widzisz, nawet nie pamiętam, co mi dolega.
Wynik Joao trochę mnie zaskakuje, ale tylko trochę, bo akurat fanów takich klimatów w tej grupie nie ma.
ODPOWIEDZ